Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 23:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Strach przed grypą"- program Teraz My- Tvn-dziś 22.35  (Przeczytany 14764 razy)
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« : 09-11-2009, 17:52 »

http://wiadomosci.onet.pl/2074937,448,dzis_w_teraz_my_ewa_kopacz_i_marek_balicki,item.html
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 09-11-2009, 19:48 »

Cytat
Dziś w "Teraz MY!" - strach przed grypą. Ta choroba to śmiertelne niebezpieczeństwo dla całej ludzkości czy doskonała okazja na zrobienie biznesu życia? Dyskusja minister zdrowia Ewy Kopacz z byłym szefem tego resortu, Markiem Balickim.

- dziś o 22.35 w TVN i Onet.pl.


                                                            

Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 09-11-2009, 23:23 »

Ależ to głupi, bezmyślny konował z tego Balickiego. Bodajby spuchł sukinsyn! Podła świnia! Mam nadzieję, że mu się spełni!
« Ostatnia zmiana: 09-11-2009, 23:29 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #3 : 09-11-2009, 23:28 »

Balicki chyba ma w tym jakiś interes... Nie zdziwiłbym się, gdyby za jakiś czas z całą rodziną wyjechał na Teneryfę lub gdzieś tam, gdzie się teraz jeździ na wakacje. Poziom dyskusji był żenujący...

Jednak Kopacz nie wprowadza leku nie dlatego, że jest niebezpieczny, tylko dlatego, że koncerny nie chcą odpowiadać za ewentualne komplikacje.

Ciekawy był wywiad z pracownikiem firmy farmaceutycznej. Powiedział On, że szczepionki na grypę działają raczej jak placebo i nie ma dowodów na to, że bronią nas przed chorobą.
« Ostatnia zmiana: 10-11-2009, 17:24 wysłane przez Solan » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #4 : 10-11-2009, 07:29 »

Tak, ta dyskusja, jak można się było spodziewać, wcale nie dotyczyła zdrowia, a jedynie wzięcia odpowiedzialności za powikłania poszczepienne.
Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 10-11-2009, 07:39 »

Tak, ta dyskusja, jak można się było spodziewać, wcale nie dotyczyła zdrowia, a jedynie wzięcia odpowiedzialności za powikłania poszczepienne.
To z jednej strony - pani Kopacz, bo Balickiemu chodziło jedynie o podporządkowanie się zaleceniom WHO i komisji europejskiej. Tak właśnie wygląda władza marionetek unijnych
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #6 : 10-11-2009, 07:41 »

Cytat
Balicki chyba ma w tym jakiś interes...
Jego wypowiedzi o tym świadczyły. Zero argumentów, zero jakiejkolwiek próby zrozumienia o czym mówi Kopacz. Po prostu zrobił sobie mini wykład o tym jak działa szczepionka i jak bardzo ją wszyscy potrzebujemy. WHO jest dla niego jedynym autorytetem tylko dlatego, że to WHO. Tak myśli albo osoba nie używająca rozumu, albo ktoś, komu kwota na koncie znacznie wzrośnie po tych wypowiedziach.
Pani Kopacz no niby o coś tam walczy, ale faktem jest, że dla niej jedynym wyznacznikiem jakości leków jest odpowiedzialność producenta za ewentualne skutki uboczne ich zażywania.
A udowodnić przecież, że dana osoba choruje w efekcie podania szczepionki jest za pewne trudne. Jest jednak faktem, że głośno powiedziała iż " coś tu śmierdzi" a w efekcie nie chce podpisać umowy z producentem.
Mam wrażenie, że ten program niewiele wniósł, bo z Balickim w ogóle nie dało się rozmawiać.
No ale może im więcej tych głosów przeciw tym może więcej ludzi zacznie ruszać głową, że faktycznie komuś zależy na naszej kasie i kalectwie a nie na zdrowiu.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #7 : 10-11-2009, 07:52 »

Cytat
bo Balickiemu chodziło jedynie o podporządkowanie się zaleceniom WHO i komisji europejskiej.

Jakby był w PO to też byłby przeciw tym szczepionkom...
Zapisane

michael27
« Odpowiedz #8 : 10-11-2009, 08:20 »

PO nie lubię, ale za to co Kopacz powiedziała wczoraj o naciąganej epidemii i szkodliwości szczepień ma u mnie duży plus!
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #9 : 10-11-2009, 09:01 »

Cytat
PO nie lubię, ale za to co Kopacz powiedziała wczoraj o naciąganej epidemii i szkodliwości szczepień ma u mnie duży plus!

A ja myślę, że to tylko próba usprawiedliwienia swojej decyzji o niepodpisywaniu umowy na zakup szczepionek. Musi mieć jakieś argumenty "za" dla swojej decyzji. Powołuje się na szkodliwość szczepień nie dlatego, że faktycznie tak myśli (jest lekarzem więc na pewno wierzy w zbawienność szczepionek) ale aby mieć podparcie dla swojej obawy o wzięcie odpowiedzialności za zakupione szepionki. Myślę, że gdyby udało jej się przeforsować w umowie zapis o przejęciu odpowiedzialności przez producenta, to taką umowę natychmiast by podpisała.
Zapisane

Marko67
« Odpowiedz #10 : 10-11-2009, 09:19 »

A ja myślę, że skarbnik PO oczekuję na odpowiednią kwotę od firm farmaceutycznych, przecież idą wybory!  mad
« Ostatnia zmiana: 10-11-2009, 17:25 wysłane przez Solan » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #11 : 10-11-2009, 09:33 »

A ja myślę że skarbnik PO oczekuję na odpowiednią kwotę od firm farmaceutycznych, przecież idą wybory!  mad

O to się rozchodzi, ale tym razem nie dostaną ani grosza, bo inni biorą i dziękują. Zrobią najwyżej z naszego rządu oszołomów w Unii i zmienią zdanie w przeciągu jednej nocy.
Zapisane
Fasolek
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 50
MO: 01-12-2008
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #12 : 10-11-2009, 11:11 »

Balicki faktycznie nie wykazał się WŁASNĄ elokwencją... strasznie wredna persona. Jeżeli ktoś nie widział i chciałby zobaczyć, proszę:

część pierwsza:
http://www.dailymotion.pl/video/xb3irf

część druga:
http://www.dailymotion.pl/video/xb3iqw

« Ostatnia zmiana: 10-11-2009, 17:26 wysłane przez Solan » Zapisane

Fasolek
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 10-11-2009, 12:13 »

Myślę, że gdyby udało jej się przeforsować w umowie zapis o przejęciu odpowiedzialności przez producenta, to taką umowę natychmiast by podpisała.

Z pewnością, a PO ogłosiłaby ten akt jako kolejny sukces rządu
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Stańczyk
« Odpowiedz #14 : 10-11-2009, 12:18 »

Obejrzałem teraz ten program i nie mam złudzeń, że tu - ani Balickiemu, ani Kopaczowej - nie chodzi o żadne zdrowie narodu. Balicki i Kopaczowa są po jednych pieniadzach. Kopaczowej chodzi tylko o to, żeby zrzucić z siebie odpowiedzialność za powikłania i odszkodowania. Balicki słusznie ją pyta: "po co negucjujecie, skoro szczepionki są szkodliwe?". Ale się zdenerwowałem  mad
« Ostatnia zmiana: 10-11-2009, 16:55 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #15 : 10-11-2009, 13:15 »

A ja myślę że skarbnik PO oczekuję na odpowiednią kwotę od firm farmaceutycznych, przecież idą wybory!

Nie zapominaj jednak, że już ogłosili, że szczepionki mogą być szkodliwe. Nawet jak teraz producent posmaruje skarbnikowi PO to co zrobi Kopacz? Podpisze umowę na zakup szczepionek, które podejrzewała o szkodliwość? To mógłby być wyborczy samobój. No, chyba, że zaraz ogłoszą, że polscy naukowcy właśnie zakończyli dodatkowe badania nad szczepionkami i okazało się, że jednak nie są szkodliwe
« Ostatnia zmiana: 13-11-2009, 20:06 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Fasolek
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 50
MO: 01-12-2008
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #16 : 10-11-2009, 13:28 »

Ja także uważam, że nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem narodu. Nawet posunąłbym się dalej - uważam, że obecny "kryzys" jest Pani minister na rękę; z braku kasy rodzi się całkiem niezła idea. Można nie chcieć kupić szczepionek pod pretekstem ich szkodliwości, a i tak zawsze chodzi o pieniądze. Po prostu - oszczędzamy na "lekach". I bardzo dobrze! To chyba jedna z nielicznych pozytywnych cech kryzysu, brak kasy na szczepionki smile
« Ostatnia zmiana: 10-11-2009, 17:28 wysłane przez Solan » Zapisane

Fasolek
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #17 : 10-11-2009, 13:58 »

Ta "troska" o bezpieczeństwo Pani minister wynika najpewniej z dziury budżetowej, jaka towarzyszy nam od zawsze. Powoli kończy się majątek narodowy jaki można upłynnić i na jakiś czas połatać przynajmniej część rzeczonej dziury. Balicki uprawiał tylko czysty lobbing w kiepskim charakterystycznym dla siebie stylu. Nie ustosunkował się merytorycznie do żadnego argumentu postawionego przez prowadzących. Jak przystało na polityka słyszał tylko to co chciał i mówił nie na temat.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #18 : 10-11-2009, 13:59 »

Zaczęła się ostra walka między przemysłem farmaceutycznym a naszym ministerstwem o czym świadczy ten artykuł:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Szczepionki-przeciw-grypie-AH1N1-moga-byc-niebezpieczne,wid,11674081,wiadomosc.html

Zapewne i tak wygra przemysł, ale te artykuły wskazują na szkodliwość szczepień i ludzie zaczną myśleć.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #19 : 10-11-2009, 16:53 »

Szkoda mojego prądu na tych kretynów. Balicki mi wygląda na chorego psychicznie psychiatrę; Kopaczowa to egocentryczka; a prowadzący to niedorozwoje i cieniasy, trzęsidupy. Jedna wielka hipokryzja. Niczego innego się nie spodziewałem. mad
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!