Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 23:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tonsil stones/Kamienie migdałkowe  (Przeczytany 27050 razy)
Pierwszak
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10 grudnia
Wiadomości: 5

« : 21-12-2013, 10:11 »

Do wakacji 2013 przez jakiś męczyłem się z kamieniami migdałkowymi (grudki nieprzyjemnie pachnące).
Metodą prób i błędów + przeczesywanie internetu sprawiły, że wyeliminowałem ze swojej diety produkty mleczne w 100% - problem ustąpił. (a jadałem minimum 200g kostki twarogu dziennie + 0,5l mleka + okolo 150g żółtego sera)

Lecz zauważyłem, że problem znów powraca, jeżeli zjem różne pestki - orzech, słonecznik itp
Moje migdałki są naprawdę spore, mają liczne krypty, spowodowane to jest chyba tam, że jak byłem mały to strasznie 'chorowałem' - anginy itp, oczywistym faktem jest również chyba to jak byłem leczony- antybiotyki.
I zaobserwowałem, że jak zjem właśnie twaróg, mleko, czy właśnie jakieś pestki, to 'wpadają' mi one do tych krypt i gniją (?)

I teraz pytanie
Z nabiału zrezygnowałem, z orzechów itp też mam zrezygnować? Jak to widzicie?
« Ostatnia zmiana: 21-12-2013, 10:34 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #1 : 21-12-2013, 11:13 »

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24774.0
Zapisane
Pierwszak
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10 grudnia
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #2 : 21-12-2013, 11:26 »

Ten problem mnie nie dotyczy.
Nie mam opuchniętych migdałków, jak ta osoba na zdjęciu z linku, który podałeś.

Mi po prostu zbierają się resztki jedzenia w kryptach migdałowych - konkretnie to nabiału i właśnie, orzechów, słonecznika, dyni itp
Ja widzę tylko jedne rozwiązanie - ograniczyć wyżej wymienione pokarmy. Tylko trochę nad tym ubolewam, bo pestki (...) są bardzo wartościowe, ktoś widzi jakieś inne rozwiązanie?
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #3 : 21-12-2013, 11:40 »

W migdałkach zbiera się ropa z organizmu, a nie jedzenie. Miałam tak samo - z migdałków wypadały mi śmierdzące kulki ropy. To było kilka lat przed Biosłone.
« Ostatnia zmiana: 21-12-2013, 20:02 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Pierwszak
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10 grudnia
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #4 : 21-12-2013, 11:46 »

Nie chcę się wymądrzać, ale tak nie jest - w moim przypadku.

Odkąd zaobserwowałem u siebie ten problem zacząłem szukać informacji i obserwować swój organizm.
Znalazłem informację, że produkty mleczne mogą być przyczyną i tak właśnie było.
Usunąłem ropę z migdałków i wyeliminowałem nabiał - spokój. Potem wypiłem shake z twarogu, mleka (...) i po chwili w lusterku zacząłem oglądać migdałki - efekt? - w kryptach były resztki sera itp. A na drugi dzień pełno już tych kulek - aczkolwiek teraz o nieprzyjemnym zapachu.

Z orzechami i słonecznikiem jest podobnie. Zostają tam resztki, a na następny dzień kulki w migdałkach.


Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #5 : 21-12-2013, 19:52 »

Myślę, że można by się zastanowić nad jakimś sposobem usuwania tego brudu. Może płukanie gardła?
Ja parę razy coś takiego u siebie zauważyłam i czyściłam to po prostu zwilżonym patyczkiem do uszu (grudki zazwyczaj się do niego przyklejały).
Zapisane
Lutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 27.08.2012
Skąd: Kraków
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #6 : 21-12-2013, 20:35 »

Chyba masz tresowane migdałki, że tylko białe jedzenie się w nich osadza. Na zdrowy rozum to powinno w te jamy wpadać wszystko: a to marchewka, a to mięsko, a u Ciebie tylko nabiał i orzechy?
Zapisane

Świat jest taki jak sądzisz, że jest.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 21-12-2013, 23:26 »

Siorbanie gorącej herbaty posłodzonej miodem obkurcza migdałki i powoduje zanikanie krypt.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Pierwszak
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10 grudnia
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #8 : 22-12-2013, 10:53 »

Lutka
Co do nabiału to można zauważyć, że on się lepi, zostawia taki śluz po sobie, do tego jakieś tam bakterie ma i to nie ja wymyśliłem, że właśnie on może być przyczyną kamieni migdałkowych - w Internecie, ale niestety po ang  dużo można o tym poczytać.
Orzechy, słonecznik itp jak się gryzie, to powstają takie małe drobinki, które łatwo (chyba) osadzają się tam na migdałkach. Np pieczywo itp to bardziej spójna masa. (To są MOJE obserwacje)

Mistrz.
Dzięki, o taką odp mi chodziło. A powiedz mi, czy to może być np zielona herbata czy czarna? Jeżeli czarna, to takie z liptona do zaparzenia są dobre? - w sumie słyszałem, że dużo wspólnego z herbatą to nie ma, a tylko taką w domu mam.
I czy słodzenie miodem ma jakiś wpływ na działanie tego wywaru, czy wpływa tylko na walory smakowe?
Zapisane
Lutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 27.08.2012
Skąd: Kraków
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #9 : 22-12-2013, 12:20 »

Nie przekonałeś mnie. Podaj link do źródła Twojej wiedzy.
Zapisane

Świat jest taki jak sądzisz, że jest.
Pierwszak
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10 grudnia
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #10 : 22-12-2013, 14:57 »

Nie muszę nikogo przekonywać. Poszukaj kombinacjami tonsil stones + dairy, how to cure tonsil stones itp
Co do nabiału to związane jest to najprawdopodobniej z białkiem i wytwarzaniem śluzu podczas spożywania tego typu pokarmu.
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #11 : 22-12-2013, 15:33 »

Jak byłam dzieckiem, to pamiętam, że zwłaszcza po jedzeniu orzechów gromadziły mi się kawałki w dziurach w migdałkach. Wydłubywałam je sobie drugą stroną szczoteczki do zębów i grudki te miały faktycznie brzydki zapach. Na pewno nie była to ropa, tylko psujące się jedzenie. Na szczęście te "kratery" w migdałkach bardzo się spłyciły i już tam nic nie zalega.
Zapisane
Lukas123
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 28.08.12 KB:30.08.12
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #12 : 29-12-2013, 19:38 »

To, że kamienie migdałowe to jedzenie (i to konkretne, białe ?) to totalna bzdura! Tak się składa, że miałem/czasem mam ten problem i to nie ma nic wspólnego z zalegającym jedzeniem, ale z JEDZENIEM jako takim ma jak najwięcej wspólnego.

Kamienie migdałkowe (choć nie wiem skąd da nazwa bo nie są kamykowate) wskazują na problem z ZATOKAMI. I wcale się nie dziwię, że jak wyeliminowałeś nabiał to kamienie minęły bo Twoje zatoki doznały ogromnej ulgi gdy przestałeś jeść coś co im szkodziło. Widocznie masz też problem z orzechami. Co robić? Nie jeść orzechów dopóki nie wyleczysz brzucha/zatok.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!