Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Orajt - infekcje układu moczowo-płciowego  (Przeczytany 33940 razy)
orajt
« Odpowiedz #40 : 17-07-2009, 12:59 »

Dziękuję za porady. Dziś zakupiłam na targu od baby całą kurę. Może teraz się uda msn-wink
Wracając do tematu. Nie przeszłam jeszcze na alocit z citrospetu i mocno się zastanawiam, bo od 2 dni praktycznie po każdym posiłku mam lekką zgagę. Dziś rano 2 godziny po śniadaniu (jajko sadzone z surówką z ogórka i marchewki i kaszą jaglaną podsmażoną na maśle z pieczarkami, cukinią i kabaczkiem) miałam uczucie "ciężkiej kluchy w żołądku". Przed chwilą zjadłam kubeczek śmietany "KLIMEKO" (z gospodarstwa ekologicznego) - miałam na nią straszną ochotę  , i teraz boli mnie żołądek. Co się dzieje? blink

Do tego chyba trochę się przeziębiłam (od klimatyzacji) i dziś rano zaczęło mnie boleć gardło i boli mnie tył głowy kiedy się schylam... czy może to być związane z zakraplaniem nosa? Czy to po prostu przeziębienie?
Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #41 : 20-07-2009, 13:16 »

Porcja rosołowa to rozumiem ten " szkielet " ? Na tym w życiu nie uzyskasz esencjonalnego rosołu. Ja do rosołu wrzucam i przerastaną wołowinę (szponder), skrzydło indyka czasem szyję, ze dwa skrzydła z kurczaka. Czasem dorzucę jak mam trochę tłuszczu z kaczki wsiowej a jak nie mam udko z kurczaka. Wiem ,że to wygląda na wiele ale ja gotuję dla 5-cio osobowej rodziny. Dla jednej można zrezygnować z jakiegoś mięsa. Aha i nie daję żadnej przypieczonej cebuli tylko pora i czosnek jak doradził Zibi. Oczywiście sporo warzyw.
To już chyba nie rosół, tylko bulion, co? Pamiętajmy jednak,że Orajt, przez ostatnie 3 lata w ogóle nie jadła mięsa, więc nie mam jej co zawalać ogromnymi porcajmi wszelkich rodzajów mięsiwa, niech sobie spokojnie i stopniowo wróci do tego składnika, żeby się przypadkiem nie zniechęciła. msn-wink
Zapisane
orajt
« Odpowiedz #42 : 25-07-2009, 16:26 »

smile Na szczęście nie zastanawiałam się nad tym, i ugotowałam pyszną, tłuściutką zupkę. A kurczaka zjadłam! Bardzo mi to smakowało, i postaram się częściej robić takie zakupy na rynku.

Przeszłam na MO z citroseptem i żyję msn-wink Właściwie żadnych reakcji.
Za to przytyło mi się na diecie. Pewnie dlatego, że masło i śmietanę jem łyżkami. Mam też straszną ochotę na owoce (najbardziej chce mi się jabłek).
I w związku z tym muszę też przyznać, że miałam mały kryzys i wyznać swoje grzechy z mijającego tygodnia: szklanka jagód, dwa banany (w tym pół w koktajlu), ćwiartka jabłka i zabielana kawa Smutny Mimo porażki postanowiłam, że zasady I etapu będę stosować zgodnie z planem do wtorku.
Tutaj powinnam jeszcze zaznaczyć, że mimo koktajli z błonnikiem dalej mam problem z zaparciami. Może jakiś pomysł na rozwiązanie tej zagadki?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #43 : 25-07-2009, 16:36 »

Podaj dokładny skład Twoich koktajli.
Tych jabłek Ci się "chce", czy ulegasz i jesz? Te grzechy, to z całego tygodnia, czy popełniane codziennie?
Zapisane
orajt
« Odpowiedz #44 : 25-07-2009, 16:54 »

Grażynko, piję jeden koktajl dziennie, w składzie po 1 łyżce stołowej: pestek z dyni, pestek słonecznika, ostropestu + 2 łyżki stołowe siemienia lnianego. Zazwyczaj dodaję buraczka/botwinkę, ogórka, kilka łyżek śmietany. Czasami marchewkę z ogórkiem.

Marzę o jabłkach  Akurat w czwartek koleżanka jadła jabłko i skusiłam się na ćwiartkę.
Grzechy to z całego tygodnia. W czwartek zaspałam, nie zdążyłam przygotować obiadu do pracy i jak z niej wyszłam to byłam strasznie głodna więc kupiłam 2 banany i zjadłam jednego (wczoraj połowę drugiego z koktajlem, a resztę przed wyjściem). Wczoraj wieczorem byłam na koncercie i zamówiłam sobie kawę (jej najbardziej żałuję, ale tłumaczyłam sobie, że to chociaż nie piwo).
W ogóle, żołądek mam pełny, a ciągle bym coś podjadała. frusty I mam straszną ochotę na kawę, chociaż normalnie bardzo rzadko ją piję (raz na miesiąc może).
« Ostatnia zmiana: 25-07-2009, 17:00 wysłane przez Orajt » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #45 : 25-07-2009, 17:53 »

Nie doczytałaś instrukcji Mistrza co do koktajl - przy zaparciach 2 łyżki siemienia lnianego, pozostałe nasiona po pół łyżki (nawet po łyżeczce).
Na parę dni wstrzymaj się od śmietany - to już mój pomysł - niech Twoje koktajle nie będą tak gęste.
Jeśli masz przejściowo apetyt na tłuste, to ostrożnie - połączenie tłuszczu i potraw węglowodanowych w dużej ilości tuczy - zarówno cukry, jak i tłuszcz są paliwem. W cukrach przeważają atomy węgla, w tłuszczach - wodoru. Wodór jest wysokowydajnym paliwem, dlatego tłuszcze są dwukrotnie wydajniejsze, niż cukry. Łączone z białkiem i warzywami nie tuczą, ale łącznie z węglowodanami jest tego tyle, że możesz nie być w stanie spalić, stąd przytycie. Taka dieta jest zalecana szczupłym. Szukaj potraw białkowych (takich, w których zawartość białka istotnie przeważa nad zawartością węglowodanów) i jedz je z warzywami, a tłuszcz niech będzie jedynie dodatkiem smakowym ułatwiającym przyrządzenie potrawy. Jeśli bowiem jest białko, a Ty dodasz jeszcze tłuszczu i jeszcze cukrów, albo jesz tłuszcz i cukry bez białka, to cały posiłek jest tuczący.
Więc na przykład, jedząc tłuściej niż dotąd, owoce możesz jeść w koktajlu (1/3 banana, a nie cały), samych nie radzę, gdyż wciągają.
Zapisane
orajt
« Odpowiedz #46 : 26-07-2009, 11:26 »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź smile Będę się stosować.
Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #47 : 28-07-2009, 09:37 »

I mam straszną ochotę na kawę, chociaż normalnie bardzo rzadko ją piję (raz na miesiąc może).
Nie ma w tym nic złego, kawa jest dozwolona w każdym etapie diety, tyle, że sypana - parzona,a dodatkowo w I etapie słabsza, ale to tylko 3 tygodnie, potem juz nieco mocniejsza, w dodatku można posłodzić delikatnie miodem. smile
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!