Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 07:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta prozdrowotna - etap II  (Przeczytany 259234 razy)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #200 : 16-03-2014, 13:42 »

Lenka, pokarmem dla drożdżaka są cukry proste czyli monosacharydy.
 http://pl.wikipedia.org/wiki/Monosacharydy
 Obojętnie z jakiego źródła pochodzą. Nie chodzi o smak, tylko o konkretne związki chemiczne.
Ksylitol natomiast nie karmi drożdżaków.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksylitol
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #201 : 16-03-2014, 18:12 »

Tak Asiu, chodzi o cukry. Dzięki smile
Szukałam więcej na temat stewii. To roślina o słodkich liściach (nawet hodowałam), ale nie znalazłam nigdzie w badaniach nad nią niczego o cukrach. Teoretycznie nie jemy jej owoców, więc nie mówimy o fruktozie. Ale coś powoduje ten słodki smak. Zresztą tak samo słodka jest marchewka, sałata lodowa, itd.

W Wikipedii natomiast znalazłam:
"Syrop z agawy składa się głównie z fruktozy i glukozy. Zależnie od źródeł, podaje się 92%-56% fruktozy i 20%-8% glukozy". Czyli na pewno odpada w DP.

Również melasa (melas)  to "ciemnobrązowy, gęsty syrop o odczynie słabo alkalicznym. Powstaje jako produkt uboczny podczas produkcji cukru spożywczego. Jest produktem o zawartości około 50% sacharozy, której dalsze odzyskiwanie jest nieopłacalne."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Melasa

Miód:
"Najliczniejszą grupę związków w miodzie stanowią węglowodany. W największej ilości monosacharydy: glukoza (~34%), fruktoza (~39%) oraz maltoza (7,3%)."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C3%B3d

Zostaje nam więc stewia i ksylitol do ewentualnego słodzenia w DP bez większych wyrzutów sumienia, że się oszukujemy w powrocie do zdrowia.

Przygotowuję się do kolejnego podejścia do DP, teraz już nie na chybcika.
Choć właściwie wcześniej umiałam już żyć bez chleba, w ostatnich miesiącach miałam z tym problem. Znalazłam więc i wypróbowałam taki zamiennik chleba. Bardzo mi smakuje.
FANTASTYCZNY CHLEBEK JAGLANY bezglutenowy, bez nabiału, wegański
http://www.smakoterapia.pl/

« Ostatnia zmiana: 16-03-2014, 18:20 wysłane przez Lenka » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #202 : 16-03-2014, 18:18 »

Bez większych i nawet mniejszych wyrzutów sumienia przez trzy tygodnie można się powstrzymać od używania takich wynalazków.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #203 : 16-03-2014, 18:37 »

Na pewno Scorupion, ale jednak są sytuacje lub osoby które muszą posłodzić koktajl ( nie ja), lub raz na jakiś czas herbatę owocową, by nie była za kwaśna.

Zresztą mój przykład wskazuje, że po jakimś czasie jedzenia według ZZO wraca się do słodkiego i niezdrowego jedzenia, szczególnie w trudnych momentach życiowych, po przejściach. Niestety mimo całej wiedzy, ciężko znowu się przestawić. Gdyby jeszcze rodzina wspierała i pomagała, byłoby łatwiej, ale oni tylko kuszą. Smutny
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #204 : 16-03-2014, 18:53 »

Jeśli na ZZO raz na jakiś czas zrobi się odstępstwo, to świat się nie zawali, a pierwszy etap DP trwa tylko trzy tygodnie, kiedyś już pisałem, że tyle to na pędzącym jeżu można wytrzymać.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #205 : 16-03-2014, 21:11 »

po jakimś czasie jedzenia według ZZO wraca się do słodkiego i niezdrowego jedzenia

I tu niestety zgadzam się z Tombakiem. Jak się nauczy dzieciaka jeść słodyczy to będzie miał problem do końca życia. Jestem tego przykładem. Uważajcie zatem co dajecie pociechom.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #206 : 17-03-2014, 09:19 »

Ksylitol wyrzuć do kosza. Jest to dziwny związek chemiczny oznakowany jako E967 - a wszystko co E, to lepiej omijać. Jednak nie omijamy ksylitolu dlatego bo jest "E", tylko dlatego, bo to sztuczny słodzik, który potrafi porządnie zaszkodzić organizmowi, nawet w najmniejszych dawkach. Równie nieciekawymi związkami podobnymi do ksylitolu są sorbitol, mannitol czy aspartam - ten ostatni nawet rakotwórczy. Wszelkie sztuczne słodziki są gorsze od normalnego, białego cukru.
Możesz o Ksylitolu doczytać się dużo więcej.

Co do stewii, to nie ma co jej używać. Nie wiem ile jest artykułów wychwalających jej jakieś tam właściwości, ale moja babcia od lat powtarza, że stewia trzustkę i tak oszuka, zaszkodzi. Pracowała całe życie jako pielęgniarka, widocznie miała styczność z ludźmi nadmiernie stosującymi stewie. Zibi pisał o stewi, że oszuka organizm pod względem somatycznym: "Stewia też oszuka trzustkę, ale w sferze somatycznej, natomiast w sferze psychiki "podtrzyma" stary niezdrowy nawyk pojadania słodyczy, albo nawet wyzwoli świeżą chęć zjedzenia jakiegoś słodkiego łakocia". Stewia jest bardzo słodka, ale ma niewspółmiernie do jej słodkości ilość węglowodanów, przez co trzustka wyrzuca nadmiar insuliny do krwi, w której wcale nie ma tak dużej ilości glukozy, na jaką się organizm przygotował.

Zostaje nam więc stewia i ksylitol do ewentualnego słodzenia w DP bez większych wyrzutów sumienia, że się oszukujemy w powrocie do zdrowia.
Więc, Lenka, nie zostało nic.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2021, 13:09 wysłane przez Kamil » Zapisane

Hroma
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 01-04-2012
Skąd: Pomorskie
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #207 : 17-03-2014, 13:22 »

Cała prawda o ksylitolu.
http://www.longevitas.pl/index.php?id=22
Zapisane

Zwolennik i propagator.
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #208 : 17-03-2014, 13:56 »

Bez większych i nawet mniejszych wyrzutów sumienia przez trzy tygodnie można się powstrzymać od używania takich wynalazków.

A nawet dłużej :-).
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #209 : 17-03-2014, 14:33 »

Raczej gówno prawda.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #210 : 17-03-2014, 15:01 »

Jest to jeden z "wykładów" Akademii Długowieczności cokolwiek by to nie znaczyło.
Tu oto cytaty z pierwszego wykładu "Profesor Konstantin Buteyko – choroba głębokiego oddychania".
Cytat
W rzeczywistości okazało się, że takie choroby jak padaczka, astma, nadciśnienie, dusznica bolesna, hemoroidy, wypryski, itp., są to choroby będące odległym w czasie skutkiem Choroby Głębokiego Oddychania
Cytat
Pojawienie się natomiast fizjologicznych mieszkalnych komór hiperbarycznych, postulowanych przez AKADEMIĘ DŁUGOWIECZNOŚCI, zwiększających zarówno przeliczeniowe stężenie tlenu – hiperoksja – jak również dwutlenku węgla- hiperkapnia - jest postawieniem kolejnych dwóch ważnych kroków w kierunku wzmacniania zdrowia i osiągania prawdziwej długowieczności, podobnej lub jeszcze doskonalszej niż osiągana przez ludzi bytujących w Ogrodzie Eden. Przypomnę, że dożywali oni wieku ponad dziewięćset lat.
Cytat
Opisana wyżej hiperbaria, rozumiana jako hiperoksja i hiperkapnia, z dołączonymi do tego trzema dalszymi filarami, wodorową hydrogenią, naltreksonową hyperendorfinemią oraz z bajkalinostymulacją telomeru komórek, które znalazły się w stanie senescencji, stanowi kompletną procedurę osiągania prawdziwej długowieczności Akademii Długowieczności
Hroma, dlaczego dajesz linki do tego typu portali?
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #211 : 17-03-2014, 19:11 »

Popieram.

Hroma, dlaczego dajesz linki do tego typu portali?
Też chciałbym wiedzieć. Dostaniemy odpowiedź?
Zapisane

Hroma
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 01-04-2012
Skąd: Pomorskie
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #212 : 18-03-2014, 11:46 »

Cytat
Wysłany przez: Mistrz
Cytat od: Hroma  Wczoraj o 13:22:15
Cała prawda o ksylitolu.
http://www.longevitas.pl/index.php?id=22
Raczej g*wno prawda.

Jednak raczej, a nie g*wno prawda. Prosiłbym o odniesienie się merytoryczne, a nie o wyrażenie swojej opinii.
Podałem link do właściwości ksylitolu w odpowiedzi na wątpliwą opinię, bez podania żródła.

Cytat
Cytat od: Kamil  2014-02-05, 22:52:15
Ksylitol wyrzuć do kosza. Jest to dziwny związek chemiczny oznakowany jako E967 - a wszystko co E, to lepiej omijać. Jednak nie omijamy ksylitolu dlatego bo jest "E", tylko dlatego, bo to sztuczny słodzik, który potrafi porządnie zaszkodzić organizmowi, nawet w najmniejszych dawkach. Równie nieciekawymi związkami podobnymi do ksylitolu są sorbitol, mannitol czy aspartam - ten ostatni nawet rakotwórczy. Wszelkie sztuczne słodziki są gorsze od normalnego, białego cukru.

Szanowny Skprupionie
Umieściłem ten link także dlatego, aby pokazać też inny punk widzenia na jakość życia. Dr. Pokrywka, mimo że jest z wykształcenia lekarzem, ma otwarty umysł i jeszcze nikomu swoim działanie krzywdy nie zrobił (przynajmniej nie mam takiej wiedzy). Jego paradygmaty o możliwości zachowania długowieczności są ciekawe i wymagają przynajmniej analitycznego spojrzenia.
Nie są to sposoby magiczne, tylko obserwacja najnowszych badań i wniosków z nich wynikających. Myślę, że oprócz "nałukowców" działają na świecie niezależni naukowcy publikujący swoje badania w niezależnych czasopismach.
Nie będę cytował całej dostępnej informacji, ale skupmy się na 4 elementach opóźniających lub zatrzymujących starzenie.
1. Rodniki hydroksykowe  
Aby przeciwdziałać zabójczej roli rodników hydroksylowych proponuje (za japońskimi naukowcami) podawanie wody nasyconej czystym wodorem. To tylko chemia. H+*OH daje H2O.  
Wskazuje tylko drogę i podaje sposób w jaki sam zrobił taką instalację. Ja w/g jego opisu zrobiłem sam i od roku z żoną pijemy taką wodę.
2. Telomery
O telomerach pisze P. Józef i uważa je za podstawowy czynnik determinujący długość życia.
To że  Dr. Pokrywka odszukał badania na temat bajkaliny, która powoduje zjawisko telomerazy (odbudowania długości telomerów) nie jest niczym magicznym.
3. Hiperbaria
Komory hiperbaryczne są stosowane w medycynie od lat. Na ten temat jest dużo w internecie i można sobie poczytać. To, że nie wszystkich stać na taką komorę nie zmienia faktu dobroczynnego ich działania.
4. Hyperendorfinemia
Już starożytni wiedzieli, że człowiek szczęśliwy, to człowiek zdrowy. Przypadkowe odkrycie działania naltreksonu na ludzi chorych nie jest szamaństwem. Nie jest do końca zbadane oddziaływanie endorfin na organizm, ale to działa. W/g mnie działanie naltreksonu jest podobne do działanie marihuany (tak zwalczanej przez rządy).
Reasumując, chciałem się tylko podzielić spostrzeżeniami nad zjawiskiem długowieczności. W/g mnie nie jest to sprzeczne z przesłaniem forum, bo najpierw człowiek musi być zdrowy (pozbawiony toksyn), a potem może dopiero myśleć o wydłużeniu swojego życia.
Oczywiście są to  paradygmaty Dr. Pokrywki, ale ja się z nim, na dzisiaj, zgadzam. Każdy ma prawo wierzyć w to co chce. Wiedzę tą Dr. Pokrywka przekazuje bezpłatnie (tak jak P. Józef Słonecki).
Ps. Na swojej stronie Dr. Pokrywka w odnośniku sprytne przepisy jako pierwszy podaje przepis na miksturę Słoneckiego.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2021, 13:09 wysłane przez Kamil » Zapisane

Zwolennik i propagator.
scorupion
« Odpowiedz #213 : 18-03-2014, 12:35 »

Długa droga przed tobą, ten portal jest jednym wielkim nagromadzeniem bzdur kołatających się po całym necie.
Cytat
Ps. Na swojej stronie Dr. Pokrywka w odnośniku sprytne przepisy jako pierwszy podaje przepis na miksturę Słoneckiego.
Jak się poda z tysiąc różnych przepisów, to a nuż któryś zadziała.
Cytat
 Prosiłbym o odniesienie się merytoryczne, a nie o wyrażenie swojej opinii.
A od czego jest wyszukiwarka na forum?
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #214 : 18-03-2014, 12:42 »

Umieściłem ten link także dlatego, aby pokazać też inny punk widzenia na jakość życia.

W internecie znajdziesz setki forów z innym punktem widzenia na jakość życia. Sęk w tym, że wszyskie te porady skutkują (jeśli w ogóle) chwilowo. Piszesz, że pijesz jakąś wspaniałą wodę już rok... więc skąd u ciebie takie dolegliwości? Sprawy jakichś komór nie będę nawet komentował. Jeżeli masz zaufanie do innych alternatywnych źródeł wiedzy to musisz robić tak jak ci tam piszą. Wolna wola.
Nasze forum zajmuje się zdrowiem od A do Z. Jak zakupisz książki p. Józefa to zdobędziesz właściwą wiedzę, która jest ci moim zdaniem potrzebna. W przeciwnym razie będziesz biegał od irydologa do gastrologa nie omijając przy tym zielarza.
Ja też byłem kiedyś u irydologa, lekarza leczącego z pulsu, ortpedy i rehabilitanta. Zatrzymałem się tutaj bo widzę znaczącą poprawę zdrowia. Miałem zgagi, biegunki kilka razy dziennie, bolący bark, kręgosłup i migreny. Jak się tu zarejestrowałem to też miałem obcykane różniaste sposoby na zdrowie (tak jak ty), począwszy od srebra koloidalnego a na hodowanych kryształkach kończąc.
Nie wiem czy w tym momencie polemika z tobą odniesie jakikolwiek skutek skoro sam piszesz, że jeszcze wszystkiego nie ogarniasz i nie masz czasu na przyswajenie wiedzy. Zrobisz jak uważasz.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #215 : 18-03-2014, 13:34 »

No, ale ty nie osiągniesz prawdziwej długowieczności i nie dożyjesz dziewięciuset lat, albo więcej, jak bywalcy Ogrodu Eden i Akademii.
Zapisane
Hroma
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 01-04-2012
Skąd: Pomorskie
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #216 : 18-03-2014, 13:45 »

Książki Pana Józefa ma przewertowane na wylot. Od paru lat nie byłem u lekarza i nie robię żadnych badań, i nie wierzą w żadne cudowne mikstury (oprócz mikstury P. Józefa). Ja jestem zdrowy i zdrowy chcę umrzeć. Pytanie tylko w jakim wieku. 
Zapisane

Zwolennik i propagator.
Hroma
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 01-04-2012
Skąd: Pomorskie
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #217 : 18-03-2014, 13:46 »

No, ale ty nie osiągniesz prawdziwej długowieczności i nie dożyjesz dziewięciuset lat, albo więcej, jak bywalcy Ogrodu Eden i Akademii.
Okaże się za 30 lat kto ma rację.
Zapisane

Zwolennik i propagator.
scorupion
« Odpowiedz #218 : 18-03-2014, 14:03 »

Chyba za 900 hehehe, ale ja już teraz mogę przyjąć zakłady, z chęcią pieniężne.
Zapisane
Hroma
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 01-04-2012
Skąd: Pomorskie
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #219 : 18-03-2014, 14:25 »

Jak się dwóch zakłada to jeden jest głupi, bo myśli że wygra, a drugi jest cwaniak, bo wie że wygra.
Rola żadnego z nich mi nie odpowiada.
Zapisane

Zwolennik i propagator.
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!