Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z zasypianiem  (Przeczytany 24401 razy)
lomax
« : 04-10-2009, 16:52 »

Od wielu lat borykam się z problemem zasypiania (mam 27). Zaczęło się to dość niewinnie w czasach dzieciństwa, kiedy to lubiłem przed zaśnięciem myśleć o różnych rzeczach, do tego stopnia, że wręcz siłą woli odwlekałem moment zaśnięcia. Później liceum - to samo, tylko w grę wchodziły już późniejsze godziny i nie koncentrowałem się już na odwlekaniu tego momentu. Zazwyczaj zasypiałem po 1, 2 w nocy, choć spać kładłem się w okolicach 23.
Gwoździem do trumny okazał się roczny pobyt w Anglii, gdzie przez 5 dni w tygodniu pracowałem na nocnej zmianie. Był to okres w którym już kompletnie się rozregulowałem i żałuję, że się tej pracy podjąłem. Po powrocie do kraju i zwykłej, intelektualnej pracy przed komputerem, po ponad roku nadal nie mogę wyregulować swojego snu.
Senność - rozumiana jako nieprzemożona chęć położenia się do łóżka i odpłynięcia nachodzi mnie już tylko w godzinach porannych. Nie raz próbowałem już odkręcić cykl, całkowicie rezygnując ze snu wcześniej i przetrzymując położyć się około 22. Czasem udawało się zasnąć, czasem nie. Jednak nawet jeśli się udało i następnego dnia budziłem się o 5 czy 6 rano, tego dnia także nie mogłem zasnąć o normalnej godzinie (czyli przed 4-5 rano) i cykl wciąż się powtarza. Chcę zaznaczyć, że jak już śpię, to nic mnie z tego stanu nie wybudza.
Próbowałem pić melisę - zero reakcji, zarówno przy zaparzaniu świeżych liści jak i suszonych, kupowanych w sklepach zielarskich. Od dwóch lat żyję zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania, MO piję niestety w kratkę. Czuję, że sen za dnia jest kompletnie niewartościowy i bardzo chciał bym powrócić do normalnego rytmu.
Największym problemem jest to, że cały dzień mogę chodzić śpiący i nieprzytomny, a kiedy nadchodzi wieczór mój umysł się rozjaśnia i jestem rozbudzony.
Czy ktoś miał podobnie i wie co mogę w tej sytuacji zrobić? Może Mistrz może coś doradzić?
Zapisane
Barwie
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-10-2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #1 : 04-10-2009, 17:27 »

Do uregulowania snu Mistrz poleca Melatonine. Poszukaj tematów w wyszukiwarce i pij MO systematycznie.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #2 : 04-10-2009, 17:59 »

Tak ja mam podobnie i cały czas z tym walczę. Między innymi dlatego że kiedy  poczuję przypływ energii to zaraz siadam i zaczynam pracować, a że mam zaległości to chcę wszystko zrobić na raz. Trochę to głupie, bo niby wiem że powinienem się wyspać a z drugiej strony przymus robienia wszystkiego na raz.

Tylko że u mnie jest z tym coraz lepiej. Ale skoro ty pijesz MO w kratkę to nie wiem jak tu zaradzić. A jak się odżywiasz. Wypróżniasz się regularnie?
Zapisane
lomax
« Odpowiedz #3 : 04-10-2009, 23:50 »

Do uregulowania snu Mistrz poleca Melatonine. Poszukaj tematów w wyszukiwarce i pij MO systematycznie.

Szukałem w archiwum jak i tutaj na forum - zadnych wyników. Mogę wiedzieć coś więcej o jej stosowaniu?


Tylko że u mnie jest z tym coraz lepiej. Ale skoro ty pijesz MO w kratkę to nie wiem jak tu zaradzić. A jak się odżywiasz. Wypróżniasz się regularnie?

Tak jak napisałem - zgodnie z forumowymi zasadami, a może nawet trochę ostrzej, bo nie pozwalam sobie na żadne słodkości (oprócz owoców), z racji tego, że podejrzewam u siebie candidę. Z wypróżnieniami różnie - czasem 2 razy dziennie, czasem raz na 2 dni, ogólnie jednak problemów z trawieniem nigdy nie miałem.
Zapisane
Barwie
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-10-2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #4 : 05-10-2009, 01:20 »

Postu nie mogę odnaleźć więc zacytuję Mistrza.
" Melatonina nie jest lekiem blokującym proces zdrowienia, za to bezsenność może go zablokować. Raczej nie można dobrać dawki leku kierując się wzrostem czy wagą ciała, gdyż dawka jest indywidualna. Najlepiej rozpocząć od dawki 5 mg, a potem eksperymentalnie dobrać prawidłową dawkę dla siebie. Nie należy rozpoczynać od małych dawek, np. 1 mg, a potem zwiększać, gdyż tym sposobem odczulamy organizm na działanie leku, więc w końcu dochodzimy do dawki o wiele większej, niżbyśmy osiągnęli zaczynając od dawek największych, a następnie zmniejszając. Największa dopuszczalne dawka melatoniny wynosi 10 mg."
Zapisane
lomax
« Odpowiedz #5 : 05-10-2009, 01:52 »

Ok, dzięki za informację Barwie. Mam jeszcze tylko pytanie, czy mam ją zamówić w formie proszku gdzieś w aptece, czy po prostu zastosować jakiś preparat?
Zapisane
Jania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2009-01-01 z mężem i synkiem 7lat
Skąd: okolice Zamościa
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #6 : 05-10-2009, 08:01 »

Czy odczuwasz senność tak koło godziny 21 ? Według medycyny chińskiej godziny między 21 a 23 są najlepsze na spanie. Sen daje wtedy najwięcej korzyści. Nie wiem czy pasuje Ci taka pora zasypiania. Mnie wtedy strasznie ciągnie do spania, ale jak to przeczekam i nie położę się to wtedy już długo nie chce mi się spać. A jeśli zasnę  ( razem z dzieckiem) to budzę się koło 3-4 rano i mam super czas na pracę smile  W domu cicho, nikt nic nie chce, nie przeszkadza:)
Zapisane
lomax
« Odpowiedz #7 : 05-10-2009, 22:21 »

No właśnie nie. Po 19 zaczynam się rozbudzać. Naprawdę tęsknię za czasami kiedy w tych godzinach rzeczywiście chciało mi się spać confused
Zapisane
Barwie
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-10-2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #8 : 05-10-2009, 23:09 »

Melatonina w tabletkach podejrzewam, że dostaniesz w każdej aptece i stosuje się ją tylko przez miesiąc jak dobrze pamiętam.
Zapisane
lomax
« Odpowiedz #9 : 18-10-2009, 13:49 »

Kupiłem melatoninę 5mg w tabletkach.
Jak na razie idzie nieźle, pierwsze dwa dni bez efektu, ale wczoraj po 22 złapała mnie senność, położyłem się i usnąłem po godzinie, co jest całkiem niezłym wynikiem jak na mnie. Boję się tylko, że jak minie miesiąc i skończy się czas stosowania to wszystko wróci do "normy". No ale na razie walczę. smile
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #10 : 19-10-2009, 07:57 »

Cytat
Nie wiem czy pasuje Ci taka pora zasypiania. Mnie wtedy strasznie ciągnie do spania, ale jak to przeczekam i nie położę się to wtedy już długo nie chce mi się spać.
. Też tak mam. Najszybciej mnie łamie właśnie koło 21.00. Staram się kłaść jak dziecko koło 22.00. Jak to przegapię mogę nie spać całą noc..dopiero około 5.00 nad ranem mnie łapie sen. Unikam takich sytuacji bo nawet jak pośpię do 11.00 to czuję się jak skacowana.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #11 : 19-10-2009, 11:26 »

Cytat
Nie wiem czy pasuje Ci taka pora zasypiania. Mnie wtedy strasznie ciągnie do spania, ale jak to przeczekam i nie położę się to wtedy już długo nie chce mi się spać.
. Też tak mam. Najszybciej mnie łamie właśnie koło 21.00. Staram się kłaść jak dziecko koło 22.00. Jak to przegapię mogę nie spać całą noc..dopiero około 5.00 nad ranem mnie łapie sen. Unikam takich sytuacji bo nawet jak pośpię do 11.00 to czuję się jak skacowana.

Ja mam podobnie, i ogólnie tak 21 jest taką godziną gdzie odczuwam normalnie chęć snu. Ale kiedy jestem w "ciągu" i nie moge zasnąć, to niezależnie o której się obudzę to jestem cokolwiek struty. Od kiedy jednak piję MO zauważyłem że organizm reaguje zupełnie inaczej, dawniej byłem w kiepskiej kondycji a teraz jest dobrze. Jednak niepotrzebnie się tak męczę, bo kiedy się wyśpię normalnie to zupełnie inaczej się czuję. Myślę Iza że jednak takie problemy z zaśnięciem są spowodowane problemami ze zdrowiem a w zasadzie jestem tego pewien, zdrowy organizm nawet jak przegapi tą 21 to i tak jest w stanie usnąć. Ja nie mogę zasnąć w nocy ale w ciągu  dnia już mogę położyć się jeśli czuje zmęczenie (pomimo snu) i zasnę w każdej chwili. Czyli ewidentnie jest coś przegranulowane w organizmie.
Zapisane
Maciekn45
« Odpowiedz #12 : 28-10-2009, 14:09 »

Córka ma 15 lat i od wakacji męczy się z zasypianiem. Kiedy ją przekonuję, żeby położyła się do łóżka, to wręcz atakuje mnie za to, bo twierdzi, że to bez sensu. Pragnę dodać, że ma niedoczynność tarczycy i to może też mieć wpływ na jej samopoczucie. Rano  nie może się "rozkręcić", w ciągu dnia czuje się "przymulona", a zasypia między 2,00 a 3,00.
Wczytuję się dopiero w forum na temat tarczycy i hashimoto, ale nie mogę znaleźć tam nic o zasypianiu. Czy melatonina dla młodego organizmu jest wskazana? Może spróbowac od jakiejś niewielkiej dawki???
(Spacery wieczorne kiepsko znosi, więc odpadają)
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #13 : 28-10-2009, 15:23 »

W tak młodym wieku może pomóc sama Mikstura oczyszczająca i pomocniczo, dla poprawy funkcjonowania tarczycy - kelp, czyli morszczyn. Do tego bardzo ważne jest odżywianie.

Proszę:
- uzupełnić profil
- przeczytać Regulamin i go przestrzegać...
- zapoznając się z lekturą będącą podstawą uczestnictwa w forum. 
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #14 : 28-10-2009, 15:25 »

A czy córka stosuje MO, zasady DP. Czy odstawiła słodycze, sklepowe soki, napoje, potrawy mączne (gluten?). Czy bierze jakieś lekarstwa?

Niech się pan nie dziwi że córka denerwuje się, to normalne. I najlepiej niech jej pan nic nie doradza w taki sposób, bo to żadna rada, ona nie ma 2 lat żeby nie wiedzieć że musi iść spać i wyspać się. Sama się z tym musi męczyć, więc takie rady są głupie.

Ja mam podobny problem więc wiem o czym mówię, wydaje się to dla mnie typowe, od kiedy jestem na MO problemy z zamuleniem są coraz mniejsze, łatwiej sobie z tym radzę. Jednak problemy ze snem dają mi się we znaki i tak czy inaczej męczy mnie to. Na szczęście wstając z rana zamulenie szybko mija. Gorsze jest jednak to że nie mogę zasnąć, łączy się to z niemożnością odczucia relaksu, wewnętrznego spokoju, zdolności organizmu do odprężenia.
Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #15 : 28-10-2009, 18:30 »

Doskonale wiem, co to bezsenność.
Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym człowiekiem przesypiającym całą noc (czasem z przerwą na siusu).
Stosuję lek zapisany mi przez homeopatę - Avena Sativa D3, 20-30 kropli na kieliszek wody, tuż przed snem. Lek ten robią na zamówienie tylko nieliczne apteki homeopatyczne ( w Warszawie dwie).
Ponadto, codziennie godz. po kolacji zjadam banana. On też  ma dobroczynne działanie na sen.
« Ostatnia zmiana: 28-10-2009, 18:32 wysłane przez Lucy » Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
book
« Odpowiedz #16 : 28-10-2009, 19:50 »

Mam również ten sam problem ze swoją 11 letnią córką, nie może bardzo długo usnąć, odbija się to na jej samopoczuciu w dzień. Czasami jest tak zmęczona  niemożnością zaśnięcia, że wstaje okolo 12 w nocy i płacze, nie wiem już jak jej pomóc. MO pijemy, gluten wykluczony, wdrożone koktajle z błonnikiem. Zastanawiam się czy można podać jej melatoninę. Dodam, że z tym problemem borykamy się od wielu lat.  Już jako niemowlak miała okropne problemy ze snem, zawsze spała bardzo krótko, mniej jak inne dzieci, budziła się po nocach.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #17 : 28-10-2009, 21:34 »

Można bezpiecznie podawać przez miesiąc niską dawkę melatoniny zaczynając od 1mg albo połówki tabletki 3mg.
Zapisane
book
« Odpowiedz #18 : 29-10-2009, 08:03 »

Dziękuję, spróbujemy.
Zapisane
Maciekn45
« Odpowiedz #19 : 29-10-2009, 11:58 »

Dopiero zaczynam życie na forum, więc jeszcze trochę cierpliwości mi okażcie.
Przedstawię się niebawem i uzupełnię profil.
Dziś jadę po lekturę.
Dziękuję za rady. smile
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!