Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 18:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego u jednych problemy ustępują szybko a u innych wcale?  (Przeczytany 27061 razy)
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #20 : 05-10-2009, 19:02 »

Właśnie o to mi chodziło. Wiem, że istnieje uczulenie na mięso i wiele innych produktów, które spożywamy. Mało tego, czasem jest tak, że żyjemy w nieświadomości, że coś nam szkodzi bo poprostu to nie daje żadnych zewnętrznych oznak a jedząc posiłek złożony z kilku rzeczy nie da się rozpoznać co zawiniło. Należałoby zacząć wszystko spożywać oddzielnie. Moja znajoma robiła sobie test na nietolerancję pokarmową i wyszło jej, że jest uczulona na wiele gatunków mięsa, praktycznie pozostała jej tylko cielęcina i królik. Oczywiście eliminują pozostałe rodzaje tylko na jakiś czas, potem stopniowo wprowadzają. Niestety takie testy są niesamowicie drogie.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #21 : 05-10-2009, 19:32 »

Dlatego najlepiej "badać" to poprzez czasowe wyeliminowanie różnych produktów i ograniczenie się do kilku podstawowych rzeczy. Można np. jeść mięso z dodatkiem warzyw przez jakiś czas, nawet jakichś prostych jak cebula i potem wrócić do diety bardziej urozmaiconej, potem znowu mięso ale innego typu i sprawdzać po czym lepiej się czujemy. Przy typowej alergii to w ogóle nie powinno być problemów z rozpoznaniem trzeba tylko trochę nad tym popracować. Co innego kiedy alergia daje objawy "ukryte" takie jak np. w przypadku glutenu.

Do tego trzeba jeszcze uwzględnić kilka innych spraw, na przykład sposób przyrządzania potraw, jakość produktów itp.
Zapisane
Vilka
« Odpowiedz #22 : 05-10-2009, 20:04 »

A czy nie jest tak, że nie mięso czy jaja uczulają ale to, czym "karmione" były zwierzątka z których pozyskuje się w/w?.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #23 : 05-10-2009, 21:09 »

Jak najbardziej ma to znaczenie. Dlatego napisałem że znaczenie mają inne czynniki w tym jakość spożywanego mięsa.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #24 : 05-10-2009, 22:34 »

Być może trudno Wam w to uwierzyć, ale jak miałam objawy alergii, to miałam ją po wszystkim co zjadłam, nawet po produktach na które alergia mi nie wyszła i wszelkie kombinowanie z posiłkami nie przynosiło efektu. Lekarz, która mnie badała, mówiła mi, że jak pojawia się alergia na jeden składnik to łatwo uczulić się na następne, bo często te substancje są do siebie podobne i wtedy organizmowi jest "łatwiej" się uczulać. Poza tym, jeśli jest coś, co przenika do krwi, nie ma znaczenia, czy to jest białko grochu czy zwierzęce, bo to obce ciało i tyle i dlatego uważam, że może się wytworzyć na to alergia.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #25 : 05-10-2009, 23:20 »

Lekarz, która mnie badała, mówiła mi, że jak pojawia się alergia na jeden składnik to łatwo uczulić się na następne, bo często te substancje są do siebie podobne i wtedy organizmowi jest "łatwiej" się uczulać. Poza tym, jeśli jest coś, co przenika do krwi, nie ma znaczenia, czy to jest białko grochu czy zwierzęce, bo to obce ciało i tyle i dlatego uważam, że może się wytworzyć na to alergia.
No tak to właśnie jest, a więc nie ma co kombinować, co nas uczula, ale skupić się na tym, by jak najszybciej z tego uczulenia wyjść. Toteż najlepiej jest zastosować dietę monotematyczną - mięso, które nas nie uczula i warzywo które nas nie uczula. Na takiej diecie można przeżyć pół roku - spokojnie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #26 : 05-10-2009, 23:48 »

No tak, ale aby odkryć, co nas nie uczula,musimy pokombinować, bo musimy wyznaczyć produkty które nas uczulają. Ja po sobie widzę, że MO alergii nie leczy gdy się przyjmuje alergizujące produkty, ona nadal trwa, a aloes ma podobno substancję hamującą działanie histaminy. Gdy piję MO na citrosepcie i mam objawy alergii nie mam już tylko kataru, ale ciężko mi się oddycha, gdy jem, więc wygląda na to, że alergia rozszerzyła się - w kontekście objawów
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #27 : 06-10-2009, 12:24 »

Biedrona a co oprócz MO jeszcze stosujesz/robisz. Pijesz KB? Jakie masz objawy alergii?

Zawsze można sobie trochę pomóc miejscowo i doraźnie odciążając organizm.
« Ostatnia zmiana: 06-10-2009, 12:40 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #28 : 06-10-2009, 22:10 »

Wiesz co, nie będę tu pisać, bo jakbym zaczęła pisać o moim przypadku, to chciałabym to zrobić całościowo i porządnie, by dokonać analizy, a nie tak tu rzucić coś, a tam coś. A na razie na dogłębną analizę nie jestem na gotowa, bo obecnie się uważnie obserwuję i sprawdzam, co mi służy, a co nie, jeśli to nie pomoże, to poproszę o analizę mojego przypadku.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Teasty
« Odpowiedz #29 : 07-10-2009, 07:24 »

Ja miałam alergię na pyłki, która objawiała się głównie wiosną i musiałam przyjmować tabletki maskujące objawy, a z roku na rok było ich coraz więcej. MO zaczęłam pić w grudniu i nie spodziewałam się szybko rewolucyjnych zmian, jednak jak nadeszła wiosna nie miałam żadnych problemów z nosem czy oczami.
Pozostała mi jeszcze alergia na część orzechów i cytrusów.
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #30 : 07-10-2009, 17:27 »

Mi też zmniejszyła się alergia wziewna. Mam na roztocza, pleśnie, niektóre pyłki, nabłonki zwierząt. Nie miewałam większego kataru, ale zatkany nos. jakby w nim coś siedziało i nie można było wysmarkać. Teraz jest dużo lepiej, praktycznie mam udrożniony nos.  msn-wink
Zapisane

pozdrawiam Ania
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #31 : 07-10-2009, 17:37 »

JAk tak czytam o tych alergiach to widzę że i ja musiałem mieć alergię. PRoblem w tym że nigdy o tym nie wiedziałem. Fakt zatkany nos to było coś okropnego ale aktualnie nie jest to już problemem, bo jeżeli nawet coś takiego się pojawi to jest przejściowe i nie tak silne a do tego mogę zawsze zadziałać zakraplaniem lub/i kąpielą głowy i zatok w wywarze z siana. Działa wyśmienicie!
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #32 : 07-10-2009, 17:51 »

Ja to już nic na to nie stosuję i co ciekawsze nie stosowałam żadnego zakraplania, chyba, że kroplami Joalis. Co ciekawe moja terapeutka powiedziała, że alergie są od toksyn w układzie nerwowym.  eek Fakt po kroplach na oczyszczanie układu nerwowego znacznie zmniejszyła mi się alergia. Mojemu synkowi też, więc to jakoś działa.  msn-wink
Zapisane

pozdrawiam Ania
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #33 : 07-10-2009, 21:58 »

Co to za krople. I czy po ich stosowaniu odczułaś, oprócz poprawy w alergii, jakiś inny wpływ na psychikę, nerwy?
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #34 : 08-10-2009, 08:51 »

Już pisałam na Forum o kroplach Joalis. Ja nic nie odczulałam tylko systematycznie oczyszczam cały organizm za pomocą MO, koktajli i tych kropelek. Po poprawie stanu nerwów alergia sama się zmniejszyła. A miałam głównie problem z nerwami i co ciekawe to nie miałam dużo grzyba tylko inne śmieci takie jak np. cez radioaktywny odłożony w mózgu (po Czarnobylu). I to głównie było przyczyną moich problemów.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Mika-Pika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 05.12.2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #35 : 08-10-2009, 10:21 »

Ja również doszłam do wniosku, że przyczyną moich nadal chorych jelit jest nietolerancja na wiele produktów.
Szkoda, że wcześniej na to nie wpadłam. Oprócz glutenu na pewno szkodzi mi kasza gryczana, jaglana. Teraz jestem na etapie poszukiwania produktów, które mi jak najmniej szkodzą. Potem będę kombinować. Mo piję już prawie 2 lata i jelita nadal w rozsypce, ale teraz wiem dlaczego. Ale muszę się pochwalić, że mój żołądek się podleczył - długo byłam na oliwie z oliwek (często po porannym umyciu zębów miałam wymioty, odbijania) już jest w porządku. Teraz muszę popracować nad jedzeniem i czas przejść na oliwe z kukurydzy. Najbardziej boję się utraty wagi, ale może Zibi pomoże i jakoś to będzie. Pozdrawiam 
Zapisane

mikapika
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #36 : 08-10-2009, 20:46 »

Z tym, że objawy gojenia nadżerek to właśnie pojawienie się nietolerancji na kolejne produkty, bo kiedy powstają nieszczelności w nabłonku jelita na skutek oczyszczania to możemy się uczulić znowu na jakiś  pokarm czy pyłek, tak tłumaczy Lacky i to by się sprawdzało u mojego synka. Odkąd zastosowałam MO u synka i odkąd przeszedł serię infekcji/oczyszczania to lista pokarmów, na które jest uczulony niestety wzrosła...alergia na pyłki i roztocza na szczęście przeszła, ale tak jak piszę z alergią na pokarmy póki co jest ciężko.
« Ostatnia zmiana: 01-03-2011, 23:46 wysłane przez Heniek » Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Mika-Pika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 05.12.2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #37 : 09-10-2009, 07:31 »

Być może tak jest jak piszesz w moim przypadku, przeczekam wszystko i będę się wsłuchiwać w organizm. Jedzeniu też się przyjrzę. 
Zapisane

mikapika
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #38 : 29-10-2009, 02:45 »

Z tym, że objawy gojenia nadżerek to właśnie pojawienie się nietolerancji na kolejne produkty, bo kiedy powstają nieszczelności w nabłonku jelita na skutek oczyszczania to możemy się uczulić znowu na jakiś  pokarm czy pyłek, tak tłumaczy Lacky i to by się sprawdzało u mojego synka.

Jeżeli nie traktujemy uczulenia jako jakiegoś niezrozumiałego stworu to musi tak być. Inaczej to się kupy nie trzyma.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #39 : 29-10-2009, 02:47 »

Już pisałam na Forum o kroplach Joalis. Ja nic nie odczulałam tylko systematycznie oczyszczam cały organizm za pomocą MO, koktajli i tych kropelek. Po poprawie stanu nerwów alergia sama się zmniejszyła. A miałam głównie problem z nerwami i co ciekawe to nie miałam dużo grzyba tylko inne śmieci takie jak np. cez radioaktywny odłożony w mózgu (po Czarnobylu). I to głównie było przyczyną moich problemów.

Ciekawe a jak stwierdziłaś ten CEZ w mózgu?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!