Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 15:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Niezdrowe" dodatki w diecie - DP  (Przeczytany 10516 razy)
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« : 09-08-2009, 21:37 »

Czy takie dodatki (ze sklepu) jak musztarda, ocet, chrzan, sos sojowy można spożywać na co dzień  w II etapie diety przeciwdrożdżycowej / prozdrowotnej ?
« Ostatnia zmiana: 09-08-2009, 22:20 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 09-08-2009, 22:19 »

Musztarda, jeżeli nie jeść jej łyżkami, jest w porządku, ale sprawdź to na sobie.
Ocet lepszy jest jabłkowy od spirytusowego albo winnego.
Chrzan jak najbardziej - niezastąpiony do wędlin, pasztetów, galarety, ćwikły itd.
Sos sojowy - nie, ale sama nie wiem, czemu - chyba ze względu na soję (możliwe, że modyfikowaną). W związku z dużą zawartością fitoestrogenów soja jest podejrzewana o zmniejszanie poziomu testosteronu u mężczyzn.
"Jest uznawana za roślinę leczniczą. Białko soi obniża poziom cholesterolu we krwi, zaś izoflawony wykazują pewne działanie antyrakowe. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz swoich ogromnych zalet, soja u niektórych ludzi może wywołać alergię i zawiera szkodliwe tioglikozydy, które mogą przy długotrwałym spożywaniu przyczynić się do powstania wola tarczycy. Ale dotyczy to głównie produktów surowych, podczas gotowania zawartość szkodliwych składników zmniejsza się o 30%." http://pl.wikipedia.org/wiki/Soja_warzywna http://www.animal-liberation.pl/index.php?d=347
Sos sojowy, tofu nie jest nam potrzebny do szczęścia, to nie jest polska tradycja. Zawiera ponadto konserwanty i bardzo dużo soli. Jak ze wszystkim - w małych ilościach może nie zaszkodzi.
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #2 : 10-08-2009, 09:18 »

A jaki chrzan i musztarda będą najmniejszym złem ? Chodzi o konkretne firmy, może warto zrobić taki wykaz tych mniej szkodliwych tzn z jak najmniejszą ilością chemii i cudów "nauki".
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 10-08-2009, 09:30 »

Tu warto zwrócić uwagę, ile jest chrzanu w tym chrzanie. W tej chwili nie pamiętam dokładnie, ale bodaj chrzan konserwowany octem ma najwięcej chrzanu, bo przeszło 90%, zaś ocet jest znanym od stuleci konserwantem, najmniej ze wszystkich szkodliwym. Inne wynalazki, rzekomo zdrowsze, bo bez octu, zawierają mało chrzanu, rzędu 60%, za to długą listę chemii.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #4 : 10-08-2009, 18:49 »

Przejrzałem dzisiaj chrzany dostępne w markecie , wszystkie potwornie nafaszerowane gumami, mlekiem w proszku i E....W "zdrowej żywności" znalazłem chrzan tylko z dodatkiem cukru i kwasu mlekowego - ten wydaje się najmniej "skażony przez cywilizację". Jestem uczulony na mleko ale kwas mlekowy, tym bardziej w minimalnych ilościach nie będzie chyba problemem (?).
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 10-08-2009, 18:58 »

No nie. Kwas mlekowy nie ma nic wspólnego z mlekiem, tylko jest produkowany przez bakterie kwasu mlekowego.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
olisha
« Odpowiedz #6 : 09-04-2010, 22:39 »

Sos sojowy - nie, ale sama nie wiem, czemu - chyba ze względu na soję

Grażynko, nie wiem, czy już to odkryłaś, ale sos sojowy ma w swoim składzie mąkę pszenną.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!