Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 07:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta prozdrowotna  (Przeczytany 69084 razy)
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #40 : 01-12-2009, 12:34 »

Niech sobie spokojnie chrupie, ale nie dlatego, że chce sobie zmienić karnację skóry, ale że tak jej podpowiada organizm smile.
« Ostatnia zmiana: 15-12-2011, 16:03 wysłane przez Zibi » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #41 : 01-12-2009, 12:37 »

No coś Ty ! Ona je bo lubi. Od małego dziecka surowa, chrupana marchewka (czasem wyrywana prosto z grządki i tylko otrzepana z ziemi )  to jej przysmak. W sezonie lubi jeszcze pogryzać sałatę z ogródka. Poza tym zdecydowanie jest mięsożerna.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #42 : 01-12-2009, 12:41 »

Mądra dziewczyna, to chyba po Mamie... msn-wink
Zapisane
eryba
« Odpowiedz #43 : 24-03-2010, 20:50 »

Mojemu synkowi (4 latka) też smakuje marcheweczka na co dzień smile. Czasami daję mu ją również do przedszkola na śniadanie jako przystawkę.
« Ostatnia zmiana: 25-03-2010, 07:03 wysłane przez Szpilka » Zapisane
villah
« Odpowiedz #44 : 07-04-2010, 10:16 »

Mogę spożywać w drugim etapie diety prozdrowotnej czarną rzodkiew?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #45 : 07-04-2010, 10:41 »

Mogę spożywać w drugim etapie diety prozdrowotnej czarną rzodkiew?

Możesz, nawet w pierwszym smile.
Zapisane

K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #46 : 07-04-2010, 11:10 »

Post skasowany z powodu uporczywego rozpozynania małą literą. Poza tym na naszym forum zachwycamy sie po polsku albo za pomocą ikonki. //Grażyna

Też ją uwielbiam. Czy robisz ze śmietaną?
« Ostatnia zmiana: 07-04-2010, 11:29 wysłane przez Grażyna » Zapisane

villah
« Odpowiedz #47 : 07-04-2010, 12:50 »

Dokładnie, ze śmietanką, mniammmm.

Cieszę się tak, jak się cieszę, nie jak mi karzą, łuuuup.
« Ostatnia zmiana: 07-04-2010, 12:53 wysłane przez Villah » Zapisane
Jakub24
« Odpowiedz #48 : 05-05-2010, 20:38 »

Postanowiłem wrócić do picia MO i do tego planuję także lepiej się odżywiać, czyli DP oraz KB. Tylko że niestety mam bardzo szybką przemianę materi i przez ostatnie miesiące od stresu i braku treningów i tak mocno schudłem i źle się z tym czuję, dlatego chce wrócić do lekkich treningów i trochę przytyć. W dietach widze zazwyczaj rozpisuje się tylko 3 posiłki. Ja muszę jeść co najmniej 5 porządnych posiłków, żeby utrzymać w miarę zdrową wagę. Mam 189cm wzrostu i obecnie ważę tylko 78kg, a ważyłem ok. 82 a w dobrej formie 84kg. Dlatego nie mogę sobie pozwolić na większą utratę kilogramów,a wręcz przeciwnie potrzebuję kilka zyskać. Czy masz jakieś dobre rady Zbyszku?
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #49 : 07-05-2010, 11:28 »

Możesz na kolację powtórzyć obiad. Chodzi o połączenie węglowodanów ze sporą ilością tłuszczu oraz białkiem (o ile nie ma kłopotów dyspeptycznych). Ponadto na śniadanie - zjadaj również sporą ilość węglowodanów z tłuszczem oraz białko (proteiny) - na bazie jaj. Generalnie należy zwiększyć ilość zjadanych węglowodanów z tłuszczem we wszystkich posiłkach (oczywiście wg zasady "4xs" Pana Jarmołowicza).
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #50 : 30-05-2010, 14:50 »

Czy dobrze robię, polewając surówki olejem z lnu. Bardzo mi smakuje. Nie przepadam za oliwą z oliwek, stosuję ją tylko do mikstury, bo świetnie oczyszcza, zaczęły schodzić "małe gliniane kartfelki". To chyba kamienie- złogi, ale nie wiem czy wątrobowe, czy pochodzące z jelit. Proszę Ekspertów o odpowiedź.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #51 : 30-05-2010, 19:04 »

Dobrze robisz, surówki polewamy obojętnie jakim olejem, tu chodzi o przyswajalność witamin, które rozpuszczają się w tłuszczu, i tylko tyle.
Zapisane
villah
« Odpowiedz #52 : 03-06-2010, 14:21 »

Postanowiłem wrócić do picia MO i do tego planuję także lepiej się odżywiać, czyli DP oraz KB. Tylko że niestety mam bardzo szybką przemianę materi i przez ostatnie miesiące od stresu i braku treningów i tak mocno schudłem i źle się z tym czuję, dlatego chce wrócić do lekkich treningów i trochę przytyć. W dietach widze zazwyczaj rozpisuje się tylko 3 posiłki. Ja muszę jeść co najmniej 5 porządnych posiłków, żeby utrzymać w miarę zdrową wagę. Mam 189cm wzrostu i obecnie ważę tylko 78kg, a ważyłem ok. 82 a w dobrej formie 84kg. Dlatego nie mogę sobie pozwolić na większą utratę kilogramów,a wręcz przeciwnie potrzebuję kilka zyskać. Czy masz jakieś dobre rady Zbyszku?

Radziłbym Panu najpierw rozprawić się z tym stresem, jeżeli żyje Pan w ciągłym stresie, to tak naprawdę i dieta Panu nie pomoże.
Może jakaś terapia, joga, jogging-
Polecam książkę-Równowaga Ciała i Umysłu-autor Osho
Naprawdę nawet w stresującej pracy może mieć Pan zachowany wewnętrzny spokój, trzeba chcieć, trzeba uwierzyć, poczytać, i wycztyane wprowadzić w życie.

Co z tego, że będzie Pan oczyszczał ciało skoro całą konstrukcje będzie burzył umysł, który z ciałem jest związany.
Zapisane
Agusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: Maj 2010 i syn 11 lat również
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #53 : 28-07-2010, 07:40 »

Mam pytanko.
Od wczoraj zaczęłam stosować DP więc jestem w I etapie.
Czy mogę spożywać ryż biały? Bo w książce jest mowa tylko o kaszach.

DP zaleca spożywanie masła i tłustej śmietany. Nigdy przedtem nie jadłam tych produktów, bo wiem, że mi nie służą. Tłuszcz mleczny "wychodzi" mi potem na skórze twarzy w postaci tłustej warstwy (świeci mi się skóra), po tłuszczach roślinnych tego nie mam.
Czy to ma związek z nietolerancją lub alergią na te produkty?
W dzieciństwie po zjedzeniu tych produktów miałam swędzącą wysypkę.
Zapisane

Agata
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #54 : 28-07-2010, 08:42 »

Czy mogę spożywać ryż biały? Bo w książce jest mowa tylko o kaszach.
DP zaleca spożywanie masła i tłustej śmietany. Nigdy przedtem nie jadłam tych produktów, bo wiem, że mi nie służą. Tłuszcz mleczny "wychodzi" mi potem na skórze twarzy w postaci tłustej warstwy (świeci mi się skóra), po tłuszczach roślinnych tego nie mam.
Czy to ma związek z nietolerancją lub alergią na te produkty?
W dzieciństwie po zjedzeniu tych produktów miałam swędzącą wysypkę.

Możesz spożywać ryż- ale niezbyt często. Podstawą powinny być kasze gryczana i jaglana.
Jeśli chodzi o tłuszcze mleczne to możesz mieć nietolerancję lub po prostu ich nie trawisz prawidłowo. Tymczasem używaj smalcu jeśli jest potrzebny tłuszcz i koniecznie pij KB z ostropestem (nawet 1 łyżka do koktajlu). Możesz od czasu do czasu próbować wprowadzać nieco dobrej tłustej śmietany (nie uht!) lub prawdziwego masła i obserwuj organizm. Zanim zaczęłam pić KB bardzo źle się czułam po tłuszczach zwierzęcych- głównie wieprzowych- nadmiar (czyli więcej niż płaska łyżka dziennie- wliczony w to także tłuszcz z wędlin) doprowadzała wręcz do wymiotów tłuszczem. Problem "nietolerancji" tłuszczu znikł zupełnie po ok 2 miesiącach picia KB z ostropestem (MO od początku piłam z olejem kukurydzianym).
« Ostatnia zmiana: 28-07-2010, 08:45 wysłane przez Iyana » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #55 : 28-07-2010, 09:03 »

Cytat
DP zaleca spożywanie masła i tłustej śmietany.
oraz
Cytat
do jedzenia produktów przetworzonych przez przemysł spożywczy ani nasz przewód pokarmowy, ani organizm jako całość ewolucyjnie przystosowane nie są
Może więc kluczem jest jakość tych produktów. Wszystkie zalecenia podporządkowane są jednej zasadzie:
Przede wszystkim w czasie trwania diety nie można jeść produktów, o których wiemy, że ewidentnie nam szkodzą, nawet jeśli figurują w wykazie produktów dozwolonych w którymś z jej etapów.
Co do ryżu - czy to jest jakiś problem, żeby się wstrzymać z jego jedzeniem przez trzy tygodnie... Ostatnio od miesiąca jem samo mięso, drób i ryby z warzywami, do tego jajka i trochę nabiału, i żyję, a mam się tak dobrze, jak dawno nie było. Ważne jest, żeby nie zapominać o piciu, najlepiej jakiejś wody bogatej w wodorowęglany http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=51.msg110736#msg110736
Zapisane
Agusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: Maj 2010 i syn 11 lat również
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #56 : 28-07-2010, 13:37 »

Dzięki Iyana i Grażyna.
 Zacznę pić KB z ostropestem, może to moja wątróbka nie daje sobie rady z tym tłuszczem. Zacznę od jednego KB przechodząc do dwóch dziennie. Wątroba jeszcze nie została oczyszczona, bo ja w MO cały czas stosuję oliwę z oliwek. na pewno jak przejdę na olej kukurydziany coś się poprawi.
Ja po tłuszczach wieprzowych i z innych mięs czuję się dobrze, tylko po tym tłustym nabiale nawet kupionym od "chłopa" na targu niezbyt.

Wiesz Grażyna, ja do momentu rozpoczęcia I etapu DP jadłam sporo ryżu, owoców, miodu, chudego nabiału, ziemniaków, chleba razowego, a mało tłuszczów zwierzęcych i nabiałowych, więc ta dieta jest dla mojego organizmu małym szokiem i sama nie wiem jak on zareaguje???? Zobaczymy.
Kiedyś jadłam wg. diety dla grupy krwi, mam A (rolnik, co zasieje to zjada), więc mało mięska a więcej zbóż warzyw i owoców. I wydawało mi się, że takie jedzenie mi służy.
Zapisane

Agata
Grazyna
« Odpowiedz #57 : 28-07-2010, 19:55 »

Cytat
Przede wszystkim w czasie trwania diety nie można jeść produktów, o których wiemy, że ewidentnie nam szkodzą, nawet jeśli figurują w wykazie produktów dozwolonych w którymś z jej etapów.
Skąd Ci się wzięło, Agusiu, że MUSISZ jeść dużo mięsa i tłuszczu - musisz się odżywiać wartościowymi produktami, ale nie wprowadzaj rewolucji tam, gdzie nie jest to potrzebne.
« Ostatnia zmiana: 28-07-2010, 19:57 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Kasik
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 29.05.2016
Skąd: Poznań
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #58 : 26-07-2017, 13:50 »

Mam pytanie: kiedy trzeba powtórzyć DP?
Wszystkich etapów diety bardzo pilnowałam i potem stosowałam ZZO. Męcząca mnie grzybica pochwy ucichła. Czasem delikatne zmiany pojawiały się przy zmianie środka gojącego w miksturze, choć ostatnio nawet nie. Tak z miesiąc temu zastosowałam głodówkę bez głodowania i wtedy znów grzybica się ukazała. Tak sobie pomyślałam, że to pewnie toksyny, które się uwolniły w sporej ilości, dają o sobie w ten sposób znać. Teraz jednak znów odczuwam te nieprzyjemne objawy. Generalnie starałam się przestrzegać ZZO. Jakiś czas temu poczułam się chyba niestety zbyt pewnie i zdarzały mi się różne wyskoki. Tak sobie trochę odpuściłam. Trzymałam się ZZO, ale np. zjadłam raz trzy pączki domowej roboty, troszkę więcej owoców, kiedyś tam czekoladę milki. Nie żeby tak dzień po dniu, raczej sporadycznie, ale takie grzeszki miały miejsce. Zastanawiam się, czy trzeba powtórzyć DP?
« Ostatnia zmiana: 28-07-2017, 08:53 wysłane przez Gloria » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #59 : 26-07-2017, 15:45 »

Diety prozdrowotnej nie trzeba powtarzać, chyba że popełnia się "grzeszki". Wtedy powtórzyć trzeba.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!