Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 17:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odczulanie, czyli sranie w banie  (Przeczytany 112762 razy)
Siwypfk
***


Offline Offline

MO: 07.03.2013 wraz z KB, ZZO (bez glutenu)
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #80 : 20-08-2013, 11:37 »

Lilly, tak, czytałam książkę Pani Kropki, uwielbiam ją. To tego typu dieta. U mnie z mięsem jest ok, ale raczej chude

A mogłabyś podać tytuł?
Wnioskując po Twojej opowieści, warto zastosować się do tych wyników ImuPro 300, mi wyszło 49 źle na przeszło 250, głównie zboża i jajka.
A jak stosowałaś się do tych z 1. i 2. grupy ryzyka (te najniższe), bo w pierwszej mam słonecznik i nie wiem jak to portaktować. W poradach mam napisane wykluczyć na 2 miesiące.
« Ostatnia zmiana: 20-08-2013, 13:33 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Lilly
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Skąd: Poznań
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #81 : 20-08-2013, 17:45 »

Podam Ci tytuł, bo nie wiem, czy Biedrona jest jeszcze aktywna.
Bożena Kropka "Pokonaj alergię".
Możesz ją ściągnąc z chomikuj.pl
Zapisane
Boru
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.04.2012
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #82 : 03-04-2023, 22:06 »

Odświeżę trochę ten temat. Ostatnio rozmawiałem z pewną dietetyczką w kwestii alergii i nietolerancji pokarmowych. Dodam, że dietetyczka nie jest oderwana i w kilku tematach ma wiedzę spoza ogólnych portali medycznych. Głównie wskazuje na nieszczelność jelit jako przyczynę problemów z nietolerancjami. Zaleciła też badanie zonuliny, które wykonaliśmy u córki - tutaj rzeczywiście wynik wskazuje na nieszczelności.
Natomiast chciałem tutaj zmierzyć z jednym z jej zaleceń w przypadku problemów z niestrawnościami, a mianowicie zrobienie badania IGG Immunodiagdieta.
W ramach ciekawostki: do wyboru jest kilka zestawów od 20 do 280 alergenów. Po przeanalizowaniu zestawów mam nieodparte wrażenie, że tak są dobrane, aby zrobić ten najdroższy (np. w panelu 28 jest Alfa-laktoalbumina i nie ma mleka krowiego, a w panelu 44 tylko Beta-laktoalbumina; w p28 jest rozbite białko i żółtko kurze, a w p44 jest tylko białko; w wyższym panelu p88 jest dużo innych pokarmów, ale nie ma znowu rozbicia na białko i żółtko, a jest całe jajko i nie ma też kakao czy kilku innych pokarmów, które są w panelach niższych - w najdroższym oczywiście jest wszystko).
Powyższa analiza już zapaliła mi lampkę: naciągają jak mogą.
Trochę zacząłem szukać o tych przeciwciałach IgG, IgE, IgA i natknąłem się na ten artykuł:
https://dietetykanienazarty.pl/b/testy-na-nietolerancje-pokarmowe-igg-czy-warto-je-robic
Czy może się ktoś odnieść do tez zawartych w artykule?
« Ostatnia zmiana: 03-04-2023, 22:11 wysłane przez Boru » Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 667

« Odpowiedz #83 : 03-04-2023, 23:29 »

Dobrze piszą, zwykłe naciąganie.
Najczęściej robią to w pseudo gabinetach dietetycznych gdzie Pani jeszcze zakłada biały fartuch dla wiarygodności. No i ceny z kosmosu. Wiem bo miałem nieprzyjemność być w takim gabinecie zanim trafiłem na biosłone.
Zapisane
Boru
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.04.2012
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #84 : 04-04-2023, 18:01 »

Takie testy robi się teraz w profesjonalnych laboratoriach. Każde szanujące się laboratorium ma w ofercie  podobne testy. Ja akurat przeglądałem na Diagnostyce.
To, że naciągają to jedno. Ale bardziej mi zależało na opinii o tym artykule - czy autor rzetelnie przedstawił ten temat i to co pisze to prawda, czy jednak ponaginał fakty? Innymi słowy czy przywołane przez niego argumenty są prawdziwe i można się nimi podpierać w dyskusjach o tego rodzaju testach?
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!