Dieta prozdrowotna - etap II

(1/59) > >>

Mr. R:
Czy w II etapie diety pomidory i przeciery są bezwzględnie "zakazane" czy jeśli się je w miarę toleruje można chrupać,tym bardziej, że teraz jest sezon ? Sądzę, że mój organizm nie reaguje na nie gorzej niż na inne warzywa.
Co z awokado ? Dlaczego jest aż tak znienawidzone ? Można zjeść od czasu do czasu ?

Mistrz:
Cytat

Czy w II etapie diety pomidory i przeciery są bezwzględnie "zakazane"
Zalecenia są jednoznaczne - sygnałem do zakończenia drugiego etapu diety jest ujemny wynik testu buraczkowego, a wówczas dopiero można ostrożnie spróbować wprowadzić pomidory.

Cytat

Co z awokado? Dlaczego jest aż tak znienawidzone?
Dlaczego znienawidzone? Znalazłoby się zapewne wiele innych owoców niewymienionych w "instrukcji". Wówczas należy postąpić z nimi jak z podobnymi owocami, do których należą albo są podobne.

Mr. R:
Cytat od: Mistrz  22-08-2009, 10:23

Zalecenia są jednoznaczne - sygnałem do zakończenia drugiego etapu diety jest ujemny wynik testu buraczkowego, a wówczas dopiero można ostrożnie spróbować wprowadzić pomidory.

Problem polega na tym, że w moim przypadku test buraczkowy wyszedł ujemny, a moje trawienie, reakcja na pokarmy i ogólny stan to "rozbój w biały dzień". Może źle przeprowadziłem test, sam już nie wiem. Po wypiciu na noc lekko rozcieńczonego soku, rano w moczu nie było śladu, natomiast jak zjem buraki, to mocz się mocno zabarwia.

A do czego podobne jest awokado? :)

Grazyna:
Test buraczkowy, aby był miarodajny, należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=248.0
Cytat

A do czego podobne jest awokado ?
Do niczego, można by powiedzieć, że jest to coś pośredniego między gruszką (bo ma podobny kształt) a oliwką (bo zawiera tłuszcz), ale takie porównanie niczego nie wyjasni. Gruszka jest słodkim owocem, a awokado zawiera niewielką ilość węglowdanów, ale słodkie nie jest. Oliwka jest trzy razy bardziej tłusta, niż awokado. Awokado można bezpiecznie stosować w DP, na przykład w sałatkach lub surówkach albo w zastępstwie masła, na lambasach. Dla wielu awokado bez przypraw jest mdłe i dlatego dobrze się komponuje z cebulą, czosnkiem, porem, pieprzem, solą, koperkiem, szczypiorkiem, kurkumą, jajkami (np. na twardo). Nie jest to jednak warzywo tradycyjnie stosowane w naszym klimacie/rejonie geograficznym, a więc i wprowadzanie go do diety powinno być rozważne, to jest nie powinno na stałe zastapić naszych tradycyjnie stosowanych warzyw.

piotr7000:
Czy można wypić więcej soku z buraka niż 50ml zalecanych w teście (np. pół szklanki)
 i czy wpływa to na wynik testu?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona