Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 06:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kim jesteśmy, skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy? (kreacjonizm i ewolucjonizm, a może coś pomiędzy)  (Przeczytany 129887 razy)
scorupion
« Odpowiedz #80 : 29-01-2013, 12:47 »

Hehehe, a może udałoby ci się jakoś zdecydować?

A po co?
 
Po to, żeby twoje wypowiedzi były spójne i można było na ich podstawie prowadzić dyskusje. Na razie nie są.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #81 : 29-01-2013, 12:51 »

porównywanie kk do sekty jest obraźliwe i chamskie.

a może kk spełnia poniższe kryteria?

"współcześnie jako sektę określa się najczęściej nieformalną grupę rel. lub pararel. o charakterze synkretycznym; charakteryzuje ją zespół cech (...) autorytarne sprawowanie władzy w sekcie przez jej przywódcę, instrumentalne traktowanie członków sekty przez jej kierownictwo, sprzęgnięcie celów polit. i ekon. z celami ściśle rel. lub pararel., brak samokrytycyzmu, dążność do całkowitej niezależności od uznanych w społeczeństwie czynników kontroli."

Źródło - Encyklopedia PWN: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3973713
« Ostatnia zmiana: 29-01-2013, 12:54 wysłane przez Savage7 » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #82 : 29-01-2013, 13:01 »

Biosłone też uznawane jest przez wielu za sektę, więc daruj sobie takie definicje. Czy naprawdę nie można dyskutować nie obrzucając się błotem?
Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
scorupion
« Odpowiedz #83 : 29-01-2013, 13:12 »

Kogoś obrzuciłaś błotem? Nie zauważyłem.
A można wiedzieć w jakim celu wkleiłaś link do tego filmu?

Wydzieliłem posty tworzące ten wątek z tematów:
1. "Ewolucjonizm bez Dariwna?"
2. "Wezwanie do przebudzenia"
3. "Jak żyć"
//T.
« Ostatnia zmiana: 29-01-2013, 14:33 wysłane przez Travis » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #84 : 29-01-2013, 16:00 »

Pamiętać należy, że Darwin nie jest twórcą teorii ewolucji. Zerżnął ją (ale przynajmniej rozwinął).
« Ostatnia zmiana: 29-01-2013, 18:02 wysłane przez Gibbon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #85 : 29-01-2013, 17:21 »

Niektórzy twierdzą, że pochodzimy od ryb a nie od małp. [Jehowy znajomy]

100 powodów dla których teoria ewolucji jest głupia:

http://www.youtube.com/watch?v=QzTQ_anl5Yw&feature=share
Przeglądając ten wykład, znalazłem coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=yxnN4QZq8Bc i to: http://www.youtube.com/watch?v=0YaUgXh8wjM Też naciągane, tylko w drugą stronę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tramwaj_konny
Częsty gość
**


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #86 : 29-01-2013, 17:38 »

Ale bardziej istotne jest wg mnie to, że teoria ewolucji została już dawno podważona i to przez wielu naukowców. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę odszukać ich nazwiska.

Oczywiście, że teoria ewolucji jest podważana. A to dlatego, że jest tylko teorią. Nikt nie twierdzi, że jest to fakt notoryjny, którego nie trzeba dowodzić, bo to oczywiste. Nie jesteś też biologia, niestety, nauką aprioryczną, żeby można było coś po prostu założyć. Także podważanie tej teorii mnie nie dziwi. Zdziwiłoby mnie jedynie jej sfalsyfikowanie.

Biosłone też uznawane jest przez wielu za sektę, więc daruj sobie takie definicje. Czy naprawdę nie można dyskutować nie obrzucając się błotem?

Jestem tu co prawda dość krótko, ale jeszcze nie widziałem, żeby ktokolwiek chodził z tacą. A w kościele katolickim to nie dość, że drogo, to jeszcze faktur nie chcą wystawiać.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #87 : 29-01-2013, 18:18 »

Co do Kościoła rzymsko-katolickiego, to łagodnie rzecz ujmując nie mam o nim najlepszego zdania, ale nazywanie tej organizacji sektą (nawiasem mówiąc bezsazadne, co chcąc-nie chcąc udowodnił Savage7) wobec kogoś jawnie występującego jako katolik jest w moim przekonaniu wysoce nieeleganckie. Natomiast faktem jest, że Kościół rzymski nie uznał, ale przyjął za niewykluczoną teorię ewolucji (ma się rozumieć: nie z całym dobrodziejstwem inwentarza, ale kto wie, może w przyszłości?), co samo w sobie powinno dać do myślenia.

Cytat
Oczywiście, że teoria ewolucji jest podważana. A to dlatego, że jest tylko teorią. Nikt nie twierdzi, że jest to fakt notoryjny, którego nie trzeba dowodzić, bo to oczywiste. Nie jesteś też biologia, niestety, nauką aprioryczną, żeby można było coś po prostu założyć. Także podważanie tej teorii mnie nie dziwi. Zdziwiłoby mnie jedynie jej sfalsyfikowanie.
No, to by było coś, ponieważ wedle wszelkiej miary teorii tej po prostu nie da się sfalsyfikować. Bo niby jak?
Zapisane
Tramwaj_konny
Częsty gość
**


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #88 : 29-01-2013, 18:32 »

Wystarczyłoby udowodnić, że było inaczej msn-wink
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #89 : 30-01-2013, 14:26 »

Teoria ewolucji jest tylko i wyłącznie hipotezą, a nie twierdzeniem. Nie ma potrzeby jej obalania, gdyż nigdy nie zostanie udowodniona. Brakujące ogniwa po prostu nie istnieją.
Mało to bzdur (np. płaska ziemia, geocentryzm) było uznawananych za pewnik w historii ludzkości?
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #90 : 30-01-2013, 14:57 »

Teoria ewolucji jest jak sama nazwa wskazuje teorią, choć nie spełnia co najmniej 1 kryterium (falsyfikowalność).

Co do heliocentryzmu - dałbyś za niego głowę?
Zapisane
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #91 : 30-01-2013, 22:34 »

Teoria ewolucji ma jak ktoś wcześniej wspomniał brakujące ogniwa i trudno się dziwić bo pretendując do miana naukowej jest ograniczona aktualnym stanem tej wiedzy, dostępnymi metodami badawczymi i tym podobne.

Teoria kreacjonistyczna pod tym względem wypada lepiej bo skoro świat został stworzony przez Boga, który jest wszechpotężny i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych to przecież mógł spokojnie taki świat w sześć dni pyknąć  . Nawet ateistów mógł w tym czasie stworzyć. Mało tego przecież jest wszechwiedzący więc dobrze wiedział, że pojawi się Darwin i będzie pracował nad teorią ewolucji to stworzył też ewolucję, żeby Darwin miał się czym zajmować  .

Jest też pewnie wiele innych teorii, mitów i legend na temat stworzenia świata, na przykład mitologia grecka, która chyba nikomu tu obca nie jest ze względu na naukę historii. A idzie to tak:
"Świat według Greków powstał z Chaosu. Z tegoż wyłoniły się dwa bóstwa - Uranos - niebo i Gaja - matka ziemia..."

Z każdej z tych teorii można czerpać wiele mądrości, z Darwinowskiej też i żadnej nie trzeba wyśmiewać, przekreślać i nazywać głupią czy nieprawdziwą.
« Ostatnia zmiana: 30-01-2013, 22:35 wysłane przez Tom » Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #92 : 30-01-2013, 22:42 »

Cytat
Teoria kreacjonistyczna pod tym względem wypada lepiej bo skoro świat został stworzony przez Boga, który jest wszechpotężny i nie ma dla niego żeczy niemożliwych to przewcież mógł spokojnie taki świat w sześć dni pyknąć .
Dla człowieka, również jest rzeczą możliwą, aby nauczyć się ortografii, lub choćby sprawdzania własnego pisania.
Zajrzyj tu: 2 Piotra 3:8
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #93 : 31-01-2013, 08:29 »

Cytat
Dla człowieka, również jest rzeczą możliwą, aby nauczyć się ortografii, lub choćby sprawdzania własnego pisania.Zajrzyj tu: 2 Piotra 3:8

Cierpliwości, poprawiłem swój wpis jakieś 3 minuty po pierwszej publikacji smile. Zanim jeszcze mi to wytknęłaś.
Przeczytałem 2 Piotra 3:8 i prawdę mówiąc nie wnosi to nic nowego do mojego zrozumienia teorii kreacjonistycznej stworzenia świata, co za różnica czy to 6 dni czy 6 tysięcy lat, tam nawet pisze, że dla Boga jest to tożsame. On nie może być ograniczony czasem bo jest niczym nie ograniczony. Ja nie neguję tego co jest napisane w Biblii, akurat ta wersja kreacjonizmu jest najprostsza Bóg stworzył świat koniec i kropka. A kto stworzył Boga? Nikt nie musiał, On jest wieczny, był, jest i będzie smile. Jako najprostsza teoria bardzo mi sie podoba ale nie wykluczam jej współistnienia z innymi, zarówno naukowymi, filozoficznymi i kultowymi.  Tak samo jak wierząc w Boga nie wykluczam prawdziwych osiągnięć naukowych, fizyki kwantowej itp.

A jeśli chodzi o prostotę to jest taka fajna zasada zwana brzytwą Ockhama – zasada, zgodnie z którą w wyjaśnianiu zjawisk należy dążyć do prostoty, wybierając takie wyjaśnienia, które opierają się na jak najmniejszej liczbie założeń i pojęć. Tradycyjnie wiązana jest z nazwiskiem Williama Ockhama.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #94 : 31-01-2013, 08:49 »

A to w skrócie Słowiański mit o stworzeniu świata, znał go ktos wcześniej?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stworzenie_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_S%C5%82owian
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
scorupion
« Odpowiedz #95 : 31-01-2013, 08:58 »

Nie znałem, tymczasem to może być to! Po co się trudzić, szukać myśleć, nawet błądzić, wystarczy uwierzyć w łąbędzia.
Zapisane
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #96 : 31-01-2013, 10:04 »

Cytat
Nie znałem, tymczasem to może być to! Po co się trudzić, szukać myśleć, nawet błądzić, wystarczy uwierzyć w łąbędzia.

No widzisz, a to była prawdopodobnie obowiązująca wersja zanim Mieszko się ochrzcił. Od tego czasu zmieniono ja na naszych terenach co najmniej dwa razy, raz na biblijną a drugi na naukową (wielki wybuch). Część ludzi łyka szybciej, część obstaje przy tym co w danym momencie nazywa tradycją i juz podział gotowy smile. Mamy kolejne kłótnie i spory o to kto ma rację, wyszydzanie, piętnowanie itp, historia kołem się toczy. Za pewien czas też znajdą się ludzie, którzy będą się naśmiewać z naszej obecnej ciemnoty zarówno naukowej jak i religijnej. Mam głęboką nadzieję, że coraz więcej będzie takich, którzy będą potrafili uszanować całe ludzkie dziedzictwo religijne, kulturowe, naukowe i widzieć w tym piękno rozwoju myśli i człowieczeństwa na drodze do doskonałości.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
scorupion
« Odpowiedz #97 : 31-01-2013, 10:39 »

Cytat
Mamy kolejne kłótnie i spory o to kto ma rację, wyszydzanie, piętnowanie itp,
Tylko ja nie robię tego, aby bronić którejkolwiek wersji, wyśmiewam się z ludzi zupełnie bezpodstawnie przekonanych o swojej racji. Na chwilę obecną nic nie wiemy, nie znamy odpowiedzi skąd jesteśmy, po co, kiedy się zaczęło, kiedy skończy i jaki ma sens. Czyli szukać, myśleć, badać, w całej ludzkiej historii wyłącznie to przynosiło rezultaty.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #98 : 31-01-2013, 12:02 »

Cytat
Co daje ludzkości teoria (tylko teoria) ewolucji tego nie rozumiem. Co wnosi w moje czy Twoje życie w praktycznym sensie, na codzień?
W moje wnosi, że muszę uważać, aby mnie coś nie pożarło oraz, że sam muszę się porządnie uwijać, aby pożerać na bieżąco inne życie, bo dobry Bóg, który stworzył mnie, zawsze jest ze mną i pragnie mojego dobra przy okazji stworzył świat oparty na takiej zasadzie.
« Ostatnia zmiana: 31-01-2013, 12:42 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #99 : 31-01-2013, 12:22 »

Cytat
wyśmiewam się z ludzi zupełnie bezpodstawnie przekonanych o swojej racji.
Skoro ktoś jest o czymś przekonany to znaczy, że ma jakieś powody do tego. Skąd założenie, że ludzie są przekonani bezpodstawnie? Bo ich powody są dla Ciebie nielogiczne czy niezrozumiałe? To przecież Twoja subiektywna ocena, która też sama w sobie może być zniekształcona przez wiele czynników.
Cytat
Na chwilę obecną nic nie wiemy, nie znamy odpowiedzi skąd jesteśmy, po co, kiedy się zaczęło, kiedy skończy i jaki ma sens. Czyli szukać, myśleć, badać
Zgadzam się w 100% dopisałbym jeszcze niczego z góry nie odrzucać.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!