Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Który z ekstraktów z pestek grejfruta  (Przeczytany 74193 razy)
Akm97
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2010
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #20 : 09-02-2013, 22:57 »

Cytat
???
? - Napisane po polsku, błędów ortograficznych i stylistycznych nie zauważyłem. Nie piszę wersalikami. Tak, że nie rozumiem, czego forumowicz "Defragmentator" nie rozumie.
Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #21 : 09-02-2013, 23:03 »

Pewnie zdziwił się ekstraktem z pestek winogron, gdyż my używamy ekstraktu z pestek grejpfruta, natomiast winogronowy to jest olej msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2013, 23:07 wysłane przez Solan » Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #22 : 09-02-2013, 23:05 »

Kiedyś do wody wkropiłem kilka razy więcej kropel niż zalecane 35 i piekł mnie po tym mocno żołądek, więc wg mnie jakąś to moc ma.

Z drugiej strony: przy zakraplaniu nosa aloesem czuję mocne pieczenie, przy ekstrakcie natomiast jest prawie tak jakbym zakraplał samą wodą.
Zapisane
Akm97
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2010
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #23 : 10-02-2013, 08:18 »

No tak jasne, że chodzi o ekstrakt z pestek grejpfruta, a że olej też jest z pestek, tyle, że winogron, to się pomyliłem, a później nawet tego błędu nie zauważyłem. Zwracam honor.
Zapisane
Defragmentor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 02-04-2012
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #24 : 10-02-2013, 11:35 »

Cytat
Z drugiej strony: przy zakraplaniu nosa aloesem czuję mocne pieczenie, przy ekstrakcie natomiast jest prawie tak jakbym zakraplał samą wodą.
Ja przy zakrapianiu nosa alocitem z citroseptu po tygodniu miałem zapalenie spojówek, wydaje mi się, że mocniej działa niż na aloesie.
« Ostatnia zmiana: 10-02-2013, 11:54 wysłane przez Whena » Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #25 : 10-02-2013, 15:58 »

Czy w aloCITach z Greposeptu i Citrogreptu również wytrąca się dziwny, przypominający grudki kurzu, osad? Specjalnie rozrabiam mniej, około 300 ml, żeby potem nie marnować wylewając do zlewu, ale po około dwóch tygodniach i tak coś zaczyna się pojawiać. Mowa o aloCIcie na Citrosepcie Organic, który zresztą kosztuje krocie.
Zapisane
Defragmentor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 02-04-2012
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #26 : 10-02-2013, 20:02 »

Zrób 150ml prawie na dwa tygodnie 10-11 kropel  Citrogreptu i po sprawie
Zapisane
Ganzel
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #27 : 04-01-2018, 22:45 »

Pozwolę sobie odkopać temat.
Dawno temu, chyba w 2000 roku, nabawiłem się cysty wewnątrz pośladka, która pękła, wylewając zawartość. Zaczęły pojawiać się stany zapalne, które nie mijały po kolejnych antybiotykach. Wtedy znajomy polecił mi Citrosept, który wraz z CitroActive'em sprzedawany był przez lubelskie Laboratoria Natury. 20 kropli na 200 ml wody i do przemywania powstałej przetoki taki roztwór był idealny. Zniknęły stany zapalne, a przetoka samoistnie się zagoiła.
Niestety, w tym roku blizna się otwarła — nie dość, że to na pośladku, to jeszcze przez większość dnia siedzę, bo jestem osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim. Zakupiłem więc słynny Citrosept (już teraz Organic), ale… okazało się, że to już nie to. Skład odmienny od tego, który podany został we wspomnianej tu książeczce nt. ekstraktu. Smak — słodki zamiast gorzkiego. Ponadto, gdy sporządziłem 200 ml roztworu (który kiedyś starczał mi na ponad tydzień i tyleż dni mógł stać w sterylnym i zamkniętym naczyniu bez zmian w przejrzystości płynu), po 3-4 dniach zauważyłem, że płyn mętnieje, zaczynają w nim pływać jakieś gęste farfocle, które pachniały pleśnią. A przecież Citrosept powinien mieć działanie przeciwgrzybicze! Nie pomogła zmiana kolejnych naczyń, nawet na sterylne kubki na mocz kupowane w aptece. Coś ewidentnie zostało w składzie tak dobrego kiedyś Citroseptu schrzanione. Cintamani nie odpowiada na maile z pytaniami. Telefonicznie też niczego nie można się dowiedzieć.

W związku z tym moje pytanie. Jaki ekstrakt z pestek grejpfruta o składzie jak najbardziej zbliżonym do oryginalnego, podanego w ww. książce, polecacie? Widzę, że jest ich mnóstwo, ale nie wiem, co wybrać, by zaś się na coś nie naciąć. Za wszelką pomoc będę zobowiązany.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #28 : 05-01-2018, 11:45 »

Wpisz na stronie głównej w wyszukiwarce i zobaczysz ile stron na temat citroseptu zostało na tym forum zapisane. Wejdź też do sklepu, na stronie Biosłone i dostaniesz kolejną podpowiedź.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #29 : 05-01-2018, 19:24 »

Cytat
Jaki ekstrakt z pestek grejpfruta o składzie jak najbardziej zbliżonym do oryginalnego

Jest wyciąg z pestek grejpfruta CitroKap, może ten się sprawdzi?

Składniki: Glicerynowy ekstrakt z pestek grejpfruta 84 %, woda 13 %, przeciwutleniacz – witamina C (kwas L-askorbinowy) 3 %. Produkt standaryzowany jest na zawartość bioflawonoidów min. 800 mg/100 ml oraz na zawartość witaminy C (kwasu L-askorbinowego) – 3%

http://www.sklepwrzos.pl/citrokap-ekstrakt-z-pestek-grejpfruta-50-ml.html

Zapisane
Ganzel
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #30 : 05-01-2018, 20:36 »

@Udana:
1. Wyszukiwarka na forum, po wpisaniu słowa 'citrosept', wskazuje mi tylko ten temat, który przeczytałem już kilkukrotnie.
2. Sklep Biosłone oferuje jedynie Citrosept Organic 50 ml, z którym mam wyżej opisane przez siebie problemy.

@Kalina:
Zwróciłem uwagę na ten produkt, jednak zastanawia mnie jedno. Nie mam obecnie pod ręką wspomnianej przez Mistrza książki dra Allana Sachsa „Ekstrakt z grejpfruta”, ale pamiętam, że był tam podany skład oryginalnego produktu wraz z proporcjami składników. Nie pamiętam już teraz, czy do niego również dodawana była witamina C i woda oraz jaka była zawartość procentowa samego ekstraktu.
« Ostatnia zmiana: 05-01-2018, 20:41 wysłane przez ganzel » Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #31 : 06-01-2018, 10:20 »

Ja ostatnio jak robię roztwór dodaje kilka kropel więcej citroseptu do wody, bo przy standardowych proporcjach to po ok. 3 dniach już jest do wylania.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Ganzel
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #32 : 06-01-2018, 12:54 »

Opiotr:
Dokładnie tak. Podczas gdy roztwór robiony z Citroseptu produkowanego kilkanaście lat temu mógł stać spokojnie ponad tydzień.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!