Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 23:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Scriabin - ocena dotychczasowego leczenia  (Przeczytany 25717 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #20 : 12-02-2009, 18:29 »

Ktoś tu polecał maść ichtiolowa na przyspieszenie ropienia skóry dłoni.

Notabene, takie objawy oczyszczania nie powinny dziwić. Warto zapoznać się z mechanizmem magazynowania w organizmie toksyn, by zorientować się, że nie jest to rzeczą łatwą (ani przyjemną): http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=240.msg1626#new
« Ostatnia zmiana: 12-02-2009, 18:32 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #21 : 12-02-2009, 21:24 »

Cytat
Czy znacie jakies sposoby na polepszenie stanu moich dloni bez zaprzestania picia mikstury?

Alocit.
Nie wiem czy już go stosujesz, jeśli nie to wypróbuj koniecznie:)
Stosowanie alocitu jest na forum często zalecane, goi wszelakie rany, mojemu synkowi bardzo pomaga.

Ale tak jak pisze Mistrz, przede wszystkim nastaw się psychicznie, że oczyszczanie nie jest łatwe i żadne środki łagodzące objawy oczyszczania w pełni Ci nie pomogą dopóki organizm nie dojdzie do zdrowia:)
Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
scriabin
« Odpowiedz #22 : 12-02-2009, 23:39 »

Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Jednak to co powstalo na moich palcach nie przypomina tak naprawde ran (chyba ze za rodzaj rany uznamy grzybicze zmiany). Moje palce wygladaja jakby byly napompowane jakims plynem i mialy w kazdej chwili  eek ''wybuchnac''.
Czy w takim razie przemywanie je alocitem tez by pomoglo?
Sprobuje tez masc ichtiolowa.
Myslicie ze w tym przypadku powinnam kontynuowac codzienne picie mikstury i  co moze doprowadzic do  wydalenia nagromadzonych toksyn? disgust

Mimo wsyztsko jestem nastawiona bardzo pozytywnie, rece zawsze mozna schowac do kieszeni... biggrin
Zapisane
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #23 : 12-02-2009, 23:44 »

Czytałem w którymś wątku o podobnym przypadku u palców u stóp i tam kolega pisał, że zanurzenie stóp w ciepłej oliwie bardzo potęgowało objawy oczyszczania.
Zapisane
scriabin
« Odpowiedz #24 : 27-06-2009, 11:21 »

Minelo 10 miesiecy picia mikstury, obecnie etap oleju z pestek winogron i aloes. Chcialabym moje dotychczasowe przejscia podsumowac, chocby dla samej siebie.

1. Stan moich palcow jest w normie, nie sa juz naciekle, jedynie miedzy palcami cos sie tam pojawia i znika.

2. Wzrok w dalszym ciagu sie pogarsza. Wlasnie tydzien temu zrobilam test, astygmatyzm sie poglebil.

3. Zmienilam diete, zrezygnowalam z glutenu i zwiekszylam ilosc bialka, glownie w potaci fasoli i miesa.
Na sniadanie jajecznica, okolo 11 jablko, na obiad talerz fasoli lub mieso z warzywami, na kolacje przewaznie weglowodany: kasze, ryz lub chleb kukurydziany.
Wypijam tez 2 koktajle blonnikowe z bananem, jablkiem, ostropestem i pietruszka.

Stan jelit bardzo sie poprawil, jednak wieczorem kiedy po kolacji wypije jakoas kawe i zjem czastkle czekolady czesto powracaja wzdecia. Tak jakby moje cialo czulo sie swietnie na bialku i w dalszym ciagu nie tolerowalo weglowodanow.

4. Od 3 tygodni pije tez ziele glistnika (2 podejscie), tym razem jedynie czesto boli mnie glowa.

5. W dalszym ciagu stosuje kwas borny do tamponowania (2 miesiace) i w koncu czuje poprawe. Wydaje mi sie jednak ze do wyleczenia pozostalo mi jeszcze kilka miesiecy.

6. Zauwazylam stopniowy przyrost energii, juz tak latwo tez nie marzne.
Jednym z wiekszych sukcesow jest unormowanie sie mojego tragicznie niskiego cisnienia.


7. Dawniej nie bylam w stanie funkcjonowac na samym bialku, teraz jest to dla mnie zupelnie normalne, wiec cos ruszylo do przodu.
Jednak w dalszym ciagu dokucza mi glod komorkowy i jest to chyba moja najwieksza zmora. Dopada mnie najczesciej po poludniu po powrocie z pracy. Chcialabym po prostu moc mniej jesc. Nie mam nadwagi ale wcale nie zaszkodzilo by mi schudnac ze 2 kilogramy. Waze 57kg na 164 cm wzrostu.
« Ostatnia zmiana: 27-06-2009, 12:30 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #25 : 27-06-2009, 17:30 »

Czy zauważasz u siebie jakieś szczególnie zawadzające fałdy tłuszczu?  Według tabel Twoja waga jest idealna http://www.twojasylwetka.pl/old/index.php?c=4&p=14&a=8 Wśród aktorów, dziennikarzy i innych "twarzy" chudnięcie jest bardzo modne, ale czy jest to zdrowe, czy dobrze wygląda? Przypatrz się tym, co w ostatnim czasie mocno schudli i wyglądają jak szkielety obciągnięte skórą, po prostu brzydko.
Aby zlikwidować ten głód, radziłabym Ci zamiast przedpołudniowego jabłka - marchewkę (oczy), a jeśli owoce, to morele, czarne porzeczki i borówki, a z suszonych - goji, czyli pomarańczowe i fioletowe (oczy). Korzystając z sezonu powinnaś włączyć do menu z zup botwinkę, a z warzyw - szpinak, brokuły, paprykę, dynię itp., z potraw białkowych jedz wątróbkę wieprzową lub drobiową, a z tłuszczu masło - też na oczy. Korzystnie wpływa na naczynia krwionośne kasza gryczana, a dla urozmaicenia można ją przyrządzać ze śliwkami lub innymi owocami, z olejem lnianym i ziarnami słonecznika, z wszystkimi warzywami.
Oczom szkodzi dym papierosowy, złe oświetlenie i wpatrywanie się w ekran.
Czy robisz jakieś ćwiczenia oczu, w tym zasłanianie oczu - na pewno coś znajdziesz w necie.
Zapisane
scriabin
« Odpowiedz #26 : 27-06-2009, 18:23 »

Z rzeczy do jedzenia ktore wymienilas jem prawie wszystkie, oprocz borowek i owocow goji, ale i to da sie zrobic. Uwielbiam watrobke, najbardziej smakuje mi cieleca, wieprzowej jakos nie moge przelknac.
Co do oczu to owszem wieczorami siedze przy komputerze czytajac forum  bangin albo ogladam telewizje. Probowalam cwiczenia oczu ale jakos przy zaslanianiu ich rekami nic nie widzialam. Nie naleze do tych cierpliwych... Czy na zly stan oczu moze wplywac grzybica mozgu? Bo jak inaczej wyjasnic pogarszaie sie wzroku przez tyle lat? Przypuszczam tez ze powinnam wytrwale zakrapiac nos alocitem...
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #27 : 27-06-2009, 18:42 »

Co to znaczy nic nie widzisz przy zasłanianiu? A co chcesz zobaczyć?

Są różne ćwiczenia, przed zasłanianiem dobrze jest rozruszać - rozgrzać oczy. Można to robić na wiele sposobów. Tak czy inaczej nie ma tłumaczenia o braku cierpliwości. Albo zaczniesz coś robić albo nie. Pierwszym warunkiem poprawy wzroku jest poprawa ogólnego stanu zdrowia i utrzymanie wydajności na wystarczającym poziomie. Także nie bez znaczenia jest tu stan narządów wewnętrznych. Drugim warunkiem jest odpoczynek. Nie zawsze da się w 100% i od razu odczuć poprawę. Będzie to osiągalne wraz z poprawą zdrowia ale ćwiczenia są zawsze pomocne w polepszeniu jakości widzenia.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #28 : 27-06-2009, 22:08 »

Z rzeczy do jedzenia ktore wymienilas jem prawie wszystkie, oprocz borowek i owocow goji, ale i to da sie zrobic.
Jeżeli jesz to wszystko, o czym pisałam, to wystarczy, goji już nie musisz - to były tylko przykłady, nie do dosłownego traktowania.

Cytat
Przypuszczam tez ze powinnam wytrwale zakrapiac nos alocitem...
Kroplami sporządzonymi na alocicie.
Zapisane
scriabin
« Odpowiedz #29 : 08-09-2009, 22:39 »

Czy po roku picia mikstury, koktajli i stosowania diety 3 i 4 etapu jest sens wracac do diety pierwszego etapu? Ostatnio nasilily mi sie wzdecia i inne tego typu dolegliwosci i pomyslalam ze to wina odzywiania.
Zapisane
scriabin
« Odpowiedz #30 : 14-09-2009, 21:59 »

Nikt mi nie odpowiedzial, nie szkodzi. Na diecie jestem juz tydzien, i chociaz jest mi ciezko widze pozytywne efekty wiec mam zamiar wytrzymac.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #31 : 14-09-2009, 22:36 »

Czy po roku picia mikstury, koktajli i stosowania diety 3 i 4 etapu jest sens wracac do diety pierwszego etapu? Ostatnio nasilily mi sie wzdecia i inne tego typu dolegliwosci i pomyslalam ze to wina odzywiania.
Czy masz na myśli Dietę prozdrowotną według Mistrza? Chyba nie, gdyż ona ma dopiero nieco ponad pół roku. Opisz więc, jak się przez ten rok odżywiałaś - czym. Indeksem glikemicznym  msn-wink?

Nikt mi nie odpowiedzial, nie szkodzi. Na diecie jestem juz tydzien, i chociaz jest mi ciezko widze pozytywne efekty wiec mam zamiar wytrzymac.
Myślę, że to niezły pomysł. Przez 3 tygodnie nikt od diety nie umarł. Gorzej, jeśli przez dłuższy czas odżywiałaś się w sposób prowadzący do niedoborów.
Jeśli będziesz miała wątpliwości, opisz swój jadłospis, skomentujemy go i ewentualnie naprowadzimy.
Porównaj odpowiedź na temat odżywiania http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=8516.msg78250#msg78250
Zapisane
scriabin
« Odpowiedz #32 : 15-09-2009, 12:47 »

Diete dr Janusa stosowalam od mniej wiecej roku, nie scisle w 100%, ale przez pierwsze 3 miesiace bardzo sie staralam, bo widzialam efekty, pozniej zaczelam wlaczal coraz wiecej owocow, rowniez suszonych, gorzka czekolade. Oprocz jaj, warzyw i miesa pilam te dwa KB, jadlam sporo  orzechow i chleba na zakwasie. Grazynko indeks glikemiczny to dla mnie jakas fikcja. Nie mozna myslec o takich pier.... pracujac na pelny etat, prowadzac dom i zajmujac sie dzieckiem.  

Kilka miesiecy temu wogole z chleba zrezygnowalam, pilam jednak kawe rozpuszczalna  z odrobina mleka.

Moim problemem jest czeste jedzenie. Lubie sobie cos przegryzc, albo przynajmniej napic sie kawy czy herbaty co jakies 2h. Na diete przeszlam ze wzgledu na moje uzaleznienie od takiego jedzenia.

Moim najwiekszym sukcesem w tym miesiacu jest pozbycie sie grzybicy pochwy, walczylam z nia juz 2 lata i po rocznym tamponowaniu w koncu sie udalo. Przestaly mi tez wypadac wlosy, co bylo moja odwieczna zmora.

Wiec teraz najwiekszym zmartwieniem jest przelewanie w zoladku i wzdecia. Tak logicznie analizujac moja droge przez ostatni rok uznalam ze powrot do pierwszego etapu diety bedzie dobrym wyjsciem. Widocznie spożywalam za duzo cukrow i za bardzo mieszalam je ze wszystkim innym.  Fizycznie nie mam zadnych objawow po wdrozeniu DP, tak jak to bylo rok temu. To tylko swiadczy o zdecydowanie lepszym stanie mojego organizmu.

Niestety coraz bardziej trzeszczy mi w kosciach i dokuczaja mi bole plecow. Prawdopodonie rozwiazaniem w takiej sytuacji byloby spożywanie zup na kosciach.

Zostalo mi jeszcze 3 tygodnie kuracji glistnikiem, po ktorej rozpoczynam kuracje mieszanka na drogi moczowe.
« Ostatnia zmiana: 15-09-2009, 13:19 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #33 : 15-09-2009, 13:51 »

Właśnie, Scriabin, a dlaczego Ty nie stosujesz polskich znaków, bo już nie pamiętam?
Na początku pozwoliliśmy pisać jednej osobie, z uzasadnionych powodów, ale tych wyjątków coś za dużo. Wygląda to okropnie, na dodatek usposabia do robienia błędów ortograficznych. Żaden, żądny (pożądający) - żądać, rządny (gospodarny) - rządzić i wiele innych zaczyna sprawiać trudność. W ogóle pisze się osobno. Spożywczy przez rz, to także typowy błąd z nieużywania znaków diakrytycznych. Ostrzegam - zaopatrz się w polską klawiaturę, to niewielki wydatek, gdyż pisanie na forum nie jest obowiązkiem!

Co do DP, mamy już kwestie wyjaśnione. Teraz przelewanie w żołądku i wzdęcia, - to typowe objawy na etapie , gdy na skutek MO i KB znikają złogi w jelitach i odsłaniają się nadżerki, wymagające zagojenia, i to wymaga czasu. No i niestety, żeby przestały uczulać takie lektyny, jak gluten, kazeina czy czerwone barwniki w papryce, pomidorach i rzodkiewce, jelita muszą być naprawdę super szczelne.

Z kolei trzeszczenie w kościach - także wiele pisze się na forum o toksemii w stawach, ostatnio taki watek, który zapamiętałam http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=2149.msg15083#msg15083 z wyjaśnieniami Lacky'ego, poza tym skorzystaj z wyszukiwarki, może coś znajdziesz dla siebie.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!