Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spocona główka w nocy  (Przeczytany 20413 razy)
Eligia
« : 05-08-2009, 20:17 »

Moja córka od kilku miesięcy bardzo poci się w nocy, szczególnie na głowie. Jak się obudzi to ma całą głowę mokrą, tak samo piżamę, poduszkę i kołdrę. Zapach potu jest bardzo kwaśny. Ma 3 lata, a MO pije od skończenia 1 roku życia. Macie jakieś pomysły z czym to powiązać? Nadmienię, że jej nie przegrzewam i temperatura otoczenia nie ma na to wpływu.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2012, 18:16 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 05-08-2009, 20:36 »

Eligio. Jeśli zechciałabyś odpowiedzieć na parę pytań, może coś udałoby się ustalić.
Czy dziecko miewało w tym czasie jakieś infekcje, było leczone?
Czy jest jeszcze coś charakterystycznego oprócz tego potu, np.
- nietolerancja mleka - czy jako niemowlę często ulewała zwarzone mleko
- czy miała wyprysk na główce i kiedy zarosło ciemiączko
- jaki był rozwój motoryczny córki
- czy stópki są zimne, od urodzenia były
- wrażliwa skóra, skłonność do wysypki
- jak przebiegało ząbkowanie
- co córka najchętniej jada.
Zapisane
Eligia
« Odpowiedz #2 : 06-08-2009, 22:45 »

Postaram się w odpowiedzieć na Twoje pytania:
1. Zanim zaczęła się pocić miała trwające kilka miesięcy zapalenie pęcherza moczowego. Leczone najpierw Nefroseptem (pomogło na chwilę) potem ziołami na drogi moczowe wg Mistrza - pomogła ale w trakcie ich picia pojawiły się czerwone suche placki na nogach i pośladkach. Potem stopniowo znikały - teraz jest ok. Miała też 2 razy katar z dłużej utrzymującym się kaszlem - nie leczone.
2. Pije surowe mleko od kozy - bardzo je lubi. Jako niemowlę ulewała, miała bóle brzuszka, niespokojny sen, słaby apetyt, brzydkie kupy i w ogóle była marudna (teściowa podejrzewała ją o ADHD :-). Wszystko przeszło po MO, teraz uchodzi za bardzo grzeczne, bystre i spokojne dziecko.
3. Wyprysku na główce nie miała, ciemiączko zrosło się ok 2 r.ż., miewała ciemieniuchę.
4. Rozwój motoryczny w normie, wzrost i waga ciała też bez odchyleń.
5. Stópki są i były zawsze normalne.
6. Wysypki miała do skończenia roku. Po wprowadzeniu MO wszystko zniknęło. Pojawiło się wraz z wprowadzeniem ziół (jak pisałam wyżej).
7. Ząbkowanie przebiegało raczej łagodnie - trochę marudziła.
8. Co do jedzenia to lubi wszelkie kasze, mleko, większość warzyw, owoce wszystkie, rodzynki, orzechy. Słodycze je okazjonalnie (domowe). Apetyt ma dobry.
Nigdy nie była leczona antybiotykiem. Dużo przebywa na powietrzu, kremów z filtrem nie używam.

« Ostatnia zmiana: 11-09-2012, 18:17 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #3 : 07-08-2009, 09:53 »


Cytat
Pije surowe mleko od kozy - bardzo je lubi. Jako niemowlę ulewała, miała bóle brzuszka, niespokojny sen, słaby apetyt, brzydkie kupy i w ogóle była marudna (teściowa podejrzewała ją o ADHD :-). Wszystko przeszło po MO, teraz uchodzi za bardzo grzeczne, bystre i spokojne dziecko.
Cytat
Wysypki miała do skończenia roku. Po wprowadzeniu MO wszystko zniknęło.
Cytat
Miała też 2 razy katar z dłużej utrzymującym się kaszlem - nie leczone.
Cytat
Nigdy nie była leczona antybiotykiem.

I to jest bardzo cenne doświadczenie i dowód na działanie Mikstury oczyszczającej, którą małemu dziecku warto wprowadzać jak najwcześniej. Okazuje się, że MO działa regulująco nawet w takich przypadkach.

Nie zrozumiałam, czy córka pije wyłącznie surowe kozie mleko, czy także mleko krowie (jogurciki, kefir, twarożki), a kozie po prostu najbardziej lubi. Uprzedzam, że taka osoba (mająca te objawy w okresie niemowlęcym) ma zawsze nietolerancję mleka. Ciekawe, czy po odstawieniu nie minęłyby te objawy spoconej główki.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2012, 18:17 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Eligia
« Odpowiedz #4 : 07-08-2009, 21:36 »

Zgadza się, MO w ciągu 6 miesięcy doprowadziło córkę do równowagi. Zniknęły problemy z jedzeniem, spaniem, nerwowością, wysypką - wszystko się uregulowało.
Rozumiem, że obecnie coś tę równowagę zakłóca.
Podejrzewasz, że mleko? Też się nad tym zastanawiałam, ale uznałam, że jeśli je tak lubi to znaczy, że jej służy. Kozie pije od 14 miesiąca życia, z przerwami na krowie (jak koza sąsiadki miała małe). W owych przerwach nie zauważyłam objawów nietolerancji - kupy normalne, wysypek brak. Obecnie od czasu do czasu je twaróg krowii. Pocenie pojawiło się pierwszy raz ok. 4 miesięcy temu, a to mleko pije już ponad 2 lata.
Podejrzewałam też twardą wodę - mamy z ujęć głębinowych, do tego pije dużo wody wysoko zmineralizowanej Kryniczanka (bardzo ją lubi). Kupiłam więc filtr osmotyczny ale nic się nie zmieniło.
Może po tym zapaleniu pęcherza ucierpiały nerki i z potem pozbywa się czegoś.
Spróbowałabym tego leku konstytucyjnego, który polecasz. Czy muszę pójść do homeopaty, czy wystarczy kupić i podpowiesz mi jaką dawkę podawać?
Z objawów, które jeszcze mi się przypomniały występują napady płaczu i złości bez powodu (raz na tydzień), oraz miewa okresy kiedy budzi się w nocy - czasem z płaczem. W przedszkolu jako jedyne dziecko z grupy nie śpi w ciągu dnia.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #5 : 07-08-2009, 22:37 »

Proponuję najpierw odstawić mleko, a lek zawsze się zdąży podać, jeśli będzie potrzeba.
Zapisane
Eligia
« Odpowiedz #6 : 08-08-2009, 20:59 »

Dziękuję za rady. Odstawię mleko na 2 tygodnie jak pojedziemy na wakacje i zobaczę czy się coś zmieni. Póki co spróbuję podawać małej pół tabletki Kelp, ponieważ wyczytałam, że nadmierne pocenie i drażliwość są objawami niedoboru jodu. Mieszkamy w południowo-wschodniej Polsce, ostatnio używałam soli nie jodowanej, a wakacje nad morzem przed nami, tak więc niedobór jest prawdopodobny.
Zapisane
Bachna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #7 : 20-08-2012, 21:14 »

Ciekawe czy to odstawienie mleka i przyjmowanie jodu pomogło... Moja córka ma podobne objawy. Też często jest drażliwa bez powodu i często (nie co noc) poci się jej głowa.
« Ostatnia zmiana: 01-11-2012, 21:26 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #8 : 01-11-2012, 14:04 »

Też jestem ciekawa co słychać u Eligii. Mój Jasiek jest drażliwy, szybko się złości i irytuje. Chociaż w tej chwili przepięknie bawi się ze swoim młodszym bratem...
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #9 : 02-11-2012, 11:04 »

Moja mama powtarza mi do dziś, a mam 23 lata, że jak byłam mała to tak pociła mi się głowa, że często zmieniała pościel. Do tej pory maksymalnie wytrzymuję 2 dni i muszę umyć głowę. Mam nietolerancję na mleko. Mleka już nie piję od ładnych kilku lat, bo nietolerancja wyszła mi niedawno, a potliwość głowy i nie tylko została. Teraz wiem, że organizm się oczyszcza, ropka w oczach po wstaniu. Glutenu nie jem, ale jest masa innych szkodliwych substancji do wydalenia.
Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!