Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kontakt metalu ze skórą  (Przeczytany 71115 razy)
chudy
« : 08-11-2009, 20:34 »

Witam

Jako że forum jest ogólne, mam nietuzinkowe pytanie  wacko
Czy ktoś spotkał się z teorią że jak złoto "brudzi" np. pierścionek palca (ciemnieje skóra) to oznacza że posiadacz pierścionka ciężko choruje lub jest stan zapalny w organizmie ? Czy to kompletna bzdura? Ciekaw jestem waszych opinii.

Pozdrawiam

Proszę nie pisać na początku postu witam, a na końcu pozdrawiam. To nie list do ciotki. // Mistrz
« Ostatnia zmiana: 08-11-2009, 20:39 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 08-11-2009, 21:30 »

Jest to temat do przemyślenia. Ja słyszałem wielokrotnie, że złoto ma właściwości antybakteryjne, jakkolwiek by to nie brzmiało. Faktem jest, że metale mają różne właściwości, a złoto, jako najszlachetniejsze, nie bez powodu jest też drogie. Złoto nie koroduje. Być może złoto właśnie jest najwrażliwsze na słabe sygnały elektryczne i magnetyzm płynące z ciała, a może to reakcja na bakterie na skórze.

Trzeba by poszukać w sieci.
« Ostatnia zmiana: 13-03-2010, 12:09 wysłane przez Solan » Zapisane
Boja
« Odpowiedz #2 : 08-11-2009, 21:54 »

Po zjedzeniu czosnku, na drugi dzień złota obrączka pozostawiała ślad na palcu i nie zawsze - nie wiem od czego to zależy.
Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #3 : 08-11-2009, 23:44 »

Złotnicy i chemicy stwierdzili, że im czystsze złoto, tym bardziej jest miękkie i łatwiej się ściera. Przekonali się też, że złoto można stapiać ze srebrem i miedzią. Stopy takie mają pewne zalety: są twardsze od czystego złota i topią się w niższej temperaturze. Zaczęto więc stosować stopy złota, najczęściej ze srebrem, rzadziej z miedzią.

Srebro śniedzieje pod wpływem siarki.
W czosnku obecne są substancje zawierające siarkę.
Resztę dopowiedzcie sobie sami. smile
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #4 : 08-11-2009, 23:57 »

Codziennie noszę szeroki, złoty pierścionek. Gdy jestem bardzo zestresowana, mam kłopoty z żołądkiem. Wtedy po ściągnięciu pierścionka palec jest ciemny. Kiedyś miałam trudnych kilka miesięcy - palec był czarny. Śmieszne, bo to się po prostu zmywa wodą z mydłem. Gdy nie mam kłopotów zdrowotnych, złoto w ogóle nie brudzi...
Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #5 : 09-11-2009, 08:09 »

A to ciekawe, bo ja zdrowy nie jestem, a obrączka nie brudzi?
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #6 : 09-11-2009, 11:47 »

Nie mam pojęcia, jak to się dzieje. Kiedyś, jak palec był czarny, znajomi śmiali się, że chyba umieram. Ponoć niektóre kamienie szlachetne też brudzą, gdy coś z organizmem nie tak, ale ja mam tak tylko ze złotem. Ponieważ mój pierścionek jest szeroki, jest to bardzo widoczne.
Zapisane
Zuzanka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 69
MO: 01.01.2009
Skąd: Stary Sącz
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #7 : 09-11-2009, 16:40 »

Kilka lat temu zwróciłam uwagę na to, że ile razy założyłam złoty pierścionek na palec środkowy, to zawsze  pod pierścionkiem na palcu  skóra była czerwona i złuszczona. Nosiłam również obrączkę na palcu serdecznym i takich zmian nie było. Ten wątek przypomniał mi o tym i dzisiaj robię eksperyment. Od rana mam pierścionek na środkowym palcu i obserwuję zmiany. Na razie nic się nie dzieje. Wertuję również wszystkie swoje książki dotyczące zdrowia. Na pewno gdzieś czytałam o tym. Jeśli znajdę, dam znać.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #8 : 10-11-2009, 08:29 »

Cytat
Kilka lat temu zwróciłam uwagę na to, że ile razy założyłam złoty pierścionek na palec środkowy, to zawsze  pod pierścionkiem na palcu  skóra była czerwona i złuszczona
Ja tak miałam przy noszeniu obrączki i po prostu przestałam ją nosić lol
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Nela_23
« Odpowiedz #9 : 10-11-2009, 11:20 »

A ja tak mam ze srebrem. Dotyczy to także łańcuszków. Zaczęło się to pojawiać po  pierwszej ciąży, przedtem nie bylo takich "efektów".
Zapisane
Skarabeusz2005
« Odpowiedz #10 : 10-11-2009, 11:33 »

Znaczy to, że w organiźmie jest stan zapalny.
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #11 : 11-11-2009, 14:03 »

Ja mam zegarek ze stalową bransoletką i najczęściej nie ma żadnych "efektów specjalnych", lecz czasami pojawia mi się ciemna obręcz na nadgarstku. Ciężko to jakoś wyjaśnić, sama nie zauważyłam zależności np. z chorobą. Piszę to dlatego, że widać zjawisko barwienia na ciemno mają nie tylko metale szlachetne.
Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #12 : 11-11-2009, 19:57 »

Wczoraj spotkałam się z koleżankami, jedna z nich ma ten sam problem - obrączka pozostawia czarny ślad na skórze. Gorzej - wystarczy potrzeć złotem po dłoni i zostaje czarna smuga. Próbowałyśmy wszystkie tą jej obrączką i żadnej z nas tak nie brudziła ja jej. To by znaczyło, że tylko w jej organizmie jest coś, co reaguje ze złotem i to bardzo szybko i mocno.

Bardzo jestem ciekawa, co o tym sądzi Mistrz, może się wypowie? Wszyscy będziemy wdzięczni za wyjaśnienie zagadki smile
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #13 : 10-03-2010, 21:54 »

Ponowiłabym pytanie - czy reakcja złotej biżuterii ze skórą (powstawanie ciemnych śladów) -mimo, że przez lata użytkowania nic się nie działo - wskazuje na stan zapalny w organizmie, czy też nie ma takiej możliwości? Pytam - ponieważ noszę tę samą obrączkę, pierścionek i bransoletkę przez ok. 4 lata i do dziś nie było nawet śladu ciemnej barwy na skórze. Dziś w miejscu publicznym - wyciągam swoją łapkę i ... patrzę z przerażeniem - czarna... Druga też... Do łazienki - kiepsko schodzi. Później do internetu - straszą chorobami. Możliwy jakiś związek z chorobą czy też nie?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #14 : 10-03-2010, 22:43 »

Związek z toksemią jest oczywisty. Prawdopodobnie w pocie znajdują się jony metali, winowajcą może być między innymi amalgamat w plombie. Dobrze za to, że organizm się ich pozbywa. Przyczyną może być też skład stopu używanych ozdób.
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #15 : 10-03-2010, 23:37 »

Toksemią - ale jaką.smile Pytam , gdyż w internecie pojawiają się sprzeczne opinie : od zabobonów do podejrzenia raka. Wskazuje się też często na istnienie w takich przypadkach poważnych problemów z sercem i wątrobą. Czy to możliwe?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #16 : 11-03-2010, 11:32 »

Tego nie wiem, wszystko jest możliwe. Pewnie jest tak, że toksyny u różnych ludzi uszkadzają różne organy, układy, zależy co kto ma słabsze. Jeśli plomba amalgamatowa jest uszkodzona, to wydziela składniki stopu i te wychodzą m. in. porami skóry, ale część z nich może po drodze uszkadzać organy. U niektórych te plomby są trwałe, wtedy lepiej ich nie ruszać. U innych, może na skutek składu śliny czy reakcji elektrycznych (to moje domysły zwane dywagacjami msn-wink) dochodzi do powolnego ścierania się plomb.

Jedna z naszych forumowiczek niedawno zabrała się za usuwanie amalgamatu. Niestety, trafiła na niedouczoną dentystkę, która siebie nie zabezpieczyła żadną maseczką ani nie zastosowała pacjentce specjalnej maseczki/wkładki zapobiegającej połknięciu i wdychaniu drobinek amalgamatu. Skończyło się poważną toksemią objawiającą się "mgłą mózgową" i czarnymi obwódkami wokół paznokci. Kto wie, jakie jeszcze szkody poniósł organizm narażony na zmasowany atak drobin amalgamatu.
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #17 : 11-03-2010, 11:42 »

Nie mam żadnych plomb amalgamatowych.
Zapisane
Zoska_ka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 02-07-2008
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #18 : 12-03-2010, 08:19 »

Ja od wielu już lat mam problem z uszami (chodzi o kolczyki). Na co dzień noszę złote, jednak nieraz do stroju nie pasują i wtedy zakładam srebrne lub sztuczną biżuterię. Z trudem udaje mi się wytrzymać te godziny w pracy, uszy robią się w okół dziurki czerwone ,puchną,  bolą i pieką. Wystarczy, że  założę złote i po dwóch godzinach objawy znikają. Aż trudno uwierzyć jak szybko następuje poprawa. Widać, że przede mną jeszcze długa droga do zdrowia.
Zapisane

MO pije też mąż, starsza córka i moja mała sznaucerka i od 06.2010 młodsza córka.
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #19 : 12-03-2010, 09:03 »

Zosiu, tym bym się akurat nie martwiła. Ja też mogę nosić w uszach tylko i wyłącznie biżuterię złotą.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!