Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 01:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Reumatyzm?  (Przeczytany 7556 razy)
myszka
« : 16-01-2010, 20:39 »

Już drugi raz w tym roku (i trzeci w moim życiu) mam spuchnięty palec. Opuchlizna zjawia się zimą. Moja mama mówi, że to reumatyzm i że też to miała. Z ciekawości spróbowałam zrobić kataplazmy z siemienia lnianego i opuchlizna zmniejszyła się. Możliwe, że pomógłby każdy gorący okład.
Inne symptomy, które mogą być z tym powiązane, to zimne kończyny, często czerwony lub siny kolor rąk (i niektórych palców nóg) oraz skrzypienie i strzelanie stawów kolanowych i kręgosłupa. Często też mam obrzęki powiek i worki pod oczami, które, jak mi się wydaje, nasilają się po cytrynie, jajkach, mięsie (jem wołowe) i wywarach mięsnych.
 
Pamiętam, że wcześniej często łączyłam jogurty i twaróg ze sklepu z owocami (przeważnie jabłkami), i czasami po takim posiłku dłonie robiły się czerwone, gorące i jakby trochę spuchnięte. Ostatnio, podobny (ale o mniejszym nasileniu) symptom zauważyłam po zjedzeniu 4-5 łyżek galaretki w połączeniu z kiszoną kapustą. Teraz takich połączeń unikam, owoce jem osobno, produktów mlecznych nie jem w ogóle. Stosuję DP, KB, MO i mieszankę na drogi moczowe prawie pół roku. Ostatnio zaczęłam też jeść żelki Haribo .

Może ktoś z Was wie co to może być (reumatyzm, dna moczanowa?) i, najważniejsze, czy mam jakoś modyfikować DP i czy mogę sobie jeszcze w jakiś sposób pomóc. Będę wdzięczna za wszystkie opinie.
« Ostatnia zmiana: 16-01-2010, 21:39 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 16-01-2010, 21:50 »

W  zasadzie powinno pomóc wzbogacenie posiłków o większą ilość warzyw, w tym surowych. Jeśli problem będzie mało nasilony, z czasem minie sam, a teraz może się okresowo zaostrzać (dopiero piąty miesiąc na MO - trochę zmniejsz dawkę). Przeczytaj też artykuły o mleku na Portalu. Obrzęki masz na tle kuracji dróg moczowych. Razem stosowana, MO i zioła, mogą powodować zbyt dużą kumulację toksyn w układzie limfatycznym.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #2 : 16-01-2010, 23:13 »

Może ktoś z Was wie co to może być (reumatyzm, dna moczanowa?) i, najważniejsze, czy mam jakoś modyfikować DP i czy mogę sobie jeszcze w jakiś sposób pomóc. Będę wdzięczna za wszystkie opinie.
Tutaj masz o dnie moczanowej: - http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=2701.0
« Ostatnia zmiana: 17-01-2010, 11:41 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Anula
« Odpowiedz #3 : 18-01-2010, 10:53 »

Po prostu zrób sobie badania krwi. Jeżeli to dna moczanowa lub reumatyzm to wszystko wyjdzie w wynikach.



A po co, jak nie ma potrzeby. Nie dla każdego oddawanie własnej krwi jest takie "po prostu". Tu raczej mamy do czynienia z reakcją na oczyszczanie. I co Myszka innego zrobi, jeśli się okaże, że to reumatyzm. Weźmie leki? //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 18-01-2010, 12:32 wysłane przez Grażyna » Zapisane
myszka
« Odpowiedz #4 : 19-01-2010, 19:59 »

Dziękuję Wam za odpowiedzi, Grażyna, Zibi i Anula. Artykuły na Portalu i wszystkie wątki o nerkach i stawach przeczytałam, ale nie zaszkodzi wrócić do nich jeszcze raz, bo mogłam coś nie zrozumieć lub nie zauważyć.

Oczywiście, Grażynko, nie chodzi o to, że muszę znać nazwę choroby, która mi dokucza. Chciałabym wiedzieć jak sobie nie szkodzić i ewentualnie pomóc. Miałam nadzieję, że ktoś już miał podobne objawy i z nimi się uporał, a ja będę mogła spróbować zastosować te recepty. Ale, albo nikt tego nie miał, albo jeszcze nie odezwał się. Teraz, niestety, jestem zawalona pracą i będę mogła poważnie zająć się tematem dopiero za tydzień lub dwa. A do tego czasu zamierzam ograniczyć spożycie tłustego, a na spuchnięte palcy będę stosowała katapłazmy z siemienia lnianego i może okłady z siana. Może jak zejdzie opuchlizna warto spróbować polewanie zimną wodą? Myślę, że spróbuję i dam znać, czy było warto.

Co do tlustego, to ostatnio jadłam go więcej z powodu zimna, które bardzo mi dokucza oraz tego, że „ciągnie” mnie na tłuste (szczególnie tłuste ryby, świńskie nóżki, skórkę z boczku wędzonego, masło oraz mięso wołowe znajdujące się na kościach z których gotuję wywary). Zamierzam jednak tłuszcz ograniczać, bo wydaje mi się, że po jego spożyciu, moje ręce robią się gorące, zaczerwienione i jak by sztywniejsze. Nie pomaga to, że jem dużo warzyw surowych (mój nałóg z którym na razie nie daję sobie rady).

Jeżeli chodzi o obrzęk powiek, to nie jest to symptom, który utrudnia mi życie, dlatego nie zmniejszam dawki MO (obrzęk bardzo mi dokuczał po wprowadzeniu MO i DP, dlatego właśnie się wystraszyłam i wprowadziłam mieszankę na drogi moczowe). Ten objaw po prostu mnie niepokoi, bo obawiam się, że może coś nie tak robię. Może nerki, albo pęcherzyk żółciowy. Może to alergia, a ja nie reaguję. Teraz próbowałam wyjaśnić, czy nie szkodzą mi jajka -nie jadłam 4 tygodnie (od wprowadzenia DP jadłam 2-3 jajka dziennie). I niby wydawało się, że jest lepiej, ale ostatnio znów miałam obrzęki. Nie zauważyłam też, żeby picie mieszanki na drogi moczowe wpływało na stan powiek. Obrzęk pojawia się i znika niezależnie od tego czy piję zioła.

Zastanawiam się też, czy wybrałam właściwy olej. Po oleju kukurudzianym zamierzam wrócić do oliwy, gdyż czasami mam malutki refluksik. Ale też zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej zacząć olej z winogron, gdyż nadżerki w jelicie grubym mogą powodować toksemię, a refluks mi nie dokucza i ewentualnie mogę spróbować powalczyć z nim przy pomocy galaretki z siemienia lnianego.

Dlatego bardzo Was proszę dać mi znać, jeżeli nasuną się Wam jeszcze jakieś pomysły na ten temat. I jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #5 : 19-01-2010, 20:41 »

Cytat
Miałam nadzieję, że ktoś już miał podobne objawy i z nimi się uporał, a ja będę mogła spróbować zastosować te recepty.
Ależ oczywiście, tu prawie wszyscy w jakimś momencie mieli takie lub podobne objawy. Jeżeli wgłębisz się choćby w wątek http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=2211.0]Objawy po stosowaniu MO, to z pewnością coś znajdziesz, także w licznych innych wątkach. Ja miałam przez dłuższy czas i bardzo nasilone, tyle że dotyczyły różnych części ciała, różnych stawów: bioder, kolan, pięt, barków, nadgarstków, wstyd byłoby pisać o wszystkim (że taka ruina), ale i nie wstyd, jako że wśród nas to normalne. Były miesiące, gdy chodziłam o kulach, a bóle w ruchu, spoczynkowe, ciągnące, szarpiące, drętwienia i sztywność, męczyły mnie około dwóch i pół roku. Moja "recepta", to stosować doraźne zabiegi (np. okłady z kapusty, z ogrzanej soli, z gorczycy, oprócz tych, które wymieniłaś itp.), ale ogólnie - po prostu przeczekać. Kąpiele mogą jeszcze zwiększyć dolegliwości i spowodować większą kumulację toksyn przez działanie bodźcowe. Ale indywidualnie  niech każdy próbuje, co mu lepiej służy.

Gotując wywary, usuwasz po stężeniu nadmiar tłuszczu. Warzyw surowych należy jeść mniej więcej tyle, żeby dobowo zrównoważyć zjedzone białko, ale wiadomo, że nikt tego ważyć nie będzie. Nie zapominaj o choćby jednym koktajlu na dzień.

Obrzęk powiek także ma wiele osób, to objaw kumulacji toksyn, może w układzie limfatycznym, może w nerkach, co za różnica. Grunt, żeby nie poganiać organizmu stosując wiele kuracji na raz i spokojnie czekać na poprawę i wyzdrowienie, stosując metody prozdrowotne. Obrzęki będą mniejsze, gdy organizm nie będzie przeładowywany jedzeniem, które musi strawić, zutylizować. Żywność to także potężna dawka toksyn. Ilość i jakość trzeba wyważyć, a wszystko to dla siebie indywidualnie zoptymalizować. Reszta nie budzi uwag.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!