Niemedyczne forum zdrowia
16-09-2019, 14:35 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czwarty tom "Zdrowia na w豉sne 篡czenie" --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Jad這spis malucha  (Przeczytany 10710 razy)
Martucha

P貫: Kobieta
MO: 15-09-2008; M篹yk 14-09-2009
Sk康: 鏚
Wiadomo軼i: 45

« : 13-10-2009, 11:26 »

Prosz o przeanalizowanie jad這spisu mojego 2-letniego synka. Nie wiem czy dobrze go karmi i czy dostaje wszystko to co m這dy organizm potrzebuje do wzrostu.
Od 2 miesi璚y nie podaj ju mleka (Bebilon pepti) i mam w徠pliwo軼i czy dobrze zrobi豉m.

I 郾iadanie (ok. godz. 8): Jajecznica na ma郵e z 1 jajka + ma造 pomidor lub\i ma造 og鏎ek kiszony.
II 郾iadanie (ok. 10): Owoc (jab趾o, gruszka, brzoskwinia, banan)
Obiad (14-15): Kasza (gryczana, jaglana, manna - rzadko), warzywa sezonowe gotowane (2-3 rodzaje), mi瘰ko (raz w tygodniu gotuj wi瘯sz ilo嗆 np. szynki i kawa貫k wo這winy, czasem piersi z kurczaka, miel i mro輳). To wszystko razem podgrzewam z dodatkiem oliwy lub mas豉. Do tego sur闚ka z marchewki, kapusty kiszonej lub og鏎ek kiszony.
Podwieczorek: Owoc
Kolacja (ok. 19): To co na obiad ale bez mi瘰a.

Do picia dostaje rozcie鎍zone soki (1:3) lub wod z miodem i cytryn.
Czasem w ci庵u dnia zje biszkopta, kilka paluszk闚 s這nych, 造瞠czk miodu.

Czekam na uwagi i sugestie.
Sta鎍zyk
« Odpowiedz #1 : 13-10-2009, 11:55 »

Od 2 miesi璚y nie podaj ju mleka (Bebilon pepti) i mam w徠pliwo軼i czy dobrze zrobi豉m.
A co dziecku dobrego daje takie mleko? Dwudziesto-miesi璚zne dziecko zjada ju wszystko, wi璚 nie potrzebuje mleka matki, a co dopiero takiego sztucznego szajsu.
Grazyna
« Odpowiedz #2 : 13-10-2009, 13:05 »

Do jajecznicy mo積a jeszcze podawa (tak samo, jak dla doros造ch) fasolk szparagow, cukini - p鏦i jest, warzywa korzeniowe. Pomidory ju coraz mniej warte, a og鏎ek kiszony bardziej pasuje do obiadu.

Na obiad lepiej by這by dawa mi瘰ko 鈍ie穎 przygotowane, nie - mro穎ne i potem odgrzewane. Mro穎ne produkty powinno si podawa raczej wyj徠kowo.

Najzdrowsze mi瘰o:
-  鈍ie篡 tatarek uskrobany w domu z kawa趾a pol璠wicy przy pomocy ostrego no瘸, z 鄴速kiem, oliw, cebulk i przyprawami,
- gotowane mi瘰o roso這we (rostbef, szponder, pr璕a - ze wzgl璠u na szpik),
- mielona ciel璚ina lub wieprzowina na pulpeciki, kotlety (mo積a ugotowa, udusi lub usma篡),
- pieczone mi瘰o (opr鏂z wieprzowiny mamy przecie inne gatunki, na przyk豉d baranina, kr鏊ik, zdrowsze od drobiu, ale i dr鏏, je郵i swojski, mo積a czasami podawa).
Zw豉szcza wieprzowin i dr鏏 powinno si bardzo troskliwie doprawia i nie nadu篡wa (je嗆 na okr庵這 przez kilka dni), gdy te gatunki mi瘰a s wych豉dzaj帷e i dzia豉j 郵uzotw鏎czo na organizm.

Takie jedzenie, jak biszkopt czy s這ne paluszki nie zawiera 瘸dnych warto軼iowych sk豉dnik闚 od篡wczych - s to "puste kalorie". A wi璚 nie na co dzie.

Napoje z sok闚 oraz z dodatkiem cytryny dzia豉j wych豉dzaj帷o, do przyj璚ia w upa造, a poza upa豉mi nie codziennie, raczej wyj徠kowo. Najzdrowsze napoje, to:
- woda 廝鏚lana lub kran闚ka (zale篡 od jako軼i miejscowej wody) z filtra, w kt鏎ym wk豉d wymienia si nie rzadziej, ni co miesi帷 - zimna lub gor帷a,
- koktajl b這nnikowy - niezbyt g瘰ty z dodatkiem wody 廝鏊anej lub mineralnej (niewielkie ilo軼i, wy陰cznie niegotowanej),
- niekt鏎e herbaty oryginalne (wy陰cznie 鈍ie穎 parzone, ale niemocne) lub zio這we, kawy zbo穎we z dodatkiem miodu, s這dkiej 鄉ietanki (nie-UHT),
- lekkie kompoty (podgrzewane do zagotowania, nie gotowane d逝go).
Z miodem w napojach tak瞠 nie nale篡 przesadza, wystarczy 1-2 razy dziennie ten dodatek.
Martucha

« Odpowiedz #3 : 13-10-2009, 14:20 »

Dzi瘯uj Gra篡nko za odpowied.
Czyli dodam inne rodzaje mi瘰 i nie tylko gotowane.
Posi趾i przygotowuj zawsze wieczorem a babcia podgrzewa i podaje ma貫mu na obiad.
Wiem, 瞠 lepsze jest jedzenie 鈍ie穎 przygotowane ale nie mam takiej mo磧iwo軼i.

Co do mleka modyfikowanego to teraz wiem, 瞠 jest ma貫mu do niczego niepotrzebne a wr璚z szkodliwe. Ale presja otoczenia jest ogromna. Bo jak to dziecko nie pije mleka, przecie ro郾ie, potrzebuje wapnia - powtarzaj mamy, babcie, kole瘸nki, ...
I tak uwa瘸j mnie za dziwol庵a bo gotuj obiadki (przecie gerberki s takie zdrowe), przesta豉m szczepi, nic nie robi jak dziecko kicha i kaszle a teraz skazuj dziecko na po豉manie wszystkich ko鎍zyn bo nie pije mleka i nie je danonk闚.
Novalijka
*

MO: 05-01-2008
Wiedza:
Sk康: 奸御k
Wiadomo軼i: 371

« Odpowiedz #4 : 13-10-2009, 14:36 »

Cytat
I tak uwa瘸j mnie za dziwol庵a bo gotuj obiadki (przecie gerberki s takie zdrowe), przesta豉m szczepi, nic nie robi jak dziecko kicha i kaszle a teraz skazuj dziecko na po豉manie wszystkich ko鎍zyn bo nie pije mleka i nie je danonk闚.

Tak, wyrodna matka msn-wink
Witaj w klubie Martucha, mnie te otoczenie nie rozumie, c騜 to ich problem smile

Wczoraj to ju historia, jutro to tajemnica, a dzi to dar losu, z dar闚 nale篡 si cieszy smile
Grazyna
« Odpowiedz #5 : 13-10-2009, 14:54 »

Dlatego (z powodu wapnia) nale篡 doda wi璚ej jaj i zielonych warzyw - szczypiorku, jarmu簑, broku堯w, brukselki, kapusty, fasolki szparagowej oraz fasoli (zupa fasolowa, fasola z warzywami i boczkiem). Koktajl jest dobrym 廝鏚貫m wapnia (nasiona s這necznika, orzechy).
Bardzo bogatym 廝鏚貫m wapnia jest ma郵anka (tyle, co mleko).
jomich
« Odpowiedz #6 : 14-10-2009, 08:24 »

Dopisz si tutaj z dwoma pytaniami.
A je郵i 18-to miesi璚zny maluch nie mo瞠 je嗆 jajek (b ostre wymioty po dowolnej ilo軼i 鄴速ka), to jak te cenne jajkowe sk豉dniki uzupe軟i?

Synek mia przed逝瘸j帷 si 鄴速aczk i kiepskie pr鏏y w徠robowe - od jakiego oleju powinni鄉y zacz望 MO?

« Ostatnia zmiana: 10-09-2012, 20:16 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #7 : 14-10-2009, 08:40 »

Najlepiej jednak rozpocz望 od oliwy i zapewni po kolei ochron ca貫go uk豉du pokarmowego.

Jajek nie mo積a zast徙i niczym innym - nie ma nic r闚nie warto軼iowego. W jakiej postaci podawa豉 jajka, z jakim t逝szczem? Mo積a jedynie pr鏏owa jaj przepi鏎czych. Czy ju pr鏏owa豉?
jomich
« Odpowiedz #8 : 14-10-2009, 10:07 »

Podawa豉m jajka w zupce  i same gotowane i zawsze reakcja byla taka sama.Nawet b minimalna ilo軼 鄴速ka wywo造wa豉 ogromne wymioty.

Przepi鏎cze spr鏏owa豉m raz-by這 to samo.

Mo瞠 podejm jeszze jedn pr鏏 z przepi鏎czymi.
Martucha

« Odpowiedz #9 : 15-10-2009, 11:10 »

Czy dobrym pomys貫m by這by dodawanie zmielonego s這necznika i orzech闚 (ok. 1 造瞠czki) do obiadku? M這dy za nic nie chce pi KB.
Grazyna
« Odpowiedz #10 : 15-10-2009, 15:31 »

Czy dobrym pomysłem byłoby dodawanie zmielonego słonecznika i orzechów (ok. 1 łyżeczki) do obiadku? Młody za nic nie chce pić KB.

Facet to zawsze ma muchy w nosie - może szklaneczkę whisky?
Porównaj http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6811.msg81800#msg81800

Masz pewnie na myśli świeżo obrane (słonecznik bez łusek)? Chyba dobry byłby specjalny młynek do orzechów, bo w blenderze to tłuste będzie się źle rozdrabniało. Ale można dodawać, jeśli dziecko dobrze je toleruje.
Martucha

« Odpowiedz #11 : 16-10-2009, 11:46 »

My郵a豉m o s這neczniku 逝skanym suszonym. A ziarna i orzechy do koktajlu miel w m造nku do kawy i nie ma 瘸dnych grudek.
M鎩 m捫 jak zobaczy z czego robi koktajl to powiedzia, 瞠 tego nie b璠zie pi. Ale wypi.
Ach ci faceci, czasem gorzej ni z dzie熤i.
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!