Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 09:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cebula  (Przeczytany 90320 razy)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #40 : 09-02-2014, 10:26 »

Cebula wykazuje działania lecznicze, co nie oznacza, że masz ją stosować codziennie przez całe lata, bo nie masz się leczyć latami tylko zdrowo żyć i dać szansę organizmowi do działania.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #41 : 09-02-2014, 11:43 »

Odkąd zacząłem pić MO infekcje przechodzę razem z domownikami i trwają u mnie 1-2 dni; objawiają się tylko bólem gardła. Płuczę więc gardło wodą z solą co 2-3 godziny na złagodzenie bólu.
Płukanie gardła roztworem wody z solą zabija bakterie, więc jest to działanie stanowczo przeszkadzające w zdrowieniu. Łagodzenie bólu to tylko kwestia ustępowania stanu zapalnego, dając mylne wrażenia jakoby sól miała działanie przeciwbólowe. Problem w tym, że nie ma takiego działania.
 
Cytat
Tę możliwość dał mi Józef Słonecki gdy ponad rok temu zetknąłem się z jego książką i postanowiłem wdrożyć jego zasady w moje życie.
Nie wiem czyje zasady wdrożyłeś, ale na pewno nie Józefa Słoneckiego (natury ściślej mówiąc).
Mam świadomość że podwalinami zdrowia jest MO, KB i dobre żarcie oparte na produktach nieprzetworzonych którego bazę stanowią warzywa; resztę produktów traktuję jako dodatki.
Zatem można powiedzieć że "pompuję" się warzywami.   

To chyba jakieś inne Biosłone znalazłeś.
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 20:01 wysłane przez Kamil » Zapisane

Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #42 : 09-02-2014, 13:03 »

Napisałeś w drugim swoim poście:

Cytat
Tę możliwość dał mi Józef Słonecki gdy ponad rok temu zetknąłem się z jego książką i postanowiłem wdrożyć jego zasady w moje życie.

Nie wiem czyje zasady wdrożyłeś, ale na pewno nie Józefa Słoneckiego (natury ściślej mówiąc).


http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=9.0

Panie:

Często słyszy się, że żywność powinna być lekarstwem. To nieprawda.
Zapisane
Jurek_z_Lasu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 15.06.2012r
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #43 : 09-02-2014, 15:12 »

Jeśli chodzi o lekarstwa, to myślę że najlepszym lekarstwem jest post.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #44 : 09-02-2014, 15:37 »

Jurek z Lasu - ja od dziecka uwielbiałam cebulę i obżerałam się nią na wszelkie możliwe sposoby, doprowadzając tym swoją rodzinkę do rozpaczy. Wyobraźcie sobie - jest jakaś biesiada, na stole jadło wystawne, a ja nawet go nie skosztowałam, tylko wrąbałam zamkniętą w słoiku cebulę w oleju...

I co, myślisz,  że byłam okazem zdrowia choć nigdy nie byłam i nie jestem trunkowa?
Wręcz przeciwnie trawiła mnie nfekcja za infekcją i to wlecząca się latami. Tak, że  nie bardzo wierzę w magiczną moc cebuli. Myślę, że u trunkowego Szymona jakiś dodatkowy czynnik mógł odegrać rolę, że tak szybko nie zszedł z tego świata.
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Jurek_z_Lasu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 15.06.2012r
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #45 : 09-02-2014, 15:40 »

To chyba jakieś inne Biosłone znalazłeś.

Biosłone traktuje jako pewien mianownik, bazę w poszukiwaniach. Wiele rzeczy zostało tu wyjaśnionych, wiele dalej jest precyzowanych. Być może masz rację i nie pasuje tobie mój sposób poszukiwań, nie dbam o to.   
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 20:01 wysłane przez Kamil » Zapisane
Jurek_z_Lasu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 15.06.2012r
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #46 : 09-02-2014, 16:11 »

Tak, że  nie bardzo wierzę w magiczną moc cebuli.
Wiara jest bardzo wygodnym sposobem postrzegania rzeczywistości. Zwalnia od myślenia, doświadczania ale też odbiera wolność jednostkom. Co ciekawe większość społeczeństwa woli jednak wierzyć i się nie wychylać. Wiara doprowadza te jednostki do odebrania wolności i manipuluje nimi jak marionetkami.
 
Największą moc przypisuję doświadczaniu i sprawdzaniu teorii na sobie.

Co do magii ... prawdziwa magia tkwi w nas, a nie w cebuli ... hehe
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #47 : 09-02-2014, 18:23 »

Należy słuchać organizmu i jeść zgodnie z jego zapotrzebowaniem. Ja bardzo lubię cebulę i ją dodaję do potraw często z uwagi na walory smakowe, ale czasami nie mam na nią ochoty i przestaję dodawać, ale bywały okresy, że potrafiłam jednorazowo zjeść dwie, trzy, cztery smażone z mięsem lub innymi warzywami... Jeśli organizm się domaga, a cebula jest to pokarm naturalny, nieprzetworzony, to uważam, że należy ją zjeść. Nie należy jeść nic na siłę nawet jak jest zalecane. 
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 20:02 wysłane przez Kamil » Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!