Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 22:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Akupunktura  (Przeczytany 31575 razy)
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« : 12-08-2009, 14:16 »

Witam,
chciałam zapytać co sądzicie na temat akupunktury? Nie wiele o niej wiem, a mam koleżankę zafascynowaną zabiegami akupunktury. Tylko nasuwa mi się pytanie - czy ktoś kto jej je robi poprostu wyłudza pieniądze twierdząc, że zlikwiduje przyczynę choroby czy też to naprawdę ma taki pozytywny wpływ?


Temat wątku zaczynamy dużą literą. I nie ma powodu aby z każdym nowym postem czy tematem witać się ze wszystkimi. //Rysiek

Mamy dość poprawiania niedbałych postów.
« Ostatnia zmiana: 12-08-2009, 15:05 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 12-08-2009, 14:58 »

Wedle moich doświadczeń i wiedzy akupunktura czy nawet akupresura jest w stanie wspomóc organizm, poprzez pobudzenie krążenia w poszczególnych miejscach organizmu. Ale jako że moje doświadczenie wybiega dużo dalej to twierdzę że najniebezpieczniejsze jest właśnie wmawianie że akupunktura jest dobra na wszystko. Jeżeli niezdrowa jest krew to akupunktura może przyczynić się wręcz do pogorszenia stanu. Dlatego najgorsze jest kiedy trafi się do jakiegoś gabinetu i bez odpowiedniej diagnozy zaczną nas "leczyć" nie dbając o podstawy, niestety sam to przerabiałem i wiem że to jest niejako oszustwo. Mniejsza o to czy taki terapeuta ma tego świadomość czy nie, ważne jest aby robiąc takie zabiegi wiedzieć o tym.

Najważniejsze więc jest to aby organizm był sprawny i radził sobie z toksynami, jeżeli ten warunek nie jest spełniony to takie zabiegi o ile pomogą o tyle nie wyleczą a wręcz mogą w pewien sposób zaszkodzić.

Do tego mogę również dodać że dużo lepsze od akupunktury są zabiegi wodolecznicze, ale akupunktura prawdopodobnie jest bardziej precyzyjna przez co można doprowadzić krew do konkretnych obszarów ciała przez co można je silnie wspomóc. Takie zabiegi robione przez rozumnych i doświadczonych ludzi mogą być bardzo pomocne, wręcz niezastąpione. Myślę jednak że wszystko ma swoje granice i dlatego ważne jest mieć świadomość tego że sama akupunktura nie jest w stanie zadziałać tak jak np. MO czy zabiegi wodne.

Warto w tym miejscu wspomnieć o innych technikach "leczniczych" takich jak JOGA, oddychanie czy nawet relaksacje.
« Ostatnia zmiana: 12-08-2009, 15:06 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #2 : 12-08-2009, 18:04 »

Co masz na myśli pisząc " niezdrowa krew"? czy chodzi ci o to, że zawiera toksyny?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #3 : 12-08-2009, 18:28 »

Co masz na myśli pisząc " niezdrowa krew"? czy chodzi ci o to, że zawiera toksyny?

Właśnie tak. Jeżeli masz jakieś funkcjonalne zmiany, problemy ze zdrowiem to najrozsądniej jest zadbać o to aby organizm był sprawny pod względem usuwania toksyn. Wtedy można ewentualnie wspomagać się akupunkturą i temu podobnymi. Ale najważniejsze jest zadbać o krew czyli właśnie to co robimy. Przede wszystkim MO, aby załatać istniejące już nadżerki którymi toksyny wracają do krwioobiegu, jak również wszystkie inne zalecenia jak dieta, koktajle itd. w celu wzmocnienia organizmu. Ja zawsze będę polecał hartowanie organizmu i leczenie wodą, które nie jest tak inwazyjne a jednocześnie delikatnie wspomaga i leczy organizm.
« Ostatnia zmiana: 12-08-2009, 18:31 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #4 : 12-08-2009, 18:31 »

Jak możesz to wyjaśnij mi co się dzieje jak ktoś podda się zabiegowi akupunktury a ma krew pełną toksyn?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #5 : 12-08-2009, 18:34 »

Jak możesz to wyjaśnij mi co się dzieje jak ktoś podda się zabiegowi akupunktury a ma krew pełną toksyn?

To chyba logiczne, większa ilość toksyn dostaje się do organów i miejsc które poddane są akupunkturze (wiesz na czym polega akupunktura?) przez co narażone są na większe obciążenie toksynami.  To wszystko zależne jest oczywiście jeszcze od wielu czynników, od tego w jakim stanie jest organizm, jaka jest konstytucja organizmu i jak jest silny.

Poza tym nawet podręczniki do akupresury podają że w niektórych przypadkach nie powinno się tych zabiegów robić.

Kiedy krew jest zdrowa to takie zabiegi często dają wyśmienite efekty ale tutaj też mam watpliwosci w przypadkach w których są duże złogi.
« Ostatnia zmiana: 12-08-2009, 18:37 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #6 : 13-08-2009, 11:21 »

Dzięki za wyjaśnienie. Ale tak naprawdę to nikt do końca nie wie czy ma zdrową krew więc idąc na taki zabieg jego stan może się pogorszyć niż polepszyć. Bo lekarz, który wykonuje akupunkturę przecież nie jest jasnowidzem nie wie czy ktoś ma we krwi toksyny czy ich nie ma.
Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #7 : 27-09-2009, 17:16 »

Czy akupunktura może pobudzić organizm do samoleczenia czy raczej gdy ktoś stosuje zasady Bioslone stanie się czymś blokującym zdrowienie?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #8 : 27-09-2009, 20:59 »

Dzięki za wyjaśnienie. Ale tak naprawdę to nikt do końca nie wie czy ma zdrową krew więc idąc na taki zabieg jego stan może się pogorszyć niż polepszyć. Bo lekarz, który wykonuje akupunkturę przecież nie jest jasnowidzem nie wie czy ktoś ma we krwi toksyny czy ich nie ma.

Nie do końca, raczej nie można mówić o sprawdzaniu laboratoryjnym a bardziej o stanie zdrowia. Wszystko zależy od człowieka który się tym zajmuje. Nie mam takiego rozeznania ale wątpię aby u nas byli jacyś wielkiej klasy akupunkturzyści. To zdaje się weszło u nas nawet do medycyny klasycznej, i tym bardziej należy mieć się na baczności kiedy taki zabieg ma być wykonywany przez dyplomowanego lekarza.

Czy akupunktura może pobudzić organizm do samoleczenia czy raczej gdy ktoś stosuje zasady Bioslone stanie się czymś blokującym zdrowienie?

Oczywiście że może, jednak biorąc pod uwagę powyższe trzeba mieć na uwadze czy lepiej systematycznie chociaż może wolniej ale za to z mniejszym narażeniem zdrowia dochodzić do pełni sił czy też ryzykować. Jezeli masz pewność że zabieg będzie wykonany z zachowaniem wszelkich ostrożności to tak, pamiętaj też że środki ostrożności mogą w tym wypadku uwzględniać zakaz robienia akupunktury.

« Ostatnia zmiana: 27-09-2009, 21:01 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #9 : 01-10-2009, 13:30 »

Mistrzu, zależy mi bardzo na Pana odpowiedzi. Czy uważa Pan, że zabiegi akupunktury maskują proces zdrowienia czy też wspomagają organizm? Nie chciałabym zbłądzić dlatego pozwalam sobie zapytać.
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #10 : 02-10-2009, 08:46 »

Chi - energia życia (warto przeczytać komentarz Kosz85):
http://www.masterminds.pl/tajemnicze.25/Uzdrawiacz,generuje,prad,w,swoim,ciele..769.html

Ciekawy filmik o projekcji jin (?):
http://www.youtube.com/watch?v=TKuXuDCPfds

Przez kilka miesięcy jeździliśmy z dziećmi do chińskiego lekarza (takiego prawdziwego, który skończył studia w Chinach) na akupresurę, on wyznaczał punkty, ja masowałam je 2 razy dziennie, każdy po 3 minuty. U Krzysia jakoś nie mogę powiedzieć żeby coś się zadziało niezwykłego, Szymon natomiast wyciszył się, zaczął powtarzać wyrazy, mówić po swojemu, pomagało też na problemy z oddawaniem moczu czy kału.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #11 : 02-10-2009, 12:02 »

Tylko nasuwa mi się pytanie - czy ktoś kto jej je robi po prostu wyłudza pieniądze twierdząc, że zlikwiduje przyczynę choroby czy też to naprawdę ma taki pozytywny wpływ?
No, to oczywiście medyczna bzdura z tym usuwaniem przyczyny, gdyż raczej nie jest nią brak igieł w organizmie. Sama akupunktura nikogo nie wyleczy, gdyż potrzebny jest do tego odpowiedni fachowiec. Jako dziedzina medycyny, akupunktura cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lekarzy chcących sobie dorobić na boku, więc idą na kurs, po którym stają się specjalistami akupunktury, podobnie jak emerytowani lekarze wojskowi idą na kurs homeopatii, po którym stają się... naturopatami. Rzecz w tym, że lekarze, mając wyprane mózgi, nie potrafią myśleć inaczej, jak tylko po medycznemu, a więc jedyne co potrafią, to zwalczać patologię.
    Inaczej rzecz się ma, gdy za akupunkturę weźmie się człowiek z powołaniem, który nie poddał się praniu mózgu na studiach medycznych. Takich talentów jest niewiele, ale są. Jednego znam osobiście i jestem pełen podziwu dla jego umiejętności. Mnie jest trudno zaskoczyć, ale on mnie zaskakuje, przede wszystkim tym, że z góry zapowiada efekty po zabiegu, i te efekty są takie, jak zapowiedział. Niesamowite! Są szanse, że w niedługim czasie otworzy gabinet Zdrowie na własne życzenie.
    Rzetelne przedstawienie akupunktury znajduje się w tym artykule: http://www.chinmed.com/zdarzenia/zda_art/medycyna_zdrowia.htm
« Ostatnia zmiana: 02-10-2009, 12:19 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #12 : 02-10-2009, 12:11 »

Dziękuję Mistrzu za odpowiedź. Mam prośbę - czy móglby Mistrz podać namiary na tego pana? Moja mama ma dyskopatię, chciałabym jej pomóc w pozbyciu się bólu.
« Ostatnia zmiana: 02-10-2009, 12:15 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #13 : 02-10-2009, 12:13 »

Sama akupunktura nikogo nie wyleczy, gdyż potrzebny jest do tego odpowiedni fachowiec.
Czyli tak: akupunktura nie usuwa przyczyn chorób, ale zastosowana przez fachowca może ulżyć, tak? Sama nikogo nie wyleczy, ale w połączeniu z MO może być jakąś alternatywą dla leków? Czy dobrze rozumuję?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 02-10-2009, 12:13 »

Zapytam go czy mogę. Mieszka w Ziębicach, w opolskiem.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2010, 12:06 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 02-10-2009, 12:15 »

Sama akupunktura nikogo nie wyleczy, gdyż potrzebny jest do tego odpowiedni fachowiec.
Czyli tak: akupunktura nie usuwa przyczyn chorób, ale zastosowana przez fachowca może ulżyć, tak? Sama nikogo nie wyleczy, ale w połączeniu z MO może być jakąś alternatywą dla leków? Czy dobrze rozumuję?
Tak, dokładnie. Akupunktura jest alternatywą dla leków, szczególnie przeciwbólowych, przeciwobrzękowych, itp.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #16 : 02-10-2009, 12:38 »

Mistrzu będę bardzo wdzięczna. Dla dobrego fachowca warto przejechać nawet 1000 km.
« Ostatnia zmiana: 02-10-2009, 12:39 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #17 : 11-10-2009, 14:38 »

Mistrzu, w jakim wieku jest polecany przez Pana akupunkturzysta? Moja mama uparła się, że chce wiedzieć. Nie chce wcześniej jechać dopóki się tego nie dowie. Wiem, że to bez sensu ale nie potrafię jej przekonać. Od dwóch dni pije MO i stosuje dietę więc to już pół sukcesu.
Zapisane
Oliwka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2005
Skąd: Polska
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #18 : 15-10-2009, 16:50 »

Mojej mamie akupunktura pomogła w obniżeniu nadciśnienia. Były to co prawda początki tej choroby, ale na rok mogła odrzucić leki. Kolejny raz nie był już tak owocny, gdyż mama zaczęła źle reagować na ból i z chwilą jak lekarz zbliżał się do mamy z igłą skakało jej ciśnienie. Powiedział, że w takim przypadku nie ma sensu robić tego na siłę.
Zapisane

nie można przyrody inaczej zwyciężyć niż przez to, że się jej słucha
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #19 : 17-10-2010, 18:40 »

Cytat
Cytat od: Stańczyk  02-10-2009, 13:13
Cytat od: Mistrz  02-10-2009, 13:02
Sama akupunktura nikogo nie wyleczy, gdyż potrzebny jest do tego odpowiedni fachowiec.
Czyli tak: akupunktura nie usuwa przyczyn chorób, ale zastosowana przez fachowca może ulżyć, tak? Sama nikogo nie wyleczy, ale w połączeniu z MO może być jakąś alternatywą dla leków? Czy dobrze rozumuję?

Tak, dokładnie. Akupunktura jest alternatywą dla leków, szczególnie przeciwbólowych, przeciwobrzękowych, itp.

Po jakim czasie od stosowania MO, możemy zastosować akupunkturę? Czy jest jakiś wyznacznik?
Ja mam AZS i łudzę się, że akupunktura ten świąd złagodzi.
Zapisane

Pragmatism
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!