Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 16:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy to oczyszczanie  (Przeczytany 64470 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #60 : 04-12-2009, 20:59 »

Dodam jeszcze, że ziemniaki w mundurkach zawierają sporo potasu. A w ogóle, to czemu Pani nie je ziemniaków?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #61 : 04-12-2009, 22:05 »

Leki obniżające cholesterol uszkadzają wątrobę (bardzo ważny organ), więc przeszkadzają, wręcz szkodzą, natomiast w czym przeszkadza cholesterol?
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #62 : 04-12-2009, 23:04 »

Kardiolog mi zmienił teraz na słabsze i tak biorę 3x dziennie po 1/2 Enarenal 5mg oraz Biosotal 80 1/2 dwa razy dziennie no i potas 1 raz dziennie ale potas wyszedł mi poniżej normy.
Nie jem ziemniaków chleba słodyczy tylko kasze-stosuje się ściśle do DP no i klops.
Dobra poczekam do marca przyszłego roku, może będzie poprawa.
Nie mogę ruszyć z tym kukurydzianym może wtedy spadł by mi ten cholesterol, ja go mam taki wysoki od wielu lat. Już pisałam w innym poście, że jadłam Benecol i piłam Danacol, podobno te sterole miały obniżyć a u mnie zawyżyły. Odkąd znalazłam się na Forum wszystko zmieniłam jem tak jak radzi Grażynka, jajka warzywa mięcho nie jem mleka słodyczy, a ten cholerny cholesterol ani drgnął. A nawet te trójglicerydy poszły w górę.
Kupiłam dziś książkę " Cała prawda o cholesterolu" -Sandra Cabot, dopiero zaczęłam czytać, ale z tego co zdążyłam zauważyć to nie należy się bać aż tak bardzo i podobno bardzo dobry jest karczoch. Pochodzę za nim .
Czy mieszanka na drogi moczowe mogła mi tak wypłukać potas, aha i jeszcze jedno po kuracji Slow Mag mam wynik powyżej normy.
Grawo załamałaś mnie i nie chodzi mi o twoje dolegliwości, tylko o to, że ty niczego nie rozumiesz o zdrowiu. Ja mam wrażenie, że ty nie jesteś w stanie, a nawet nie chcesz wziąć zdrowia we własne ręce. DP od marca? Enarenal prowadzi do zaburzeń rytmu serca, a lista ubocznych skutków jest długa. Nie ma to jak się zajechać na amen, aż mi się ciśnie: "Niech ci ziemia lekką będzie".
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #63 : 05-12-2009, 12:09 »

Chyba rzeczywiście jeszcze dużo muszę się uczyć, no cóż przynajmniej nie dostanę Alzhaimera bo mój umysł ciągle w ruchu.
Grażynko dziś jadłam wafle ryżowe/ 2 / , tak jak pisałam tylko te 2 kromki rano, gdyż kolacji nie jadam już całe wieki ale rano to ten chleb chodzi za mną jak za alkoholikiem drink. Spróbuję narzucić sobie reżim, potas będę kontrolować na razie biorę Kaldyum 600 mg 1x dziennie.
Ziemniaków nie jadłam bo chyba w książce wyczytałam że to badziewie, ale zacznę gotować w mundurkach- dziękuję Mistrzu za przypomnienie.
Machos jesteś młodym człowiekiem i życzę Ci dużo zdrowia, bo dużo robisz dla ludzi a to ważne, że nie żyjesz tylko dla siebie.
Ja już jestem stara to pewnie tak będzie jak piszesz, ja mam córkę starszą od Ciebie, chce tylko wyjaśnić, że to FORUM znalazłam przez przypadek w necie kiedy nie miałam siły chodzić. Miałam silną arytmię bóle zamostkowe i wysokie ciśnienie, refluks i wiele innych, najgorsza była arytmia, kiedy puls miałam 20 to czułam jak umieram..... To się działo w listopadzie ubiegłego roku/ aha cholesterol i trójglicerydy już wtedy miałam te same wartości/ Zaczęłam pić MO powoli zaczęłam się czuć dobrze a brałam wtedy
Rano       Betaloc         Południe Tertensif    Wieczorem          Prestarium       i na uspokojenie  XanaX
W maju pamiętam 3 maja pisałam posty, kiedy Mistrzowi zrodziła się myśl o utworzeniu Gabinetów Biosłone to ja już się czułam wyleczona nie brałam nic nie miałam arytmii i ciśnienie było książkowe, nawet wtedy pisałam pamiętam że otworzę taki Gabinet.
A w lipcu wszystko wróciło z jakby większą mocą i trwa do dziś.
Ale są też pozytywne strony picia MO:
codziennie rano oddaję stolec
nie mam refluksu
nie mam zgagi
 nie boli mnie głowa
nie dokucza mi rwa kulszowa
nie mam wzdęć
nie byłam jednego dnia chora, rano katar ból gardła a na wieczór koniec- bez tabletki
nie boli mnie gardło / kiedyś było to na porządku dziennym/
nie mam pulsu powyżej 80 / kiedyś non stop 100 110
nie odczuwam żylaka wprawdzie on jest ale jakby mniej widoczny no i nie boli
nie odczuwam zimnych nóg
nie boli mnie bark
pozbyłam się hemoridów
Reasumując jest więcej dobrego niż złego chyba przestanę na razie pisać i wkurzać Was poczekam na następne efekty.
Ja się nie skarżę na swój los ........             - jak mówi piosenka.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim przypadkiem, a że on jest inny niż wszystkie to wcale mnie nie dziwi. Całe moje życie było usłane dziwnymi przypadkami, Mistrz napisał w książce MO KB resztę zrobi za nas DNA.
Ja powiem inaczej MO KB resztę załatwi Bóg , jest takie przysłowie "Człowiek robi plany, Bóg się w niebie śmieje" frusty
« Ostatnia zmiana: 05-12-2009, 12:17 wysłane przez Grawo » Zapisane
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #64 : 05-12-2009, 19:34 »

Im z gorszego stanu się zaczyna powrót do zdrowia, tym trwa to dłużnej bo organizm jest słabszy a dodatkowo ma więcej do naprawienia. Wielu miało podobnie do ciebie, że po poprawie przychodzi pogorszenie, jednak i tak jest lepiej niż było początkowo. Aby poprawa była istotna, ciągła i długotrwała to muszą zostać wymienione zdefektowane komórki na pełnowartościowe,a to wymaga czasu, nie kilku tygodni czy miesięcy ale kilku lat. Jednak aby ta wymiana była skuteczna konieczna jest MO, KB i DP oraz wiedza o zdrowiu.
« Ostatnia zmiana: 05-12-2009, 19:36 wysłane przez Joker » Zapisane
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #65 : 05-12-2009, 21:47 »

Grawo, coś mi się wydaje, że te nawracające schorzenia wpędziły Ciebie  w dołek psychiczny.  Wielu z nas  zaczyna panikować szczególnie na początku picia MO. Ale spokojnie, nie możesz mówić, że jesteś stara i że Tobie już chyba nic nie pomoże. Masz 58 lat a przed Tobą jeszcze wiele lat wspaniałego życia. Twoja przyszłość nie musi być taka jak przeszłość. Jak odzyskasz zdrowie, to i nastawienie też będzie inne. Jeżeli jesteś w posiadaniu książek Mistrza to polecam Rozdział 10  Autosugestia (Zdrowie na własne życzenie, Tom I Oczyszczenie str. 72). Głowa do góry.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #66 : 06-12-2009, 18:34 »

Ja już jestem stara to pewnie tak będzie jak piszesz, ja mam córkę starszą od Ciebie,
Grawo nie wygłupiaj się z tą starością. Jak będziesz miała stówkę, to wtedy możesz być starsza. Dobrze, że trafiłaś na forum, tylko najtrudniejsze właśnie dla ciebie jest podejmowanie decyzji co do zdrowia. Bierzesz, brałaś mnóstwo leków przepisywanych przez lekarzy i tak utrzymujesz tą tapetę zdrowia, ale do kiedy? To dlatego tak napisałem o tej ziemi, której  nie życzę tobie i nikomu nie życzę. Nie masz drogi łatwej, ale próbuj. Nie wiem co mam ci poradzić, bo to ty wsłuchujesz się we własny organizm. Na ile to możliwe, to staraj się rezygnować z leków medycyny od chorób. Mam nadzieję, że ci się uda. Chyba nie masz jeszcze tak "rozwalonego" organizmu lekami farmacji.   
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Wira
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 01.06.2009. DP, KB - 01.12.2010
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #67 : 10-12-2009, 13:50 »

Mam nadzieję, że w trafnym dziale umiejscowię ten post - zawsze mam z tym problem  
Mam parę jakichś tam lat - i na grypę chorowałam może 2-3 razy. A teraz wydarzyło się coś bardzo dziwnego - chorowałam na grypę dwa razy w przeciągu czterech tygodni. Za pierwszym razem  sumiennie leżałam trzy dni - gorączka była, lecz delikatna, nie było kataru, lekkie łamanie tu i owdzie. Żadnych leków. Za drugim razem, to już była PORZĄDNA grypa. Aż jęczałam. biggrin biggrin.Zażyłam jeden raz ibuprom max, bo głowa chciała dosłownie pęknąć. Gorączka, co prawda, nie była zbyt wysoka, ale katar, ból głowy, łamanie - istne szaleństwo.
    I teraz tak sobie myślę - przez tak wiele lat rzadziutko chorowałam na grypę, a tu taka niespodzianka - dwa razy infekcja w ciągu tak krótkiego czasu. Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale może tak się stało dzięki MO i KB? Wynik oczyszczania? MO w czasie pierwszej infekcji zażywałam, ale w czasie drugiej odstawiłam na 3 dni.
    Jedyne, co mnie martwi - nie mam kaszlu - lekko chrząkam i tyle, a liczyłam, że teraz wypluję z siebie trochę więcej, bo największym moim zmartwieniem jest krtań, wiecznie obłożona, wieczna klucha. A tu nic. Czy jest na to jakieś wytłumaczenie?
« Ostatnia zmiana: 10-12-2009, 14:29 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #68 : 10-12-2009, 13:54 »

Cytat
największym moim zmartwieniem jest krtań, wiecznie obłożona
No to gorąca herbata z miodem: http://new.bioslone.pl/przepisy-medycyny-ludowej/goraca-herbata-z-miodem

...oraz post na forum http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5265.msg51236#msg51236
« Ostatnia zmiana: 31-12-2009, 14:37 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Wira
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 01.06.2009. DP, KB - 01.12.2010
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #69 : 10-12-2009, 13:58 »

Tak, Mistrzu, praktykowałam, ale wczoraj dowiedziałam się od Grażynki, że żle - bo piłam letnią (jak polecają producenci miodku), a trzeba gorącą, wtedy dopiero działa należycie i porządnie inhaluje.
 A ta moja podwójna grypa - to mogły być oznaki oczyszczania, bo jeśli tak, to jestem strasznie happy.
« Ostatnia zmiana: 10-12-2009, 14:02 wysłane przez Wira » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #70 : 10-12-2009, 14:54 »

Ja też wczoraj przechodziłam oczyszczanie lub 1-dniowy wirus żołądkowy, było mi bardzo zimno muliło w żołądku zbierało mi się na wymioty, ale nie miałam temperatury. Przeleżałam cały dzień w łóżku pod dwoma kołdrami, wieczorem nie robiłam MO, bo myślałam że to będzie dłużej trwało. Dziś wstałam zdrowa, rześka i pełna energii. Od jutra znowu piję MO. smile
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #71 : 11-12-2009, 11:39 »

Proszę Mistrza o pomoc. Zarówno ja jak i mój 18-letni syn mamy łokcie chropawe, wygląda to nieciekawie ja ubieram bluzki z dłuższym rękawem, ale mój syn ma problem na lekcjach W-f. Komentują to koledzy i on sie czuje niekomfortowo, co można zrobić na dziś. Jaka jest tego przyczyna, myśmy wcześniej tej przypadłości nie znali.

Dziękuję za artykuł"  Ile człowiek powinien pić ". Dużo mi wyjaśnił i już znam przyczynę moich dolegliwości.
Dobrze że jest to forum, bo Bóg da za jakiś czas wyjdę na prostą.

I tak właśnie mam wyniki sód na granicy normy wapń też potas poniżej normy a magnez powyżej- ale tu zasługa Slow mag który uzupełniałam od maja.
« Ostatnia zmiana: 11-12-2009, 11:56 wysłane przez Grawo » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #72 : 12-12-2009, 19:35 »

Dzięki Mistrzu za artykuł " Dlaczego suplementy diety są szkodliwe " i proszę jeszcze coś o trójglicerydach. Jak Pan to opisze to zaraz wszystko staje się takie oczywiste.
Dziś będę już spokojniej spała, ten portal był naprawdę potrzebny, tak uważam.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #73 : 31-12-2009, 16:12 »

Potworny ból w klatce piersiowej mnie dziś dopadł, kiedy robiłam zakupy, pojechałam nawet na oddział ratunkowy, ale tam tylu nieszczęśników zobaczyłam, że odechciało mi się ich pomocy. Nawiasem mówiąc, chyba musiałabym tam posiedzieć wiele godzin, więc wróciłam do domu wzięłam tabletkę na nadciśnienie / było 180/100/90 / i arytmię i czekam na dobre samopoczucie.
Tych bóli już nie miałam od marca, dlaczego teraz, czy to reakcja na olej lniany, który piję od kilku dni.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #74 : 31-12-2009, 17:39 »

Grawo, trzymam za ciebie mocno kciuki. Bólem zdrowiejemy. Jeśli organizm ma dużo do zrobienia, to będziesz miała na jakiś czas spokój, aż nagle nieoczekiwana reakcja. Czy reakcja na olej lniany, czy na kukurydziany? Dla mnie istotne i najważniejsze, że droga do zdrowia u ciebie się rozpoczęła. Nie jest i nie będzie gładko. U mnie i chyba nie tylko u mnie od wiosny do połowy jesieni jest spokój, a później się zaczyna i tak do marca. Jednak nie było tak źle z tobą, skoro wróciłaś do domu i nie skorzystałaś z pomocy. Jeszcze wymyśliliby ci coś niesamowitego i panika gotowa. Co poza bólem w klatce piersiowej miałaś? Nadciśnienie to bardziej z paniki. Ja kiedyś też napanikowałem się i miałem 180/100. Musisz brać proszki na nadciśnienie? Jakie masz ciśnienie na co dzień?
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #75 : 31-12-2009, 18:48 »

Dzięki Grażynko za stronkę, najbardziej pasuje mi do wieńcówki,  ale w kwietniu miałam robioną tomografię naczyń i serca i wynik jest rewelacyjny. Nawet kardiolog powiedział, że taki wynik wskazuje, iż biologicznie jestem 10 lat młodsza, takie tam testy kardiologiczne, miałam też wysiłkowe - wyszło dobrze. Jedynie arytmia, która to na każdym prawie EKG wychodzi, teraz też mam nasiloną. Dlatego też ciągle piję 1/2 dawki, bo tym czasem na więcej mój organizm nie pozwala. Tak myślę o tym refluksie, ja go miałam ale jak zaczęłam pić MO, to on znikł, a może teraz znowu wrócił, od tygodnia jestem na lnianym, może znów wrócę do oliwki z oliwek. Przed chwila wypiłam KB, ale zastanawiam się, czy robić przerwę z MO ?
Dzięki Grażynko za stronkę o mudrach, ściskałam paluszki i może dlatego teraz czuję się dobrze. Trochę mnie niepokoją moje trójglicerydy, jak myślisz kiedy wynik będzie dobry / miesiąc /, a może jeszcze coś mogłabym zrobić.
Ciśnienie mam od miesiąca książkowe nic nie biorę, tylko dziś 1/2 tabletki enarenalu z 5 mg. dawki, i potas.
Myślę, że jednak po świętach muszę zrobić kontrolne badania kardiologiczne.

Czytam książkę Mistrza i tam pisze, że  choroby trzeba odchorować, te które wcześniej występowały. To bardzo pasuje do mnie ja te bóle w klatce mam od 17 lat i zawsze EKG w normie, nawet na jakimś wypisie szpitalnym mam -stenocardis. Proszę Was kochani o rady.
« Ostatnia zmiana: 31-12-2009, 18:56 wysłane przez Grawo » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #76 : 01-01-2010, 16:15 »

Dziś już serce mnie nie boli, może jednak są to bóle z przełyku, lub dwunastnicy, a od rana miałam puste odbijania.
MO piłam i KB też, nowy rok zaczęłam z optymizmem, syn też w lepszej formie, gorączki już nie ma, został kaszel i katar.
Obyło się bez lekarzy w obu przypadkach.  thumbup
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #77 : 01-01-2010, 16:27 »

Czy do KB dodajesz orzechów (idealna alternatywa dla potasu w postaci paraleków)?

Te bóle mogą być od przepukliny rozworowej przełyku (są często mylone z objawami przed/zawałowymi). MO na bazie oliwy z oliwek. Olej cedrowy do surówek. Unikanie produktów kwasotwórczych. Spożywanie galaretek z siemienia lnianego.

Jeśli ciśnienie masz labilne z tendencją do nadciśnienia, to może byś wróciła do picia w MO ALOcitu?  Najpierw 6 m-cy ALOcit, a potem 3 m-ce czysty sok z aloesu. Czasookres picia MO na bazie ALOcitu byłby tutaj uwarunkowany stabilizacją ciśnienia. Na lęki i stres - Ignatia 15 CH (doraźnie).

Potraktuj to jako moje sugestie do rozważenia, a nie jako e-recepty.
« Ostatnia zmiana: 01-01-2010, 16:48 wysłane przez Zibi » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #78 : 01-01-2010, 18:35 »

Przepuklina rozworowa przełyku - jak ją zdiagnozować ? Jakieś 2 lata temu, przy tej samej sensacji pewien kardiolog powiedział mi to samo. Czy taka przepuklina jest do wyleczenia np. przez MO, czy muszę nauczyć się z nią żyć, tylko ten cholerny strach, jak go pokonać. Mam ignatię i stosuję, ale w sytuacji wczorajszej to było za mało.
Do KB używam orzechy i siemię, ale od dziś zaczynam pić galaretkę z siemienia, ale nigdy nie używałam oleju cedrowego, jutro za nim pochodzę.
Ciśnienie ostatnio mam idealne, tylko takie sytuacje jak wczorajsza, podwyższają mi je i wtedy biorę tabletkę.
Dziękuję Ci Zibi za wszystkie rady, ale Ty mądry jesteś, a ja widzę, że jeszcze dużo muszę się nauczyć. notworthy
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #79 : 01-01-2010, 19:08 »

Czy ja ten lek dostanę w aptece i jak go używać. Czy mogę zamówić u Ciebie i proszę jeszcze powiedz mi cokolwiek na temat : produkty kwasotwórcze.
Może napiszę co jem i błagam napisz mi co źle jem.
1. MO
2. Kawa
3.Jaja + warzywa / marchew, seler, zamiennie/ + 1 wafel ryżowy
4.Zupa jarzynowa na kościach i ze śmietaną
5. Kotlet + kasza gryczana + surówka
6. Kawa
7. KB  - czasami 2 dziennie wtedy drugi po sniadaniu
8. Czasami jakaś kiełbasa sucha, albo tylko jabłko.

Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!