Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Masowe wypadanie rzęs  (Przeczytany 14497 razy)
Slavek
« : 13-05-2009, 06:29 »

Mam prośbę o radę. Mojej żonie (44 lata) masowo wypadają rzęsy. Do tego paznokcie stały sie bardzo łamliwe. Podejrzewamy, że w organiźmie brakuje jakiś witamin lub innych składników. Czy ktoś z forumowiczów może doradzić co w tej sytuacji robić?
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #1 : 13-05-2009, 06:48 »

Czy zona pije MO?
Jesli rozpoczela picie razem z Toba to na pewno jest to reakcja oczyszczania. W dziale kosmetycznym jest wiele postow na temat wzmocnienia paznokci.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #2 : 13-05-2009, 09:15 »

Trzeba się przyjrzeć temu, jak żona się odżywia. Wybaczcie, że podsunę własny post, ale dopiero go napisałam i nie ma sensu powtarzać się, a część wskazówek przyda się wszystkim.
Po zapoznaniu się z książkami i opisami - pytajcie dalej.
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=4685.msg67401#new
Zapisane
Slavek
« Odpowiedz #3 : 13-05-2009, 09:50 »

Żona obecnie nie pije MO. Piła przez tydzień od 19 do 26 kwietnia pół porcji (po 5 ml) Alocitu z olejem, bez cytryny (żona nie toleruje niektórych pokarmów). Wystąpiły jednak dość znaczne objawy oczyszczania, widoczne zwłaszcza na twarzy. Stąd postanowiła wznowić picie MO od początku wakacji. Jeżeli chodzi o odżywianie, to żona od 4 lat nie je mięsa i wyrobów z mięsa. Generalnie czuje się dobrze i nie ma żadnych dolegliwości.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #4 : 13-05-2009, 10:03 »

Wznowić picie Mo można od zaraz - utrzymując przez dłuższy czas 1/4 dawki.
Nigdzie nie natrafiłam na wzmiankę o przeczytanych lekturach obowiązkowych
http://bioslone.pl/forum2/index.php?action=rules
Proszę przeczytać także wykłady Mistrza na forum profilaktycznym. Bez tej wiedzy nie mamy o czym rozmawiać. Żona musi sobie zdać sprawę (dysponując odpowiednią wiedzą), że naraża organizm na choroby z niedoborów.
Zapisane
Slavek
« Odpowiedz #5 : 13-05-2009, 12:24 »

Nie napisałem jeszcze o jednej rzeczy. Mianowicie żona od paru tygodni stosuje dość regularnie oczyszczanie twarzy (a więc także powiek) Alocitem (na bazie soku z aloesu) i nakaładanie maści z witaminą A. Przyszło mi do głowy, że może ta "maseczka" powoduje oczyszczanie objawiające się wypadaniem rzęs?
Jeżeli chodzi o lektury, to przeczytaliśmy obie książki Pana Słoneckiego oraz jedną Pana Janusa. Obecnie rozpoczęliśmy czytanie informacji zawartych na tej stronie (jest to jednak taka ilość informacji, że trochę potrwa nim się z tym zapoznamy i przyswoimy zawartą tu wiedzę.
Grażyno, czy możesz napisać, co masz na myśli pisząc o chorobach z niedoborów (czy chodzi o dietę bezmięsną, czy też jest to ogólna uwaga. Proszę też o wejście na Forum profilaktyczne do działu Hyde Park i tematu o zakupie składników do koktajlu).

Poprawiłam - Grażyna, nie Pani.
« Ostatnia zmiana: 13-05-2009, 16:08 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #6 : 13-05-2009, 16:18 »

co masz na myśli pisząc o chorobach z niedoborów (czy chodzi o dietę bezmięsną, czy też jest to ogólna uwaga).

Mam na myśli i to i to. Proszę przeczytajcie najpierw to, co Mistrz napisał na forum profilaktycznym. Można wpisać do wyszukiwarki "niedobór" bądź "niedobor"
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #7 : 13-05-2009, 17:33 »

Slavek, prawda jest taka że aby sobie szybko pomóc w sytuacji niedoboru trzeba zastosować suplementację, ale jest to tylko doraźna pomoc i trzeba mieć świadomość że takie sztuczne uzupełnianie niedoborów jest nie tylko nieskuteczne na dłuższą metę ale może prowadzić do poważniejszych problemów ponieważ zaciemnia prawdziwy stan organizmu.

A problem tak naprawdę zawsze tkwi w toksemii, w jelitach, we wchłanianiu pokarmów. Kiedy pozbędziesz się przyczyny to wtedy problemy znikną, pamiętając jednak że trzeba organizmowi dostarczać wszystkiego co jest mu niezbędne. A więc także mięso.

Ja też przez kilka lat nie jadłem mięsa, albo bardzo sporadycznie. Po części było to spowodowane obawami przed chorobą a po części niechęcią do mięsnych potraw ale najbardziej ze względu na problemy trawienne. Chociaż mięso bardzo lubię.

Kiedy organizm jest zdrowy to sam domaga się jedzenia i chyba dużo lepiej jest dbać o jelita i jeść mięso niż nie jeść i mieć problemy z niedoborami.

Moim zdaniem powinieneś zacząć od FORUM PROFILAKTYCZNEGO, zapoznać się z podstawami i ogólnie na czym polega zdrowie.
Zapisane
Slavek
« Odpowiedz #8 : 14-05-2009, 06:52 »

O.K. Dziękuję Wam za odpowiedzi. Kontynujemy czytanie informacji na forum profilaktycznym, a żona na nowo zaczyna picie MO. Pozdrawiam Was serdecznie
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #9 : 14-05-2009, 11:04 »

Bardzo się cieszę, mam nadzieję, że żonie szybko odrosną rzęsy, mocniejsze niż dotąd. Widać organizm prowadzi do wymiany "na nowe". Dodam tylko, że do przemywania i okładów na powieki warto alocit trochę rozcieńczyć, jak to się dzieje przy kroplach do nosa (których na razie nie używacie, gdyż na to za wcześnie), np. solą fizjologiczną z minimsów 5 ml.
Co do kremu czy maści z wit. A, należy ją nakładać w odległości około 1,5 cm od brzegów powiek, aby baza tłuszczowa, na której jest wykonana nie podrażniała oczu i zbytnio nie natłuszczała cebulek. Wpływ maści na skórę wokół oczu będzie wystarczający dzięki przenikaniu wgłąb skóry.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!