Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Magmar - żylaki, pajączki i pękające naczynka.  (Przeczytany 191017 razy)
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #60 : 29-08-2009, 08:55 »

Chciałam zapytać czy na etapie, którym jestem mogę wykonać detoks nóg? Bardzo zależy mi na tym by uporać się z problemem pajączków  i wogóle tyh pękających naczynek. Bardzo pragnę dziecka a boję się, że ciąża nasili mi ten problem, dlatego chciałabym najpierw go rozwiązać. Mam też pracę, w której niestety muszę wyglądać elegancko a one mi urody nie dodają. Wiem, że bez oczyszczenia organizmu nie mam na co liczyć i nie chcę go pospieszać do samoleczenia ale może ten detoks nie zaszkodzi. Lacky , a może podpowiesz mi jakiś inny sposób oprócz polewania wodą na tę przypadłość?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #61 : 29-08-2009, 15:52 »

Według mnie wręcz powinnaś. Wszystko zależy co masz na myśli pisząc "detoks". Tak czy inaczej pozbycie się toksyn sprzyja zdrowieniu. Ale pamiętajmy że doraźne działanie nie ma większego sensu, więc jeżeli regeneracji wymaga błona śluzowa to tak czy inaczej czasu nie prześcigniesz. Nie powinno się też forsować w żaden sposób orgnaizmu, jeżeli już czymś wspomagać to jak najdelikatniej i nie za dużo na raz. Np. zabiegi wodne polewania tylko plecy i nogi, przez krótki czas, raz dziennie ew. dwa - rano i wieczorem, ale nie 5 razy i nie przez kilka minut. Istotna jest systematyka i ogólne celowe podejście do zdrowia.
Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #62 : 29-08-2009, 16:02 »

Polewam nogi zimną wodą dwa razy dziennie przez około minutę. Myślałam o detoksie nóg za pomocą maści.
Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #63 : 30-08-2009, 11:06 »

1. Opisanie problemu przez osobę.
Moim problem są pękające naczynka na całym ciele, żylaki i pajączki na nogach. Pewnie niektórym osobom wyda się to żadnym problem ale dla mnie jego rozwiązanie jest kluczowe. Bardzo chcę mieć dziecko ale przy stanie moich żył jest to na tę chwilę niemożliwe. Lekarze straszyli mnie i partner, że ciąża pogorszy stan żył i może dojść do ich niewydolności lub zakrzepicy. Każą najpierw wyleczyć , ale zrobić tego nie potrafią. Każdy zabieg ( skleroterapia czy laser ) pogłębiał problem. Żyłę pod kolanem miałam od najmłodszych lat, od trzech lat zaczęły pojawiać się pajączki na nogach a od roku naczynka pękają na całym ciele. 
2 a). Od miesiąca żyję według  zasad Biosłone. Jestem w II etapie diety i przestrzegam jej rygorystycznie. Powoli wprowadzam nowe produkty i na razie mi nie szkodzą. Piję koktajle z dodatkiem żółtka, miodu, orzechów lakowych i oleju. Wykluczyłam całkowicie produkty zawierające gluten.
2 b). Pracę mam raczej stresującą, większość czasu spędzam w pozycji siedzącej. Często bywam na budowach gdzie mam styczność z różnymi zanieczyszczeniami.
2 c). Nie stosuję żadnych używek.
2 d). Żadnych leków nie biorę. Piję pokrzywę.
2 e) MO piję od miesiąca, PMO nie miałam jeszcze okazji ( zbyt krótki staż z MO ). Reakcje po MO : bóle kręgosłupa, klatki piersiowej, gardła, migdałków, nóg zwłaszcza w nocy, pleców, głowy; czyraki; wypryski; przetłuszczające się włosy i łupież; zapalenie pęcherza moczowego.
2 f) Miałam wysokie ciśnienie ale MO mi je unormowało. Zostały tylko podwyższone przeciwciała tarczycy.
3. Po przeczytaniu książek Mistrza doszłam do wniosku, że wyhodowałam sobie drożdżaka Candidę. 
4. Trudno jest określić wg. definicji charakterystykę problemu, gdyż nigdzie w medycynie tak naprawdę nie określono co jest prawdziwą przyczyną pękania naczynek krwionośnych. Za przypuszczalne przyczyny podają : wrodzoną kruchość naczyń, genetykę, wysokie temperatury, wysokie ciśnienie, zbyt wysokie poziom estrogenów, problemy krążeniowe. Żylaki zaś określone są jako powierzchowne poszerzenia żył prześwitujące przez skórę w postaci niebieskich wijących się linii. Przyczyny powstawania żylaków to głownie : predyspozycje genetyczne i ciąże.
5. Na forum znalazłam kilka przypadków występowania żylaków i popękanych naczynek zwłaszcza na twarzy. U niektórych ustąpił problem w wyniku stosowania zasad Bioslone a u pozostałych pozostał nierozwiązany. Nie spotkałam niestety przypadku podobnego do mojego, gdzie problem dotyczy całego ciała.
6. Oprócz złego trybu życia przyczyną pękania naczynek mogło być długoletnie przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych.
7. W tej chwili stosuję zasady Bioslone oraz zabiegi wodne na nogi oraz nacieram ciało alocitem.
Bardzo proszę o pomoc przede wszystkim ciebie Lacky. Może istnieje jakiś sposób by nie poganiać organizmu a pozbyć się tych toksyn od zewnątrz? Bardzo bym chciała pozbyć się tego niewygodnego przypadku i spełnić swoje marzenie o dziecku.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #64 : 30-08-2009, 12:09 »

Lacky jest dzisiaj poza domem, ale możemy liczyć na jego analizę, gdy tylko się pojawi. Na ostatnim zlocie nastąpiły wydarzenia, które skłoniły Lackiego do dalszych poszukiwań w zakresie metod polewania wodą i prawdopodobnie coś takiego Ci zaproponuje.
Cytat
4. Trudno jest określić wg. definicji charakterystykę problemu, gdyż nigdzie w medycynie tak naprawdę nie określono co jest prawdziwą przyczyną pękania naczynek krwionośnych. Za przypuszczalne przyczyny podają : wrodzoną kruchość naczyń, genetykę, wysokie temperatury, wysokie ciśnienie, zbyt wysokie poziom estrogenów, problemy krążeniowe. Żylaki zaś określone są jako powierzchowne poszerzenia żył prześwitujące przez skórę w postaci niebieskich wijących się linii. Przyczyny powstawania żylaków to głownie : predyspozycje genetyczne i ciąże.
Przypisywanie tego przez lekarzy przyczynom genetycznym oczywiście jest bzdurą.
Cytat
6. Oprócz złego trybu życia przyczyną pękania naczynek mogło być długoletnie przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych.
Pierwotną przyczyną są nagromadzone już od życia płodowego toksyny, których organizm nie jest w stanie się w całości pozbyć, w tym te nieszczęsne tabletki antykoncepcyjne.
Problemy żylne to poważna sprawa. Nie wystarczy zewnętrzne usunąć pajączki, trzeba wzmocnić naczynia głębiej położone, a w tym celu należy nie tylko wygoić nadżerki w jelitach, aby organizm zaczął się oczyszczać (MO i KB), ale także zadbać o odżywianie dostarczające wszystkich niezbędnych składników, które dzięki poprawie funkcjonowania przewodu pokarmowego będą miały szansę zostać przez organizm przyswojone.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jakaś rodzinna skłonność, być może istnieje (u mnie i u mojej mamy problem z tą samą lewą nogą, puchnięcie, możliwe podłoże hormonalne), ale przede wszystkim podobne nawyki. Dodatkowo hormony - mama zareagowała natychmiast na zastrzyki hormonalne (to był przełom lat 70. i 80., dawki hormonów były wysokie), ale i u mnie, jak parę lat temu zdecydowałam się na htz, mimo tzw. nowoczesnych tabletek o niższej zawartości estrogenów oraz zastosowania środków ostrożności, wywiązał się stan zapalny i od tego czasu muszę bardzo uważać, nie dopuszczać do przemęczenia nóg, sporo się ruszać, ale bez obciążenia, długo odpoczywać nocą - ok. 7-8 godzin. Najgorsze jest siedzenie z nogami w dół. A gdzie tu normalna praca, najczęściej siedząca lub stojąca, przy styczności z dodatkowymi toksynami, gdzie noszenie ciąży. Mąż ma rację, że ciąża pogorszy ten stan. Stanowczo warto się wstrzymać z tą decyzją i poprawić najpierw stan organizmu, a dzięki temu forum szanse są realne.
Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #65 : 30-08-2009, 12:13 »

Poczekam na Lackyego i jestem pewna, że on coś wymyśli. Niestety oprócz mnie nikt z moich bliskich nie wierzy, że poradzę sobie z tym problemem metodami Bioslone. Mam nadzieję, że uda mi się to i wiele osób zaskoczę i przekonam, że warto zrezygnować z leczenia się coraz to nowymi tabletkami.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #66 : 30-08-2009, 13:41 »

Otóż to, bo najważniejszy jest przykład własny, gdyż jest to argument nie do obalenia!
« Ostatnia zmiana: 30-08-2009, 16:42 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #67 : 30-08-2009, 14:06 »

Mam nadzieję Mistrzu, że hormony nie spowodowały nieodwracalych zmian w moim organiźmie i uda mi się osiągnąć cel.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #68 : 01-09-2009, 22:03 »

Cytat
Polewam nogi zimną wodą dwa razy dziennie przez około minutę. Myślałam o detoksie nóg za pomocą maści.
Na detoks nóg za pomocą maści jest u Ciebie za wcześnie - jestem pewna, że Lacky napisze Ci to samo. Po raz kolejny muszę Cię upomnieć, żebyś nie poganiała tak organizmu. Wiem, jaki jest powód Twojej niecierpliwości - chciałabyś jak najszybciej doczekać się dzieciątka - ale nie tędy droga. Lepiej stosować mniej, ale systematycznie i pod kontrolą, niż wszystko na raz i potem nie wiedzieć, co jak zadziałało.
Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #69 : 02-09-2009, 08:47 »

Grażynko, czy na pewno mam zażywać te środki polecone przez ciebie bo ostatnio jak wspomniałam o lekach homeopatycznych to Mistrz mnie zrugał.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #70 : 02-09-2009, 09:09 »

Na początku Twojego pisania mogłam myśleć, że pajączki są dla Ciebie problemem kosmetycznym, dlatego doradzałam leki homeopatyczne. Teraz widzę, że zależy Ci bardzo na gruntownym wyleczeniu, aby móc zajść w ciążę. Dlatego na razie wstrzymaj się z lekami.

Wyjątkiem może być, o ile Mistrz tego nie sprostuje, Intractum crategi na wzmocnienie pracy serca (miałaś nadciśnienie, pod wpływem Mikstury się go pozbyłaś, dlatego o tym pomyślałam, ale już nie doradzam na razie Intr. hippocastani, choć dobrze działa na żyły. Dlaczego?

Otóż chodzi o to, aby zobaczyć rzeczywistą poprawę stanu organizmu, niemaskowaną w żaden sposób lekami. Rzecz w tym, żebyś była pewna, że pomagają Ci zabiegi prozdrowotne, daj sobie czas do wiosny na usunięcie niedoskonałości jelit i oczyszczanie organizmu. Dopiero jeżeli po tym okresie zmiany przyzwyczajeń i usunięcia toksemii będzie jeszcze coś do naprawy, włączymy leki. Taka jest moja propozycja, ale to Ty decydujesz i musisz mieć całkowite przekonanie do tego, co robisz. Dobrze więc, że nie wahasz się pytać.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #71 : 02-09-2009, 09:18 »

Generalnie chodzi o to, by stan żył przejściowo pogorszył się, bo to będzie oznaką głębokiego remontu, na który zdecydował się organizm. Pamiętajmy że, jak powiada Hipokrates, objawy nie tylko nie są chorobami, lecz - wprost przeciwnie - leczą one choroby. Nie można wyzdrowieć bez odchorowania chorób, które są w istocie objawem zdrowienia; żeby było dobrze, najpierw musi być gorzej. Takie są prawa natury. Medycyna zawsze stara się naturę oszukać, więc dąży do ustąpienia objawów chorobowych, walcząc z nimi, by w ten sposób stworzyć ludzi chorych przewlekle, czyli pacjentów.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #72 : 02-09-2009, 10:24 »

Poczekamy, bez żadnych leków na razie i zobaczymy jak będzie. Jest to też problem kosmetyczny ale z doświadczenia wiem, że żadne leki uszczelniające naczynia krwionośne na mnie nie działały a brałam ich naprawdę dużo i przez długi okres. Pewnie powodem jest zanieczyszczenie organizmu. Więc tak myślę, że może poprzestanę na diecie, koktajlach i MO a jak organizm się oczyści to wtedy go wspomożemy. Bo jak twierdzi Mistrz leki spowalniają organizm.
Co do stanu żył do wydaje mi się, że właśnie się pogarsza bo bolą mnie nogi zwłaszcza w miejscach gdzie mam widoczne żyły, ból nasila się w nocy. Poza tym jakby się stały bardziej widoczne. Polewam nogi zimną wodą, tylko, że ja leję je całe i nie wiem czy dobrze? czy nie powinnam najpierw zacząć od kostek, powiedzmy po miesiący łydki itd. W każdym razie polewam je od kostek do ud i po wcześniejszym rozgrzaniu ciała.
Myślałam jeszcze o kąpielach ziołowych na oczyszczenie ale nie wiem czy to dobry moment.
Staram się też jeść więcej posiłków zawierających białko kolagenowe.
Diety ściśle przestrzegam. Tylko czy zupy są koniecznością bo ja nie lubię ani ich gotować ani ich jeść? Ale skoro są to będę musiała się wziąć za nie.
Dziękuję za zajęcie się prowadzeniem mnie do odzyskania zdrowia.  
« Ostatnia zmiana: 02-09-2009, 15:19 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #73 : 02-09-2009, 13:01 »

Na początku, i to stosunkowo długo, nogi należy polewać od kostek do połowy łydek.
Kolagen organizm wytwarza sobie sam, więc proszę sobie darować to białko kolagenowe, bo to kolejne durne nowomodzie - zastępowanie organizmu w jego naturalnych funkcjach, czyli powierzchowne naklejanie atrapy zdrowia.
Zupy na kościach i naturalnych produktach są ważnym elementem pożywienia człowieka.
Kąpiele ziołowe nie powinny nic istotnego wnieść, ale namoczki z wysiewek siana, o których rozmawiałem, z Grażyna, mogą w zasadniczy sposób wspomóc organizm w zdrowieniu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #74 : 02-09-2009, 15:16 »

A czy to polewanie zimną wodą ma trwać do momentu aż przestanę czuć zimno czy przez minutę?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #75 : 02-09-2009, 16:04 »

Właśnie nie samo siano, tylko wysiewki z siana. Siano trzeba potrząsać i zbierać to, co z niego opadnie - z garści tych wysiewek sporządzić wywar i stosować do okładów, tzw. przymoczków.
Myślę, że Mistrz precyzyjnie by to opisał. Przepraszam, Mistrzu, przepraszam, Magdo - pamięć dziurawa. Szukam notatki, ale chyba nie zdążyłam zapisać.
« Ostatnia zmiana: 02-09-2009, 22:41 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #76 : 02-09-2009, 16:09 »

Dziękuję Grażynko. W takim razie Mistrzu czy mogę prosić o przybliżenie sposobu przygotowania kąpieli w sianie?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #77 : 07-09-2009, 07:24 »

Dzisiaj w nocy Mistrz opisał polecaną przez siebie metodę leczenia podudzi za pomocą namoczków z wysiewek siana http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=390.new 
Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #78 : 07-09-2009, 08:04 »

Tylko czy jak wezmę siano, które już jest składowane to czy z niego wylecą te wysiewki i czy one będą się nadawały? I jak jest w końcu z tą maścią z witaminą A - czy ma mieć w nazwie słowo " ochronna" czy też nie?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #79 : 07-09-2009, 17:27 »

Cytat od: Mistrz
Wysiewki są to drobiny wysypujące się z siana, pozostające w miejscu jego składowania.
Najlepiej przeczytać jeszcze raz, gdyż wszystko tam jest napisane.
Jeśli chodzi o maść firmy Hasko-lek, to są  dwie z wit. A. Inne firmy także mają maści, kremy z wit. A, niektóre ze zbędnymi z naszego punktu widzenia, dodatkami. Dlatego Mistrz wyjaśnia:
Cytat
Na skórę zdrową nakładamy „Maść z witaminą A” (bez słowa „ochronna”), zaś na skórę zmienioną chorobowo (przebarwioną) nakładamy preparat „Alantan plus maść”.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!