Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Który z ekstraktów z pestek grejfruta  (Przeczytany 74222 razy)
MG42
« : 29-05-2009, 14:05 »

Czeka mnie picie melisy z Citroseptem i w związku z tym mam pytanie. Jeżeli kupię tańszy odpowiednik Citroseptu, np. CITROGREPT (50 ml - 15 zł) to ile kropel dawkować? Pytam, bo wyczytałem, że Citrosept, mimo że najdroższy z takich preparatów, jest z nich najsłabszy (nawet dwukrotnie mniejsze stężenie wyciągu z pestek). Czy ktoś ma doświadczenia z odpowiednikami Citroseptu?
« Ostatnia zmiana: 14-01-2016, 13:59 wysłane przez Gloria » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 29-05-2009, 14:07 »

Można kombinować, ale po co, skoro Citrosept jest sprawdzony? Jeżeli masz taką potrzebę przecierania ścieżek czy też testowania, to czemu nie.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2010, 10:45 wysłane przez Solan » Zapisane
MG42
« Odpowiedz #2 : 29-05-2009, 14:10 »

Owszem, ale jest 3x droższy. To dla mnie nie jest bez znaczenia. Po za tym w 2009 roku producent Citroseptu zmienił technologię produkcji i to nie jest już ten sam preparat.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2010, 10:45 wysłane przez Solan » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #3 : 29-05-2009, 14:13 »

Skąd te dane, że zmienił technologię i czym ona się różni?
« Ostatnia zmiana: 19-08-2010, 10:44 wysłane przez Solan » Zapisane
MG42
« Odpowiedz #4 : 29-05-2009, 14:16 »

Skąd te dane że zmienił technologię i czym ona się różni?

Z infolinii. Nie wiem czym, informują że jest inaczej produkowany. W sieci krążą informacje że teraz to jest bardziej wyciąg z owoców niż z pestek. Zresztą, nie o to chciałem pytać. Bardziej mnie interesuje możliwość stosowania tańszych zamienników.
« Ostatnia zmiana: 29-05-2009, 14:26 wysłane przez MG42 » Zapisane
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #5 : 29-05-2009, 20:49 »

Ja stosowałam wspomniany citrogrept kupiony w Słowacji (cena naprawdę konkurencyjna). Miałam odczucie, że wszystko jest jak należy. Wkrótce również muszę zaprzestać ALOcit i przejść na aloCIT. Chyba znów zakupię ten tańszy.
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
MG42
« Odpowiedz #6 : 29-05-2009, 21:01 »

Stosowalaś dawkowanie takie jak przy Citrosepcie? 25 kropli?
Zapisane
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #7 : 29-05-2009, 21:10 »

tak
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #8 : 29-05-2009, 21:20 »

Leno, nie oszukuj! 35 kropli, a właściwie to 33 msn-wink
Zapisane

Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #9 : 29-05-2009, 21:57 »

Ja też stosowałam ten słowacki w takich samych dawkach. I żyję... a nawet mam się lepiej.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2010, 10:46 wysłane przez Solan » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #10 : 30-05-2009, 19:31 »

Właśnie ktoś mnie pytał, gdzie można kupić "ekstrakt z pestek grejpfruta", gdyż tak jest napisane w książce. Jaki jest citrogrept lub greposept i gdzie go można kupić nie wiem, gdyż używam citroseptu.

Znalazłam CITROGREPT
http://www.allegro.pl/item623773071_citrogrept_50_ml_ekstrakt_z_jadra_grapefruita.html
oraz http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/citrogrept-50-ml-szczecin_3232871.html
ale cóż to znaczy "z jąder grejpfruta"...

Greposept m. in. tu http://www.aptekanatury.pl/index.php?prod_id=76&products=product
i tu http://www.greposept.pl/ - cena o 1/3 niższa od citroseptu. "Pozyskiwany jest z pestek, miąższu i błon grejpfruta."

Nie przywiązywałabym wielkiej wagi do enigmatycznych określeń dotyczących składu i chyba technologia pozyskiwania ekstraktu jest podobna. Jeśli macie jakieś bliższe dane, to się nimi podzielcie.

Patryku, moja rada, dopóki pijesz Miksturę w wersji z aloesem, wstrzymaj się przed stosowaniem citroseptu z melisą, poczekaj spokojnie na oczyszczanie, gdyż ono na pewno się pojawi, a gdy dodasz jeszcze inne metody, to efekty mogą być zbyt silne. Nie wiem, jaki jest stan Twojego organizmu, ale lepiej połączyć picie Mikstury z dietą prozdrowotną i koktajlem z błonnikiem, a nie przyspieszać oczyszczania melisą z citroseptem, który to sposób na zmianę z koktajlem cytrynowym (po 3 miesiące) stosuj nie wcześniej niż po upływie około 7 miesięcy od rozpoczęcia Mo.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #11 : 30-05-2009, 20:20 »

"Pozyskiwany jest z pestek, miąższu i błon grejpfruta."

Nie przywiązywałabym wielkiej wagi do enigmatycznych określeń dotyczących składu i chyba technologia pozyskiwania ekstraktu jest podobna. Jeśli macie jakieś bliższe dane, to się nimi podzielcie.

Fragment z książki dra Allana Sachsa "Ekstrakt z grejpfruta" opisujący odkrycie ekstraktu z pestek grejpfruta przez Jakoba Haricha:
Cytat
Pewnego razu Jakob Harich jadł na śniadanie grejpfruta delektując się jego smakiem. Było to we Francji, gdzie właśnie zakończyła się druga wojna światowa, a ponieważ świeże owoce były w tym czasie rzadkością w Europie, Jakob tym bardziej cieszył się smakiem grejpfruta - aż do chwili, gdy wgryzł się w pestkę! Niezmiernie gorzki smak pestki przerwał jego ucztę i podsunął mu pytanie: "Co sprawia, iż pestki grejpfruta są takie gorzkie?". Dla wielu takie pytanie byłoby zaledwie retoryczne, lecz dla Jakoba, początkującego naukowca, stało się inspiracją do rozwiązania jednej z bardziej intrygujących zagadek współczesnej nauki.
Jak należy się domyślać, Jakob Harich wyekstrahował ową goryczkę z pestek grejpfruta i opublikował jako ekstrakt z pestek grejpfruta. Jednak na skalę przemysłową ów ekstrakt pozyskuje się z całych owoców, z tym że pozbawionych soków, czyli z odpadów poprodukcyjnych. Producenci nie chcąc napisać, że chodzi tu o nic innego, jak odpady, wolą napisać j.w.: "Pozyskiwany jest z pestek, miąższu i błon grejpfruta." Czyli z tego co pozostaje po wyciśnięciu soku.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lu6
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2010
Skąd: śląsk
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #12 : 18-08-2010, 11:16 »

ale cóż to znaczy "z jąder grejpfruta"...

Kupiłam dziś Citrogrept. Faktycznie na opakowaniu zewnętrznym jako skład jest wypisany "wyciąg z jąder grejfruta", natomiast na buteleczce w środku uściślili smile - "skład: wyciąg z pestek grejpfruta". Flawonoidów zawiera 19,5g na 100 ml.
Zapłaciłam 21zł za 50ml, także jestem zadowolona z zakupu smile
Zapisane

Lussi

"Jeśli będziesz myślał tak jak teraz, to będziesz miał to, co masz. Jeżeli zmienisz swoje myślenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marszałek
Vanadi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 02.04.2010r.
Skąd: Rzeszów
Wiadomości: 53

« Odpowiedz #13 : 18-08-2010, 19:55 »

Również używam Citrogrept, według mnie jest lepszy od Citroseptu - ma bardziej wyrazisty smak i jest dużo tańszy.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2010, 10:43 wysłane przez Solan » Zapisane

Bo najtrudniejsza praca to praca nad samym sobą.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 18-08-2010, 20:00 »

Skoro tak, to bardzo dobrze, że pojawił się zamiennik Citroseptu. Będę musiał wypróbować ten Citrogrept, gdy skończy się mój Citrosept.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #15 : 23-09-2010, 11:01 »

Otrzymałam w prezencie krople z pestek grejpfruta kupiony w Słowacji pod nazwą "Citrovital",
skład: 33% wytażku z grapefruitovych jaderek, rostlinny glycerin, punifikovana voda.

Obecnie używam i nie widzę różnicy między Citroseptem a Citrovita.
Ceny nie podam, bo to prezent, ale wiem, że w Słowacji krople te były kiedyś dużo tańsze.

Do kropli dołączona jest ulotka w języku polskim, jest tam podane zastosowanie kropli do celów domowych.
Jeśli będzie zapotrzebowanie to streszczę ulotkę.
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #16 : 29-05-2012, 17:40 »

Postanowiłem odgrzebać stary już temat, ponieważ nabyłem kilka nowych doświadczeń.
Obecnie stosuję aloCIT i używam do tego dwóch preparatów: czasem Citrogrept, czasem Greposept.
Citropreptu używam zgodnie z zaleceniami, tzn. 35 kropli na 500ml wody. Występują po nim normalne reakcje oczyszczania: ból głowy, różne bóle w jamie brzusznej, brak koncentracji, senność.

Natomiast Greposept to wg mnie "killer". Jest tak mocny, że używam maksymalnie 15 kropli na 500ml wody. Ale nawet po takiej dawce reakcje oczyszczania są o wiele silniejsze: mocne bóle jelit, biegunka. Ostatnio po kilku dniach na Greposepcie złapałem jelitówkę.

Czasami mam dylematy czy dobrze robię, że częściej stosuję ten słabszy, że może na Greposepcie szybciej bym wrócił do zdrowia. Kieruję się jednak zdaniem Mistrza, by nie poganiać organizmu ze zdrowieniem.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #17 : 29-05-2012, 20:00 »

W Czechach można kupić Citrovital i GrepoSept. Oba są wyciągami z pestek a nie z odpadów. Tak przynajmniej wynika z informacji na opakowaniu i ulotki. Citrovital można nabyć w aptece i kosztuje około 140 koron za opakowanie 25ml. GrepoSept kosztuje około 90-100 koron za 25ml i można go nabyć w zwykłym sklepie. Obydwa preparaty są w smaku znacznie bardziej gorzkie niż Citrosept. W składzie zawierają: ekstrakt z pestek grejpfruta 33%, glicerynę roślinną, wodę oczyszczoną.
« Ostatnia zmiana: 29-05-2012, 20:02 wysłane przez Baird » Zapisane

Prawda czyni wolnym
Akm97
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2010
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #18 : 09-02-2013, 21:41 »

Mikstury oczyszczającej używam od ponad dwóch lat. Niestety z przerwami. Zauważyłem jednak, że bardziej "wyraziste", że się tak wyrażę, działanie odczuwam w etapach z sokiem z aloesu, niż z ekstraktem z pestek winogron. Zastanawiam się, czy nie jest to powodem zbytniego rozcieńczenia alocitu. Przecież 35 kropel na 500 ml, to tyle co nic. W przeliczeniu na dawkę mikstury wychodzi 0,7 kropli dziennie. Z kolei na opakowaniu citroseptu znajduje się proponowana dzienna dawka 2-3 razy dziennie, po 10-20 kropli. Nawet gdyby przyjąć 10 kropli/ raz dziennie to na 500 ml alocitu powinno to dać 500 kropli. Wiem, że to może być za dużo, bo z kolei ulotka citrospetu radzi taką dawkę rozpuścić w 200-300 ml płynu, ale może na pół litra alocitu chociaż 100-200 kropli? Czy jest to dopuszczalne? Proszę o opinie.
P.S. A tak przy okazji. Przejrzałem dokładnie ulotkę, napisy na buteleczce, a także opakowaniu Citroseptu (firmy Cintamani) i nigdzie nawet się nie wspomina o ekstrakcie z pestek grejpfruta, tylko o ekstrakcie z grejpfruta. Nie podają też dokładnej zawartości bioflawonoidów, pisząc jedynie o ich koncentracie.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2013, 22:44 wysłane przez Agata » Zapisane
Defragmentor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 02-04-2012
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #19 : 09-02-2013, 22:12 »

Cytat
. Mikstury oczyszczającej używam od ponad dwóch lat. Niestety z przerwami.Zauważyłem jednak, że bardziej "wyraziste", że się tak wyrażę działanie odczuwam w etapach z sokiem z aloesu, niż z ekstraktem z pestek winogron
???
« Ostatnia zmiana: 09-02-2013, 22:14 wysłane przez Defragmentor » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!