Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 14:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tłuszcze - jakie do czego stosować  (Przeczytany 71936 razy)
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #20 : 21-07-2007, 19:25 »

Witam wszystkich ! Potwierdzam, że to bardzo dobry sposób. Ponadto wg przepisów Dalekiego Wschodu- takie masło sklarowane, podgrzewane ok.12 min, długo sie nie psuje. Mozna je sobie też urozmaicić smakowo, jeśli ktoś lubi. Polecam. Pozdrawiam wszystkich!
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Negra
« Odpowiedz #21 : 27-09-2007, 14:37 »

ja ostatnio kupilam maslo osełkowe z Mlekovity i muszę przyznać że w smaku bardzo dobre i dłuuuugooo smile trzeba czekac żeby sie rozsmarowało dobrze po wyjęciu z lodówki więc myślę że jest warte zakupu
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #22 : 18-10-2007, 00:50 »

Do tej pory zdecydowanie polecałam masło ŁOWICKIE - w niedzielę zrobiłam test na zawartość masła w maśle i wypadł  :blee:  :dobani: Znaczy się tłuszczu było sporo, ale co to za tłuszcz  Smutny ?- na pewno nie masło ...
Na szczęście miałam w lodówce śmietanę od krówki z pastwiska i mój MAGIK na pełnym etacie zrobił mi pyszne masełko: z 200g śmietanki kwaśnej otrzymaliśmy 130 g masełka  smile
Pozdrawianki,
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Dagles
« Odpowiedz #23 : 07-11-2007, 20:40 »

Cytat od: "Negra"
ja ostatnio kupilam maslo osełkowe z Mlekovity i muszę przyznać że w smaku bardzo dobre i dłuuuugooo smile trzeba czekac żeby sie rozsmarowało dobrze po wyjęciu z lodówki więc myślę że jest warte zakupu
Ja tez kupiłam to masło. w składzie jest "śmietanka pasteryzowana". Zepsuło się nawet szybko, więc moze nie podrabiane    :ok:
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #24 : 17-11-2007, 21:14 »

Cytat od: "Dagles"
przerzuciłam się na "smarowanie" pieczywa oliwą z oliwek
Nie radzę. Rafinowana tłuszcze nienasycone są przyczyną miażdżycy tętnic.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dagles
« Odpowiedz #25 : 18-11-2007, 08:45 »

Dziękuję za odpowiedzi!! Czyli chyba wrócę do tego masła Mlekovita.
hmm... szkoda z ta oliwą, bo faktycznie smakuje "włosko"...  Smutny
mój tata niczym nie smaruje, ale ja nie potrafię tak jesc...  :zalamany:
super byłoby znależć dobre źródło świeżego oleju!! Grażynko daj jakieś namiary na ten ekologiczny olej z Optymalniaka.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #26 : 18-11-2007, 13:30 »

Cytat od: Dagles
mój tata niczym nie smaruje
Jedzienie samego chleba jest bardzo niezdrowe. W naszych szerokościach geograficznych tłuszcze stałe powinny stanowić 50% zapotrzebowania energetycznego organizmu.

A w ogóle, to po co nam jadać po włosku? Po włosku jadają Włosi, Francuzi po francusku, Anglicy po angielsku, Chińczycy po chińsku! Tylko nam jakieś idiotyzmy w głowie.
« Ostatnia zmiana: 02-05-2012, 14:10 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dagles
« Odpowiedz #27 : 18-11-2007, 22:21 »

Cytat od: Mistrz
A w ogóle, to po co nam jadać po włosku? Po włosku jadają Włosi, Francuzi po francusku, Anglicy po angielsku, Chińczycy po chińsku! Tylko nam jakieś idiotyzmy w głowie.
eee nie dlatego, ze to jakiś lansik  naughty  smile Tylko super smaczek  smile Ale z masłem tez lubię, więc spox!  biggrin

To muszę tacie powiedzieć zeby smarował chleb masełem koniecznie!!!!! Na szczęście stara się stosować wszystkie rady z Pana książek, więc myslę ze posłucha.  biggrin
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #28 : 19-11-2007, 11:30 »

Polecam maselko ziolowo- czosnkowe :ok: , wlasnorecznie zrobione oczywiscie.  
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Jurek56
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04-04-2007
Skąd: Siedlce
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #29 : 19-11-2007, 17:40 »

evaa8,  Napisz jak robisz to masełko i z jakiego mleka?
Zapisane

Jurek
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #30 : 20-11-2007, 14:04 »

Kupuje maslo oselkowe + zmiazdzone zabki czosnku (daje 5- 7 polskich zabkow-i tak smak sie zlagodzi juz na drugi dzien, ale mozna mniej) + 1/2 lyzeczki curry + oregano + np.lubczyk, majeranek, co kto lubi- ze 3 ziola + szczypta imbiru + suszonej pietruszki ( zamiennie koperku).
Maslo musi polezec i zmieknac, potem rozcieram wszysko w miseczce, recznie- np.widelcem.
Mozna podzielic na 2 porcje, jedna zamknac np. w sloiczku.
Trzymac w lodowce.
Smaki mozna sobie zmeniac, zalezy od przypraw. Smacznego smile.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
taszczyk
« Odpowiedz #31 : 21-11-2007, 12:01 »

Kupiłam ten olej lniany reklamowany w Optymalniku - moim zdaniem w smaku i konsystencji niczym nie rózni się od oleju lnianego kupowanego na bazarze, jest nawet bardziej gorzki. Moim zdaniem to to samo ale 4Xdroższe. No cóż, każdy musi zarobić....
Co do masła to mi bardzo posmakowało firmy Candia, w srebrnym opakowaniu, do kupiena w Carrefourze.
Zapisane
Zulejka
« Odpowiedz #32 : 21-11-2007, 13:26 »

A mi z kolei posmakowało Masło Tradycyjne OSM Garwolin.
W ciągu ostatniego 0,5 roku próbowałam rozmaitych maseł, ale tylko do tego wracam smile
Zapisane
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #33 : 21-11-2007, 13:54 »

taszczyk-ile płaciłaś za ten olej?
Ciekawa jestem jak wypadnie porównanie z tym z  Oleofarmu-kupowałaś go może?
Mnie on smakuje.
Zapisane
taszczyk
« Odpowiedz #34 : 21-11-2007, 14:04 »

Za dwie ćwierćlitrowe butelki wraz z kosztami przesyłki zapłaciłam 39.50 PLN. Olej ten jest tak gorzki, że gorycz utrzymuje się w ustach ponad godzinę. Oleju Oleofarmu nie kupowałam, przeważnie olej lniany kupuję na wiejskim targu, cena ok 11 zł za pół litra.
Zapisane
Maldona
« Odpowiedz #35 : 21-11-2007, 14:50 »

Olej nie może być gorzki , z wyjątkiem oliwy z oliwek extra virgine - ta jest gorzka i to jest O.K . Gorycz oleju świadczy o jego braku przydatności do spożycia- utlenieniu nienasyconych kwasów tłuszczowych i  ich szkodliwości.
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #36 : 21-11-2007, 16:12 »

Tez tak uwazam, gorycz swiadczy o zepsuciu. Swiezy  z targu jest bezpieczny ( tloczony na zimno).
A maslo z Garwolina tez czesto kupuje, jest b.smaczne.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #37 : 21-11-2007, 16:38 »

A czy nie lepiej świeże kwasy nienasycone dostarczyć organizmowi pijąc koktajl z błonnikiem? Po co komplikować sobie życie?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
arcus
« Odpowiedz #38 : 24-11-2007, 07:49 »

Nieoczyszczony olej  lniany tloczony na zimno w szklanych butelkach (cwiartkach) czesto mozna kupic w sklepach zielarskich.Ja kupilem np : w Zamosciu,wiec w innym miastach tez pewnie sa .
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #39 : 26-11-2007, 14:49 »

Cytat od: "Grażyna"
Natomiast zaleca się duże ilości oleju, zwłaszcza lnianego w chorobach, m. in. w nowotworze.
Tak to prawda. W leczeniu innych chorób świeży, tłoczony na zimno olej także jest bardzo pomocny. Ale to jest temat na inny dział.

W "Dziale kulinarnym i kosmetycznym" chciałbym wyrazić swoją opinię, że olej zawarty w koktajlu z błonnikiem w zupełności zaspokaja dzienne zapotrzebowanie organizmu na nienasycone kwasy tłuszczowe. Jeśli chodzi o stosownie oleju do surówek, to może to być w zasadzie każdy olej, bowiem jego zadaniem jest jedynie poprawa wchłaniania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, zawartych w surówce. Tak więc uganianie się za jakimiś nie wiadomo jakimi olejami dla celów kulinarnych jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!