Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kubaszka - nadwaga przez całe życie  (Przeczytany 52961 razy)
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #20 : 25-06-2009, 18:52 »

Witaj Kubaszka!
Mój chłopak też tak reaguje na nóżki jak Ty, muszę je przed nim ukrywać msn-wink

Może znajdziesz u gdzieś oryginalne miśki Haribo? Od kiedy zaczęłam je jeść regularnie (3 razy dziennie po 2 szt.) przestały mnie boleć stawy, a i z kręgosłupem jest dużo lepiej.
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Grazyna
« Odpowiedz #21 : 25-06-2009, 18:54 »

Grażynko, tak się składa, że nienawidzę nóżek w czymkolwiek. To takie obrzydliwe, że nawet jak ktoś je to ja staram się nie patrzeć, bo mi odruchy wymiotne idą. Bez urazy, ale jestem okropnie brzydliwa.
To rzeczywiście wielka szkoda.
3. Nie lubię miesa i ryb...chociaż ryb bardziej...wiem, ze sa zdrowe, ale one tak śmierdzą, ze nie ma żadnej siły, która zmusiłaby mnie do jedzenia ich (wyjątek stanowi wędzone dzwonko ryby o nazwe łupacz)...z mięsa natomiast jadam tylko piersi kurczaka i sporadycznie mielone z kurczaka lub indyka...nie śmiejcie się, gdy powiem Wam, że wiem skąd pochodzą te moje uprzedzenia...otóż mój tata jest z zawodu rzeźnikiem, a z zamiłowania wędkarze...sami widzicie...zawsze po świniobiciu przywoził do domu ciepłe jeszcze mięso i wykładał w kuchni na stole, a ono dawało taki zapach , od którego żołądek wymiotował wszystko to, co jadłam....a potem mama przetapiała w wielkim garze słonine na smalec, co jeszcze gorzej śmierdzialo....ale rekordem było, gdy ojciec nałowił ryb i przywiózł je skrobać w domu, bo mówi, że nad jeziorem jest zakaz...ten smród wywoływał u mnie najwiekszą falę torsji...dobrze, że łowił najczęściej latem, bo przy ładnej pogodzie mogłam szybko uciec z domu...zadaje sobie pytanie, czemu z całej rodziny tylko ja mam te objawy, a inni z rozkosza zajadają wszelakie mięcho i ryby...ble...acha, z tym kurczakiem też nie jest dobrze...od miesiąca nie tknełam piersi, które leż w zamrażalniku, bo na sama myśl dostaje odruchów wymiotnych...
(...)
5. Jestem uzależniona od słodkiego, tak jak palacz od papierosa lub alkoholik od wódki...

W dzieciństwie nasze pożywienie jeszcze jest pod kontrolą. Trochę starsze dzieci, które chodzą do szkoły, zaczynają dysponować większą swobodą i drobnymi pieniędzmi. I co kupują - słodycze, i to takie najbardziej parszywe, jakieś paprane lody, drożdżówy, kolorowe kremiaste ciastka, ale najczęściej batony i colę oraz inne kolorowe napoje. Niektórzy niemal codziennie. Systematyczne dostarczanie słodyczy zlepianych glutenem z wysokowydajnych zbóż, innymi lepiszczami, jak: mączka chleba świętojańskiego, guma guar, gellan, ksantanowa, dosładzane sorbitolem (E400-425), łączenie benzoesanu sodu z witaminą C w pysznych, sztucznie witaminizowanych napojach (efekt - rakotwórczy benzen) - to wszystko oznacza nadmiar węglowodanów przetworzonych, które przez nadmierną fermentację osłabiają ściany jelit ale przede wszystkim mnóstwo wchłanianych toksyn, które przez nadżerki wnikają do organizmu i odkładają się w tkance łącznej. Przeczytaj serię wykładów Mistrza http://bioslone.pl/forum/index.php?board=20.0

Nie wiem, czy nie trzeba by szukać w psychice źródła tych urazów, może wcale nie chodzi o mięso. Będąc jednak przeciwniczką mięsa i zarazem wielbicielką niezdrowych cukrów, nic dziwnego, że w tak młodym wieku zmagasz się z nadwagą. W takim razie pozostaje Ci tylko Mikstura oczyszczająca i oczekiwanie na głębsze zmiany, ale poza tym raczej niewiele będziemy Ci na tym forum mogli pomóc i doradzić. To nie jest forum wegetarian...
Miśki wszak są na wieprzowej żelatynie.  Smutny
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #22 : 25-06-2009, 19:05 »

Łatwo powiedzieć Grażyno. Ja zawsze wolałem dobry obiadek, ale niestety nie bardzo byłem w stanie prócz szkoły i innych zajęć zajmować się obiadami. Inna sprawa że w wieku 14 lat już zdarzało się że coś przygotowywałem. Ale to i tak za mało, trzeba mieć świadomość o co w tym wszystkim idzie.

Oczywiście na początku nie było wiele batoników itp. Ale kiedy miałem jakieś pieniądze to zdarzały się okresy i zgadza się bywało kiedy dzień w dzień prawie kupowałem jakieś wafelki do tego colę. Później pierwsza praca, własne pieniądze, obiady w domu? Nie było. Ratowałem się trochę obiadami w jadłodajniach. A poza tym różne przekąski, w tym i wafelki, batoniki. I tak z czasem moje odżywianie było coraz gorsze a wraz z tym zdrowie.

W między czasie były jeszcze okresy kompulsywnego jedzenia. Dzisiaj z perspektywy czasu i wieku widzę to i rozumiem ale niestety błędy rodziców mszczą się.

Powoli tracę chęci do czegokolwiek. Dużo łatwiej jest niszczyć bez opamiętania, gorzej się buduje, nie dość ze wymaga to czasu i cierpliwości to zajmuje sporo uwagi.

Dzisiaj próbuję wdrożyć obiady i zupy ale o codziennych dwóch daniach nie ma mowy. Nie jestem w stanie wyrobić, tym bardziej że źle się czuję. Tak więc zupa jest raz na jakiś czas, a obiad trochę częściej ale też słabo.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #23 : 25-06-2009, 19:36 »

Nie twierdzę, że wszystko jest proste i jednakowo łatwe dla każdego. Kubaszka akurat miała to szczęście, z którego z jakichś względów nie mogła skorzystać. Miała pod nosem (pardon) zdrowe smakołyki, ale w niej powodowały one odruch wymiotny.
Często jest tak, że jedzenie określonych produktów wciąga i nie pozwala sięgać po inne. Zwłaszcza gdy ktoś zasmakuje w potrawach tzw. lekkostrawnych - chlebie, kluskach, makaronach i ciastach, a do tego lubi produkty mleczne - odrzuca go od zdrowych produktów pochodzenia naturalnego, czyli "upolowanego/złowionego" oraz tego, co wyjęte z ziemi, wystaczy otrzepać, by móc zjeść.
Ja także uciekałam z kuchni, gdy mama przygotowywała mięso i niezbyt mi ono pachniało, ale wiem dobrze, że to było w czasie, gdy zasmakowałam w samodzielnych zakupach. Na szczęście wracałam do tej kuchni, jak już było ugotowane.

Laokoon, miałeś ciężkie dzieciństwo i gubiłeś się w młodości, ale przecież masz wyznaczony kierunek i poradzisz sobie, tylko trochę cierpliwości, 10 miesięcy to za mało na pełen sukces, ale to, co już osiągnąłeś w zmianie mentalności, to i tak bardzo wiele.
(Co do dwóch dań to nie są wcale konieczne, lepiej zjeść 2-3 razy po jednym daniu).
« Ostatnia zmiana: 25-06-2009, 19:38 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #24 : 25-06-2009, 19:41 »

Też zawsze jadłam bardzo dużo słodyczy. Wprost je uwielbiałam. Były takie okresy, że nie mogłam bez nich żyć - jak nałogowiec odczuwałam głód aż do omdlenia.... Piwka też sobie nie żałowałam...

Kubaszka, teraz o słodkościach w ogóle nie myślę. Nie odczuwam już głodu komórkowego, a wiem co to jest, oj wierz mi!  naughty
Myślę, że możesz jeść jajka. Jeśli codziennie na śniadanie zjesz solidny posiłek z kilku jajek ze sporą ilością tłuszczu - np. masła, to będziesz się czuła nasycona. Potem koktajl na drugie śniadanie - gdy poczujesz chęć na słodkie. Do posiłków dodawaj jak najwięcej surówek i staraj się, żeby zawierały dużo oleju i np. pestek słonecznika lub orzechów. Też będziesz bardziej nasycona i uzupełnisz braki minerałów i innych potrzebnych składników odżywczych.

Na "chcicę" na słodkie mam dwa sposoby:
- po pierwsze nie kupuję słodkiego i nie mam takich rzeczy w domu - czasem trudno się wygramolić np. tylko po ciasteczka msn-wink
- po drugie zawsze mam zestaw dyżurny na stole w centralnym miejscu domu (a w pracy pod ręką w szufladzie msn-wink ) - suszone morelki (trochę przeczyszczają), pestki dyni lub słonecznika, orzeszki.

Na początku efekt był taki, że "zestaw" znikał w mgnieniu oka.... Już myślałam, że strasznie oboje utyjemy i zabraknie nam kasy na te pyszności. Ale za jakiś czas "chcica" ustąpiła - uzupełniliśmy niedobory i teraz "zestaw" stoi, a nam wystarcza kilka orzeszków lub pestek.
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #25 : 25-06-2009, 19:42 »

Tak masz rację, zresztą ja nie mam do ciebie pretensji tylko zawsze staram się zauważyć też to że wszystko ma swoją przyczynę że nie zawsze wszystko od nas zależy. I dla jednego coś jest oczywiste a dla drugiego to ciężka sprawa.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #26 : 25-06-2009, 21:54 »

Jak dla kogoś ciężka sprawa, to niech poczyta ile można wykazać konsekwencji i hartu ducha
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6191.msg70479#msg70479
To nie do Ciebie, Laokoon, Ty znasz wszystkie wątki i do wszystkich się dopisujesz.
Jak przeczytałam w poście Zazuli o tych morelkach, pestkach i orzeszkach, to przypomniałam sobie o czymś, co świetnie może zastąpić zbyt słodkie rodzynki: bardzo smaczne, odżywcze, a więc pomocne w kontroli wagi w zastępstwie słodyczy - owoce goji (Lycium Barbarum)
http://www.evergreen.pl/goji-1kg-p-609.html
http://www.natura24.pl/go/_info/?user_id=50&lang=pl
W evergreenie są tańsze, a w naturze znajdziecie bardziej wyczerpujący opis. Kiedyś kupiłam je na targach (ezoterycznych czy medycyny naturalnej, coś takiego) i zrobiłam z nich pyszną nalewkę, niby na  wypadek zaziębienia msn-wink. Ostatnio przysłali mi kilka owoców i ulotkę razem z zamówionymi orzechami do prania.
Zapisane
aga-stachu
« Odpowiedz #27 : 25-06-2009, 22:42 »

Kubaszko - jesli chodzi o koktajl, to ja uzywam pestek z dyni swiezej, teraz juz zaczal sie sezon na nia. Kupuje w calosci, wydrazam pestki, susze, i to wszystko._Pewne, zywe, czyli najbardziej wartosciowe. Nie powiem, jest z tym troche zajecia, ale za to 100% zywe, a to najwazniejsze._Tu na forum czytalam kilka razy o pestkach z dyni sprzedawanych na Allegro,_ze martwe czesto sa._Na razie nie zamawialam, pewnie lepiej kupic w sklepie nasiennym w Polsce.
Jesli chodzi o slonecznik lub siemie lniane to najlepiej kupuj w sklepach holland&Barrett, ale nie chinskie, jest wybor tych nasion. Na pewno sklepy Holland&Barrett sa na Jersey,_tam tez dostaniem duzo innych preparatow przydatnych na dalszych etapach dochodzenia do zdrowia. Ja tez mam duza wage do zrzucenia, robie to powolutku wg zasad diety preferowanej na tym forum, ale najwazniejsze to, ze duzo lepiej sie czuje, ze swoich "stalych" lekow biore juz tylko tyroksyne / tarczyca /, ale i to mam nadzieje kiedys odstawic. Trzymaj sie, powolutku wprowadzaj wszystkie zasady oczyszczania i diety, bedzie ok!
« Ostatnia zmiana: 25-06-2009, 23:20 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #28 : 26-06-2009, 07:27 »

Cytat
Często jest tak, że jedzenie określonych produktów wciąga i nie pozwala sięgać po inne. Zwłaszcza gdy ktoś zasmakuje w potrawach tzw. lekkostrawnych - chlebie, kluskach, makaronach i ciastach, a do tego lubi produkty mleczne - odrzuca go od zdrowych produktów pochodzenia naturalnego, czyli "upolowanego/złowionego" oraz tego, co wyjęte z ziemi, wystarczy otrzepać, by móc zjeść.

" Święte słowa" ! Widzę to po córce. Teraz rozumiem przyczynę jej "wegetarianizmu". I do tego ten cukier w postaci batoników kupowanych po kryjomu. To choroba jakaś była :-((. Gdy w końcu udało mi się jej co nieco wytłumaczyć zaczęła jeść mięso. A klnę się na wszystko, że jeszcze jakiś czas temu, gdy zmuszałam ją do zjedzenia pieczeni to miała autentyczne odruchy wymiotne. Teraz nawet boczusia z kaszy nie wybiera :-).
« Ostatnia zmiana: 26-06-2009, 14:37 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #29 : 26-06-2009, 07:29 »

 Wiem, że brak pracy Cię trapi, ale masz przynajmniej trochę więcej czasu dla siebie, to powinno Ci ułatwić wprowadzenie pewnych, pierwszych zmian, choćby w jadłospisie. Masz czas na gotowanie-wykorzystaj to. Z doświadczenia wiem, że pewne rzeczy mogą przyjść z trudem, ale jeśli się je jakiś czas powtarza wchodzą nam w zwyczaj. A myślę, że i mąż doceni jeśli po powrocie z pracy zastanie go w domu świeży, ciepły, domowy ( tradycyjny, polski ) posiłek. smile
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #30 : 26-06-2009, 13:36 »

Tak ja też mogę potwierdzić, chociaż w przypadku płci żeńskiej to nie takie oczywiste. Pomijam fakt ew. odżywiania wg. grupy krwi ale dawniej bywało tak że kobiety odżywiały się pokarmami bardziej słodkimi a mężczyźni głównie mięsem.

Ale pewnie jak to ze wszystkim bywa najzdrowsza jest równowaga, chociaż być może w przypadku kobiet mniej szkodliwe są słodycze. Ale kiedy człowiek przyzwyczai się do słodkiego i poje sobie to po jakimś czasie nie ma już takiej ochoty na mięso. Ja wiązałbym to raczej z faktem zaburzenia równowagi zasadowo-kwasowej. Nie jest to wystarczające wytłumaczenie ale myślę że coś jest na rzeczy. Słodkie zmienia proporcje zakwaszenia organizmu i osłabia soki trawienne, w takim środowisku mięso jest ciężko strawne i organizm czuje że jest to dla niego zbyt ciężkie. Słodycze rozleniwiają, czynią słabym, fizycznie i psychicznie.

Przy wychodzeniu ze słodkiego odżywiania pomocnym mogą być zioła. Piołun na pobudzenie soków żołądka.
« Ostatnia zmiana: 26-06-2009, 14:06 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #31 : 26-06-2009, 14:01 »

Cytat
chociaż być może w przypadku kobiet mniej szkodliwe są słodycze.
- nieprawda !
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #32 : 26-06-2009, 17:39 »

Cytat
pewnie lepiej kupic w sklepie nasiennym w Polsce
Nie kupujemy żywności w sklepach z nasionami, bo są pryskane chemicznie!
Zapisane
kubaszka
« Odpowiedz #33 : 27-06-2009, 08:13 »

A więc tak. Do Agguli - mój mąż żywi się w pracy, bo ma to odliczone od wypłaty i inaczej nie da rady. Zresztą powiedział, że woli tamto jedzenie od tego paskudztwa, które ja jem. Nie będę na niego nastawać. Poczekam na rezultaty u mnie i wtedy może on się też przekona. Najpierw sama muszę się nauczyć zdrowo jeść, żeby móc to wpajać innym.
Grażynko, powiedz mi, czy w I etapie diety też mogę podjadać jagody goji? Wydaje mi się, że nie..W tutejszym sklepie jest mnóstwo zdrowej żywność, nasion i orzechów. Zaopatrzony jest nieźle. Już wczesniej kupowałam te jagody i podjadałam nieświadoma ich cudownych właściwości. Mnie one smakują, ale mężowi nie. Jego strata. Niestety niełuskanych pestek dyni i słonecznika oraz osropestu tutaj nie mają. Ale zamówię z internetu w Polsce i wyśląto do rodziców, a rodzice później do mnie. To jedyne wyjście po przestudiowaniu wielu opcji. Zastanawia mnie tylko jedno. Pisaliście w innych wątkach, że w nasionach zagnieżdża wam się robactwo i larwy. Czy to jest do opanowania? Nie wiem, czy powinnam się tego bać i zamawiać mniejszą ilość nasion? Przyznam, że wolałabym większą ilość zamówić, ze względu na opłaty za przesłanie. Ale nie chciałabym być ofiarą powiedzenia 'chytry 2 razy traci'.
Grażynko, na pewno nie kupię nic w sklepie z  nasionami dla ogrodnictwa i rolnictwa, bo dobrze wiem, że są one tam specjalnie przygotowywane do kiełkowania i wzrostu, a co za tym idzie to spora dawka chemii, żeby 'chronić' biedne roślinki przed robactwem.
A co do miśków Haribo to u nas są, ale i tak w I etapie diety nie mogę ich tknąć, ale dziękuję za radę, na pewno z niej skorzystam w późniejszych etapach, jeśli znów stawy zaczną boleć.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #34 : 27-06-2009, 09:50 »

Kubaszko, spotkałaś się tutaj z różnymi radami i po Twojej reakcji widać, że analizujesz - jestem spokojna, że zastosujesz je z rozwagą. Oczywiście, w I etapie ani miśki ani goji. Ale I etap Diety prozdrowotnej (specjalnie przytaczam nazwę autorskiego programu według Mistrza, bo tu różne były propagowane) to tylko 3-4 tygodnie ostrych ograniczeń, które stosunkowo łatwo jest przeżyć. Im bardziej restrykcyjnie ich przestrzegamy, tym łatwiej jest potem, gdyż żołądek w czasie tego I etapu powinien się trochę obkurczyć (mniejsze łaknienie), a także powinno nastąpić odzwyczajenie się od słodyczy. Najistotniejszym celem tego etapu jest zagłodzenie i niedopuszczenie do rozrostu drożdżaków. Pogryzania między posiłkami zasadniczo nie polecam, gdyż skutki są różne, między innymi może się pojawić brak łaknienia na prawidłowe posiłki zbilansowane pod względem składników odżywczych (efekt niepożądany). Jednak w pracy, oprócz jednego przyniesionego z domu posiłku, lepiej trochę pogryzać niż się głodzić, jest to korzystne także dla kondycji mózgu.
O sklepie z nasionami pisał Grzegorz (też na G) msn-wink.
Jeżeli zamówisz większą ilość ziarna, to najlepiej część od razu włóż do lodówki. Pozostałe ułóż w jednym, dobrze dostępnym i przewietrzanym miejscu i często oglądaj, odkręcaj, a nawet przesypuj do świeżego pojemnika. Nie od rzeczy będą podwójne pojemniki. Odradzam trzymanie czegokolwiek w plastikowych workach. Najlepiej nie mieć poza tym żadnej mąki, makaronu, płatków, chleba, wafli.
Ja nie pomyślałam wcześniej, że jest takie niebezpieczeństwo i podjęłam środki ostrożności dopiero, jak mi się zalęgły - za późno. Teraz na okrągło się borykam - jak nie mole, to białe tłuściutkie... błee... Gdzieś się ukryły, gdzie nie sięga szmata - pewnie za obudową szafek przy ścianie. Poza tym bardzo im się podobają styropianowe listwy, jakie mam między ścianami a sufitem - potrafią się tam wkręcić i z wierzchu prawie tego nie widać, dopiero jak niepostrzeżenie zaczyna coś wyłazić. Robię przeglądy kilka razy dziennie, zwłaszcza rano i przed snem - odkurzacz i szmata. Mam nadzieję, ze się w końcu uporam.
« Ostatnia zmiana: 27-06-2009, 09:52 wysłane przez Grażyna » Zapisane
kubaszka
« Odpowiedz #35 : 27-06-2009, 18:11 »

Dziękuję Grażynko.
Masz rację, chcę poważnie potraktować moje zdrowie i informacje oraz rady na tym forum. Wiem, że powinnam przeczytać książki Mistrza na początku, ale tak się złożyło, że najpierw wpadłam przypadkiem na to forum i postanowiłam poczytać wiadomości na forum, a teraz uważam, że to jest batalia warta wygrania, bo nie ma to jak dobre zdrowie i zamówiłam też książki, aby pogłębić moją błachą wiedzę na ten temat. Książki przyjdą na adres moich rodziców w Polsce, a oni wyślą je do mnie razem z pestkami dyni, słonecznika i ostroseptu.
Grażynko, interesuje mnie też inna kwestia. A mianowicie głodówka bez głodowania. Czy możesz mi napisać na jakim etapie diety prozdrowotnej można ją zacząć? Wydaje mi się, że nie na pierwszej, bo tam przecież nie można owoców. Odpisz proszę.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #36 : 27-06-2009, 22:01 »

Tak, nie da się stosować wszystkiego na raz. GBG była pomyślana dla osób chcących stosować głodówkę - trzeba więc wybrać, albo głodówka albo dieta.
Zapisane
kubaszka
« Odpowiedz #37 : 28-06-2009, 06:57 »

Dziękuję Grażynko.
Mam jeszcze pytanie do wszystkich, którzy zamawiali nasiona dyni, słonecznika i ostropestu z internetu. Chciałabym zamówić żywe nasiona, a nie martwe. Pomóżcie mi takie znaleeźć. Na pewno poddawaliście je już testowi to poruszacie się lepiej w tym temacie. Dziękuję z góry za pomoc.
Zapisane
kubaszka
« Odpowiedz #38 : 28-06-2009, 08:36 »

Przyszło mi właśnie coś na myśl. Razem z mężem popijamy sobie Yerba Mate. na pewno większość z was słyszała o niej i o jej cudownych właściwościach uzdrawiających. Zastanawiam się, czy nadal mogę ją pić kiedy stosuje się dietę prozdrowotną? Jeśli Grażynko orientujesz sie w tym temacie to proszę o radę.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #39 : 28-06-2009, 08:55 »

Przeczytaj tą wypowiedź Mistrza http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=212.msg1870#msg1870 i wyciągnij odpowiednie wnioski.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2009, 09:00 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!