Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 18:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Namoczki z wysiewek z siana w leczeniu chorób podudzi  (Przeczytany 5157 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 08-09-2009, 15:19 »

Dobre efekty w leczeniu chorób podudzi (wrzodziejące zapalenie, żylaki, sine przebarwienia, pajączki, obrzęki limfatyczne) uzyskuje się stosując namoczki z wysiewek z siana na bazie zaleceń Sebastiana Kneippa, które w czasie praktyki stosunkowo często zalecałem chorym, w związku z czym nabrałem na ich temat sporo wiedzy praktycznej.
    Do wykonania namoczek potrzebne są wysiewki z siana. Najlepsze jest siano wiosenne zebrane w okresie kwitnienia traw, ale inne siano też może być. W wielu przypadkach bardzo dobre efekty można uzyskać z wysiewek pozyskanych z siana koniczyny, natomiast przed wdrożeniem wysiewek z siana z lucerny należy przeprowadzić test uczuleniowy polegający na wykonaniu niewielkiej namoczki z użyciem wacika, by wykluczyć ewentualną reakcję uczuleniową na lektyny lucerny.
    Wysiewki są to drobiny wysypujące się z siana, pozostające w miejscu jego składowania. Można je także pozyskać wytrząsając siano nad jakąś płachtą, z której łatwo można je zebrać. W wysiewkach nie powinny się znaleźć ani całe, ani większe fragmenty liści czy źdźbeł, a jedynie drobinki wypadające z wytrząsanego siana.
    Sporą garść wysiewek należy wsypać do trzylitrowego garnka, zalać zimną wodą i pod przykryciem ogrzewać do wrzenia. Po trzech minutach wrzenia wywar należy zdjąć z ognia i pozostawić do osiągnięcia do temperatury pokojowej. Wywar przechowujemy w chłodnym miejscu albo na najniższej półce lodówki.
    Do wykonania namoczek najlepiej nadaje się płótno lniane, ale bawełniane też może być. Płótno powinno być takiej wielkości, by można nim było owinąć łydkę, ale nie za duże, gdyż nie może zanadto nachodzić na siebie tworząc podwójną warstwę. Innymi słowy: płótno po owinięciu łydki powinno ułożyć się w pojedynczą, szczelną warstwę.
    Namoczki stosujemy na noc. Płótno do namoczek maczamy w wywarze z wysiewek siana i owijamy nim podudzie, a następnie za pomocą zaczepów do bandażu łączymy jego brzegi. By zabezpieczyć namoczkę przed przemakaniem, owijamy ją odpowiednio przyciętą ceratą. Cerata musi być typowa, a więc z jednej strony powinny być pokryta płótnem. Właśnie stroną płótna cerata powinna stykać się z płótnem namoczki. Z wierzchu ceratę luźno owijamy bandażem.
    Rano smarujemy miejsca wystawione na działanie namoczek dwoma maściami. Na skórę zdrową nakładamy „Maść z witaminą A” (bez słowa „ochronna”), zaś na skórę zmienioną chorobowo (przebarwioną) nakładamy preparat „Alantan plus maść”.

Uwagi
1. Namoczki na podudzia znacząco wpływają na krążenie płynów ustrojowych, więc nie powinno się ich wykonywać na obie nogi naraz, toteż jeśli leczymy podudzia dwóch nóg, należy je wykonywać naprzemiennie – raz na jedną nogę, drugim razem na drugą.
2. Wykonywanie namoczek kontynuujemy do wyczerpania wywaru z wysiewek z siana. Następnie robimy tygodniową przerwę i ponawiamy kurację aż do całkowitego wyleczenia.
3. Bardzo pomocne w leczeniu chorób podudzi jest polewanie ich strumieniem zimnej wody.
« Ostatnia zmiana: 30-04-2010, 19:59 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!