Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 05:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zakraplanie ucha alocitem  (Przeczytany 23843 razy)
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« : 31-12-2007, 09:53 »

Panie Józefie, moja córka (7 lat) przy każdej infekcji (zwłaszcza katar) ma przekrwione nieżytowe ucho, które ją pobolewa  - ten stan nawet po infekcji utrzymuje się nawet 2, 3 tygodnie – na szczęście lekarze twierdzą, że antybiotyk nie jest potrzebny, ale córkę boli to ucho i sytuacja powtarza się za każdym razem. MO stosuje 6m-cy.
Proszę mi doradzić, co zastosować – w książce pisze Pan o maści tranowej, ale także o zakraplaniu ucha alocitem (1:3 z wodą) – od czego zacząć? A może coś innego? Boję się, aby ten stan nie przerodził się w coś poważniejszego.



« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 16:38 wysłane przez Gloria » Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Jagoda47
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2004
Skąd: opolskie
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #1 : 03-01-2008, 12:36 »

Marcinie, kiedyś spytałam Pana Józefa, co używać na bolące ucho na które, ani alocit ani inne krople nie pomagały,powiedział mi abym rozcieńczyła wodę utlenioną i zakraplała ucho.
Trochę byłam zdziwiona, ale spróbowałam i dziś po roku od tamtej pory mam spokój z bólem ucha, który kiedyś pojawiał się kilka razy w roku.

Ponieważ Ty pytasz o dziecko, to może wodę utlenioną trzeba bardziej rozcieńczyć, ale tu myślę, że Pan Józef się wypowie i poda dokładny sposób dla dzieci i dorosłych, bo ja to robię na oko.

Rozcieńczyć to znaczy wymieszać ze zwykłą przegotowaną wodą.
« Ostatnia zmiana: 14-09-2012, 13:07 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 03-01-2008, 14:49 »

Dla dziecka należałoby zamówić w aptece 1% wodę utlenioną.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #3 : 04-01-2008, 09:15 »

Czekając na odpowiedź zastosowałem alocit – musze powiedzieć ze skutek był natychmiastowy – córkę przestało ucho boleć i jak na razie na nie nie narzeka – co będzie dalej to zobaczymy i oczywiście napisze na forum.
Mam tylko jeszcze pytanie jak długo zakraplać alocitem ucho ? Mistrzu?

« Ostatnia zmiana: 14-09-2012, 13:08 wysłane przez Klara27 » Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 04-01-2008, 12:46 »

Skoro alocit zadziałał tak szybko, to należałoby go stosować jeszcze przez dwa, trzy tygodnie licząc na to, że pomoże organizmowi w pozbyciu się chronicznego zapalenia ucha.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #5 : 04-01-2008, 12:59 »

Dziękuje Mistrzu, tak tez zastosuje – zapomniałem dodać że z ucha wyciągam jej takie brązowe skorupki – co to jest nie wiem ale na pewno długo tam siedziało a teraz już mu środowisko nie odpowiada msn-wink
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 04-01-2008, 17:27 »

Może to jest zaschnięta woskowina. W jej usuwaniu pomocna jest maść tranowa.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #7 : 06-01-2008, 11:30 »

Czy maść tranową naniesioną na wacik z patyczkiem po prostu włożyć do ucha?
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
belfegor95
« Odpowiedz #8 : 28-01-2008, 19:03 »

Mam podobne problemy z dzieckiem. Narzeka na ból ucha i wcześniej miał zapalenie ucha (miesiąc temu).Teraz jest to prawdopodobnie wirus ale zobaczymy co powie lekarz jutro.
Mistrzu, lub inne osoby, które stosowały alocit czy odpowiednia jest ta proporcja kropli citroseptu, na pół litra wody? Czy może do ucha powinno być to jeszcze bardziej rozcieńczone?
« Ostatnia zmiana: 14-09-2012, 13:09 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #9 : 29-01-2008, 14:10 »

Mnie łzawiło oko przez kilka dni, a właściwie sam kącik oka. Nie wiem co było tego przyczyną, bo nawet nie miałam żadnego zaczerwienienia. Stosowałam okłady z szałwii i ziela świetlika. Pomagało na krótko. Przypomniałam sobie o kroplach z alocitu. Zaczęłam zakraplać przez nos i przeszło już na trzeci dzień smile
Nie wiem tylko ile czasu potrzeba na moje zatoki, bo kiedyś zakrapiałam dość długo, ale nadal odksztuszam wydzielinę, która spływa do gardła. Postanowiłam spróbować raz jeszcze i znów zakraplam. Czekam na efekty. smile
« Ostatnia zmiana: 14-09-2012, 13:10 wysłane przez Klara27 » Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #10 : 02-11-2009, 09:30 »

Chciałam zapytać jak często i jak długo należy stosować zakraplanie alocitem w przypadku zapalenia ucha - stan podgorączkowy, obrzęk, swędzenie, ból.
« Ostatnia zmiana: 14-09-2012, 13:11 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #11 : 03-01-2010, 11:50 »

Może to jest zaschnięta woskowina. W jej usuwaniu pomocna jest maść tranowa.

Czytałam w książce, że należy dużo upchać tej maści. Ale jak to wykonać, aby wystarczająco głęboko się dostała i rozpuściła korek? Jeden raz nakładałam po prostu palcem, wczoraj użyłam patyczka do uszu i chyba trochę lepiej, ale po dwóch razach nie było jeszcze żadnego efektu. Jak długo stosować tę maść i jak często? Czy tylko raz dziennie - wieczorem, czy również rano?
Zapisane
Monique
« Odpowiedz #12 : 28-12-2010, 22:19 »

Syn 5,5 roku dzisiaj od rana ma gorączkę wahającą się między 37,5 a 38,5 i skarży się na ból ucha. Około 13 zakropiłam uszy alocitem rozcieńczonym w stosunku 1:10. Wieczorem około 21 znalazłam ten wątek i powtórzyłam zakrapianie ale tym razem użyłam alocitu rozcieńczonego 1:3. Syn usnął i po chwili zbudził się z krzykiem skarżąc się na pieczenie w uszach, bardzo płakał i trząsł się cały. Czy takie pieczenie to normalny objaw i czy można kontynuować zakrapianie w kolejnych dniach oraz jak często zakrapiać uszy. Dodam jeszcze że pije MO w 1/4 dawki od września 2010 i już wcześniej wielokrotnie miał problemy z uszami, które zawsze były leczone u laryngologa antybiotykami. Teraz antybiotyków nie bierze od sierpnia 2010.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #13 : 28-12-2010, 22:38 »

Czytaj.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=2368.msg17030;topicseen#msg17030

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6986.0

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=14921.0
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Monira
« Odpowiedz #14 : 29-12-2010, 11:00 »

Monique czy wygrzewałaś uszy?.
Ja od dłuższego czasu (parę lat) przechodzę z synem zapalenia ucha które kończyły się wizytami u laryngologa i antybiotykami plus sterydy. Im częściej leczyłam tym częściej były zapalenia. Bałam się zwykłego kataru, gdyż kończył się on oczywiście zapaleniem ucha. Od kiedy zaczęłam czytać forum tj. od wiosny 2010 roku syn odchorowywał zapalenia bez antybiotyków. Pierwszy raz był najgorszy bo najdłuższy. Syn nie miał temperatury, ale okłady bardzo mu pomogły, po wygrzaniu dość szybko przestały go boleć uszy, ale pojawił się niedosłuch, który trwał około miesiąca. Po tym czasie byłam kontrolnie u laryngologa, by stwierdzić jak jest z syna słuchem, i wszystko było ok  clap. Drugi raz miałam ostatnio, początkiem listopada. Doszło do bólu i zapalenia obu uszu. Trwało to również długo bo ponad 10 dni, bez temperatury, z wymiotami i silnym osłabieniem. Po tej chorobie zaczęło mu się mocno lać z nosa. Dużo mi pomogły krople z alocitu, z tym że dawałam je do nosa.
Drugi syn lat 4, w sobotę 18 grudnia obudził się w środku nocy z bólem ucha, płakał że go boli. Od razu zagrzałam sól zwykłą, wsypałam do skarpetki i kazał mu się na tym położyć. Wrzasku było wiele, ale stanowczo kazałam mu wygrzać, gdyż innej metody nie mam by mu ulżyć. Poddał się w końcu  i zasnął. Zdziwicie się ale rano nie skarżył się już na ucho. Profilaktycznie posmarowałam w środku wacikiem z maścią propolisową wg przepisu Lacky-ego. Do dziś nie usłyszałam, żeby go ucho zabolało. Dla mnie metoda wygrzewania jest najlepsza, no i nie mogę nachwalić się kropli alocitowych  thumbup.
« Ostatnia zmiana: 14-09-2012, 13:12 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Monique
« Odpowiedz #15 : 29-12-2010, 15:26 »

Dziękuję za podpowiedzi (linki do stron były bardzo pomocne). Okazało się, że syn ma anginę ropną z bólem ucha - choć uszy są ok - czyli ani czerwone, ani z wysiękiem, jednak bolą go.
Stosuję ciepłe okłady z soli + krople z alocitu. Czytam wątki nt. anginy co tam jeszcze mogę zrobić ....

Monira, a w jakich cyklach stosujesz krople z alocitu? ja stosuje tak jak do nosa - na zmianę do każdego ucha 1x dziennie - rano i wieczorem.
« Ostatnia zmiana: 14-09-2012, 13:12 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!