Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ssanie oleju - doświadczenia i efekty  (Przeczytany 242376 razy)
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #40 : 30-05-2010, 19:17 »

Mam tak samo, może kiedyś to się zmieni, tymczasem płuczę usta alocitem, ale też wytrzymuję tylko 1 minutkę. disgust
Zapisane
agataa
« Odpowiedz #41 : 04-06-2010, 16:03 »

Mnie ssanie oleju pomogło na przewlekłe katary z towarzyszącym zapaleniem zatok. Wcześniej kilkukrotnie zatoki leczyłam antybiotykami i mnóstwem innych przepisanych przez laryngologa leków. Pierwszego dnia ssania objawy nasiliły się, miałam ogromny katar, ból głowy i ból zatok a potem stopniowo objawy zanikały. Przez pewien czas z gardła wypadały fragmenty gęstej, lepkiej wydzieliny. Odruchów wymiotnych nie miałam.
« Ostatnia zmiana: 01-07-2011, 13:41 wysłane przez Heniek » Zapisane
anna_bil
« Odpowiedz #42 : 05-06-2010, 18:24 »

Byłam już tak zdesperowana nawracającymi problemami z zatokami, że postanowiłam spróbować ssania oleju. Kilkukrotne antybiotykoterpie, punkcja zatok, bioparox i inne metody od laryngologów nie dawały rady moim zatokom. Problemy nawracały kilka razy w ciągu roku. Zostały jeszcze nagrzewania lampami, ale nigdy z nich nie skorzystałam (choruję na SM i nagrzewanie głowy nie jest wskazane).

Kiedy przeczytałam o ssaniu oleju, wiedziałam, że to moja ostatnia deska ratunku. To był strzał w dziesiątkę. Teraz wszelkie, nawet bardzo zaawansowane infekcje zatok, leczę ssaniem oleju. Trzy dni ssania już dają pozytywny efekt. Oczywiście kuracji nie kończe po trzecim dniu msn-wink to jest rewelacyjna metoda!
Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #43 : 05-06-2010, 20:14 »

Czy, i ewentualnie ile, mniej więcej, razy wymieniacie olej podczas ssania? Zastanawia mnie to bo ja muszę to robić mniej więcej co minutę i za każdym razem mam w ustach pełno śliny wymieszanej z białym olejem.
Zapisane
anna_bil
« Odpowiedz #44 : 05-06-2010, 21:01 »

Biorę do ust porcję oleju i wypluwam go po około 15 minutach, kiedy robi się konsystencji wody (nie zmieniam go w trakcie ssania). Ale na początku wytrzymywałam o wiele krócej, 3 minuty to już był sukces. Im bliżej końca ssania, tym olej ssie się lepiej, bo przestaje być gęsty.
Zapisane
anna_bil
« Odpowiedz #45 : 25-06-2010, 19:40 »

Ssanie oleju wpływa korzystnie na bardzo wiele dolegliwości, więc zamierzam to stosować przez długi okres.

Rzeczywiście. Mnie ssanie oleju oczyściło zatoki i poprawiło wzrok. Polecałam to mojemu Siostrzeńcowi, bo też ma kłopoty z zatokami i ze wzrokiem, ale nie jest w stanie utrzymać oleju w ustach. Mam nadzieję, że jakoś się to zmieni i szybko zauważy pozytywne rezultaty.
Zapisane
book
« Odpowiedz #46 : 22-07-2010, 20:58 »

Gdy przeczytałam na forum o tej metodzie również było mi ciężko utrzymać olej w ustach dłużej jak trzy minuty. Szperając na forum natrafiłam na pewną radę, która ułatwiła mi pokonanie odruchu wymiotnego, otóż na  łyżkę z olejem dodawałam po kropli soku z cytryny. To zmieniało smak oleju. Teraz nie mam żadnych oporów i nie potrzebuję cytryny.
Zapisane
Ludka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2009
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #47 : 02-08-2010, 21:42 »

Czy to możliwe, że ssanie oleju powoduje potworną zgagę? Tak myslę, że to zgaga, nigdy nie miałam takiego uczucia duszenia w górnym odcinku przewodu pokarmowego, wszystko minęło po odstawieniu oleju. Szkoda, bo zęby zrobiły sie bielsze.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #48 : 03-08-2010, 08:11 »

Zgagę jako jeden z objawów refluksu można mieć w czasie kuracji ssania oleju, jeśli to jest robione nie na pusty żołądek. Natomiast w przeciwnym wypadku (np.: - http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=9670.msg103810#msg103810) - powinno być dobrze.
« Ostatnia zmiana: 03-08-2010, 08:17 wysłane przez Zibi » Zapisane
Ludka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2009
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #49 : 03-08-2010, 11:19 »

Dzięki, popróbuję na pusty zołądek, bo podobały mi się te białe ząbki.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #50 : 03-08-2010, 18:00 »

Widziałem też takich, którym zżółkły, po tej kuracji.
Zapisane
pollo
« Odpowiedz #51 : 07-08-2010, 20:19 »

Po jakim czasie od wypicia mikstury można ssać olej? Czy trzeba się tu trzymać jakiegoś przedziału czasowego?
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #52 : 07-08-2010, 20:40 »

Nie trzeba. Wg Twojego czuja.
Zapisane
pollo
« Odpowiedz #53 : 14-08-2010, 13:47 »

Po tygodniu ssania oleju zauważyłam lepszy sen. Sny są kolorowe i wyraziste smile.
Zapisane
agakhan
« Odpowiedz #54 : 25-08-2010, 07:11 »

Chcialam sie podzielic moimi wrazeniami. Zaczelam pic miksture poltora miesiaca temu, po okolo miesiacu zaczelam ssac olej. Zawsze mialam okropne problemy z zatokami, na poczatku ssania, zatoki mnie strasznie bolaly i codziennie rano musialam czyscic nos wiele razy, teraz po 2 tygodniach, zatoki nie bola natomiast wydzieliny jest chyba jeszcze wiecej i co ciekawe jest to wydzielina ropna. Ogolnie to przestalam odchrzakiwac, ale poprzedzone to bylo niezbyt przyjemnym oczyszczaniem gardla. Jednak po 3 tygodniach stosowania tego jestem bardzo zadowolona z efektu. Wydzielina zalegajaca i splywajaca po tylnej czesci gardla byla bardzo uciazliwa i czesto powodowala kaszel i wrazenie, ze mi brakuje oddechu, teraz tego nie mam. Poza tym odzywiam sie zdrowo, nie jem slodyczy, ani duzo weglowodanow, konsekwentnie trace na wadze. Metoda jest na_prawde swietna biggrin

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2486820

Przypominam o konieczności pisania na tym forum zgodnie z zasadami języka polskiego. Zdania zaczynamy wielką literą, używamy polskich znaków diakrytycznych, nie popełniamy błędów ortograficznych i składniowych. Jedyne co wybaczamy to literówki popełniane rzadko i wyjątkowo. Poprawiłem tylko grubsze błędziska, gdyż tych drobnych było zbyt dużo. Następnym razem proszę się poprawić. / Heniek
« Ostatnia zmiana: 25-08-2010, 09:35 wysłane przez Heniek » Zapisane
hugo
« Odpowiedz #55 : 20-09-2010, 11:30 »

Dzięki ssaniu oleju automatycznie odblokowuje mi się nos. Zauważyłem także, że po ssaniu oleju rano (bo wtedy właśnie miałem go całkowicie niedrożnego) nie tylko uzyskiwałem swobodny oddech, ale objawy alergii, takie jak swędzenie w nosie i gardle czy katar, stopniowo ustępowały. Czytając o poszczególnych składnikach MO, dowiedziałem się, że olej odsłania nadżerki na działanie alocitu.

Czy zatem dobrym sposobem byłoby najpierw ssać olej, a później płukać gardło alocitem?
Czasami przy ssaniu oleju czułem szczypiący ból w gardle. O czym to może świadczyć?
« Ostatnia zmiana: 20-09-2010, 12:24 wysłane przez Solan » Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #56 : 20-09-2010, 13:35 »

Ja jako sumienny początkujący ssę olej już 5 dzień. Zaraz po ssaniu - płukanie jamy alocitem wg zaleceń Biosłone. Po 3 dniach chrypka zniknęła. Dla mnie to szok, co roku miałem zapalenie krtani, głos mi siadał. Nic nie mogłem powiedzieć. Po prostu szok. To działa!
« Ostatnia zmiana: 01-07-2011, 13:42 wysłane przez Heniek » Zapisane

Pragmatism
eljot
« Odpowiedz #57 : 25-09-2010, 00:34 »

Nałożyły mi się trzy sprawy. Ssanie oleju (ząb), nefrosept i melisa z citroseptem. Doznałem takiego oczyszczania twarzoczaszki, że byłem w "siódmym niebie". Katalizatorem była prawdopodobnie infekcja od mojego współpracownika. Dwa tygodnie niesamowitego "szczęścia". Zaczynam rozumieć masochistów.
Zapisane
miau
« Odpowiedz #58 : 26-09-2010, 15:49 »

Witam. Gdzie można znaleźć na forum opis metody ssania oleju? Niestety nie mogę znaleźć dokładnego opisu, jak to się wykonuje.
« Ostatnia zmiana: 26-09-2010, 17:28 wysłane przez Apollo » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #59 : 26-09-2010, 16:01 »

http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-twarzoczaszki
« Ostatnia zmiana: 26-09-2010, 16:08 wysłane przez Apollo » Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!