Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 08:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pistacja - anemia z niedoboru żelaza  (Przeczytany 43190 razy)
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #20 : 28-09-2009, 14:24 »

Ja bym sobie dała spokój z badaniami, na pewno MO nie miała znaczącego wpływu, ale jeśli tak Cię ciśnie to je sobie zrób, tylko po co? Tymbardziej, że twierdzisz, że nic Ci nie dolega, więc naprawdę nie rozumiem po co Ci te wyniki. Popij trochę MO, koktajle błonnikowe, zmień nawyki i daj organizmowi czas, potem go sprawdź, za jakiś czas.
Zapisane
Skarabeusz2005
« Odpowiedz #21 : 29-11-2009, 19:31 »

Trzy miesiące temu moja bratowa opowiedziała mi jaki to ma niski poziom żelaza we krwi. Niestety nie może brać suplementów (leczy sie na tarczycę). Pytała mnie o radę na temat żywienia (jestem dietetykiem). Poradziłam jej, żeby codziennie rano na śniadanie robiła omlet i dodawała do tego sporą garść natki pietruszki. Jaja mają żelazo, żeby było bardzo dobrze przyswojone potrzebna jest witamina C, której sporo jest w natce. To połączenie jest rewelacyjne. Po dwóch miesiącach stosowania moja bratowa zrobiła badanie kontrolne krwi i pani doktor zrobiła wielkie oczy jak to możliwe, że żelazo w surowicy z 24 skoczyło na 62 ug/dl Zawsze wiedziałam, że natka jest super, ale nigdy nie miałam tak namacalnego dowodu. Mama też zaczęła łączyć jajko z natką i też poprawiły jej się wyniki krwi z 28 na 68
Zapisane
Klotz
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 14 luty 2010
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #22 : 23-11-2012, 13:21 »

Wczoraj odebrałem wyniki morfologii krwii, wygląda to trochę "anemicznie" i również rozpocząłem jajeczną krucjatę, by uzupełnić żelazo, a przy okazji inne sprawy, gdyż jajko pełne jest wszystkiego. Zawsze wszyscy  mi mówili, że nie mogę jeść tyle jaj, bo to przesada i będę chory. Ostatnimi czasy jadałem mało, albo tylko na twardo (co jest bezsensowne) i od razu czuję się gorzej.

Polecam również Mega Koktajl Zibiego, który stosowałem jeszcze 2 tygodnie temu. Miałem kryzys - rozłożyło mnie na 5 dni i zalało ropą. Wywołałem nim efekty oczyszczania, dość mocne. Ale wracam do sił, koktajl ten daje prawdziwy energetyczny kopniak i uzupełnia wszelkie braki. Polecam szczerze wszystkim czującym się słabo, ospale, anemicznie.

Jeszcze jedna kwestia w sprawie anemii i złego samopoczucia - moja mama, gdy już bardzo źle się czuła po kilku latach wegetarianizmu i wszelakich niedoborach, po omdleniu w pracy i bezradności szpitalnych lekarzy, codziennie przez kilka dni jadła smażoną watrobę wieprzową i drobiową oraz jaja na miękko. Po kilku dniach była nie do poznania, a lekarze oniemieli - wypisali ją bez żadnej diagnozy ze szpitala (wtedy rozpoczęła przygodę z Bioslone).
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #23 : 23-11-2012, 17:43 »

Klotz, czy mógłbyś podać linka do tego koktajlu?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #24 : 23-11-2012, 18:04 »

Asiu, służę (mnie z kolei posłużyła wyszukiwarka):
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=7830.0
Zapisane
Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #25 : 01-12-2012, 08:36 »

Na anemię polecam spirulinę, pomaga i to bardzo przy anemi
Zapisane
Klotz
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 14 luty 2010
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #26 : 01-12-2012, 12:38 »

Na anemię polecam spirulinę, pomaga i to bardzo przy anemi

A w jakiej postaci ją przyjmujesz? Jak dla mnie kupowanie tabletek na pewno odpada. A może wrzucasz sproszkowane algi do koktajlu, czy masz jakiś lepszy patent? Dzięki.
Zapisane
Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #27 : 02-12-2012, 13:01 »

Powiem tak, kupuję bio spirulinę w tabletkach, ale bez żadnej otoczki tylko czystą. Ostatnio robiłam badania córce i jestem miło zaskoczona, bo poziom hemoglobiny podniósł się i jest ponad 14, nigdy wcześniej takiego wyniku nie miała. Ogólnie jestem przeciwnikiem tabletek jak każdy tu z Was, ale kiedy zaczęłam czytać o spirulinie i jej zaletach, postanowiłam spróbować aby wzmocnić siebie córkę i męża. Córka ma teraz super wyniki i nie martwię się, że hemoglobina ma zły poziom. Codziennie zjadamy po 5 tabletek spiruliny przez okres tylko zimy.
« Ostatnia zmiana: 02-12-2012, 14:09 wysłane przez Agata » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #28 : 02-12-2012, 13:49 »

Cytat
Codziennie zjadamy po 5 tabletek spiruliny przez okres tylko zimy.
Smacznego.
Zapisane
Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #29 : 03-12-2012, 08:42 »

Spiruliny nie traktuję jako leku tylko uzupełnienie diety, bo każdy wie że w naszej żywności jest mało witamin a dużo polepszaczy, konserwantów, a nie zawsze da się tego uniknąć. Każdy robi jak chce- wolność wyboru. Nikogo nie namawiam.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #30 : 03-12-2012, 08:49 »

O jakiej żywności piszesz?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #31 : 03-12-2012, 08:55 »

Cytat
Ogólnie jestem przeciwnikiem tabletek jak każdy tu z Was, ale kiedy zaczęłam czytać o spirulinie i jej zaletach, postanowiłam spróbować aby wzmocnić siebie córkę i męża.
A który suplement diety nie jest opisany w samych superlatywach?
Zapisane
Klotz
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 14 luty 2010
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #32 : 03-12-2012, 12:28 »

Spiruliny nie traktuję jako leku tylko uzupełnienie diety, bo każdy wie że w naszej żywności jest mało witamin a dużo polepszaczy, konserwantów, a nie zawsze da się tego uniknąć. Każdy robi jak chce- wolność wyboru. Nikogo nie namawiam.

Dziękuję za odpowiedź. Staram się nie łykać suplementów. Myślałem, że może kupujesz sproszkowane algi i dodajesz np. do KB. Już samo łykanie Slow Magu mi wystarcza i więcej tabletek bym nie zniósł msn-wink Życzę zdrowia cieszę się, że córka ma lepsze wyniki. Póki co - mnie pomaga jedzenie wątroby wieprzowej, jaj na miękko rano i w południe mega Koktajl Zibiego. Wracam do sił, a wyniki zbadam za jakiś czas.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!