Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 11:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zupy jeszcze raz  (Przeczytany 10265 razy)
liwiusz
« : 10-07-2007, 11:05 »

przygotowuje dla siebie rozne zupki. bardzo lubie te na bazie grochu i fasoli. niestety na wodzie nie smakuja mi tak bardzo jak te zrobione na kawalku miesa. myslicie ze z punktu widzenia ich wartosci odzywczej i procesu zdrowienia takie wywary miesne sa niekorzystne?
« Ostatnia zmiana: 08-03-2010, 13:43 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #1 : 10-07-2007, 11:14 »

z tego,co sie orientuje, to wywary miesne tj rosol itp sa ciezko strawne i na dodatek nalezy jesc z nimi surowki.
Ja ugotowalam wczoraj przepyszna zupe pomidorowa z przepisu dr Janusa i nie byla na wywarze. Do zupy dodaje duzo przypraw i przede wszystkim lubczyk, bo on nadaje taki smak cos ala vegeta. Aby zupa byla tresciwsza mozna dac torszke smietany lub kefiru .Czasem daje tez troszke masla. Wiem,ze roznica miedzy taka zaupa a gotowana na wywarze miesnym jest,ale dla jak dla mnie to miesa mogloby nie byc.Wystarczy dobrze przyprawic.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 10-07-2007, 11:16 »

Bynajmniej! Zupa musi być ugotowana na kości, gdyż w ten sposób systematycznie dostarczamy organizmowi przyswajalnej żelatyny. Kawałek mięsa w zupie jest bardzo pożądany! Inaczej zupa to po prostu puste, do niczego nie potrzebne kalorie, okraszone niewielką ilością witamin i minerałów.
Jeśli chodzi o zupy z całych ziaren grochu i fasoli, to zdecydowanie są one lepsze i zdrowsze od tych modnych ostatnio z soi czy soczewicy.
I jeszcze jedno: jedzenie ma być ciężkostrawne, bo takie jest najzdrowsze! Chyba że w chorobie - wtedy należy jeść rzeczy lekkostrawne, bowiem, jak twierdzi Hipokrates: "To samo mięso podane chorej osobie z gorączką oraz zdrowej osobie umocni zdrową osobę, a pogorszy stan tej chorej." Wniosek stąd, że nie możemy wciąż postępować jak chorzy i łudzić się, że to jest dla nas zdrowe.  :idiota:
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Shpeelka
« Odpowiedz #3 : 10-07-2007, 11:24 »

Skoro Liwiusz pisze, ze nie smakuja mu przygotowywane zupy na wodzie , wyszlam z zalozenia ,ze jest osoba chora.Tzn jest na diecie dr Janusa
Zapisane
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #4 : 10-07-2007, 11:27 »

Czy hormony, antybiotyki i inne szkodliwe świństwa nie gromadzą się w kościach zwierzęcia, są tylko w masie mięśniowej?
Skoro poleca Pan zupy na kościach to pewnie tak, czy mam rację?
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #5 : 10-07-2007, 11:29 »

ja jak juz cos ugotuje na miesie czy w ogole przyrzadzam mieso to je zagotowuje w garnku i wylewam te wode.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 10-07-2007, 11:30 »

OK. Jeśli ktoś jest chory, to nie ma sprawy. Problem pojawia się wówczas, gdy ktoś odkryje, że jedzenie dla chorych (dieta) służy mu, i kontynuję ją (dietę) sadząc, iż jest zdrowa. To kardynalny błąd, za który po kilku latach przyjdzie słono zapłacić.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 10-07-2007, 11:32 »

Cytat od: "frytka2"
ja jak juz cos ugotuje na miesie czy w ogole przyrzadzam mieso to je zagotowuje w garnku i wylewam te wode.
Właśnie!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #8 : 11-07-2007, 09:02 »

Mistrzu,
jak rozumieć Pana odpowiedź "właśnie". Czy Frytka robi dobrze odlewając wodę po zagotowaniu mięsa, czy źle?
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #9 : 11-07-2007, 10:42 »

W książce Mistrz pisze, że  należy odlewać wodę po zagotowaniu mięsa, bo z wodą zostaną usunięte hormony i antybiotyki, które były w mięsie.
Z obecnej wypowiedzi Mistrza zrozumiałam, że tak robią tylko chorzy.
Czyli z tych 2 informacji wynika, że  ten przepis na uzdatnianie mięsa zwierząt hodowlanych (bo o tym jest ten rozdział w książce) dotyczy tylko chorych bo zdrowi poradzą sobie z toksynami jakie zawiera mięso.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 11-07-2007, 11:07 »

Czasami bywa tak, że dwie, a nawet trzy osoby piszą jednocześnie. Wówczas wypowiedzi nie pasują do siebie, co rodzi nieporozumienia. Dlatego należy sprawę uporządkować:
1. Mięso kupowane zawsze uzdatniamy do spożycia poprzez odgotowanie – jak w książce.
2. Istnieje istotna różnica między odżywianiem zdrowych i chorych: co pierwszym służy, drugim może szkodzić – i odwrotnie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
kaja1982
« Odpowiedz #11 : 23-01-2009, 11:28 »

Podpowiedźcie proszę jakieś przepisy na zupy w zimie. Ja często jem grochową i fasolową, ale już powoli mi sie nudzą. Chodzi mi o zupy "treściwe", takie żebym po nich nie była zaraz głodna.
Zapisane
Nela_23
« Odpowiedz #12 : 23-01-2009, 11:52 »

A ja chciałabym zapytać czy zupy można zajadać w każdym etapie diety  na kandydoze czy dopiero na samym końcu, czyli po przejściu wszystkich etapow diety?
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #13 : 23-01-2009, 12:08 »

A ja chcę wiedzieć, bo w sumie nadal nie wiem, czy zupa na kościach = zupie z kawałkiem mięcha. Czy może jak jest zupa na kosciach to trzeba wrzucić gnaty, tak, aby szpik się odsłonił.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!