Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 16:53 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Mieszanki i domowe kuracje zio³owe na w³osy  (Przeczytany 27825 razy)
kubaszka
« : 18-07-2009, 06:10 »

Znalaz³am w sieci parê fajnych mieszanek zio³owych na w³osy i z chêci± siê nimi podzielê. Oto one:

DZIEWANNA - nadaje w³osom blondynek z³ocisty odcieñ
Przepis:
1/2 szklanki kwiatów dziewanny i 3 ³y¿ki kwiatów rumianku nale¿y zalaæ 3 szklankami wody. Na ma³ym ogniu doprowadzamy ca³o¶æ do wrzenia, gotujemy 10 minut. Odstawiamy na godzinê. Przecedzamy. Uzupe³niamy wod±, która wyparowa³a. Dodajemy 2 ³y¿ki soku z cytryny.

POKRZYWA - podkre¶la znakomicie po³ysk ciemnych w³osów
Przepis:
³y¿ka suszonej pokrzywy, 1/4 szklanki sza³wii, 2 ³y¿ki rozmarynu, 2 torebki czarnej herbaty;
Najpierw parzymy mocn± herbatê, nastêpnie zalewamy ni± nasz± mieszankê, doprowadzamy przez kilka minut do wrzenia, Odstawiamy na pó³ godziny. Najlepiej u¿ywaæ jej co tydzieñ.

RUMIANEK - myje jak szampon, bardzo ³agodny, nie podra¿nia, nie powoduje uczuleñ
Przepis:
2 ³y¿ki rumianku, 3 ³y¿ki mydlnicy lekarskiej i ³y¿eczkê boraksu mieszamy z wrz±tkiem. Odstawiamy ca³o¶æ na dwa dni co jaki¶ czas wstrz±saj±c mieszank±. Nastêpnie odcedzamy i nasz szampon jest gotowy do u¿ycia.

CHMIEL - zwiêksza puszysto¶æ cienkich w³osów;
Przepis:
3 ³y¿ki szyszek chmielu ³±czymy z ³y¿eczk± tataraku. Zalewamy zimn± wod± - 3ema szklankami. Gotujemy na ma³ym ogniu przez 15 minut. Odstawiamy na 30 minut. Odcedzamy nak³adamy na g³owê.

£OPIAN - dzia³a przeciw³upie¿owo, odka¿a, ³agodzi podra¿nienia;
Przepis:
2 ³y¿ki korzenia ³opianu ³±czymy z ³y¿k± tymianku oraz z ³y¿k± pokrzywy, zalewamy zimn± wod± - litrem. Doprowadzamy do wrzenia i gotujemy na ma³ym ogniu przez 20 minut. Wrzucamy ³y¿kê rumianku. Nastêpnie gotujemy przez pó³ godziny. Odstawiamy, odcedzamy.

SKRZYP POLNY - delikatnie wysusza przet³uszczaj±ce siê w³osy;
Przepis:
1/2 szklanki skrzypu polnego i ³y¿eczkê pokrzywy mieszamy i zalewamy zimn± wod±. Doprowadzamy do wrzenia a nastêpnie gotujemy przez 15 minut. Dodajemy torebkê zielonej herbaty. Odstawiamy na 10 minut. Odcedzamy.
« Ostatnia zmiana: 22-07-2009, 16:38 wys³ane przez Pablo » Zapisane
poetry
« Odpowiedz #1 : 25-08-2009, 10:38 »

Choæ niektórym mo¿e siê wydaæ to obrzydliwe i szokuj±ce to napiszê o moim sposobie na ³adniejsze w³osy. Szampon rozcieñczam w³asnym moczem w przeznaczonym do tego kubku.
W³osy mam bardzo zniszczone przez farbowanie. Dopóki nie zastosowa³am metody z moczem, my³am je codziennie. Obecnie co 2-3 dni. W³osy bardziej b³yszcz± i wygl±daj± na zdrowsze. Obecnie stosujê jaki¶ najprostszy szampon, a i tak efekty s± o niebo lepsze ni¿ wcze¶niejsze u¿ywanie drogich i reklamowanych specyfików.
Od razu piszê, ¿e moczu nie czuæ po sp³ukaniu, nie ma te¿ potrzeby stosowania dodatkowych balsamów i innych cudów wianków.
Jedynie od czasu do czasu stara jak ¶wiat maska z ¿ó³tka, oliwy i kilku kropel cytryny.

No i jeszcze czasem stosujê fajn± od¿ywkê zio³ow± Wax, bo muszê j± wypaækaæ skoro ju¿ kupiona. To najlepszy z u¿ywanych przeze mnie specyfików kupnych do w³osów, choæ jest niedroga, dostêpna w sklepach zielarskich i aptekach, s± ró¿ne warianty (w³osy jasne, ciemne, zniszczone etc).
Zapisane
poetry
« Odpowiedz #2 : 25-08-2009, 10:46 »

W³a¶nie zda³am sobie sprawê, ¿e ta stara jak ¶wiat maska z oliwy niewiele odbiega od MO, tyle,¿e tam dajemy ¿ó³tko zamiast alocitu no i proporcje ciut inne. Ale nastêpnym razem wykorzystam alocit na g³owê plus oliwa plus cytryna. biggrin
Zapisane
Zoska_ka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 62
MO: 02-07-2008
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 78

« Odpowiedz #3 : 25-08-2009, 13:54 »

Poetry, bardzo mnie zainteresowa³ Twój wpis, poniewa¿ te¿ za namow± rozja¶ni³am w³osy i teraz mimo stosowania cudów(drogich jak diabli) mam na g³owie sztywna s³omê.Powiedz proszê czy czas trzymania na g³owie mieszanki z szamponem jest istotny, czy tak jak zwykle wmasowaæ i sp³ukaæ?
Zapisane

MO pije te¿ m±¿, starsza córka i moja ma³a sznaucerka i od 06.2010 m³odsza córka.
poetry
« Odpowiedz #4 : 25-08-2009, 14:26 »

Zoska_ka: zaczynam prysznic od mycia g³owy i trzymam j± tak d³ugo, póki siê nie umyjê, czyli w zasadzie dosyæ krótko   smile
Natomiast Vax i od¿ywkê z oliwy trzymam d³ugo: nawet godzinê w kompresie z folii i rêczniku (¿eby trzyma³o ciep³o).
Do tego jeszcze u¿ywam jedwabiu na koñcówki. Choæ malutka buteleczka, to jednak wydajna, bo daje siê kropelkê, dwie na rêce i wcieram w koñce.
Zapisane
Zoska_ka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 62
MO: 02-07-2008
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 78

« Odpowiedz #5 : 26-08-2009, 06:29 »

Poetry dziêki bardzo.Tak my¶la³am i dzisiaj rano ju¿ wypróbowa³am. Umy³am w³osy (rozja¶nione na blond) szamponem wymieszanym z 2 ³y¿kami moczu, porz±dnie sp³uka³am, nie u¿ywaj±c od¿ywki. By³am ogromnie zdziwiona, ¿e w³osy bez problemu da³y siê rozczesaæ, dotychczas by³o to niemo¿liwe bez od¿ywki. Napisz proszê jak czêsto mo¿na stosowaæ ten sposób- ja myjê w³osy co 2 dni.
Zapisane

MO pije te¿ m±¿, starsza córka i moja ma³a sznaucerka i od 06.2010 m³odsza córka.
poetry
« Odpowiedz #6 : 26-08-2009, 06:44 »

Cieszê siê, ¿e i u Ciebie skutkuje:) Ja tam myjê za ka¿dym razem, te¿ co 2-3 dni. Pewnie teraz bêdziesz my³a rzadziej, bo  mocznik reguluje pracê gruczo³ów ³ojowych i tak siê w³osy nie przet³uszczaj± smile
Poza tym ta metoda jest o tyle fajna, ¿e nie trzeba ze sob± w podró¿y woziæ wielu kosmetyków.
Spróbuj jeszcze ten jedwab, na zniszczone koñcówki naprawdê pomocny.
Zapisane
Zoska_ka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 62
MO: 02-07-2008
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 78

« Odpowiedz #7 : 26-08-2009, 10:12 »

Dziêki, ju¿ zakupi³am.Mam nadziejê, ¿e wygl±d mojej czuprynki sie poprawi, bo juz by³am w desperacji ¿eby przefarbowaæ na br±z.
Zapisane

MO pije te¿ m±¿, starsza córka i moja ma³a sznaucerka i od 06.2010 m³odsza córka.
Teasty
« Odpowiedz #8 : 24-09-2009, 09:03 »

Moje w³osy gar¶ciami wypadaj± ju¿ od kilku dobrych lat. Teraz g³ównie prze¶wity mam na czubku g³owy. MO stosujê regularnie od wielu miesiêcy, a dodatkowo biorê Kelp, wcieram w skórê g³owy alocit i ma¶æ z wiatmin± A, czasami citrosept oraz od niedawna pijê wrzos, który przez 6h parzy siê w termosie. Nie wiem co wiêcej mogê zrobiæ, ¿eby nie tyle zatrzymaæ wypadanie w³osów, co pobudziæ nowe do wyrastania.

W sumie dopiero teraz zauwa¿y³am, ¿e jest to dzia³ dla brzd±ców- wesz³am tutaj przez wyszukiwarkê i kieruj±c siê danym zagadnieniem. Jednak wydaje mi siê, ¿e bez wzglêdu na wiek problem chyba jest leczony podobnie.
« Ostatnia zmiana: 24-09-2009, 09:25 wys³ane przez Teasty » Zapisane
Zoska_ka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 62
MO: 02-07-2008
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 78

« Odpowiedz #9 : 28-09-2009, 14:43 »

G³owa do góry Teasty, te stare w³osy co maja wypa¶æ to i tak wypadn±. Organizm po piciu naszego MO jak siê wyreguluje, to samo wszystko wróci do normy i nowe w³oski zaczn± Ci odrastaæ. Ja w to mocno wierzê.
Zapisane

MO pije te¿ m±¿, starsza córka i moja ma³a sznaucerka i od 06.2010 m³odsza córka.
Stagger
« Odpowiedz #10 : 28-09-2009, 21:13 »

A co macie ciekawego w zanadrzu na siwiznê? Czy jest jaki¶ sposób - dzia³aj±cy - by w³osy choæby powoli - ale jednak - przywróci³y swój dawny kolor? Za wszelkie porady z góry dziêkujê. 
Zapisane
Stagger
« Odpowiedz #11 : 29-09-2009, 04:27 »

Do¶æ szybki sposób? Ciekawie brzmi. Ale ze strony firmy "Kadus" nie dowiedzia³em sie niczego o "naturalnym" przywróceniu - choæby czê¶ciowo - koloru w³osów. Farbowanie nie wchodzi w grê. Metody o których tutaj pisz± s± do¶æ ciekawe. Stosujê czasem p³ukanki ze ¶wie¿ych pokrzyw /super w³osy/, a tak¿e inne mieszanki zio³owe. Jednak same w sobie koloru nie przywracaj±. Ale o Kadus popytam. No chyba ¿e znacie konkretny "model"...

Ha! Dopisujê ten w±tek za dos³ownie 5 minut. Oto na co trafi³em:
http://modnyfryzjer.pl/kadus-to-juz-koniec/

No i po zawodach  confused
« Ostatnia zmiana: 29-09-2009, 04:33 wys³ane przez Stagger » Zapisane
Teasty
« Odpowiedz #12 : 29-09-2009, 08:02 »

Cytat
G³owa do góry Teasty, te stare w³osy co maja wypa¶æ to i tak wypadn±. Organizm po piciu naszego MO jak siê wyreguluje, to samo wszystko wróci do normy i nowe w³oski zaczn± Ci odrastaæ. Ja w to mocno wierzê.

Dziêki. Ju¿ przesta³am z uporem maniaka wypatrywaæ odrostów. Nadziejê daje mi to, ¿e nie swêdzi mnie ju¿ skóra g³owy oraz skoñczy³ siê ³upie¿. Najbardziej przerzedzi³y mi siê w³osy na czubku g³owy, wiêc po prostu dajê przedzia³ek na bok i nic nie widaæ.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #13 : 05-10-2009, 17:55 »

Teasty
mnie te¿ wypadaj±, pijê pokrzywê, my¶lê, ¿e to robi dobrze dla organizmu jako ca³o¶ci, choæ pewnie trzeba robiæ przerwy. Poniewa¿ dodatkowo od chemicznych szamponów robi± mi siê czerwone placki na g³owie, to u¿ywam tzw szamponów ekologicznych,my¶lê, ¿e Tobie te¿ mog³yby siê przydaæ. S± zwykle bardzo drogie, ale niedawno znalaz³am SANTE za 15 z³ ( dzi¶ wypróbujê) i jak siê zamawia wiêksz± ilo¶æ ( szampon, pasta) to siê op³aca, mam jeden wa¿ny do 2012 roku. Zamawiam wiêcej i trzymam w lodówce. Jak siê uprzeæ mo¿esz te¿ spróbowaæ sama zrobiæ szampon. Mocznik te¿ wp³ywa na porost w³osów, trzeba go wcieraæ, mówi³a mi o tym pani, która tak w³a¶nie robi³a.

Stagger,
dla ciebie mogê zaproponowaæ to http://mazidla.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&Itemid=27&category_id=49&product_id=760
Jest tak¿e na ekstraktach.com, ale dro¿sza, nie wiem, czy siê ró¿ni± te produkty jako¶ci±. Mo¿na j± tak¿e przyjmowaæ wewnêtrznie. Nie próbowa³am w ¿aden sposób.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Teasty
« Odpowiedz #14 : 06-10-2009, 08:32 »

Cytat
Teasty
mnie te¿ wypadaj±, pijê pokrzywê, my¶lê, ¿e to robi dobrze dla organizmu jako ca³o¶ci, choæ pewnie trzeba robiæ przerwy. Poniewa¿ dodatkowo od chemicznych szamponów robi± mi siê czerwone placki na g³owie, to u¿ywam tzw szamponów ekologicznych,my¶lê, ¿e Tobie te¿ mog³yby siê przydaæ. S± zwykle bardzo drogie, ale niedawno znalaz³am SANTE za 15 z³ ( dzi¶ wypróbujê) i jak siê zamawia wiêksz± ilo¶æ ( szampon, pasta) to siê op³aca, mam jeden wa¿ny do 2012 roku. Zamawiam wiêcej i trzymam w lodówce. Jak siê uprzeæ mo¿esz te¿ spróbowaæ sama zrobiæ szampon. Mocznik te¿ wp³ywa na porost w³osów, trzeba go wcieraæ, mówi³a mi o tym pani, która tak w³a¶nie robi³a.

Na razie u¿ywam szamponu z Framony i jestem nawet zadowolona. Kupi³am te¿ kilka szamponów dla dzieci i bêdê je testowaæ. Na szczê¶cie moje w³osy maj± tendencjê do puszenia siê wiêc robi± "sztuczny t³um". Kiedy¶ mi to przeszkadza³o, ale teraz widzê tego zalety.

Jakie produkty kosmetyczne zawieraj±ce mocznik by³yby odpowiednie? Przeszuka³am internet i znalaz³am firmy SVR, ale jeszcze porozgl±dam siê.
« Ostatnia zmiana: 06-10-2009, 08:40 wys³ane przez Teasty » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #15 : 06-10-2009, 21:27 »

S± jeszcze www.ekstrakty.com, www.zrobsobiekrem.pl, www.jaworek.net, www.luskiewnik.strefa.pl, www.domowekosmetyki.blog.onet.pl., www.ecospa.pl
Mazid³a i ekstrakty by³y ju¿ kiedy¶ podawane na forum smile
« Ostatnia zmiana: 06-10-2009, 22:13 wys³ane przez Biedrona » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Bronia82
« Odpowiedz #16 : 09-10-2009, 08:29 »

Ostatnio myjê w³osy suchymi ekstraktami ro¶linnymi, glink± b±d¼ sod±, sp³ukan± wod± z cytryn±, czy octem jab³kowym i muszê przyznaæ, ¿e moje w³osy s± bardziej puszyste. Moim faworytem od jakiego¶ czasu jest równie¿ Amla maska do w³osów.Jest dostêpna wraz z innymi suchymi szamponami w helfach. http://www.helfy.pl/hesh-ziola-wzmocnienie-wlosow?pn=2&a=search_result&sa=advanced&producers=Hesh&view=&show_local=&limit=12&producers=14. Jak nie mam czasu bawiæ siê tymi proszkami myjê w³osy ³agodnymi szamponami bez sls np. Hipp, Babydream, ale tylko skórê g³owy, w³osy za¶ traktujê od¿ywk±, mo¿liwie jak najtañsz±, nie zawieraj±c± silikonów i protein. Taka, która nie oblepi i nie obci±¿y nadmiernie w³osów. Mycie w³osów od¿ywk± zosta³o opisane tu http://www.laboratoriumurody.pl/forum/mycie-wlosow-odzywka,t736.html. Ja stosujê t± metodê tylko zmodyfikowan±.
Z tego forum wypróbowa³am równie¿ maseczkê z majonezu i muszê powiedzieæ ¿e dzia³a. Oprócz tego od czasu do czasu polewam w³osy kisielkiem z siemienia lnianego, które je nieco usztywnia. Polecam dzia³ w³osy z tego forum. Mo¿na znale¼æ wiele cennych informacji.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #17 : 10-10-2009, 00:38 »

Ja te¿ nie wiem...ale te¿ zamówiê.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Teasty
« Odpowiedz #18 : 30-10-2009, 19:47 »

Maski i olejek z hefry spowodowa³y powrót swêdzenia skóry g³owy, wiêc dajê sobie z nimi spokój.
Po  badaniu pod mikroskopem okaza³o siê, ¿e mam zaczopowane mieszki w³osowe i to jest przyczyn± nadmiernego wypadania w³osów. Od d³u¿szego czasu stosujê alocit z ma¶ci± z witamin± A, ale dalej nie widzê poprawy. Teraz zastanawiam siê nad zastosowaniem oleju rokitnikowego, ale sama ju¿ nie jestem przekonana co mo¿e mi pomóc. Na razie wielkim sukcesem jest pozbycie siê ³upie¿u, wiêc mo¿e na zatrzymanie wypadania w³osów te¿ przyjdzie czas.....
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #19 : 17-12-2010, 12:57 »

Rozpuszczam w misce ciep³ej wody ³y¿eczkê miodu i t± mieszank± (jako ostatni±) p³uczê w³osy. S± bardziej l¶ni±ce i piêknie pachn±.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!