Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 16:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bezglutenowy chlebek chrupki  (Przeczytany 71617 razy)
Iwona
« Odpowiedz #60 : 16-04-2011, 10:24 »

Cytat
Ja nie stronię, jeśli najdzie mnie ochota, od pizzy czy nawet hot-doga, butelki piwa (na zlocie piłem sobie 2 dziennie), jakiejś czekolady z orzechami, czy nawet chleba do flaków. Czemu nie? Czy ja kiedykolwiek nawoływałem, byśmy byli nienormalni? Na ostatnim zlocie był na stole chleb i nikt krzywo nie patrzył, gdy ktoś go jadł. Na ostatnim śniadaniu pojawił się nasz własny smalec wytopiony ze słoniny przywiezionej przez Kazof i wielu jadło. Ja nie jadłem, bo tak się opchałem jajecznicą, że już nie miałem ochoty. Gdyby nie to, to na pewno bym zjadł bez najmniejszego problemu.

Czy to oznacza, że jedzenie smalcu jest z jakiegoś powodu niekorzystne (często zdarza mi się jeść pieczywo ryżowe właśnie ze smalcem)?
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #61 : 16-04-2011, 19:08 »

Iwona, czy Ty dobrze zrozumiałaś intencje autora?

Mistrz pisze, "Czy ja kiedykolwiek nawoływałem, byśmy byli nienormalni?"

Jeśli czujemy się dobrze i mamy ochotę na chleb ze smalcem, to na zdrowie  smile.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #62 : 16-04-2011, 21:43 »

Cytat od: Mistrz
czy nawet chleba do flaków. Czemu nie? Czy ja kiedykolwiek nawoływałem, byśmy byli nienormalni? Na ostatnim zlocie był na stole chleb i nikt krzywo nie patrzył, gdy ktoś go jadł.


Czy to oznacza, że jedzenie smalcu jest z jakiegoś powodu niekorzystne (często zdarza mi się jeść pieczywo ryżowe właśnie ze smalcem)?
Iwona i w ten sposób powstają plotki msn-wink .
Temat wątku dotyczy chleba bezglutenowego. Problemem jest więc sam chleb powszedni, a raczej zawarty w nim gluten.
Mistrz w swojej wypowiedzi kładzie akcent na zdrowy rozsądek/normalność msn-wink  i dopuszcza odstępstwa od reguły unikania szkodliwego glutenu.
Jeśli zdrowie i smaczysko idą w parze, to tak jak napisała Kalina, z czym lepiej smakuje smalec, jak nie z chlebem smile - logiczne.
Zdrowienie to nie katorga, chociaż wymaga zdroworozsądkowej dyscypliny. smile
« Ostatnia zmiana: 16-04-2011, 23:09 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Iza38K
« Odpowiedz #63 : 16-04-2011, 21:54 »

Ja sobie nawet nie wyobrażam zjeść wafla ryżowego ze smalcem  .
Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #64 : 17-04-2011, 07:29 »

Ja jem wafle ryżowe ze wszystkim, z krojonym mięskiem, z miodem, pasztetem, masłem, próbowałam również ze smalcem i rzeczywiście ze smalcem są okropne. Ale powiem szczerze, że wafle zastąpiły mi pieczywo, które uwielbiałam i odkąd jestem na diecie nie skusiłam się nawet na kawałeczek zwykłego chleba. Gorzej z gorzką czekoladą, nie mogę się jej oprzeć, mimo że jestem dopiero w drugim etapie i nie powinnam jej jeść.
« Ostatnia zmiana: 20-04-2011, 17:34 wysłane przez Apollo » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #65 : 17-04-2011, 08:12 »

Ja też zjem, od czasu do czasu, ryżowego wafla. Znalazłam takie dość smaczne. Mam pełną świadomość, że nie są one z punktu zdrowia, do niczego mi potrzebne. Jednak czasem mam ochotę zjeść np. masło i wtedy zjadam sobie takiego wafelka z masłem. W życiu kieruję się zasadą, że fanatyzm jest gorszy od faszyzmu  smile i dlatego, jak mam ochotę to, od czasu do czasu upiekę w domu jakąś dobrą szarlotkę i też ją zjadamy. Na pewno, gdyby kondycja zdrowotna mojego organizmu była zła, to byłabym na bardzo restrykcyjnej diecie. Czuję się dobrze, jestem szczupła, nie mam sensacji ze strony układu pokarmowego, widzę jak ładnie się odmłodziłam, to dlaczego mam sobie odmówić przyjemności smakowej raz na jakiś czas?
Zapisane
Iwona
« Odpowiedz #66 : 17-04-2011, 11:42 »

Ja sobie nawet nie wyobrażam zjeść wafla ryżowego ze smalcem  .

Oj to nawet nie wiesz co tracisz, z dobrym smalczykiem sa pyyyyszne  thumbsup
Zapisane
Iwona
« Odpowiedz #67 : 17-04-2011, 12:16 »

Kazof, dzięki za Twoją odpowiedź. Jestem nowa na forum i dlatego mam mnóstwo wątpliwości i pytań i miło jest, jak ktoś bardziej doświadczony pewne rzeczy wyjaśni.  thumbup

Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #68 : 17-04-2011, 13:40 »

Mam nadzieję, że ja, po jakimś czasie, również będę mogła zjeść pieczoną szarlotkę. Pychota!
« Ostatnia zmiana: 17-04-2011, 17:33 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!