Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 12:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chcesz być chory, idź do lekarza  (Przeczytany 19147 razy)
Jonson
« : 01-07-2007, 16:53 »

Oj jak bardzo nie chciało mi się jechać na zajęcia na moją uczelnie.
Była środa, nie pojechałem, w czwartek też nie potrafiłem się zmobilizować żeby wstać o 4:30 na pociąg. Nastał piątek, wiecie sami koniec tygodnia, również sobie odpuściłem. Tylko jak usprawiedliwię swoją nieobecność na zajęciach? Wpadłem na, jak się później okazało genialny, pomysł – z pomocą przyjdzie mi na pewno mój lekarz rodzinny! Wybrałem się więc do przychodni. Pięknie wyremontowana i o dziwo nikt tu nie strajkuje. Zarejestrowałem się i po paru minutach znalazłem się na kozetce u mojego lekarza. Co panu dolega? – padło pytanie. Opowiedziałem że od środy boli mnie bardzo głowa w okolicy czoła i czuję się słaby i przybity. Gdy skończyłem pan doktur podszedł do mnie kazał się rozebrać do połowy, następnie zostałem o szybko osłuchany i na skundę musiałem pokazać gardło. I tyle. Ubrałem się i usiadłem na krześle. Czy ma pan katar? – zapytał. O tak! – odparłem i dodałem że wodnistyJ (w rzeczywistości nie miałem żadnego kataru, ale skoro badanie fizykalne trwa w sumie trzydzieści sekund to nie wiele można z niego wywnioskować). Zapytałem w końcu co mi jest, bo mój lekarz jak by pochłonął się w wypisywaniu jakiś papierów. Coś się tam wylęga – odpowiedział, poprosiłem go usprawiedliwienie mojej trzy dniowej nieobecności a on zaproponował mi wolne do wtorku, oczywiście nie protestowałem. Wypisał papier i oddał mi książeczkę zdrowia. Po wyjściu z przychodni zajrzałem na receptę, a w tam szok! Lek wykrztuśny, mukolityczny (rozrzedzający wydzielinę z oskrzeli), przeciwkaszlowy (co jest bez sensu jeśli łączy się go z dwoma poprzednimi) i co najważniejsze: ANTYBIOTYK – no bo w końcu coś się tam wylęgaJ. Tak więc morał z tej historii jest taki: chcesz być chory- idź do lekarza.
Zapisane
Alicja
« Odpowiedz #1 : 02-07-2007, 10:22 »

Jonson - jesteś doskonały! msn-wink
Tu można tylko jeszcze dodać słowa Mistrza: chcesz być zdrowy - sam dbaj o swoje zdrowie!
Pozdrowienia serdeczne smile
Zapisane
possum
« Odpowiedz #2 : 02-07-2007, 15:28 »

Hehe smile Moi lekarze podczas studiow nie nabierali sie na takie "objawy"  biggrin
Pamietam, jak kiedys "wyfrunelam" (prawie doslownie) od neurologa z indianskim okrzykiem, bo szybko rozeznal sytuacji. Niestety (dla mnie), byl to jedyny lekarz ktory przyjmowal wieczorem, a na gwalt potrzebowalam zwolnienia przed egzaminem smile Coz,  symulanci via studenci  czasami maja utrudnione zycie smile.

A tak w ogole, duzo racji jest w tym co piszesz... Ja bym jednak nie uogolniala za bardzo stwierdzenia - chcesz byc chory idz do lekarza smile. Trzeba isc do Specjalisty, ktory zna sie na rzeczy i nie trzyma sie podrecznikowych zawezonych kanonow. Na przyklad moja lekarka w duzym stopniu wspomaga swoje leczenie... smiechem i optymizmem. I zawsze powtarza, ze leki to trucizna a sport i ... nie dodam co jeszcze (wykracza poza ramy forum   ) to zdrowie. A jezeli sie na czym nie zna, to mowi o tym otwarcie i nie eksperymentuje z ludzkim cialem.


Moj osobisty wniosek jest taki - Specjalisci gora!
Zapisane
Sylwinka
« Odpowiedz #3 : 14-09-2007, 14:19 »

Specjalisci.Tak najlepiej do nich,ale.....prywatnie,bo nikt ci nie wypisze skierowania.;)
Zapisane
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #4 : 22-09-2007, 07:37 »

Moja lekarka jest jeszcze lepsza, od dluzszego czasu "prowadzi" leczenei u mnie kandydozy, wczoraj zjawilem sie do niej z lekkim przeziebieniem(przynajmniej wczoraj takie bylo), zaproponowla mi... antybiotyk!!!!! Powiedziala ze jest wprawdzie lekki bo wiadomo ze antybiotyki moga przyczynic sie do rozwoju drozdzycyc, ale jednak go zapisala i oczywiscie nei zaproponowala nic oslonowego! Jak sie leczyc z takimi lekarzami?
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #5 : 22-09-2007, 10:31 »

Służba zdrowia i jej działalność to analogia do działalności polityków rządzących. Lekarze - jak strajkują to spada śmiertelność w kraju. W Izraelu - spadła śmiertelność na raka o 50% lub 70% - podczas strajków w ich służbie chorób (chyba w 1974 roku). Politycy - jak się kłócą między sobą a nie zajmują gospodarką, to gospodarka w kraju dobrze się rozwija.
   Obie grupy społeczne, natomiast przypisują sobie wielkie wyniki/zasługi w tych aspektach. Pierwsza grupa uważa, że to z ich działania (a nie z zaniechania działań) odnotowano postępy w mendycynie. Druga grupa uważa podobnie, że to dzięki ich działaniom - nastąpił wzrost poziomu stopy życiowej obywateli.
   Można pokusić się w tym przypadku o porównanie ich do skinów, którzy w swoim wygórowanym mniemaniu o sobie, uważają się za dobroczyńców, ponieważ ocalili życie staruszce, bo odstąpili od dalszego kopania jej jako leżącej na chodniku...
« Ostatnia zmiana: 16-09-2011, 18:12 wysłane przez Zibi » Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #6 : 22-09-2007, 10:35 »

Cytat
Jak sie leczyc z takimi lekarzami?

Jak ?  Oczywiście nie bierzesz bezkrytycznie, co ci tam zapiszą.  Lekarka jest ci potrzebna głównie do zwolnienia lekarskiego.  
I przede wszystkim się uczysz, jak samemu zadbać o zdrowie. W duzej mierze na tym forum oraz  z książek naszych ekspertów.  Pozdrawiam.
Będzie dobrze...
Zapisane
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #7 : 23-09-2007, 11:13 »

Cieszmy się że w dzisiejszych czasach, jest coś takiego jak internet, bo gdyby nie to ja dalej był bym na etapie poszukiwania co mi dolega, a lekarze jedyne czym mogli by mnie poratować to antybiotykiem.
Pamiętam jak na samym początku pojawienia się masy natężonych objawów spowodowanych candidą, otrzymałem od lekarza pierwszego kontaktu antybiotyki, a potem to samo od laryngologa, nie zasugerowali niczego osłonnego a wtedy nie miałem o tym bladego pojęcia.
Więc jeszcze przed rozpoczęciem świadomego leczenia, za pomocą lekarzy wbiłem sobie dwa samobóje confused
Na książki dopiero czekam, mam nadzieje że wiele się z nich nauczę smile
Zapisane
Dagles
« Odpowiedz #8 : 01-10-2007, 19:14 »

Pewu Masz rację! Ja nie wiem co juz bym myslała o sobie i swoim zdrowiu  gdyby nie net... coś mi było i juz rodzina powoli myslała że wymyslam sobie itp (nie wiem jak Wy ale miałam wrazenie ze mam wiecznie kaca) Dość szybko trafiłam na info o kandydozie i zrezygnowałam z antybiotyków (i piwa). U mnie zaczęło się od zatok (kalsyka), więc moja dr zapisywała mi antybiotyki w spraju do nosa...    confused
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #9 : 09-11-2007, 19:55 »

Chirurdzy pomylili pacjentów o tym samym imieniu  

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=9377303&rfbawp=1194634426.507

bez komentarza.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #10 : 01-12-2007, 11:55 »

75% zakażeń HIV w Polsce może mieć źródło u dentysty

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=50316&wid=9448934&rfbawp=1196505712.099
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #11 : 14-02-2008, 18:51 »

Chcesz umrzeć idź do lekarza:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9660027&rfbawp=1203011261.539
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #12 : 14-02-2008, 19:48 »

Piotr, już daj spokój z tymi horrorami  :przestraszony: - zacznij się ładować pozytywnie  msn-wink
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #13 : 14-02-2008, 21:56 »

Ale to jest niestety smutna prawda. U nas, calkiem niedawno byl przypadek ciazy blizniaczej w ktorej jeden plod byl uszkodzony i musial byc usuniety aby moc uratowac zdrowy plod. I tak zrobiono. Problem w tym ze usunieto zdrowy plod, a nie ten niedorozwiniety. Moral. Zadne dziecko nie zostalo uratowane, gazety trabily o tym przez pare tygodni i cisza. Jak sie skonczylo to mozecie sie juz sami domyslec.
Zapisane
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #14 : 17-10-2008, 12:45 »

Warto jeszcze przeczytać jak lecza nas niektórzy lekarze i to ci spoza NFI;

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=11494
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #15 : 17-10-2008, 13:21 »

A moja kochana pani doktor zawsze daje mi zwolnienie, gdy jestem zmęczona i mam doła. To wówczas ona daje antybiotyk (receptę wyrzucam do kosza) i tygodniowe zwolnienie.

Ale jak rzeczywiście zachorowałam, to kazała wziąć sobie dzień na żądanie i jutro iść do roboty! Ha!

Na razie nie zamierzam się do niej wybierać, ale jak mnie dopadnie jakieś przesilenie, np. gorączka, to pójdę po zwolnienie. W sumie nie jest taka zła, zawsze dawała mi skierowania na badania i do specjalistów, jeśli prosiłam...
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #16 : 03-11-2008, 20:39 »

Kolejny wspaniały przykład:

"Przyznaję się, wycięłam pacjentce zdrowy żołądek"

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Przyznaje-sie-wycielam-pacjentce-zdrowy-zoladek,wid,10534233,wiadomosc.html?ticaid=16e6d
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!