Niemedyczne forum zdrowia
12-12-2024, 15:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gorączka  (Przeczytany 142643 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Miejsce pobytu: Hogwart
wiadomości: 10.596

WWW
« : 23-10-2009, 10:47 »

Pytanie, może trochę przewrotne, ale ma Pan gigantyczną praktykę w tej kwestii więc myślę, że mi pan odpowie. Czy jest możliwość, żeby osoba w wieku 30 lat, można powiedzieć zdrowa, bynajmniej nie mająca jakichś objawów chorobowych lub stałych dolegliwości nie poradziła sobie z jakąś infekcją lub potocznie zwanym zapalenie? I "nie lecząc się", wiadomo o co pytam, zmarła lub spowodowała stan krytyczny?
    Chodzi o to, czy można sugerować się w oczyszczaniu wiekiem. Czyli, jeżeli osoba jest młoda lub dziecko małe, to można je pozostawić przez np. 3 tygodnie gorączkujące, wysoko i nie hamować objawów wierząc w to, że organizm jest młody, silny i sobie poradzi. Ale wnioskuję z odpowiedzi to co już Pan wcześniej napisał. Polegać można tylko i wyłącznie na wiedzy, wiek czy inne atrybuty nie dają pewności.
Oczywiście, że podstawą jest wiedza, gdyż bez niej wpadamy w panikę, a to, jak wiadomo, niczego dobrego ze sobą nie niesie.
    Jeśli chodzi o bezpieczny czas trwania gorączki, to trzydniowa, wysoka, nieustępująca gorączka jest powodem do niepokoju, a zatem wymaga porady lekarskiej.
    Drugą sprawą jest wysokość gorączki, po przekroczeniu której może ona być niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia. Od siebie powiem, że nie znam przypadku, by wysoka gorączka komuś zaszkodziła. Wszystkie doniesienia o szkodliwości wysokiej gorączki pochodzą z laboratoriów badawczych, gdzie tzw. naukowcy "odkryli", że w pewnej temperaturze białko ulega degradacji ("usmażeniu"). Pytanie tylko, czy organizm jest zainteresowany samounicestwieniem poprzez wytworzenie temperatury powodującej ścięcie się jego białek.
    Postaram się tutaj zebrać dostępne informacje na temat gorączki, by każdy mógł samodzielnie wyrobić sobie o niej opinię, a to pomoże samodzielnie podjąć decyzję co do ingerencji w razie wystąpienia wysokiej gorączki.

Cytuj z: Ian Sinclair "Szczepienia - niebezpieczne, ukrywane fakty"
Gorączka
Często nazywana jest naturalnym procesem leczenia. Gorączka charakteryzuje się wzrostem temperatury ciała, co jednocześnie przyspiesza metabolizm organizmu. Proces ten przyspiesza wydalanie, co powoduje także szybsze usuwanie toksyn z organizmu. Dodatkowo białe ciałka krwi, które mają za zadanie neutralizować i niszczyć substancje toksyczne, pobudzane są do szybszego działania. Paavo Airola, najlepiej sprzedający się autor publikacji o zdrowiu w Ameryce, wypowiedział się na temat gorączki:
Jest ona jednym z obronnych i uzdrawiających elementów organizmu, służy odzyskiwaniu zdrowia.
Dr Mendelsohn w swojej książce "Jak wychować zdrowe dziecko na przekór twojemu lekarzowi, pisze:
Jeśli twoje dziecko złapie infekcję, gorączka, która temu towarzyszy, jest zbawieniem, nie tragedią. (...) Wzrastająca temperatura ciała oznacza, że proces leczenia został przyspieszony. Jest to powód do radości, nie do zmartwień.
Thomas Sydenham, uznawany za angielskiego Hipokratesa, napisał o gorączce ponad 400 lat temu:
Gorączka jest maszyną natury, przeznaczoną na pole bitwy, by usunąć jej wrogów.
Sam Hipokrates rozpoznał atrybuty gorączki, pisząc ponad 2.300 lat temu:
Daj mi gorączkę, a wyleczę twojego pacjenta.
Pomimo że wysoka gorączka u dzieci może być niepokojąca, w mózgu człowieka znajduje się mechanizm, który reguluje oraz kontroluje jej wysokość. To zapewnia bezpieczeństwo organizmu. Dr Mendelshon stwierdził:
Leczyłem dziesiątki tysięcy dzieci, lecz widziałem tylko jeden przypadek gorączki, która by przekroczył 41 stopni Celsjusza. Nie jest to niczym niezwykłym, gdyż średnia temperatura u chorych dzieci w 95 proc. nie dochodzi do 40 stopni.
Wielu rodziców byłoby z pewnością przerażonych drgawkami u dziecka, występującymi jako efekt gorączki, lecz dr Mendelsohn uspokaja:
Wysoka gorączka nie wywołuje drgawek. Powstają one tylko w wyniku gwałtownego wzrostu temperatury. Jedynie 4 proc. dzieci z wysoką gorączka doświadczyło na jej skutek drgawek. Nie ma dowodów, aby twierdzić, że drgawki powodują dalsze szkodliwe efekty. Badanie przeprowadzone na 1.706 dzieciach cierpiących na drgawki gorączkowe dowiodło, że objawy te nie są przyczyną śmierci ani jakichkolwiek uszkodzeń.
Według australijskiego higienisty dra Alexa Burtona gorączka nie jest groźna, jeśli nie zostaje powstrzymywana przez antybiotyki, bądź pacjent nie jest zmuszony w czasie jej trwania do wykonywania pracy fizycznej czy psychicznej.
« Ostatnia zmiana: 29-04-2013, 15:26 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Miejsce pobytu: Hogwart
wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 13-07-2016, 16:41 »

Nowe badanie korzystające z matematycznych modeli wykazało, że korzystanie z leków przeciwgorączkowych podczas epidemii grypy zwiększa rozprzestrzenianie się choroby w społeczeństwie. Dzieje się tak, ponieważ zwiększa się liczba wirusów krążących w środowisku oraz liczba interakcji między osobami chorymi a zdrowymi. Krótko mówiąc, po lekach czujemy się fałszywie zdrowi i też zachowujemy się tak, jakby byśmy zdrowi byli. Chodzimy do pracy i zakażamy innych.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!