Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 18:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośba o poradę dietetyczną  (Przeczytany 46032 razy)
charles23
« Odpowiedz #40 : 28-07-2009, 16:33 »

No to w takim razie nie będę łączył tłuszczów z węglowodanami. Sugerowałem się tym fragmentem:
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=7041.msg67891#msg67891
Cytat
Przeciwnie - osoby chcące nabrać ciała lub przynajmniej pragnące uniknąć utraty wagi - powinny zjadać takie dodatki węglowodanowe, jak ziemniaki i kasze razem z potrawami białkowymi i z tłuszczem, naturalnie także z warzywami - duszonymi, gotowanymi i/lub surowymi.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #41 : 28-07-2009, 16:38 »

Ale w cytowanym fragmencie nie ma o wzdęciach wywołanych niewchłoniętymi węglowodanami, a wyleczenie tego jest podstawowym warunkiem wyzdrowienia. Toteż w Pańskim przypadku propagowałbym raczej dietę rozłączną.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
charles23
« Odpowiedz #42 : 28-07-2009, 16:53 »

Czyli przykładowy jadłospis powinien wyglądać mniej więcej tak:
Śniadanie: jajka na miękko lub jakieś mięso + jakaś sałatka. A co jeżeli chodzi o jajecznicę? Zawsze smażyłem na smalcu więc również mam zrezygnować albo używać smalcu w małych ilościach?
Obiad: kawał mięsa+ surówka
Kolacja: ziemniaki+surówka
W między czasie koktajle warzywne lub owocowe.
« Ostatnia zmiana: 28-07-2009, 16:58 wysłane przez Charles23 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #43 : 28-07-2009, 18:13 »

Tłuszczu można używać w dużych ilościach, ale bez łączenia ich z węglowodanami, na których trawienie, a więc wchłanianie, działa on inercyjnie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Grazyna
« Odpowiedz #44 : 28-07-2009, 19:13 »

Czy w węglowodanach zawarty jest tłuszcz - nie, nie ma go w kaszy, w cukrze, w miodzie i owocach. Dodanie go do węglowodanów skutkuje pewnymi konsekwencjami
Tłuszczu można używać w dużych ilościach, ale bez łączenia ich z węglowodanami, na których trawienie, a więc wchłanianie, działa on inercyjnie.
Łączenie lub niełączenie tłuszczu z węglowodanami jest wskazane lub nie, zależy to od celu, jaki chcemy osiągnąć, my polecamy takie łączenie tym, którzy chudną, a chcieliby przytyć, a więc początkowo tak radziliśmy Charlesowi. Jednak problemy z trawieniem kaszy musiały skłonić do weryfikacji tego stanowiska
Tak, tutaj wyraźnie mamy do czynienia z upośledzeniem trawienia węglowodanów złożonych w dwunastnicy. W tej sytuacji, jak pisze Zibi, rzeczywiście ziemniaki będą wybawieniem, ale nie w mundurkach, lecz obrane i długo gotowane (o wysokim IG), gdyż właśnie w takiej postaci mogą być łatwo strawione i wchłonięte, a więc nie dotrą do jelita grubego przyczyniając się do powstania gazów.
 
itd. - klikając na tytuł postu, możesz przeczytać całość...

Inaczej jest z białkiem. Białko często występuje w przyrodzie wraz z tłuszczem. Tłuszcz stanowi prawie 11% w jajkach, w których białko stanowi ponad 12%, ale już w żółtkach proporcja wzrasta z 1:2 (16% białka, 32% tłuszczu). Tłuszcz stanowi od 1% w mięsie piersi z indyka do 32% w tuszce gęsi, a w wieprzowinie oscyluje od 21% w szynce do 68 w podgardlu. Jaki więc sens miałoby niełączenie tłuszczu z białkiem? Na czym smażylibyśmy jajecznicę! Można na teflonowej patelni, ale i tak w całych jajach jest go prawie 11%, jak zostało stwierdzone. Łączenie białka i tłuszczu przy niedostatku węglowdanów potrafi odchudzić osoby aktywne fizycznie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #45 : 28-07-2009, 19:58 »

No jasne, ale pewne ogólne założenia są, a jednym z nich jest to, że zdrowy człowiek powinien móc łączyć wszelkie składniki pożywienia dowolnie i to nie ma prawa mu zaszkodzić. To jest właśnie ów cel, do którego zmierzamy.
« Ostatnia zmiana: 28-07-2009, 19:59 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #46 : 28-07-2009, 20:23 »

Cytat
Wszystko jest jasne jak Słońce.
Albowiem wiedza o zdrowiu jest w gruncie rzeczy mało skomplikowana. Na początku tylko wydaje się być trudna, ale gdy odrzucimy propagandę medyczną i poznamy kilka podstawowych praw natury - wszystko staje się proste i oczywiste - jak dwa razy dwa...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #47 : 30-07-2009, 09:36 »

Podobny przypadek upośledzonego trawienia węglowadanów w jelicie cienkim u Kld.
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=7519.0
Zapisane
jomich
« Odpowiedz #48 : 18-09-2009, 12:06 »

Zibi, mam pytanie.
Polecałeś mi skonsultować dziecko z  dr. Janusem.
Na razie tego nie zrobiłam i chyba zrezygnuję po ostatnich wątkach tu na forum przeczytanych na temat Dr.
Czy dalej uważasz, że ta konsultacja byłaby zasadna? Nie znam tego Pana osobiście i już sama nie wiem co myśleć na ten temat.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Ci za wszelkie porady
« Ostatnia zmiana: 18-01-2011, 12:49 wysłane przez Solan » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #49 : 18-09-2009, 18:02 »

Odpowiem tak: Kiedyś moja wiedza albo jej niedostatek, pozwalała mi mieć zaufanie do jego metod. W chwili obecnej - nie polecam żadnego konowała, gdyż doświadczenie życiowe podpowiada mi, że ich metody w ostatecznym rozrachunku - zawsze okazują się antyzdrowotne.
« Ostatnia zmiana: 14-12-2011, 11:13 wysłane przez Zibi » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #50 : 18-09-2009, 19:10 »

Cytat
Możemy sobie pomóc, aby nie cierpieć, ograniczając stosowane metody na oczyszczanie albo też zażywając jakiś środek przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwgorączkowy, (najbezpieczniej nurofen forte), i tyle

Czy Panadol lub Panadol Extra też zaliczany jest do bezpiecznych środków przeciwbólowych?
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #51 : 18-09-2009, 19:28 »

Wg mnie, jest bardziej toksyczny niż nurofen. Alternatywą do nurofenu jest smecza, ale jak dotąd nie zdołałem ustalić nigdzie opisu tego leku. W ubiegłym roku, wyczytałem w "Optymalniku", że miał być super bezpieczny - co do toksyczności.
« Ostatnia zmiana: 14-12-2011, 11:12 wysłane przez Zibi » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #52 : 18-09-2009, 20:47 »

Dzieki, bardzo często mam bóle głowy, z reguły w czasie skoków, spadku  lub za niskiego cisnienia. Bardzo reaguję na nadchodzące zmiany pogody. Do te pory stosowałam właśnie Panadol Extra, bo normalny był za słaby. O nurofenie wtedy (od czasu mojego dojrzewania) nie słyszałam i nigdy nie myślałam o zmianie.

A swoją drogą czytając ten wątek jestem pod wrażeniem, ze tak wielu młodych ludzi ma taką wiedzę (np. Charles lub Szczypior  - węglowodany, węgle itd.). Ja dopiero teraz zaczynam szukac tej wiedzy. smile
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!