Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 09:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sok z trawy pszenicznej i jęczmiennej  (Przeczytany 50528 razy)
scorupion
« Odpowiedz #40 : 06-03-2012, 00:20 »

Niepotrzebnie komplikujecie prostą sprawę. Do koktajlu dodajemy pokrzywę, a nie sok z pokrzywy, buraki, a nie sok z buraków, marchew, a nie sok z marchwi, cytrynę a nie sok z cytryny. Identycznie jest z jedzeniem.


Wyciskam soki z wielu roślin, czy to że soki nie płyną naturanie strumykami znaczy, że są czymś nienaturalnym?
Absolutnie nie. Są szybkim dostarczeniem tego co organizm i tak przyjąłby w postaci całej zjedzonej rośliny, tracąc przy tym mniej energii na jej trawienie. Właśnie taka jest główna idea wyciskania soków z roślin, a skoro człowiek pojął jak to działa, to może i powienien z tej widzy skorzystać, tymbardziej że ma same plusy, zero minusów..

Przecież to jest opisane na forum. Poważnie nie chce wam sie czytać?
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #41 : 06-03-2012, 10:11 »

Teraz faktycznie jestem za tym żeby uczestnictwo na forum było obwarowane przeczytaniem książek. Ale tego nie da się niestety sprawdzić. Chociaż jest metoda... zakaz pisania na 30 dni, lub to co polecałem wcześniej (odpowiednia plakietka). Z drugiej strony każde forum jest dla poszukujących porady i nie można aż tak restrykcyjnie podchodzić do tematu.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #42 : 06-03-2012, 10:57 »

Nikt tu jakoś nie wspomniał o tym, że wyciskane soki mają za dużo witamin i związków mineralnych w stosunku do innych składników odżywczych, w związku z czym organizm może zostać nimi zbyt mocno w danej chwili obciążony i zmuszony do usunięcia. Jeżeli się dodatkowo traktuje sok z trawy (swoją drogą niezła ciekawostka), jako źródło witamin i związków mineralnych, zamiast spożywać je z błonnikiem, białkiem i innymi substancjami naturalnie współtowarzyszącymi, to można sobie po prostu przeciążyć wątrobę i nerki. Dlatego picie soku z trawy (strasznie śmiesznie to brzmi - sok z trawy) nie jest zgodne z ideą Biosłone.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #43 : 06-03-2012, 11:11 »

Nikt tu jakoś nie wspomniał o tym, że wyciskane soki mają za dużo witamin i związków mineralnych w stosunku do innych składników odżywczych, w związku z czym organizm może zostać nimi zbyt mocno w danej chwili obciążony i zmuszony do usunięcia.

No i co wspominać jak to wielokrotnie było opisywane na forum i jest w książce.  Ale zaczyna być interesująco gdyby rzeczywiście odwrócić sytuację i zamiast soku z trawy jeść samą trawę. Buhahaha, ubaw aż miło.
Jeszcze jakieś ciekawostki wynikające z twojej głębokiej wiedzy Brer?

Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #44 : 06-03-2012, 11:53 »

Są szybkim dostarczeniem tego co organizm i tak przyjąłby w postaci całej zjedzonej rośliny, tracąc przy tym mniej energii na jej trawienie.
A potem trzeba dodać otrębów, żeby uzupełnić błonnik, no i sobie polatać, żeby spalić energię zaoszczędzoną na trawienie.
« Ostatnia zmiana: 06-03-2012, 14:21 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #45 : 06-03-2012, 14:04 »

Przeczytałem ten wątek i własnym oczom nie wierzę. Zacząłem zaglądać do naszych podręczników, czytać czy czegoś nie przeoczyłem i nic podobnego, co tutaj jest wypisywane nie znalazłem. W moim organizmie nie zachodzą (na razie), jakieś spektakularne zmiany, dlatego nie jestem w stanie podzielić się z forumowiczami dobrymi poradami, dotyczącymi profilaktyki prozdrowotnej. Jednak moje niewielkie, osobiste i rodzinne doświadczenia w dochodzeniu do zdrowia i zapobieganiu chorobom oraz wiedza jaką zdobyłem z książek, forum i portalu, każą mi odpowiednio zareagować.

Od kilku dni Brer opowiada jakieś cuda... a tam cuda, puszcza bąki, całkowicie niezgodne z ideą Biosłone.
Cytat
Sok z trawy pszenicznej jest jednym z najzdrowszych pokarmów jakie można dostarczyć organizmowi.
Prosiłbym o podanie dokładnie, na którym miejscu sie znajduje, jakie cudo ten soczek wyprzedziło i skąd takie cudne info.

Cytat
Podobno duże znaczenie ma fakt, aby wyciskać sok mechanicznie (tj. ręcznie aby żadne ładunki elektryczne nie znajdowały się w soku, co się tyczy zresztą każdego soku nie tylko z pszenicy).
Przecież zaraz znajdzie się jakiś nawiedzony elektryk i podpowie, że wystarczy przed wypiciem włożyć do soku przewód PE i odprowadzić ładunek elektryczny. smile

Cytat
Co się nie zgadza? Sądzisz że każdy pokarm jest równy każdemu?
Jeśli pokarm nie ma witamin, to nawet przy idealnie szczelnym jelicie nie masz z czego budować wartościowych komórek, a sok z kiełkującej pszenicy zdrowy jest (czytaj bogaty w substancje odżywcze).
Brer co tu porównujesz, śmieci z marketu do soku z pszenicy? No to masz rację. Ale my mówiąc o żywieniu nie mamy na myśli śmieciowego, przetworzonego, jałowego gówna, tylko normalne (nie super zdrowe) mięso, owoce, warzywa i ewentualnie zboża (bezglutenowe!). One to, dostarczają nam wszystkich niezbędnych do życia w zdrowiu witamin i minerałów. Nie mówimy w tym przypadku o diecie w chorobie. Bo to inna bajka.

Cytat
Jak już powiedziałem picie soku z trawy pszenicznej nie leży w sprzeczności z ideą Biosłone
Leży w sprzeczności. Jak nie doskwierają nam żadne dolegliwości, to jemy tak jak nasz przodek, myśliwy-zbieracz. A On prawdopodobnie trawy używał jak my dzisiaj nici dentystycznych lub do gry wstępnej ze swoją kobitką w piękny letni dzień, na łonie natury. msn-wink

Cytat
Wyciskam soki z wielu roślin, czy to że soki nie płyną naturanie strumykami znaczy, że są czymś nienaturalnym?
Absolutnie nie. Są szybkim dostarczeniem tego co organizm i tak przyjąłby w postaci całej zjedzonej rośliny, tracąc przy tym mniej energii na jej trawienie. Właśnie taka jest główna idea wyciskania soków z roślin, a skoro człowiek pojął jak to działa, to może i powienien z tej widzy skorzystać, tymbardziej że ma same plusy, zero minusów.
No, tutaj to już poszedłeś po bandzie. Do czego w naszym organizmie potrzebna jest pektyna i celuloza, to już nie raczyłeś sprawdzić.
Pytasz czy soki są czymś nienaturalnym? Ależ są czymś naturalnym.. pod warunkiem, że występują w swoich naturalnych środowiskach. Czyli owocowe w owocach, warzywne w warzywach a trawienne w żołądku. smile


Brer my nie potrzebujemy odkrywać jakiś nowinek. Nie potrzebujemy się ciągle rozwijać - nie jesteśmy dywanami. Obecnie przywracamy własne, skołowane przez cywilizację i te wszystkie super nowinki medyczne, życie (zdrowie) do norm jakie dała nam natura. Dzięki takim ludziom jak Mistrz i Hipokrates normy te zawarte na portalu Biosłone, zostały nam udostępnione. Teraz naszym zadaniem jest zgłębianie i wprowadzanie w nasze życie wiedzy, która jest wiedzą skończoną.

Szanowni Profilaktycy zdrowia to Wy jesteście pierwszą linią obrony i powinniście gwałtowniej reagować na takie "bąki". A tutaj nie dość, że reakcja jest słaba (raptem trzech czy czterech Profilaktyków), to jeszcze się między sobą sprzeczacie. Jak zwykle na straży pozostał Scorupion, który ma dość tłumaczenia, że nie jesteśmy wielbłądami. Za jakiś czas, jak nie będzie reakcji, to z poważnego forum zrobi się jakiś pudelek albo inna kafeteria. Może powinniście w przypadku tematów trudnych uzgadniać wspólne zdanie z Ekspertami?

 http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22561.0 Tutaj reakcja Profilaktyków była szybka i odpowiednia. Swoją drogą forumowicz Karol_K nie próbował bronić tej teorii, wręcz odwrotnie przestrzegł nas przed takimi eksperymentami.

Teraz się narażę. msn-wink
Cytat
Teraz faktycznie jestem za tym żeby uczestnictwo na forum było obwarowane przeczytaniem książek.
A może co jakiś czas kontrolne testy wiedzy dla Profilaktyków? Nigdy nie wiadomo, czy po spożywaniu soku z trawy, nie zacznie się proces uwsteczniania.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #46 : 06-03-2012, 14:12 »

Cytat
A potem trzeba dodać otrębów, żeby uzupełnić błonnik, no i sobie polatać, żeby spalić energię zaoszczędzona na trawienie.
A skąd wniosek, że w diecie brak błonnika? Czy wspominałem gdzieś o soku z trawy pszenicznej jako jedynym przyjmowanym pokarmie? Proponuję najpierw przemyśleć posta, zamiast na wyrost dokładać do wypowiedzi jego autora.
Energia zaoszczędzona na trawienie z pewnością znajdzie ujście, chyba że ktoś bezrobotny siedzi tylko przed komputerem i nie ma ciekawszych zajęć, ale wówczas to polecałbym raczej zmianę trybu życia niż diety.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #47 : 06-03-2012, 14:29 »

Panie Józefie, cenię Pana odkrycia i metodę na zachowanie zdrowia, sam przekonałem się do stosowania mikstury oczyszczającej, niemniej szufladkowanie wszystkiego innego do jednego worka nie jest słusznym, zaś próba zakwalifikowania nawet soku z pszenicy do tej kategorii jest już naprawdę przejawem ignorancji.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #48 : 06-03-2012, 14:37 »

Ło matko!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #49 : 06-03-2012, 15:14 »

Mówiłem, że to młody wykształcony.

Cytat
A On prawdopodobnie trawy używał jak my dzisiaj nici dentystycznych lub do gry wstępnej ze swoją kobitką w piękny letni dzień, na łonie natury.

Miejmy nadzieję, ze nie tej samej. No chyba, że w odwrotnej kolejności.smile

Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!