Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 15:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pieluszkowe zapalenie skóry  (Przeczytany 48242 razy)
Mela
« : 22-09-2009, 17:45 »

Moja córcia ma pieluszkowe zapalenie skóry. Zmiana powiększa się z każdym dniem. ponieważ wyczytałam, że w 90% przyczyną jest Candida jestem lekko przerażona i nie bardzo wiem jak dalej postępować. Dlatego proszę o radę. Córcia ma 7 miesięcy, jest karmiona 4x dziennie mlekiem kozim, zupką i deserkiem owocowym na podwieczorek. Jest w trakcie wyrzynania się pierwszego ząbka. Jak mam dalej postępować?
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 07:51 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mela
« Odpowiedz #1 : 28-09-2009, 21:11 »

Ponownie proszę Was o poradę. Byłam dzisiaj z "Małą" u lekarki. Chciała jej dać jakiś lek (nazwy nie pamiętam) zawierający dwa antybiotyki. Stanowczo odmówiłam. Skończyło się na Clostrimazolum, którego na razie nie podałam. Ja od siebie stosuję częste wietrzenia pupy, mycie czystą wodą, smarowanie Sudocremem. Dzisiaj wpadłam na pomysł wklepywania alocitu w zmienione miejsca. Czy to dobrze? Skoro stosuje się tamponowanie alocitem na dolegliwości kobiece? Lekarka nastraszyła mnie, że może dojść do infekcji układu moczowego, bo dziewczynka i zmiany umiejscowione są na narządach rodnych. Jak jeszcze mogę pomóc córce? MO zaczęłam podawać 3 dni temu. Na razie po 1 kropelce alocitu i oleju z pestek winogron, bez cytryny. W sobotę podałam po raz pierwszy gotowane żółtko jaja przepiórczego do zupki i dodatkowo "Mała" dostała wysypki na całym ciele. Wykąpałam ją dzisiaj w krochmalu, mam nadzieję, że szybko zniknie.
Zapisane
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #2 : 28-09-2009, 21:45 »

Ponownie proszę Was o poradę. Byłam dzisiaj z "Małą" u lekarki. Chciała jej dać jakiś lek (nazwy nie pamiętam) zawierający dwa antybiotyki... Dzisiaj wpadłam na pomysł wklepywania alocitu w zmienione miejsca. Czy to dobrze?

Wg mnie i mojej obecnie 2-letniej córki to trafiony pomysł. Od czasu poznania MO wszelkie zaczerwienienia pupci córki (niestety ale nadal uparcie nosi pampersy i za nic nie chce nocnika) likwiduję bardzo szybko alocitem. Od dawna nie używałam ani sudocremu ani tormentiolu ani clotrimazolum. Zasadniczo wszystkie rany, skaleczenia itp i u dzieci i u nas przemywam alocitem i gojenie tegoż jest rewelacyjnie szybkie. 
Oczywiście konieczne jest częste mycie wodą pupci (tymczasem nie stosuj nawilżanych chusteczek). Gdyby skóra była choćby lekko przesuszona to pokryj ją.. no właśnie, do tej pory używałam Alantanu ale  być może lepsza byłaby maść z Wit. A. Niechby ktoś wypowiedział się na temat który krem lepszy dla takiego malucha.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #3 : 28-09-2009, 22:09 »

Powinien to być raczej krem z witaminą A, bez dodatków zapachowych, w którym witaminy jest mniej, niż w maści. Bazą w Alantanie jest alantoina i jest to zaleta, ale dodatek D-pantenolu, czyli prowitaminy B5, która sztucznie "wtłacza" krem w głąb skóry, to jak dla mnie wprowadzanie do skóry substancji, której tam być nie powinno, a której ilość z czasem może się kumulować. Co do ilości wit. A w maści, niestety producent nie podał (może ktoś ma w domu ulotkę).
Zapisane
Mela
« Odpowiedz #4 : 01-10-2009, 20:44 »

Wysypka znika po kąpielach z krochmalem, co do pupy jest lekko wysuszona i mocno zaczewieniona, ale nie tworzą się nowe zmiany. Myślę, że wszystko będzie OK. Pijemy MO w dalszym ciągu bez cytryny, dieta bez zmian. Proszę poradźcie mi od kiedy można maluszkowi wprowadzać gluten i KB? Chodzi mi o kaszkę mannę na mleku jako wieczorny posiłek.
Zapisane
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #5 : 01-10-2009, 21:35 »

Proszę poradźcie mi od kiedy można maluszkowi wprowadzać gluten i KB? Chodzi mi o kaszkę mannę na mleku jako wieczorny posiłek.

Wstrzmaj się z glutenem jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Podawaj lepiej kaszkę ryżową, kukurydzianą lub jaglaną- moje dzieci te kasze chętnie zjadały.
Zapisane
Mela
« Odpowiedz #6 : 04-10-2009, 18:31 »

A co z KB? Krem ochronny z wit. A ma 16000 jm wit. A w 20g kremu. Wczoraj posmarowałam córci zmiany alocitem, a potem kremem z wit. A, po godz. płakała bidulka, strasznie ją to bolało, teraz zasypuję mąką kartoflaną i jest lepiej. Zmiany wysypkowe cały czas się utrzymują. Coś ją uczula, ale nie mam pojęcia co? Dzisiaj ugotowałam zupkę z marchewki, buraczka, cukini z kaszką jaglaną, na rosołku z gołąbka i znowu zmiany nasiliły się. Nie wiem już co robić?
Zapisane
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #7 : 05-10-2009, 08:30 »

A co z KB? Krem ochronny z wit. A ma 16000 jm wit. A w 20g kremu. Wczoraj posmarowałam córci zmiany alocitem, a potem kremem z wit. A, po godz. płakała bidulka, strasznie ją to bolało, teraz zasypuję mąką kartoflaną i jest lepiej. Zmiany wysypkowe cały czas się utrzymują. Coś ją uczula, ale nie mam pojęcia co? Dzisiaj ugotowałam zupkę z marchewki, buraczka, cukini z kaszką jaglaną, na rosołku z gołąbka i znowu zmiany nasiliły się. Nie wiem już co robić?

Melu, to nie miał być krem ochronny! Ten zawiera dodatkowe składniki. Zwykły krem z witaminą A. Jaki stosujesz alocit- na citrosepcie czy aloesie?  Czystą pupcię przemyj alocitem na bazie aloesu i nic więcej nie stosuj. Jak wyschnie to załóż pieluszkę. Jeśli córka nie będzie płakać to od następnego dnia spróbuj włączyć małą ilość krem z wit.a (ale nie ochronny). Nie stosuj Sucodremu, bo okropnie wysusza skórę. Jeśli alocit córka zniesie dobrze ale źle ten krem to zastosuj krem Alantan Plus (nie maść!).

Żeby wiedzieć, co ją uczula to musisz niestety ale wprowadzać nowe składniki (czy to żywieniowe czy też zewnętrzne) stosując odstępy min. 1 dniowe. Jeszcze jedno. Czy próbowałaś zmienić pieluszki? Chodzi o firmę. Moja obecnie 9 letnia córka nie tolerowała żadnych poza Pampersami (nawet po Huggisach były odparzenia). Ta zupka raczej nie była przyczyną pogorszenia.

Ze względu na fakt, że mała ma grzybicę to dałabym Jej KB- ale w bardzo małej ilości i ze składników: dynia, słonecznik, len, ostropest (ale symbolicznie)+ banan (jeśli nie może to dodaj miód) i bez cytryny. Zacznij od płaskiej małej łyżeczki dziennie, poczekaj dzień lub dwa a po tygodniu możesz nieco zwiększyć dawkę- ale docelowa dawka dzienna nie powinna przekroczyć łyżki. Oczywiście za miesiąc dawkę minimalnie zwiększ.

Dobrze byłoby jednak gdyby w sprawie KB wypowiedzieli się eksperci bo o ile na 7- mcznych dzieciach to się trochę znam o tyle mogę się mylić w kwestii KB+DT+MO dla takiego maluszka.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 07:53 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mela
« Odpowiedz #8 : 05-10-2009, 15:22 »

Niestety, byłam dzisiaj w aptekach, krem z wit. A jest nie do zdobycia, brak go w hurtowniach. Kupiłam Alantan Plus. Używamy tylko pampersów. Chciałabym prosić ekspertów o radę w sprawie KB dla córci. Może uda mi się podać go dzisiaj z podwieczorkiem. Jemy owoce ze słoiczka. Czy można zmielone nasiona połączyć z takimi owocami? I co ze składem? Niestety mój młynek nie mieli dobrze pestek słonecznika, zostają podłużne kawałki osłonek.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 07:54 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #9 : 05-10-2009, 17:47 »

Już jest trochę chłodno, ale warto odsłonić pupę, aby poodychała powietrzem. To tak ,jakbyś non stop chodziła w podpasce. Nie do wytrzymania. Kiedyś było trochę niewygodnie z pieluchami ale za to dziecko nie leżało w moczu. Dziecko musiało coś zjeść i musisz to zidentyfikować i wykluczyć.
« Ostatnia zmiana: 22-06-2011, 16:49 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Mela
« Odpowiedz #10 : 05-10-2009, 18:41 »

Cały czas wietrzymy pupę po 10 min., ale często. Myślę,że wysypka to jednak skutek stosowania MO. Objawy podobne do tych z wątku Michała. W dalszym ciągu czekam na odpowiedź ekspertów na moje pytanie o KB. To poważna decyzja rozpoczęcie podawania KB takiemu maluszkowi, więc proszę o dokładny przepis.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 07:54 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mela
« Odpowiedz #11 : 10-10-2009, 08:09 »

Zmiany na pupie ewidentnie goją się, natomiast problemem dla mnie jest wysypka, która zajmuje coraz większy obszar ciałka. Mamy już zmiany na wewnętrznej stronie ud. Wszystko zlewa się w jedną całość i chyba swędzi. Smaruję to alocitem i juak wyschnie alantanem plus. Nie wiem już od czego te zmiany. Zupka z podstawowych składników: marchew, ziemniak, cukinia, masełko ekologiczne i kleik ryżowy. Może uczula córcię mleko kozie, już nie mam pomysłu. Mleko kozie pije od 5-tego miesiąca życia. Ja straciłam mleczko i nie mogłam jej karmić dalej. Zastanawiam się czy to możliwe, żeby dwa miesiące wszystko było OK, a potem pojawiła się alergia? Mleczko mamy ze wsi od pana, który mieszka w lesie, mleczko jest ekologiczne, codziennie świeże.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #12 : 10-10-2009, 08:19 »

 "Zastanawiam się czy to możliwe, żeby dwa miesiące wszystko było OK, a potem pojawiła się alergia ". Tak, to jest możliwe, jak w przysłowiu: dopóty dzban wodę nosi... Ja bym odstawiła cukinię i to mleko. Jeśli dziecko nie ma uczulenia na żółtka, to je wprowadź w wersji po wiedeńsku.
« Ostatnia zmiana: 22-06-2011, 16:51 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Mela
« Odpowiedz #13 : 10-10-2009, 08:44 »

Dostała wysypki po pierwszej próbie wprowadzenia żółtka. Tobyło jakieś dwa tygodnie temu. Zaczęło się od drobnej wysypki. A teraz te zmiany pogłębiają się cały czas. Cukinię wcina od maleńka, także nie myśllę by ona powodowała zmiany. Wygląda to nie ciekawie. Jakby rumień na brzuszku i udach. Po zastosowaniu aloesu lekko zaczyna się łuszczyć.
Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #14 : 10-10-2009, 08:47 »

Cytat
deserkiem owocowym na podwieczorek
Cytat
Jemy owoce ze słoiczka
Cytat
Niestety mój młynek nie mieli dobrze pestek słonecznika, zostają podłużne kawałki osłonek
Cytat
Nie wiem już od czego te zmiany. Zupka z podstawowych składników: marchew,...
Mela, przepraszam, że zacytowałam tylko wyrywkowo Twoje posty.
Jak mój syn był malutki i miał częste biegunki, właściwie nic nie trawił, fatalnie pracujący układ pokarmowy i moczowy, przy tym atopowa skóra. W miejscach gdzie kał miał styczność ze skórą tworzyły się zmiany przypominające poparzenie. A zaczęło się to od wprowadzenia do posiłków marchwi. Do 2 roku życia jadł "mleko"(aminokwasy kupowane w aptece na receptę) i królik lub indyk z ryżem. Niestety wtedy byliśmy pacjentami, nie miałam tej wiedzy co teraz. Później wyrok - astma oskrzelowa - do końca życia  leki. Teraz syn jest zdrowy, od dwóch lat nie bierze żadnych leków.
Piszesz, że jecie owoce ze słoiczka, najlepsze są owoce świeże, ale na pewien czas powinnaś chyba odstawić: owoce, marchew, buraka, a zacząć od warzyw zielonych z mięsem. Słonecznik w KB dla tak delikatnych jelit to też za duże wyzwanie.  
Zapisane
Mela
« Odpowiedz #15 : 10-10-2009, 08:58 »

OK. To w takim razie co mam podawać na deserek. Zawsze były to owoce.
Zapisane
Mela
« Odpowiedz #16 : 10-10-2009, 08:59 »

Boję się podawać owoce ogólnie dostępne w warzywniakach, a do ekologicznych nie mam dostępu. Dlatego bezpieczniejszym wydało mi się podanie słoiczków.
Zapisane
Mela
« Odpowiedz #17 : 10-10-2009, 09:08 »

Dręczy mnie jeszcze jedno pytanie. Dlaczego wykluczyć marchew. Nigdy nie spotkałam się z opinią, że uczula?
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #18 : 10-10-2009, 09:20 »

Ja też pierwsze słyszę ale człowiek się uczy całe życie  biggrin. No to wprowadź mięso. Owoce lepsze świeże niż ze słoiczka. Przecież one są tam co najmniej pasteryzowane czyli mało już wartościowe. Zibi gdzieś tu doradzał jaja przepiórcze. Melu przeszukaj forum - jest tu wiele rad.
Zapisane
Mela
« Odpowiedz #19 : 10-10-2009, 09:38 »

Kiedy właśnie podałam jaja przepiórcze. Dwa ugotowane żółtka na dwa słoiczki zupy. Zawsze gotuję zupkę na dwa dni. Mięso już wprowadziłam kurczak i gołąbek.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!