Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 00:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Garnki do kuchenki indukcyjnej  (Przeczytany 21187 razy)
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« : 04-08-2009, 13:36 »

Może ktoś mi podpowiedzieć jakie garnki mam kupić do kuchenki indukcyjnej? Chodzi o to aby były zdrowe i niezbyt drogie
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #1 : 05-08-2009, 12:48 »

Zalety kuchenki to mniejsze zużycie energii, dzieci się nie poparzą ponieważ płyta jest chłodna ( nie jest nagrzewana przez grzałkę). Tak mi wytłumaczył sprzedawca w sklepie.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
hajdi
« Odpowiedz #2 : 05-08-2009, 18:05 »

Dodam jeszcze, że łatwiej zadbać o czystość. Płyta jest płaska, szklana i nic się nie przypala.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kuchnia_indukcyjna
A tu taka dyskusja o tym jakie gary można sobie kupić na płytę http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3300462
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #3 : 06-08-2009, 09:23 »

Helusia, tu jest informacja o garnkach i trochę o samej płycie indukcyjnej :
http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,93228,5496707,Plyta_indukcyjna_plusy_i_minusy.html

Dziwne tylko, że sprzedawca nie poinformował przy zakupie o tym, że do tej płyty nadają się tylko specjalne garnki.

A co myślicie o kuchenkach na podczerwień? Jakoś też nie umiem się do nich przekonać  blink.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
hajdi
« Odpowiedz #4 : 06-08-2009, 09:32 »

Wychodzi na to, że jedyną wadą płyty indukcyjnej jest jej cena. Ale to żadna wada, bo albo nas na coś stać albo nie. Na kuchenki gazowe też nie każdego stać.

W Ikei jest spory wybór garnków w przystępnych cenach. W opisach produktów jest zaznaczone, czy są one do płyt indukcyjnych
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/15925/
« Ostatnia zmiana: 06-08-2009, 09:36 wysłane przez hajdi » Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #5 : 06-08-2009, 10:05 »

Cytat
niektórym osobom może zaszkodzić pole elektromagnetyczne
No właśnie, którym osobom? Ilu ludzi ma rozrusznik serca? Skoro im to szkodzi, czy to znaczy, że wszyscy inni też powinni tego unikać?
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #6 : 06-08-2009, 11:00 »

Czy płyta ceramiczna nie jest wystarczającym "ekranem" dla zmiennego pola magnetycznego?
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
hajdi
« Odpowiedz #7 : 06-08-2009, 11:54 »

Czy płyta ceramiczna nie jest wystarczającym "ekranem" dla zmiennego pola magnetycznego?
Nie jest i nie może być, bo właśnie to pole ma przez nią przenikać i indukować prąd w garnku.
Zapisane
migo
« Odpowiedz #8 : 07-08-2009, 21:43 »

Cytat
Poproszę o źródło takich informacji.
Człowiek jest zbiorem żywych komórek i jak wiadomo istnieją zagrożenia - negatywny wpływ różnych pól elektromagnetycznych. Wystarczy poczytać polskie normy dotyczące sieci energetycznych, czy nadajników.

Sianie zwykłego FUDu. Brak konkretów. Poproszę o polską normę, która by cokolwiek mówiła o polu magnetycznym występującym w kuchenkach indukcyjnych. Porówanie sieci komórkowych jest przejawem niewiedzy. Przy sieciach komórkowych mowa jest o mikrofalach. Wpływ takich pól do tej pory badały tysiące uniwersytetów i niezależnych instytutów (nawet mój kuzyn w ramach pracy magisterskiej robił dokładne badania wpływu fal elektromagnetycznych na strukturę organizmów). Do tej pory udowodniono tylko i wyłącznie efekt podgrzewania mikrofalami z sieci komórkowych, które tak się maja do indukcji jak światlo widzialne do radia UKF. Proszę nie wypowiadać na temat o którym nie ma Pan bladego pojęcia - ja też nie jestem w tym temacie ekspertem ale potrafię odróżnić rodzaje fal i promieniowania.

(...) więc jeśli na to podziałamy tak silnym polem, które potrafi rozgrzewać, to na pewno nie jest to obojętne dla struktury żywności.
Na pewno? Na jakiej podstawie Pan to stwierdza? Bo brzmi to równie profesjonalnie co stwierdzenie że światło z żarówek stadionowych (które również jest promieniowaniem elektromagnetycznym) zmienia struturę komórek.


A polskie normy dotyczące np. nadajników są właśnie oparte na tym, czy podczas badań danego natężenia następuje i w jakim stopniu nagrzewanie struktur białkowych - choć to tylko wierzchołek góry lodowej negatywnego oddziaływania pól elektromagnetycznych na organizm i żywność.
Tu ma Pan rację ale połowicznie, stwierdzono nagrzewanie (przy mikrofalach) ale nie stwierdzono do tej pory niczego innego. Jeśli jest inaczej poproszę o źródło takiej wiedzy. Nie znalazłem żadnej polskiej normy, która by cokolwiek na ten temat mówiła, to samo tyczy się badań.


Wracając do tematu czyli do prądów Foucaulta oraz zmiennego pola magnetycznego (które powtarzam jest czymś zupełnie innym niż pole elektromagnetyczne zwłaszcza mikrofalowe gdzie częstotliwości liczone są w GHz a nie kHz) nie znalazłem do tej pory żadnego badania które by potwierdzało podgrzewanie organizmów czy zmiany w strukturze białek. Jeśli jest inaczej proszę o konkretne badania czy przesłanki prowadzące do takich wniosków.
« Ostatnia zmiana: 07-08-2009, 21:46 wysłane przez migo » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!