Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Alergia  (Przeczytany 13024 razy)
Nina
« : 17-08-2009, 23:39 »

Witam wszystkich!

Jestem początkująca więc proszę o wyrozumiałość. Zawsze interesowałam się ziołami a od czasu problemów z ciążą i dalej alergii u synka zaczęłam się interesować wpływem odżywiania na zdrowie człowieka. No i trafiłam tutaj!. Niedługo dostane książki.
Mam 2 letniego synka, który prawie od początku ma alergie. Ostatnio alergia mu zelżała po odstawieniu wielu produktów. Na szczęście synek lubi bardzo warzywa i nigdy nie jadł słodyczy. Jedyne świństwo , które mu ewidentnie szkodziło to gluten. Che zastosować w jego diecie MO i dietę odbudowującą jelita. Mam więc dwa pytania: czy podawać mu probriotyki (ściśle synbiotyk Beneflora) i czy  można dawać do koktajlu z błonnika pestki z dyni zakupione w zwykłym sklepie (chodzi o zanieczyszczenia chemią)?

Bardzo proszę o jakąś radę!
« Ostatnia zmiana: 19-08-2009, 21:55 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #1 : 19-08-2009, 10:28 »

Nina, przeczytaj proszé dokadnie i ze zrozumieniem temat: "Alergia, jak pomagać, a nie szkodzić dziecku", "Uczulenie na skórze a homeopatia", "Zimne kąpiele a wydalanie toksyn" i jeszcze inne tematy z alergią i pasożytami związane, a probiotyku nie podawaj. Ostrożnie z MO, może nasilić objawy alergii.
Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
Nina
« Odpowiedz #2 : 19-08-2009, 21:23 »

Ok, dzięki za odpowiedź!

 To znaczy, ze mam podawać MO i jeśli objawy się nasilą to odstawić? A co z pestkami, umyć je, wyparzyć?
Zapisane
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #3 : 20-08-2009, 14:11 »

Nina, pestki możesz myć, ale nie jest to konieczne. Zanim zaczniesz podawać MO poświęć dużo czasu na przeczytanie książek Pana Słoneckiego, na przeczytanie wielu wątków na forum, żebyś miała dużą wiedzę na temat dochodzenia do zdrowia, postępowania przy obiawach stosowania MO, zdrowego trybu życia i odżywiania. Najpierw czytaj, rób notatki, ucz się jak pomagać a nie szkodzić sobie i dziecku. Długa droga przed Tobą, ale warto. Korzystaj z wyszukiwarki na forum.
Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
Nina
« Odpowiedz #4 : 20-08-2009, 14:23 »

Cały czas czytam i idę dalej czytać. Dzięki. Będą informować o rezultatach. I tak już jest lepiej jak usunęłam gluten! To była bardzo cenna informacja. Przez noc nóżki są ładne, potem pogarszają się nawet zanim coś zje na śniadanie. Może to tarcie materiału albo jakaś bakteria bo jedna nóżka jest całkiem ładna a druga zawsze bardziej zaogniona.
Zapisane
Nina
« Odpowiedz #5 : 20-08-2009, 14:37 »

Zastanawiam się tez czy nie dać Dawidkowi Nutramigen czy jakieś inne mleko dla alergików. Zawsze byłam przeciwna dawaniu mleka w proszku ale może to by było dobre uzupełnienie diety? Teraz na 100% może jest kasze gryczaną, kalafior, brokuły, kapustę kalarepę, siemię lniane, olej lniany, ogórki. To chyba trochę za mało. Teraz testuję ryż ciemny. 
Zapisane
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #6 : 20-08-2009, 16:27 »

Dwu letnie dziecko nie potrzebuje już żadnej mieszanki mekozastepczej, przecież je już pokarmy stałe. Podstawą żywienia dziecka powinno być mięso + kasze (gryczana, jaglana,od czasu do czasu ryż) + warzywa (gotowane i surowe) + jajka + owoce + tłuszcze zwierzęce, a do picia woda. Poczytaj wątki na forum, znajdziesz tam bardzo dużo przydatnych informacji, a w dziale kulinarnym przepisy na zdrowe i smaczne potrawy.
Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
Nina
« Odpowiedz #7 : 20-08-2009, 21:22 »

Mam jeszcze jedno pytanie. Zastanawiam się co zrobić jeśli dziecko będzie miało alergię na składniki MO? Można wtedy pomylić oczyszczanie się organizmu z reakcja alergiczną. Jak to rozpoznać?
Zapisane
Nina
« Odpowiedz #8 : 24-08-2009, 22:26 »

Myślę, ze MO pomoże synkowi uszczelnić jelita, najpierw jednak wprowadziłam mu podaną przez Pana Józefa dietę oraz sam koktajl z warzywami. Już widzę  poprawę, nóżki nie są już tak zaognione. Jest trudno ponieważ synek jest na wiele rzeczy uczulony. Teraz wprowadziłam mu jagnięcinę i jajko i nic się nie pogarsza. Ma uczulenie na kurczaka, kaczkę, indyka, wieprzowinę. Chcę jeszcze wprowadzić kasze jaglaną ponieważ je tylko gryczaną i strasznie mu już się przykrzy. Za kilka dni wprowadzę MO. Wydaje mi się, ze ta dieta i koktajl już leczą mu jelita i dzięki temu reakcja na MO może nie będzie alergiczna.

 
Zapisane
Nina
« Odpowiedz #9 : 25-08-2009, 19:56 »

Monika czy mogłabyś mi powiedzieć, jak często dziecko powinno oddawać stolec?
 Synek robi teraz kilka razy dziennie, do 4. Czasami ładnie uformowane a czasami trochę bardziej ciapowate. Kupiłam już to co trzeba do MO. Staram się teraz tak dobrać dietę w pierwszym etapie aby nie powodowała uczulenia. Dzisiaj wprowadziłam  marchewkę. Ciężko jest ponieważ jak wprowadzę MO mogę pomylić alergie na jakiś produkt z reakcją na MO ale i tak wiem, ze jest to konieczne i nie ma co dłużej czekać. Ważne, ze nie ma już glutenu!!!
Zapisane
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #10 : 26-08-2009, 12:15 »

Monika czy mogłabyś mi powiedzieć, jak często dziecko powinno oddawać stolec?
Nina, wszystko zależy od kondycji organizmu, skoro dziecko robi często kupę, to pewnie jego organizm w ten sposób pozbywa się jakichś "śmieci". Mój syn bardzo długo robił luźne kupy i dużo, ale nigdy tego nie chamowałam jakimiś lekami, bo dobrze przybiera na wadze, dość szybko rośnie i dobrze się rozwija. Z czasem kiedy dziecko będzie zdrowo odżywiane i nadrzerki w jelitach wygoją się, to i stolec się unormuje.
Przeczytaj proszę wątek "Alergia, jak nie szkodzić a pomagać dziecku", tam jest wiele cennych rad jeśli chodzi o pozbycie się alergii. Może na razie nie wprowadzaj MO, a metodami podanymi w tym wątku, postaraj się o lepsze odprowadzanie toksyn z organizmu dziecka, kąpiele w pokrzywie, polewanie nóg zimną wodą. Ja nie podaje MO małemu, bo wywoływało to duże pogoszenie skóry, i dziecko bardzo cierpiało. Jeśli wprowadzasz dietę prozdrowotną, to u dzieci nie musi być ona tak rygorystyczna, nie przedłużaj żadnego z jej etapów, bo możesz bardziej zaszkodzić niż pomóc dziecku. Powiem Ci, że mój syn na początku bardzo chetnie pił koktajle, ale potem kiedy składniki koktajlu bardziej odsłoniły nadrzerki w jelitach i skóra się przez to pogorszyła nie chciał ich pić, i do dzisiaj nie chce go pić. Nie wmuszam, syn dość dobrze się odrzywia, chętnie je mięsa, kasze, jajka, surowe i gotowane warzywa, owoce, słodycze tylko sporadycznie gdzieś na urodzinach, zero glutenu i mleka, tylko prawdziwe masło.
Nina wiele cennych informacji jest w wątkach na tym forum i na forum profilaktycznym, czytaj i rób notatki, powoli to wszystko wprowadzisz w życie swojej rodziny. Zdobądź najpierw wiedzę z tego forum, zanim wprowadzisz MO, żeby potem wiedzieć jak postępować kiedy wystapią obiawy oczyszczania u dziecka.
Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
Nina
« Odpowiedz #11 : 26-08-2009, 13:31 »

Dzięki, podniosłaś mnie na duchu. Dzisiaj Dawidek zrobił już dwie kupki, były jednak "książkowe" idealne. Musze bardzo podziękować Panu Józefowi za dietę i koktajl, które już dają wspaniałe rezultaty. Zastosuje jeszcze pokrzywę. Co do MO, wszystko już kupiłam ale wciąż mam opory. Szkoda, że MO nie składa się ze składników rodzimych. Wciąż przecież trzeba coś kupić w aptece, wytworzone w fabryce i to z owoców egzotycznych. Na pewno jest to znacznie lepszy sposób niż antybiotyki, lekarstwa przeciwalergiczne itd. Wciąż jednak kłania się apteka....
Zapisane
Nina
« Odpowiedz #12 : 26-08-2009, 13:33 »

A właśnie Monika, ja mieszkam w Maynooth, chyba obok ciebie!!! smile Pozdrawiam
Zapisane
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #13 : 26-08-2009, 13:47 »

Nina, ja jestem z Bagenalstown, Co. Carlow, a Ty jakie county?
« Ostatnia zmiana: 26-08-2009, 13:50 wysłane przez Monika » Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
Nina
« Odpowiedz #14 : 26-08-2009, 22:29 »

Co. Kildare. To jednak gdzie indziej chociaż zielona wyspa.
Pestki dyni maja być żywe, jak pisze Pan Józef. W sklepie kupuje prażone, czy to te? Robię teraz test aby zobaczyć czy coś zakiełkuje.
Zapisane
Nina
« Odpowiedz #15 : 28-08-2009, 13:25 »

Mam jeszcze pytanko.
Czy test z buraka można zrobić dziecku dając do jedzenia ugotowanego buraka? Synkowi nie smakuje sok.
Bardzo proszę o jakąś odpowiedź.

Z alergią jest już  naprawdę lepiej chociaż ostatnio miał lekką biegunkę. Nóżki rozdrapał w nocy do krwi ale pokrzywka się nie pojawiła. W dzień już się nie drapie. Organizm świetnie sobie radzi, szybko wydala to co mu szkodzi i reakcje skórne pojawiają się na krótko. Dieta prozdrowotna jest naprawdę świetna!!!! Spróbuję także kąpieli z pokrzywą.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #16 : 28-08-2009, 13:50 »

Pestki z dyni nie mogą być prażone (są one poddane wysokiej temperaturze i na pewno nie wykiełkują) a do testu buraczkowego musi być sok.  
Zapisane

Nina
« Odpowiedz #17 : 28-08-2009, 19:24 »

Dziękuję za odpowiedź.
I jeszcze jedno pytanie, czy w drugim etapie diety prozdrowotnej mogę  podać synkowi czarną jagodę? Tyle ich teraz jest i są zdrowe ale czy można je dać?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #18 : 29-08-2009, 23:50 »

W trzecim i bardzo ostrożnie. Teraz możesz je zamrozić.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!