Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 12:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ograniczenia dietetyczne a ćwiczenia siłowe  (Przeczytany 12863 razy)
Julia Ciesielska
« : 24-06-2009, 13:43 »

Mam pytanie- zbliża się lato i chciałabym zabrać się za ćwiczenia fizyczne,ale nie takie tam sobie delikatne,tylko porządnie - biegi i brzuszki oraz inne ćwiczenia fitness. Niektóre są naprawdę bardzo wyczerpujące. Czy wobec tego powinnam brać jakieś suplementy uzupełniające zapotrzebowanie na witaminy, minerały itd ? Czy nie biorąc niczego i trenując solidnie nie nabawię się jakiejś anemii czy czegoś w tym rodzaju?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 24-06-2009, 13:52 »

Anemii od ćwiczeń?

Jeżeli organizm pracuje dobrze to ćwiczenia cię wzmocnią. Pamiętać tylko należy że nie ma sensu robić forsownych ćwiczeń, podstawa to systematyka.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #2 : 24-06-2009, 14:05 »

http://www.ener-med.pl/forum/forum-ogolne/archiwum-odzywianie-i-suplementacja/jak-wzmocnic-cialo
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6953.0#top
   Julio, jaki jest sens brania suplementów (czytaj: leków), po uprzednim szkodzeniu własnemu zdrowiu... czy nie lepiej jest primo non nocere?
   Ja już zmieniłem swój pogląd na kwestie uprawiania sportu.
http://www.ener-med.pl/forum/forum-ogolne/archiwum-odzywianie-i-suplementacja/zdrowe-odzywianie-a-uprawianie-sportu

   Jeśli już masz jakąś nadwyżkę energii, to uprawiaj jakąś lekką formę rekreacji. Korzystaj z oryginalnych suplementów w postaci koktajli z błonnikiem (np. w wersji mega) oraz soków warzywno-owocowych, ale tych "dziewiczych", czyli z błonnikiem i osadem, bez oddzielania błonnika plus dodatek jakiegoś dobrego oleju.
   W tym wątku było coś dla chorych i mimo tego ćwiczących:
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=4686.0
« Ostatnia zmiana: 25-11-2011, 19:15 wysłane przez Zibi » Zapisane
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #3 : 24-06-2009, 19:22 »

Tak, rozumiem, tylko że ja nie mam w zasadzie już jakichś problemów zdrowotnych, chodzi mi o to że byłam na obozie sportowym i tam się strasznie zapaliłam do ćwiczeń, ćwicząc czułam się rewelacyjnie, oczywiście nie przeforsowywałam się za bardzo. Uważam że sport,nawet męczący, jeśli nie przekracza granic naszych możliwości, ale też może przynieść przy okazji jakieś wyniki na zawodach to chyba może dawać tylko dobre efekty, czy się mylę?
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #4 : 24-06-2009, 20:00 »

Jeśli masz na myśli szachy, brydża sportowego, remika, to się nie mylisz, ale to jest moje zdanie, z którym nie musisz się zgadzać, Julka.
 msn-wink
« Ostatnia zmiana: 25-11-2011, 19:53 wysłane przez Zibi » Zapisane
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #5 : 25-06-2009, 10:29 »

Ech, w brydża nie umiem, ale bym chciała się nauczyć  smile Ale za to bilard !!!!! Rewelacja:)
Zapisane
aga-stachu
« Odpowiedz #6 : 27-06-2009, 08:30 »

Zibi-ostatnio mam skurcze i drgania powiek, trohe mi to przeszkadza.Czy SlowMag poradzilby tu cos i jesli tak,to w jakiej dawce? Jestem na MO/olej kukurydziany/ i koktajlu blonnikowym plus dieta II etapu, przez 5 dni wtygodniu pracuje dosc ciezko fizycznie.Na forum znalazlam podobne przypadki, ale nie bardzo wiem jaka dawke SlowMagu przyjac? Dziekuje!
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #7 : 27-06-2009, 09:21 »

    Kuracja slow-magiem powinna trwać 20 dni.
    Rano - 2 tabletki; wieczorem 4 (jeśli waga Twoja jest powyżej 100 kg, to 5 tabletek).
    Jeśli będą nawroty objawów niedoboru magnezu w komórkach mięśni - należy po trzech tygodniach przerwy - ponownie wdrożyć zażywanie magnezu przez 20 dni, ale tylko 3 tabletki wieczorem.
    Kuracje takie, tzw. skrócone możesz stosować wielokrotnie, ale pamiętając o trzytygodniowych przerwach między nimi.
    Dodatkowo w koktajlach błonnikowych możesz stosować po 2-4 duże orzechy włoskie, a w przerwach ok. 4 orzechy plus 1/2 banana.
    Tego typu objawy mogą powstać na skutek niedoboru magnezu lub potasu, lub niedoboru magnezu i potasu, lub nadmiaru w organizmie wapnia w stosunku do magnezu. Skurcze mogą też w niektórych przypadkach pojawiać się jako równoczesny niedobór związków wapnia i magnezu.
    Slow-mag ma być bez żadnych dziwnych połączeń z witaminą B6, czyli czysty. Farmaceuci zawsze próbują wcisnąć ten z witaminą B6, bo jest chyba trochę droższy i zawsze sugerują, że się niby lepiej wchłania, ale to już zagrywki marketingowe przemysłu chorobotwórczego. Ja w tego typu sytuacjach odpowiadałem, że lepiej się wchłaniają pieniądze do Pana/Pani kasy - jeśli będę na siłę uszczęśliwiał swój organizm...
« Ostatnia zmiana: 25-11-2011, 19:52 wysłane przez Zibi » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!