Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 11:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pandemia pazerności  (Przeczytany 32238 razy)
Halisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: 16-09-2008
Skąd: podlaskie
Wiadomości: 253

« Odpowiedz #20 : 21-08-2009, 17:43 »

Cytat
Brak ogólnej informacji na temat szkodliwości sprawi, iż większa połowa społeczeństwa pójdzie bez pszymusu pod igłę co gorsza będą ustawiać się w kolejkach, żeby się zaszczepić jak najszybciej!
Zgadzam się ze Szczypiorem.
Przypominam sobie, jak ok. 10 lat temu zaczęły się szczepienia na grypę. Wśród znajomych zaszczepiło się wielu i chyba dalej się szczepią. Cieszyli się, że można za pośrednictwem zakładu - bo taniej.
Ja wtedy, będąc z małymi dziećmi u lekarza (dzieci, jak to dzieci, chorowały dość często i, niestety, antybiotyki były w użyciu) spytałam go, czy dzieci nie zaszczepić. Akurat trafiłam na przeciwnika szczepień i tu miałam szczęście.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2009, 22:15 wysłane przez Solan » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #21 : 21-08-2009, 18:42 »

Mnie właśnie nurtowało pytanie: dlaczego Grecja idzie na pierwszy ogień. Czy tu chodzi o kasę? Przecież ten kraj jest raczej biedny, więc skąd kasa na szczepionkę? Nurtuje mnie jeszcze inne pytanie, ale gdybym je zadała, to 90% ludzi popukałoby mi w czoło - więc zmilczę  biggrin.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2009, 22:18 wysłane przez Solan » Zapisane
Maciejko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 15.01.2009 z przerwami
Skąd: Kielce
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #22 : 21-08-2009, 19:33 »

Cytat
Będzie przymus szczepień w Polsce? Mam nadzieję, że nie.
Znam ludzi, którzy poprzez wymeldowanie się uniknęli obowiązku służby wojskowej i wszystko na legalu (podając kraj do którego zmierzali, a nikt nie sprawdzał czy są w PL), więc w tym przypadku może warto będzie skorzystać z tej "drastycznej" opcji msn-wink
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #23 : 21-08-2009, 20:41 »

... Dobrze, że mamy czas gromadzenia zapasów ...
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Lacky
« Odpowiedz #24 : 21-08-2009, 20:54 »

wydaje mi się, że przymusu nie będzie
Obawiam się, że będzie. Jeśli WHO, organizacja finansowana przez światową finansjerę, ogłosi pandemię, to funkcjonariusze służby (tfu!) zdrowia otrzymają stosowne instrumenty przymusu bezpośredniego, z których zapewne skorzystają.

Rzecz w tym, że na propagandę strachu, badania i wyprodukowanie szczepionek poszły już olbrzymie pieniądze, więc sprawa zaszła za daleko, by można się było cofnąć. Wszystko na to wskazuje, że machina wojenna już ruszyła. W końcu - i tak tańsze to jest, jak napaść na kolejny kraj naftowy, a zyski pewniejsze.

Wypowiedz naszej Pani minister zdrowia.

Przymusu nie będzie bo to już zostało ogłoszone. Polska nie zamówiła szczepionek wcześniej dlatego ich nie dostanie w dużych ilościach a tylko partie dla najbardziej zagrożonych.

W pierwszej kolejności mają być szczepieni ludzie pracujący w służbie medycznej, policji, straży miejskiej i straży pożarnej. Potem dzieci z problemami zdrowotnymi.

I do stycznia tyle. W styczniu będą podejmowane dalsze decyzje bo wtedy można dokupić następną dawkę szczepionek ale na to Polska nie ma pieniędzy. I Pani minister powiedziała że nie stać nas na szczepienie wszystkich.

Do stycznia będzie wiadomo jak inni zareagowali na szczepionkę i wtedy ludzie będą bardziej świadomi tego czy powinni się szczepić czy nie.

U nas szczepionka będzie dla wybranych którzy sami sobie za nią zapłacą.

Z hiszpanką było podobnie w Polsce. Dotarła do nas w czasie kiedy już znikała i występowała głównie na trasie Lwów, Warszawa, Katowice, Kraków. Ludzi nie leczono u nas tylko kazano im siedzieć w domach.

Mimo, że już prawdopodobnie jest za późno to sprawę należy rozdmuchać. Bo jak wiadomo w jedności oraz ilosci jest siła. Najlepiej niech każdy z was wyślę do możliwie dużej ilości znajomych - Dobrym miejscem na takie zadanie jest Nasza-Klasa- informacje na temat szkodliwości szczepień czyli najlepiej z:
http://grypa666.wordpress.com/
Szczegółowo opisuje informacje na temat Dr.Piotr Bein specjalista do spraw ludobujstwa międzynarodowego - filmiki z you toube. na pewno zaciekawią nie jednego z was...

Nie ma sensu bo i tak większość reaguje na to jak na UFO. Sam prowadziłem rozmowy i na nikim nie robiło to wrażenia. A konkluzja była taka że i tak pójdą się zaszczepić bo po szczepionkach nie chorują.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #25 : 21-08-2009, 21:06 »

Mistrzu czy prawdą jest, że pierwsze wirusy trzeba zawsze wyhodować na płodach ludzkich a dalsze już można np. na jajach kurzych, czy można też z pominięciem płodów ludzkich? Jak to wygląda w przypadku innych szczepionek?
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 21:08 wysłane przez Piotr » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #26 : 21-08-2009, 21:23 »

Nigdy tak nie jest. Wirusy nie pokonują bariery gatunkowej. Jeśli ktoś zaraził się wirusem od ptaka to znaczy, że wirus się zmutował, a więc de facto jest to inny wirus.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lacky
« Odpowiedz #27 : 22-08-2009, 00:19 »

W naturze takiej bariery nie pokonują. Ale w laboratoriach w bardzo prosty sposób można manipulować kodem wirusa zmieniając jego powinowactwo tkankowe i zjadliwość. Czyli można zmienić kod wirusa, aby nie mógł atakować człowieka i odwrotnie. Można również zmienić kod w celu zwiększenia jego agresywności .
Kiedyś czytałem artykuł że jacyś naukowcy dowodzili, że aktualny wirus H1N1 jest złożeniem genów pochodzących pierwotnie od ludzi, ptactwa i świń, które zostały umieszczone w organizmie świni. Wskazywało na to że większość genów pochodziła od różnych świn z różnych miejsc świata oraz od ludzi i ptactwa z USA.  Takie wirusy rozprzestrzeniały się między świniami i powodowały zarażenie człowieka.
Połączenie tych trzech wirusów dało to, że zwiększył się obszar zdolności infekcyjnej wirusa na organizm ludzki. Wynika z to z różnicy odczytywania kodu tkanek w celu połączenia się z ich powierzchnią (powinowactwo tkankowe). Zdolność rozpoznawania tkanek tworzy wzory infekcji dla wirusa, które określają, jakie organy i tkanki mogą być przez niego infekowane.
Zwykła grypa atakuje oskrzela, tchawice, krtań, ptasia grypa i świńska atakuje płuca bardzo głęboko. Dlatego osoby z astmą z defektowanymi komórkami często są wymieniane, jako osoby, które chorowały na taką grypę.

Dodatkowo cały problem z szczepionkami, które zostały już wyprodukowane jest taki, że mają one działać na wirusa, który aktualnie powoduje zachorowania. Jeżeli w między czasie nastąpi mutacja genów wirusa z grypą sezonową to szczepionki będą zwierały nieaktualnego wirusa.
Taka mutacja jest bardzo prosta i wykonuje się ją również laboratoryjnie. Polega to na tym, że w tym samym czasie człowiek łapie infekcje dwóch odmian wirusów. Jeżeli do jednej komórki dostaną się dwa wirusy i złożą w niej swój kod genetyczny to powstanie wirus złożony z kodu genetycznego dwóch wirusów. Po zainfekowaniu komórki dwoma wirusami, komórka namnaża wirus według nowego kodu genetycznego, co powoduje rozerwanie komórki i rozprzestrzenianie się wirusa po organizmie i innych ludziach.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #28 : 22-08-2009, 14:22 »

Cytat
Zwykła grypa atakuje oskrzela, tchawice, krtań
Typowa grypa ma charakter ogólnoustrojowy, co widać po łamaniu we wszystkich kościach, uczuciu ogólnego rozbicia oraz gorączce będącej objawem stanu zapalnego mającego charakter ogólnoustrojowy (w przeciwieństwie do miejscowego stanu zapalnego, w którym podwyższona ciepłota ciała występuje miejscowo). Objawy zapalenia dróg oddechowych lub ścian przewodu pokarmowego świadczą o wydalaniu z organizmu ropy, na którą składają się fragmenty zniszczonych komórek. W źle odchorowanej grypie (leczonej) zostaje zablokowany proces wyropiania, a ropa gromadzi się w rozmaitych jamach ciała, co medycyna nazywa powikłaniami pogrypowymi, i oczywiście leczy jako kolejną "niezależną" jednostkę chorobową.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #29 : 22-08-2009, 16:54 »

To znaczy, że, jeśli organizm nie zdołał ewakuować ropy normalną drogą, bo został zblokowany (leczony), to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż może dojść do stanu zapalnego tkanki miękkiej, otoczonej i chronionej klatką kostną. A przez to powikłania mogą dotyczyć uszkodzeń niektórych organów wewnętrznych, w następstwie zapalenia: mięśnia sercowego, opon mózgowych, płuc, ucha wewnętrznego- gdyż stan zapalny nieodłącznie wiąże się z obrzękiem.

I wówczas użycie antybiotyków, o szerokim spektrum działania będzie uzasadnione, bowiem w niektórych przypadkach może nie być czasu na celowanie antybiogramem. Oczywiście medycyna pomyli przyczynę ze skutkiem i wyciągnie wniosek taki, że zarazek nieusunięty w porę za pomocą tzw. medykamentów doprowadził do powikłań pogrypowych. Czyli wg nich jest tak: - tam, gdzie pojawiają się sprzątaczki, tam jest zawsze bałagan, więc aby nie było bałaganu, należy usuwać sprzątaczki…
« Ostatnia zmiana: 08-12-2011, 15:57 wysłane przez Zibi » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #30 : 29-08-2009, 10:05 »

Zaczyna się poważne straszenie grypą w Polsce:

http://media.wp.pl/kat,1022945,wid,11408743,wiadomosc.html?ticaid=18a6a
Zapisane
Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #31 : 29-08-2009, 17:55 »

Jakieś dwa lata temu oglądałam w necie film pt.: Nowy porządek świata( New world order). Była dostępna polska wersja. Wszystko się zgadza. Liczba ludności na świecie ma być ograniczona do bodajże 500 000. Ale już??!!
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
WaldekB
« Odpowiedz #32 : 30-08-2009, 09:44 »

Ja to nazywam "świńską lipą". Z tego, co widzę, to u nas przymusu żadnego nie będzie, ale niektórzy wręcz zapłacą, by zaszczepić swoje dzieci w pierwszej kolejności.

Nie ma sensu protestować, bo tuby koncernów nie zagłuszymy. Pozostaje tylko rozdawać rodzinie i znajomym jako prezenty "Niezbędniki zdrowia" czy też "Szczepienia ukrywane fakty". Niezbędnik się do tego dobrze nadaje, bo krótki i prosto napisany.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2009, 22:22 wysłane przez Solan » Zapisane
michael27
« Odpowiedz #33 : 31-08-2009, 09:35 »

Rodzina i znajomi i tak nie uwierzą. Ja to przerabiam na własnej skórze, gdy mówię o szczepieniach, jestem pożytecznym idiotą i dziwakiem, a moje poglądy sięgają XIX wieku.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #34 : 31-08-2009, 11:09 »

Rodzina i znajomi i tak nie uwierzą. Ja to przerabiam na własnej skórze, gdy mówię o szczepieniach, jestem pożytecznym idiotą i dziwakiem, a moje poglądy sięgają XIX wieku.

Jak pożytecznym idiotą? To znaczy że mówisz rodzinie żeby się szczepiła?
Zapisane
michael27
« Odpowiedz #35 : 31-08-2009, 11:44 »

Tak mówię, tyle ze i tak nikt mnie nie słucha.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #36 : 31-08-2009, 11:56 »

Tak mówię, tyle ze i tak nikt mnie nie słucha.
Zalecasz szczepienia, czy odradzasz, bo teraz to już nic nie wiadomo?
Zapisane
michael27
« Odpowiedz #37 : 31-08-2009, 12:23 »

Jak pożytecznym idiotą? To znaczy że mówisz rodzinie żeby się szczepiła?

Tak mówię, tyle ze i tak nikt mnie nie słucha.


Jestem przeciw szczepieniom, a idiota to ten, który nie szczepi... Tak myslą ludzie, którym mówię o szkodliwości szczepień. 
« Ostatnia zmiana: 31-08-2009, 12:30 wysłane przez Michael27 » Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #38 : 31-08-2009, 12:32 »

No to teraz wszystko jasne.
Zapisane
michael27
« Odpowiedz #39 : 31-08-2009, 12:34 »

Tak się jakoś pokręciło smile
Gdy mówisz komuś, żeby nie szczepił dziecka to patrzy na ciebie jak na idiotę właśnie. Co gorsze, nawet przykład mojego chorego dziecka nie działa na wyobraźnię. Przecież to moje dziecko jest chore, a nie jego.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!