Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MO a alergia - historia alergika  (Przeczytany 9669 razy)
Anula
« : 18-09-2009, 15:19 »

Alergikiem jestem od dobrych kilkunastu lat, ale tak naprawdę to wszystko zaczęło się w dzieciństwie. Bardzo dobrze pamiętam nieleczone zapalenie zatok (mama pewnie myślała, że to zwykły katarek), po którym straciłam węch, pojawił się katar naczyniowo-ruchowy, tak to określa medycyna (ataki wodnistego kataru zaraz po wstaniu, przy zmianie temperatury otoczenia itp.) Z biegiem lat było coraz gorzej, wieczne infekcje. W pewnym momencie zaczęłam aplikować sobie Zyrtec i okazało się, że trafiłam, wszystkie objawy ustąpiły. Lek ten na zmianę z Claritine brałam kilka kolejnych lat, czas płynął, a moje objawy się nasilały, leki nie były już tak skuteczne. Potem, oczekując na narodziny swojego drugiego dziecka, wszystkie objawy ustąpiły (zbawienny wpływ progesteronu).
    Niestety sielanka nie trwała długo, gdy moja córka miała niecałe 2 latka wszystko wróciło i to ze zdwojoną siłą. Zdecydowałam się na odczulanie, czyli regularne zastrzyki raz w tygodniu z kolejnych stężeń alergenu. Wytrwałam w tym prawie 3 lata, ale nie widząc efektów, a nawet pogorszenie, poza tym zła tolerancja i rodzący się wewnętrzny sprzeciw, doprowadziły mnie do tego, że w trybie przyspieszonym zaczęłam szukać innej drogi w leczeniu alergii. Zaczęłam przekopywać internet, szukając sensowych sposobów jej leczenia. Trafiłam na stronę dr. Janusa, ale po lekturze doszłam do wniosku, że candida faktycznie może być przyczyną moich problemów, lecz proponowana droga do zdrowia zupełnie niemożliwa do realizacji przez normalnego człowieka. Potem zaczęłam zgłębiać temat pasożytów i po lekturze książki Siemionowej znów miałam wrażenie, że pasożyty mają z tym coś wspólnego, ale wyrzucić wszystkie zwierzęta domowe z domu, pozbyć się męża, który nie poddał się kuracji jako potencjalnego źródła zakażenia, to kompletna bzdura.
Wiedziałam, że musi być jakaś inna, prostsza droga do zdrowia i szukałam dalej. Wtedy to właśnie Pani ze sklepu ze zdrową żywnością  pożyczyła mi książkę Mistrza. Przeczytałam ją jednym tchem jeszcze tego samego wieczoru i nagle wszystko zaczęło mi się układać w jedną całość. Już wiedziałam, że to to, czego szukałam od kilku miesięcy, nie na darmo ktoś kiedyś napisał „szukajcie, a znajdziecie”. Już po kilku dniach, których potrzebowałam na zdobycie składników, zaczęła się moja przygoda z MO.  
Po kilku dniach ustąpiły  objawy pokrzywki uciskowej. Do tej pory wszystko mnie swędziało, lekarz twierdził, że trzeba z tym żyć, zapisał kolejny lek. Pierwsze dwa miesiące to dość silne bóle głowy, zaburzenia widzenia i ogólne złe samopoczucie. Potem nagle wszystko ustąpiło i okazało się, że mój wzrok się poprawił, a mam sporą wadę: zez, astygmatyzm, jedno oko niedowidzące, przez ostatnie dwa lata wzrok mocno mi się pogorszył. Teraz w końcu widzę swoje włosy w umywalce, od kilku lat już ich nie widziałam bez okularów Kilkudniowe przerwy w piciu MO powodują powrót pokrzywki, ale myślę, że z czasem to minie. Z drugiej strony to świetny sposób na to, abym nigdy nie przestała pić MO.  
    Aktualnie minęło już prawie 6 miesięcy i w sprawach alergii udało mi się osiągnąć ograniczenie zużycia leków do jednego raz na 3 dni. Przed wdrożeniem MO musiałam brać jedną tabletkę na dobę, ale i tak pod wieczór już odczuwałam jej brak, musiałam również używać kropli ze sterydem do nosa. Tydzień temu przeszłam infekcję przewodu pokarmowego, może nie była to grypa jelitowa, ale z pewnością jakiś wirus. W okresie infekcji musiałam zwiększyć dawkę leku od alergii do 1 tabletki na dzień. Gdy infekcja się skończyła, odczułam niesamowity przypływ energii życiowej, już nie pamiętam, kiedy tyle miałam. Mogłam znowu zmniejszyć dawkę leku do 1 tabletki na 3 dni. I w tym momencie znowu doznałam olśnienia, że to po prostu wirus przyczynił się do powstania nowych dziur w jelitach, co wpłynęło na wzrost toksemii, a co za tym idzie - nasilenie objawów alergii. Potwierdza to zatem tezę Mistrza w tym zakresie i upewnia mnie w dobrym wyborze drogi do zdrowia.  
    Co będzie dalej - czas pokaże. Historia długa, ale chcę przez to dodać otuchy tym, którzy wciąż wątpią w skuteczność MO. Chcę tutaj pisać swego rodzaju pamiętnik i informować o postępach. Zapraszam innych alergików do dzielenia się swoimi doświadczeniami ze stosowania MO.  
« Ostatnia zmiana: 08-09-2010, 14:08 wysłane przez Solan » Zapisane
Anula
« Odpowiedz #1 : 10-11-2009, 11:26 »

Nie bardzo mogę sobie poradzić z odstawieniem leku na alergię, chyba jestem od niego uzależniona. Prawie co noc budzę się ok. 2.00, czując dziwny dyskomfort i objawy alergii - nie jakieś silne, ale swędzi nos, a po tylnej ścianie gardła zaczyna spływać wydzielina. Leżę i leżę i nie mogę zasnąć przez godzinę, czy nawet dwie. Wzięcie tabletki "Claritine" pozwala mi w krótkim czasie znowu osiągnąć błogostan. Są okresy lepsze i gorsze. Czasem przez dwie noce nie budzę się z tego powodu, ale już trzecia zmusza mnie do wzięcia tabletki. Nie pomaga zmiana czasu aplikacji medykamentu na np. rano - i tak po kilku dniach wracam do nocnego rytmu. Dla pełności opisu: pobudka o 2.00 w nocy to jakaś moja stała pora, tylko czasem to spacer do toalety, zazwyczaj jednak niedobór leku w organizmie. Generalnie z alergią jest dużo, dużo lepiej, ale jak wyzwolić się od leków. Myślę, że gdybym nie budziła się w nocy, częstotliwość zażywania leku sporo by się zmniejszyła. Może ktoś ma jakiś pomysł w tej materii?
« Ostatnia zmiana: 11-11-2009, 22:46 wysłane przez Solan » Zapisane
Tomp
« Odpowiedz #2 : 12-11-2009, 13:07 »

    Ja i moja dziewczyna mieliśmy problemy z alergią (pyłki, trawy, sierść psa) i z roku na rok było coraz gorzej. U nas natomiast problem alergii zniknął prawie natychmiast po wdrożeniu MO smile
    Na pewno to, że bierzesz cały czas leki antyalergiczne, blokuje proces oczyszczania. Pamiętaj o tym, aby zapewnić właściwą wilgotność w pomieszczeniach, zwłaszcza w sypialni. Czy próbowałaś stosować krople z alocitu? Ja nie stosowałem ich długo, ale już po paru dniach bardzo oczyściły mi się zatoki i, w połączeniu z codziennym stosowaniem MO, nie mam już prawie z nimi problemów. Powiem też, że przeszedłem w tym czasie dwie infekcje odchorowane oczywiście bez „leków”.
    Moja rada: spokojnie czekaj i przede wszystkim nie utrudniaj procesu oczyszczania, a efekt na pewno przyjdzie niebawem.

Cytat
zazwyczaj jednak niedobór leku w organizmie
- a to dobre smile
« Ostatnia zmiana: 20-01-2016, 17:21 wysłane przez Gloria » Zapisane
Anula
« Odpowiedz #3 : 12-11-2009, 13:48 »

Może faktycznie powinnam wdrożyć krople, ale jak postępować z lekami odstawić ich od tak się nie da. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.
Zapisane
Tomp
« Odpowiedz #4 : 12-11-2009, 14:39 »

Ja mam doświadczenie w tym temacie: brałem "Telfast" i "Zyrtec" kilka lat; w zeszłym roku nawet codzienne aplikacje tego "syfu" nie pomagały... Lekarze proponowali zastrzyki... dzięki Bogu, trafiłem na to forum. Od kiedy zacząłem pić MO (od razu całą dawkę) przez pierwszy miesiąc miałem straszny katar. Spływało mi mnóstwo "dziwnych rzeczy" z zatok, ale na szczęście po przeczytaniu książek Mistrza od razu zrozumiałem istotę problemu alergii i innych swoich dolegliwości. Wiedziałem, że to oczyszczanie i że nie można tego hamować, tak jak Ty to robisz. Dlatego przetrzymałem ten stan i dało to bardzo szybko pozytywny efekt. Wiedziałem, żeby nie truć się więcej lekami antyalergicznymi ani innymi. Było ciężko, po miesiącu złapała mnie jakaś infekcja grypopochodna, a lekarz od razu dowalił mi antybiotyk. Po odchorowaniu (bez jakichkolwiek leków) nastąpiła duża poprawa... Stąd jeszcze raz mówię Ci, abyś odstawiła te leki od razu. Sama piszesz, że nie są to jakieś mocne objawy. Jeśli masz z tym problem tylko w nocy, to może spróbuj się zmęczyć przed snem - jakiś długi spacer, żeby się nie budzić w nocy. Czy aby na pewno dobrze zrozumiałeś idee tego forum i proponowanych przez Mistrza zasad "wzięcia zdrowia we własne ręce"? Przyczyną chorób nie jest niedobór lekarstw w organizmie smile
« Ostatnia zmiana: 12-11-2009, 16:39 wysłane przez Solan » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #5 : 18-01-2010, 23:37 »

Ku przestrodze:

Czułem się już sporo lepiej i po kolejnym podejściu do miodu mój stan zdrowia znowu uległ pogorszeniu. Mistrz potwierdził, że jestem uczulony najprawdopodobniej na jad pszczeli. Tak więc również wtedy gdy piłem PMO to ta miksturka zamiast mi pomagać mi szkodziła poprzez dodawanie propolisu do MO. Nie potrafiłem słuchać organizmu i rozpoznawać sygnałów płynących więc pijąc PMO 9 miesięcy tylko sobie szkodziłem. Tak w ogóle to w profilu wpisane mam MO 1.12.2007, a tak to przez pierwsze pół roku brałem suple, potem się morowałem, a potem przez 9 miesięcy piłem PMO(no z przerwami 2. tyg po 6 tyg. picia). Więc tak naprawdę to spokojne MO pije od Maja 2009 roku. To jest przestroga dla tych wszystkich niecierpliwych, po to to wszystko robiłem żeby jak najszybciej wrócić do zdrowia, i tylko zmarnowałem półtora roku. Nie spieszcie się! Bo tak to się kończy! A niczego przyspieszyć się i tak nie da! No i dobrze się stało, że teraz PMO nie jest dostępne dla nowych niedoświadczonych użytkowników.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!