Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:25 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Jad³ospis malucha  (Przeczytany 14914 razy)
Martucha
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 46
MO: 15-09-2008; Mê¿yk 14-09-2009
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 44

« : 13-10-2009, 10:26 »

Proszê o przeanalizowanie jad³ospisu mojego 2-letniego synka. Nie wiem czy dobrze go karmiê i czy dostaje wszystko to co m³ody organizm potrzebuje do wzrostu.
Od 2 miesiêcy nie podajê ju¿ mleka (Bebilon pepti) i mam w±tpliwo¶ci czy dobrze zrobi³am.

I ¶niadanie (ok. godz. 8): Jajecznica na ma¶le z 1 jajka + ma³y pomidor lub\i ma³y ogórek kiszony.
II ¶niadanie (ok. 10): Owoc (jab³ko, gruszka, brzoskwinia, banan)
Obiad (14-15): Kasza (gryczana, jaglana, manna - rzadko), warzywa sezonowe gotowane (2-3 rodzaje), miêsko (raz w tygodniu gotujê wiêksz± ilo¶æ np. szynki i kawa³ek wo³owiny, czasem piersi z kurczaka, mielê i mro¿ê). To wszystko razem podgrzewam z dodatkiem oliwy lub mas³a. Do tego surówka z marchewki, kapusty kiszonej lub ogórek kiszony.
Podwieczorek: Owoc
Kolacja (ok. 19): To co na obiad ale bez miêsa.

Do picia dostaje rozcieñczone soki (1:3) lub wodê z miodem i cytryn±.
Czasem w ci±gu dnia zje biszkopta, kilka paluszków s³onych, ³y¿eczkê miodu.

Czekam na uwagi i sugestie.
Zapisane
Stañczyk
« Odpowiedz #1 : 13-10-2009, 10:55 »

Od 2 miesiêcy nie podajê ju¿ mleka (Bebilon pepti) i mam w±tpliwo¶ci czy dobrze zrobi³am.
A co dziecku dobrego daje takie mleko? Dwudziesto-miesiêczne dziecko zjada ju¿ wszystko, wiêc nie potrzebuje mleka matki, a co dopiero takiego sztucznego szajsu.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #2 : 13-10-2009, 12:05 »

Do jajecznicy mo¿na jeszcze podawaæ (tak samo, jak dla doros³ych) fasolkê szparagow±, cukiniê - póki jest, warzywa korzeniowe. Pomidory ju¿ coraz mniej warte, a ogórek kiszony bardziej pasuje do obiadu.

Na obiad lepiej by³oby dawaæ miêsko ¶wie¿o przygotowane, nie - mro¿one i potem odgrzewane. Mro¿one produkty powinno siê podawaæ raczej wyj±tkowo.

Najzdrowsze miêso:
-  ¶wie¿y tatarek uskrobany w domu z kawa³ka polêdwicy przy pomocy ostrego no¿a, z ¿ó³tkiem, oliw±, cebulk± i przyprawami,
- gotowane miêso roso³owe (rostbef, szponder, prêga - ze wzglêdu na szpik),
- mielona cielêcina lub wieprzowina na pulpeciki, kotlety (mo¿na ugotowaæ, udusiæ lub usma¿yæ),
- pieczone miêso (oprócz wieprzowiny mamy przecie¿ inne gatunki, na przyk³ad baranina, królik, zdrowsze od drobiu, ale i drób, je¶li swojski, mo¿na czasami podawaæ).
Zw³aszcza wieprzowinê i drób powinno siê bardzo troskliwie doprawiaæ i nie nadu¿ywaæ (je¶æ na okr±g³o przez kilka dni), gdy¿ te gatunki miêsa s± wych³adzaj±ce i dzia³aj± ¶luzotwórczo na organizm.

Takie jedzenie, jak biszkopt czy s³one paluszki nie zawiera ¿adnych warto¶ciowych sk³adników od¿ywczych - s± to "puste kalorie". A wiêc nie na co dzieñ.

Napoje z soków oraz z dodatkiem cytryny dzia³aj± wych³adzaj±co, do przyjêcia w upa³y, a poza upa³ami nie codziennie, raczej wyj±tkowo. Najzdrowsze napoje, to:
- woda ¼ródlana lub kranówka (zale¿y od jako¶ci miejscowej wody) z filtra, w którym wk³ad wymienia siê nie rzadziej, ni¿ co miesi±c - zimna lub gor±ca,
- koktajl b³onnikowy - niezbyt gêsty z dodatkiem wody ¼rólanej lub mineralnej (niewielkie ilo¶ci, wy³±cznie niegotowanej),
- niektóre herbaty oryginalne (wy³±cznie ¶wie¿o parzone, ale niemocne) lub zio³owe, kawy zbo¿owe z dodatkiem miodu, s³odkiej ¶mietanki (nie-UHT),
- lekkie kompoty (podgrzewane do zagotowania, nie gotowane d³ugo).
Z miodem w napojach tak¿e nie nale¿y przesadzaæ, wystarczy 1-2 razy dziennie ten dodatek.
Zapisane
Martucha
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 46
MO: 15-09-2008; Mê¿yk 14-09-2009
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 44

« Odpowiedz #3 : 13-10-2009, 13:20 »

Dziêkujê Gra¿ynko za odpowied¼.
Czyli dodam inne rodzaje miês i nie tylko gotowane.
Posi³ki przygotowujê zawsze wieczorem a babcia podgrzewa i podaje ma³emu na obiad.
Wiem, ¿e lepsze jest jedzenie ¶wie¿o przygotowane ale nie mam takiej mo¿liwo¶ci.

Co do mleka modyfikowanego to teraz wiem, ¿e jest ma³emu do niczego niepotrzebne a wrêcz szkodliwe. Ale presja otoczenia jest ogromna. Bo jak to dziecko nie pije mleka, przecie¿ ro¶nie, potrzebuje wapnia - powtarzaj± mamy, babcie, kole¿anki, ...
I tak uwa¿aj± mnie za dziwol±ga bo gotujê obiadki (przecie¿ gerberki s± takie zdrowe), przesta³am szczepiæ, nic nie robiê jak dziecko kicha i kaszle a teraz skazujê dziecko na po³amanie wszystkich koñczyn bo nie pije mleka i nie je danonków.
Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #4 : 13-10-2009, 13:36 »

Cytat
I tak uwa¿aj± mnie za dziwol±ga bo gotujê obiadki (przecie¿ gerberki s± takie zdrowe), przesta³am szczepiæ, nic nie robiê jak dziecko kicha i kaszle a teraz skazujê dziecko na po³amanie wszystkich koñczyn bo nie pije mleka i nie je danonków.

Tak, wyrodna matka msn-wink
Witaj w klubie Martucha, mnie te¿ otoczenie nie rozumie, có¿ to ich problem smile
Zapisane

Wczoraj to ju¿ historia, jutro to tajemnica, a dzi¶ to dar losu, z darów nale¿y siê cieszyæ smile
Grazyna
« Odpowiedz #5 : 13-10-2009, 13:54 »

Dlatego (z powodu wapnia) nale¿y dodaæ wiêcej jaj i zielonych warzyw - szczypiorku, jarmu¿u, broku³ów, brukselki, kapusty, fasolki szparagowej oraz fasoli (zupa fasolowa, fasola z warzywami i boczkiem). Koktajl jest dobrym ¼ród³em wapnia (nasiona s³onecznika, orzechy).
Bardzo bogatym ¼ród³em wapnia jest ma¶lanka (tyle, co mleko).
Zapisane
jomich
« Odpowiedz #6 : 14-10-2009, 07:24 »

Dopiszê siê tutaj z dwoma pytaniami.
A je¶li 18-to miesiêczny maluch nie mo¿e je¶æ jajek (b ostre wymioty po dowolnej ilo¶ci ¿ó³tka), to jak te cenne jajkowe sk³adniki uzupe³niæ?

Synek mia³ przed³u¿aj±c± siê ¿ó³taczkê i kiepskie próby w±trobowe - od jakiego oleju powinni¶my zacz±æ MO?






« Ostatnia zmiana: 10-09-2012, 19:16 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #7 : 14-10-2009, 07:40 »

Najlepiej jednak rozpocz±æ od oliwy i zapewniæ po kolei ochronê ca³ego uk³adu pokarmowego.

Jajek nie mo¿na zast±piæ niczym innym - nie ma nic równie warto¶ciowego. W jakiej postaci podawa³a¶ jajka, z jakim t³uszczem? Mo¿na jedynie próbowaæ jaj przepiórczych. Czy ju¿ próbowa³a¶?
Zapisane
jomich
« Odpowiedz #8 : 14-10-2009, 09:07 »

Podawa³am jajka w zupce  i same gotowane i zawsze reakcja byla taka sama.Nawet b minimalna ilo¶c ¿ó³tka wywo³ywa³a ogromne wymioty.

Przepiórcze spróbowa³am raz-by³o to samo.

Mo¿e podejmê jeszze jedn± próbê z przepiórczymi.
Zapisane
Martucha
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 46
MO: 15-09-2008; Mê¿yk 14-09-2009
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 44

« Odpowiedz #9 : 15-10-2009, 10:10 »

Czy dobrym pomys³em by³oby dodawanie zmielonego s³onecznika i orzechów (ok. 1 ³y¿eczki) do obiadku? M³ody za nic nie chce piæ KB.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #10 : 15-10-2009, 14:31 »

Czy dobrym pomysłem byłoby dodawanie zmielonego słonecznika i orzechów (ok. 1 łyżeczki) do obiadku? Młody za nic nie chce pić KB.

Facet to zawsze ma muchy w nosie - może szklaneczkę whisky?
Porównaj http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6811.msg81800#msg81800

Masz pewnie na myśli świeżo obrane (słonecznik bez łusek)? Chyba dobry byłby specjalny młynek do orzechów, bo w blenderze to tłuste będzie się źle rozdrabniało. Ale można dodawać, jeśli dziecko dobrze je toleruje.
Zapisane
Martucha
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 46
MO: 15-09-2008; Mê¿yk 14-09-2009
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 44

« Odpowiedz #11 : 16-10-2009, 10:46 »

My¶la³am o s³oneczniku ³uskanym suszonym. A ziarna i orzechy do koktajlu mielê w m³ynku do kawy i nie ma ¿adnych grudek.
Mój m±¿ jak zobaczy³ z czego robiê koktajl to powiedzia³, ¿e tego nie bêdzie pi³. Ale wypi³.
Ach ci faceci, czasem gorzej ni¿ z dzieæmi.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!