Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 00:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kranówka czy butelkowana  (Przeczytany 33512 razy)
Konradus
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
Skąd: Kraków
Wiadomości: 41

« : 25-10-2009, 08:47 »

Ciekawy artykuł na temat wody butelkowanej:

http://wiecejtlenu.pl/2008/04/24/nasz-tekst-w-przekroju/

Preferujecie kranówkę czy butelkowaną?
« Ostatnia zmiana: 25-10-2009, 08:49 wysłane przez Konradus » Zapisane

"Picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości"
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #1 : 25-10-2009, 09:27 »

Używam w domu filtr Brita. Wodę gazowaną kupuję w lecie, gdy są upały lepiej gasi pragnienie.
Zapisane

Ceo
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.07.2009.
Wiadomości: 91

« Odpowiedz #2 : 28-10-2009, 20:02 »

Zna się ktoś może na normach jakościowych/oznaczeniach wód?
Chodzi mi o wodę z kranu w Sopocie.

http://www.sng.com.pl/page.php?anim=2&page=38 (na dole strony)

Cytat
KOMENTARZ
Jakość wody podawanej mieszkańcom Sopotu spełniała wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Zbadano pod względem bakteriologicznym wodę ze wszystkich ujęć m. Sopotu oraz w sieci wodociągowej [9 prób]. Woda spełniała wymagania bakteriologiczne określone w ww Rozporządzeniu.

i

http://www.psse.sopot.pl/index.php?id=395

Cytat
stwierdza:

1.    przydatność wody do spożycia przez ludzi w strefie „Bitwy pod Płowcami”, która obejmuje obszar dolnego Sopotu- granicą strefy jest Al. Niepodległości na odcinku od 23-go Marca do granic z Gdańskiem

2.    zgodność charakterystyki metod badawczych zastosowanych w omawianych wyżej badaniach laboratoryjnych z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. Nr 61, poz. 417)


Lepiej będzie pić taką kranówkę, niż wodę butelkowaną w PETy?

Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 28-10-2009, 22:49 »

Lepiej będzie pić taką kranówkę, niż wodę butelkowaną w PETy?
Oczywiście, że taka kranówka jest zdrowsza.
« Ostatnia zmiana: 28-10-2009, 23:16 wysłane przez Heniek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #4 : 28-10-2009, 23:02 »

Oczywiście, że taka kranówka jest zdrowsza.
A co z Warszawą i podobnie zasyfionymi miastami ? Można używać zwykłej kranówki ? W domu stosujemy ją do gotowania, do parzenia herbaty wodę oligoceńską.
« Ostatnia zmiana: 28-10-2009, 23:16 wysłane przez Heniek » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 28-10-2009, 23:14 »

Tam, gdzie woda jest zasyfiona, pozostaje właśnie oligoceńska lub inna niskomineralna woda.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Konradus
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
Skąd: Kraków
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #6 : 29-10-2009, 07:55 »

Oczywiście, że taka kranówka jest zdrowsza.
A co z Warszawą i podobnie zasyfionymi miastami ? Można używać zwykłej kranówki ? W domu stosujemy ją do gotowania, do parzenia herbaty wodę oligoceńską.

Prosto do szklanki z kranu może nie ale przegotowana chyba już nie jest taka zła...?!
Zapisane

"Picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości"
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #7 : 29-10-2009, 08:27 »

My straciliśmy już zupełnie zaufanie do wody filtra i praktycznie go nie używamy i najprawdopodobniej wkrótce sie go pozbędziemy - a tyle pięniedzy na to poszło! Raz mieliśmy mineralizator, a potem się go pozbyliśmy, ale w efekcie okazuje się że taka woda jest do bani. Pijemy Jurajską w buteleczkach szklanych lub inną w plastiku. Natomiast do gotowania, czy herbaty - kranówa z Poznania.
Zapisane
Iris
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #8 : 29-10-2009, 08:45 »

My (mieszkam we Wrocławiu) używamy do gotowania z kranu po przepuszczeniu przez często zmieniany filtr Brita (choć coraz częściej zastanawiam się nad sensem korzystania z niego). Do picia i koktajli używam wody w szklanych litrowych butelkach "Cyranka". Niedawno zaczęliśmy pić tę wodę i wyobraźcie sobie, że syn nie chce jej pić, ponieważ jest "gazowana" (jest leciutko nasycona Co2). Natomias nam z mężem smakuje bardzo. Różnica w smaku w porównaniu z wodą z plastiku jest kolosalna.
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #9 : 29-10-2009, 08:53 »

syn nie chce jej pić, ponieważ jest "gazowana"
Mam ten sam problem z Jurajską. Po gazowanej drapie mnie w gardle, więc dzień wcześniej odkręcam butelkę i trochę gazu wylatuje.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2009, 22:05 wysłane przez Solan » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #10 : 29-10-2009, 09:14 »

Ale Jurajska jest też niegazowana! W moim mieście niestety tylko w buteczkach 0,33 L.
Zapisane
Angelikaa84
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #11 : 16-08-2010, 19:55 »

Mam problem z dostaniem wody mineralnej w szklanej butelce, wciąż poszukuję tej Jurajskiej. Poza tym nie mam auta i nie wiem czy dam radę targać kilka butelek takiej wody w szkle przez całe miasto.
Zastanawiam się w związku z tym czy lepiej w zastępstwie (mam nadzieję tylko tymczasowym) jest pić taką mineralną w plastikowych butelkach czy przegotowaną w emaliowanym czajniku wodę z kranu? Na niekorzyść tej ostatniej przemawia fluorowanie wody pitnej, bo fluoru z tego co się orientuję nie da się pozbyć poprzez przegotowanie. Bardzo proszę o radę, bo to dla mnie duży kłopot...
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #12 : 16-08-2010, 19:59 »

W zastępstwie wody butelkowanej pij/jedz "wodę arbuzową". Ja w ostatnie upały piję bardzo mało klasycznych płynów. Często sięgam natomiast po arbuzy albo pomidorki gruntowe. Można się tym napić tak, że żadne płynne uzupełniacze nie są potrzebne.
« Ostatnia zmiana: 16-08-2010, 20:02 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Angelikaa84
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #13 : 16-08-2010, 20:04 »

Dziękuję za radę, choć ja dużo piję, czuję taką potrzebę, musiałabym tym razem targać siaty arbuzów i pomidorów, a kilogramowo wyszłoby chyba jeszcze ciężej smile
A do KB też nie dodajesz wody ?
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #14 : 16-08-2010, 20:12 »

Bardzo często KB przyrządzam bez dodatku wody. Arbuz wystarcza całkowicie aby nawodnić KB.

Poza tym nie rezygnuj tak łatwo z arbuzów. To wspaniała roślina. "Woda arbuzowa" jest lepsza od wszystkich wód butelkowanych, choćby najdroższych, przyrządzanych przez mrożenie i rozmrażanie, filtrowanie kosmicznymi filtrami etc.
 
Na mnie arbuz działa jak słaba kawa, a nie ma skutków ubocznych kawy smile

Dla mnie jest to zdecydowanie nr 1 jeśli chodzi o zdrowe gaszenie pragnienia. Szkoda, że sezon na arbuzy nie trwa cały rok.

Oczywiście jeśli kupować arbuzy to kupować całe arbuzy, a nie po kawałku. Jeden arbuz może ważyć 4 kg, ale częściej więcej np. 7 kg. Czasem pakuje dwa takie arbuzy w mój "malutki" plecaczek i targam pieszo do domciu smile Gdyby to nie było takie dobre to by mi się nie chciało tego dźwigać. Nie ma porównania pomiędzy wodą organiczną zawartą w żywych roślinach np. arbuzach a wodą butelkowaną.
« Ostatnia zmiana: 16-08-2010, 21:07 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Angelikaa84
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #15 : 16-08-2010, 20:30 »

Przyznam, że dałeś mi do myślenia z tą wodą organiczną, zawsze warto spróbować, bo dostęp do takiej w lecie łatwiejszy niż te "białe kruki" - kupne wody w szklanych butelkach... smile
Zapisane
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #16 : 16-08-2010, 22:44 »

Tak mi Heniek narobiłeś smaku tym opisem arbuzów, że właśnie wróciłem ze sklepu z 10kg olbrzymem i nie omieszkam go spróbować. Wiem, że być może trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby o tej godzinie chodzić do sklepu, ale cóż miałem zrobić, jak mnie taka zdrowa ochota naszła? Poszedłem, kupiłem i idę ugasić pragnienie, a potem do lodówki żeby na jutro był zimny msn-wink.
Zapisane
Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #17 : 15-04-2011, 18:53 »

Mam takie pytanko:

Czy ktoś z Was mieszkający Kraków okolice, może polecić hurtownie, gdzie będę mógł dostać dobrej jakości wodę w szklanej Butli?
Mam już dość plastikowych opakowań i wody smakującej celafonem. :-)
Byłem w kilkunastu sklepach i jest spory problem z dostaniem wody w butelce szklanej - patologia.
Gdzie te czasy, kiedy normalnie w sklepach była dostępna woda w ciemnym szkle. Smutny
Problem również taki, że idzie mi całkiem sporo wody do picia - ok 3 litrów, dlatego fajnie byłoby
znaleźć hurtownie, co sprzedawałaby w 1 litrowych butlach.
Jeśli macie jakieś namiary, to liczę na pomoc.

Samemu udało mi się znaleźć coś takiego http://woda24.pl/16/cennik-woda-w-butelkach-szklanych/
niestety woda pakowana w butelki 0,33ml da się przeboleć - ale nic mi nie wiadomo na temat jej jakości - poza tym cenowo też nie wychodzi jakoś oszałamiająco.
« Ostatnia zmiana: 20-04-2011, 17:37 wysłane przez Apollo » Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #18 : 15-04-2011, 18:59 »

Na Placu Imbramowskim, przy dużym parkingu, można dostać "Jurajską" w szkle, w małych butelkach.
Zapisane

Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #19 : 15-04-2011, 19:03 »

Czy to jest ta... która podałem z linku wyżej? Wiadomo coś na temat jej jakości? W sumie właśnie zależałoby mi na wodzie w większym opakowaniu.
A co do tej Jurajskiej, to jeśli to jest ta z linka - to w sumie od producenta wyjdzie najtaniej, tylko biorąc np. 10 skrzynek - gdzie ja to w domu będę trzymał. :-)
« Ostatnia zmiana: 20-04-2011, 17:37 wysłane przez Apollo » Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!