Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odczulanie, czyli sranie w banie  (Przeczytany 111957 razy)
Lilly
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Skąd: Poznań
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #40 : 02-12-2012, 15:05 »

Jeśli chodzi o odczulanie to u wielu pacjentów po tym pięcioletnim okresie rzeczywiście organizm się "odczula", ale najczęściej przerzuca alergię na coś innego. Np. odczulam się na trawy, a dostaję uczulenia na leszczynę. W niczym to jednak ludziom nie przeszkadza, bo odczulają się na potęgę.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 12:34 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #41 : 02-12-2012, 17:06 »


Prośba do moderatora, aby zmienić tytuł wątku tak, aby było w nim odczulanie.

Brawo dla moderatora... te tytuły wątków coraz bardziej mi się podobają smile
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #42 : 02-12-2012, 19:35 »

Przecinka brakuje.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #43 : 02-12-2012, 19:48 »

A na czym takie odczulanie (z banią w tle) polega? Poważnie pytam...
Zapisane

Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #44 : 02-12-2012, 20:13 »

Bania to głowa. Pusta, w której ląduje g...o, czyli odczulanie.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #45 : 03-12-2012, 08:51 »

A na czym takie odczulanie (z banią w tle) polega? Poważnie pytam...
Bania to głowa. Pusta, w której ląduje g...o, czyli odczulanie.

A po cóż taka, zbytnia szczerość? Jeśli kobieta mówi: poważnie, to znaczy: niepoważnie. Jeśli mówi, że kocha, to znaczy, że mówi a dopiero jak nic nie mówi, to znaczy, że jest źle. msn-wink
Ale że Ty takich rzeczy nie wiesz o kobietach???
Zapisane

Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #46 : 03-12-2012, 09:59 »

A na czym takie odczulanie (z banią w tle) polega? Poważnie pytam...
Bania to głowa. Pusta, w której ląduje g...o, czyli odczulanie.

A po cóż taka, zbytnia szczerość?...
Bo jestem głupi jak but. smile Akurat Ciebie bym nie podejrzewał o tego typu podejście. Ale dobra jeszcze i to potrafisz. Dobór słów do tytułu tematu jest odpowiedni, jeśli by spojrzeć na to co się ostatnio wydarzało. Niestety.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #47 : 17-12-2012, 10:06 »

Bicom próbuje również podbić rynek weterynarii, teraz mają weekendową promocję - likwidacja alergii u pieska, kotka czy innego zwierzaka:
http://tablica.pl/oferta/likwidacja-alergii-u-zwierzat-metoda-nieinwazyjna-terapie-bicom-IDDd4F.html#3d6b15feb3;r:8;s:125
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #48 : 26-12-2012, 18:15 »

Należy odróżnić alergię typu I czyli tam, gdzie są przeciwciała IgE oraz alergię typu III zwaną nietolerancją pokarmową, gdzie pojawiają się przeciwciała typu IgG. A takie się właśnie robi w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu - ktoś tutaj wspominał, że te testy są "nic nie warte".

No coż, bo skoro widać reakcję "na oko" to znaczy, że to są przeciwciała IgE i proszę nie oczekujcie, że te badania je wykażą! One wykazują przeciwciała IgG, na które reakcji organizmu nijako nie widać, albo reakcja pojawia się po 72 godzinach. W wyniku tych alergii nie ma wyrzutu histaminy. Człowiek słabnie, ma wiele innych problemow (o tym poniżej).

Ja nie mam obecnie ani jednej stwierdzonej reakcji IgE zależnej... Miałam robione badania i myślę, że to dzięki Biosłone.

Czuję się o wiele lepiej, a to już ponad 2 lata na diecie według badań  - zniknęły mi plamy na skórze (czerwone i swędzące - drapałam się do krwi), paznokcie na których zawsze miałam głębokie "wyrwy"i wyglądało to paskudnie, w końcu są przyzwoite, nie mam bólów brzucha które miałam codziennie przez rok, skończył się katar przy posiłkach który miałam przez lat 15, śpię ok 7 godzin a nie jak kiedyś 10-12, nie wypadają mi już włosy, nie bolą mnie nerki.....
Miksturę piłam i owszem, pomogła mi, ale dieta po badaniach okazała się w moim wypadku konieczna. Ale okazało się, że mam poważny problem z trzustką. Przez brak dostatecznej ilości enzymów nie dochodziło do dostatecznego trawienia pokarmów. Teraz szukam, jak mam sobie z trzustką pomóc, a to już duże wyzwanie... Po prostu miałam jeszcze "coś" i nie żałuję, że szukałam. Kierując się przez 1,5 roku tylko zasadami Biosłone czułam się coraz gorzej. Tzn. na początku była bardzo duża poprawa (pół roku trwała) a potem było coraz gorzej i gorzej. Uważam, że idea Biosłone jest super, tylko że ja jestem trudny przypadek, musiałam szukać dalej...
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 18:28 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #49 : 03-01-2013, 15:46 »

Czuję się o wiele lepiej, a to już ponad 2 lata na diecie według badań  - zniknęły mi plamy na skórze
Biedrona, napisz coś więcej o diecie jaką stosowałaś.
Zapisane

Zmiany na lepsze.
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #50 : 03-01-2013, 18:17 »

Stosuję dietę wg badań - czyli nie jem tego, na co jestem uczulona wg Instytutu Mikroekologii.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
scorupion
« Odpowiedz #51 : 03-01-2013, 18:32 »

To byłoby bardzo sprytne, bo mnóstwo ludzi ma alergie pokarmowe, ale ponoć badania nie są miarodajne. Nie wiem ile w tym prawdy. Alternatywą jest dieta monotematyczna.
Na co byłaś uczulona wedle badań? Jak szybko nastąpiła poprawa i w czym? Możesz już teraz to jeść?
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #52 : 03-01-2013, 19:08 »

Badania wykazały, że jestem uczulona na 108 produktów!
Poprawa nastąpiła po pół roku. Napisałam posty wcześniej, jak się ujawniła.
Po roku miałam następne badania i mogę jeść 83 produkty.
Ja patrzę na skuteczność i czuję się lepiej. Prawda jest taka, że jak zjadłam coś, co było na "liście zakazanej" przez pierwsze pół roku, to potem przez tydzień brzuch mnie bolał. I powiem Ci, że często nie wiedziałam o tym - np. zjadłam nie tą sałatę, ale inną... jak mnie bolał to dopiero wtedy prowadziłam śledztwo, więc wiem, że moje bóle nie wynikały z psychiki - z przekonania, że zjadłam coś "nie tak".
Ale ja się u nich nie leczę. Korzystam tylko z badań. Oni leczą bakterią coli - to jest rodzaj szczepionki, mając jednak chorą trzustkę bym się raczej przy tym leczeniu przekręciła. Proponowali mi to leczenie, że tak powiem, taśmowo... szablonowo, jak innym, a na tych lekach jest napisane, że trzeba mieć zdrową wątrobę, trzustkę, nerki, a miałam wątpliwości co do ich stanu... (i jak widać słusznie). Bezwartościowa dla mnie była także dieta, którą mi zaproponowała dietetyczka. Z taką ilością alergii nie potrafiła sobie poradzić. Kasę wzięła, ale diety zrobić nie potrafiła, wrzucała produkty na które jestem uczulona, "bo przecież coś muszę jeść". Żałuję dziś, że nie żądałam od niej zwrotu kasy. Dietę skomponowałam sobie sama.
Alergia IgG związana jest z trawieniem - to jest właśnie nietolerancja pokarmowa. To znaczy, że nie jesteś w stanie tego strawić - tak jak wiele osób nie trawi mleka. Dlatego myślę, że ma to ścisły związek z moją chorą trzustką, która produkuje enzymy potrzebne do strawienia. Należy jednak pamietać, że nie tylko ona produkuje enzymy w naszym organizmie.
Osobiście uważam, że najlepsza dieta dla alergików to jest dieta wg rodzin botanicznych, gdy nie je się glutenu, jajek, orzechów oraz mleka, oraz wytworów z mleka. Dieta wg rodzin botanicznych - czyli dziś jem np. ssaki oraz kapustowate, jutro rybki i selerowate itd... I taki cykl na 5 dni. To sprawia, że człowiek nie uczuli sie na nic.
Ja niestety, będąc na tym forum, stosując dietę bezglutenową i wcinając dużo jaj uczuliłam się na jajka. Jak jadłam je na początku super je trawiłam, nie było żadnego problemu. Po pół roku nie mogłam zjeść pół jajeczka bez kilkudniowego bólu brzucha. Jestem więc przeciwnikiem diety monotematycznej u alergików.
Najlepsza dieta moim zdaniem to taka, którą mam ja, tylko bardziej urozmaicona. Ja jem np. ryż z suszonymi ekologcznie morelami, kaszę gryczaną z indykiem, świeże ryby (one też często uczulają, ale mnie nie), ziemniaki. Chciałabym jeść kaszę jaglaną (świetna jest na śniadanko z dodatkami) oraz marchewkę, jednak niestety nie mogę. Większość warzyw jest dla mnie wykluczona, niestety.
Ja zrobiłam badania najdroższe "koszmarnie drogie", ponieważ czułam się bardzo źle. Jeśli uda mi się wyleczyć trzustkę (jakimś cudem, ponieważ trzustki się "nie leczy") to nie będę już sobie robić badań, jeśli już to te tańsze, ale najbardziej bym chciała po prostu skomponowac sobie dietę urozmaiconą, rotacyjną, bez mleka, jajek, glutenu. To przecież żaden problem. smile
« Ostatnia zmiana: 04-01-2013, 00:30 wysłane przez Agata » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
scorupion
« Odpowiedz #53 : 03-01-2013, 19:42 »

Cytat
Poprawa nastąpiła po pół roku.
Piłaś w tym czasie miksturę?
« Ostatnia zmiana: 03-01-2013, 19:45 wysłane przez K'lara » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #54 : 03-01-2013, 19:56 »

Nie.
Chciałam przetestować wpływ diety dlatego odstawiłam miksturę.
Brałam takze przez pierwszy rok Kelp firmy NoW, selen, olej z ogórecznika oraz FUL SPECTRUM z Calivity.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Lena
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #55 : 04-01-2013, 08:46 »

Cytat
Badania wykazały, że jestem uczulona na 108 produktów!
Poprawa nastąpiła po pół roku. Napisałam posty wcześniej, jak się ujawniła.
Po roku miałam następne badania i mogę jeść 83 produkty.

Tzn. po pół roku stosowania diety możesz już jeść 83 produkty z tych 108, które na początku musiałaś wykluczyć? Dobrze rozumiem? 
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
scorupion
« Odpowiedz #56 : 04-01-2013, 09:00 »

Wynika z tego, że po prostu suplementujesz się. Może i dobrze, ja odszedłem od tego i nie wiem co musiałoby się stać, abym wrócił.
Zapisane
Pelasia75
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 2012-05-28
Skąd: Mazury
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #57 : 04-01-2013, 09:49 »

Moje doświadczenia z odczulaniem - a właściwie mojej córki, obecnie 4,5l:
Niestety była szczepiona, na piersi do roku - praktycznie od urodzenia bardzo silna reakcja skórna - w 3 m-cu życia stwierdzono AZS, przeszłam na rygorystyczną dietę (niestety z glutenem, ale ogólnie nienajgorsza - gł. ryż, kasza, mięso, marchew), troche to pomogło plus maści, emolienty - na szczęście niesterydowe. Miała silne reakcje skórne do 2 lat, potem dostaliśmy skierowanie do szpitala w Białymstoku. Najpierw ją zdiagnozowali, okazało sie że w testach skórnych i z krwi wychodzi jej tylko alergia na sierść zwierząt (nie mamy i nie mieliśmy zwierząt w domu). Zaczęło sie odczulanie na nabiał bo reakcja skórna wskazywała że to gł. alergen mimo ujemnych wyników testów - ponad rok trwało odczulanie... Wydawało się że pomogło! Tzn. skóra była czysta po zjedzeniu nabiału. Ponieważ sama nie lubię nabiału i tak dostawała go mało - tylko w postaci naturalnego kefiru lub zsiadłego mleka. Ale czasem zjadła tez inne produkty z wcześniej zakazanej listy - kostkę gorzkiej czekolady, cytrusy, truskawki, pomidora. I skóra czysta - sukces? Otóż nie. Po ok. pół roku takiej diety dziecko zaczęło narzekać na bóle brzucha - po zrobieniu USG, badań na pasożyty itp. (to było jeszcze przed odkryciem Biosłone) - diagnoza: czynnościowe bóle brzucha. Czyli... tak ma być Smutny
Poza tym w zaczęła chorować na zapalenia uszu. Nawracające i w dodatku w uszach zaczął gromadzić się płyn a dziecko zaczęło głuchnąć... Chcieli już usuwać jej trzeci migdał, jakieś dreny, masakra... Na szczęście znalazłam dobrego laryngologa i prawie jednocześnie trafiłam tutaj. Zmiana diety zlikwidowała problem brzuszka i uszu - mimo że w przedszkolu czasem zje coś zakazanego (osobny wątek mogłabym napisać o walce o dietę w przedszkolu).
Więc w moim przypadku tzw. odczulanie skierowało alergię do wewnątrz (może to niefachowe określenie, ale ja tak to widzę).
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #58 : 04-01-2013, 11:41 »

Czyli, jaki wniosek? Warto robić testy pokarmowe, czy nie warto?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #59 : 04-01-2013, 11:54 »

Dla mnie nie warto. Każdy ma swój rozum i niech decyduje.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!