Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Znamiona komórkowe na twarzy  (Przeczytany 8510 razy)
Malwina28
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 04.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 9

« : 22-08-2009, 21:45 »

Na twarzy od ok. 4 lat mam na policzku znamię komórkowe. Ponieważ powiększa się, jestem pod stałą kontrolą dermatologiczną, jednak nie można tego usunąć, gdyż jedynie w przypadku zezłośliwienia podejmuje się interwencję chirurgiczną. Znamię jest w kolorze skóry, porośnięte włoskami. Czy są jakieś zioła, które mogłyby pomóc? Lekarz zabronił mi używania kremów oraz zalecił dużą ostrożność.
Zastanawiałam się nad sokiem z noni ale na Forum nie zawsze są o nim pozytywne opinie. Czy ktoś zna jakiś sposób na choćby zatrzymanie powiększania się znamienia?
Zapisane
poetry
« Odpowiedz #1 : 23-08-2009, 17:11 »

Malwina: jak to nie można usunąć? Ja tam usunęłam parę lat temu dwa znamiona na twarzy i jestem bardzo zadowolona. Po jednym w ogóle nie została blizna, po drugim minimalna, niemal niewidoczna.
Skierowanie od ogólnego lekarza do specjalisty (ja akurat u onkologa- chirurga usuwałam). Zastanawiam się teraz, dlaczego tak długo zwlekałam z usunięciem
Zapisane
poetry
« Odpowiedz #2 : 23-08-2009, 17:13 »

Aaaa, dodam, że nie były to znamiona złośliwe. Tkanka była badana już po wycięciu i było ok. Po prostu poprosiłam o skierowanie z powodów "estetycznych".
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #3 : 23-08-2009, 23:49 »

Zacznij dbać o zdrowie bo to najlepszy sposób. O dbaniu o zdrowie jest całe forum więc trudno jeszcze coś więcej napisać.

Dopóki nie staniesz się aktywna to problem nie zniknie.

Masz gronkowca w uchu ale to nie powinno mieć wpływu na twoje znamię.

A od czego powinnaś zacząć to od koktajlu z ostropestem aby pobudzić wątrobę do wydalania tego co trafia do twojego znamienia na twarzy.

Zapisane
Malwina28
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 04.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #4 : 26-08-2009, 20:37 »

Dziękuję Lacky za odpowiedź. Co do dbania o zdrowie, owszem, po wielu wizytach u różnych lekarzy, wiem, że sama muszę sobie pomóc, dlatego też stosuję się do zasad opisywanych na forum, piję MO i już zauważyłam wiele istotnych zmian, na pewno nie jestem bierna, jeśli o to chodzi. Ostropest piję od ok. 2 miesięcy. Zastanawiam się, czy mogłabym dołączyć do oczyszczenia wątroby picie soku z buraka?
Lacky, pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie - skąd Twoja diagnoza, że mam gronkowca?

Poetry, niestety, znamię jest nie do usunięcia, tak powiedziało mi już dwóch lekarzy...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!