Niemedyczne forum zdrowia
18-05-2024, 03:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Na czym zdrowo jest spać  (Przeczytany 98929 razy)
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #80 : 30-03-2012, 08:55 »

Mój ostatni odpromiennik sprawdza się u mnie już parę lat jest tani i prosty. Poprzednie nie działały dłużej niż pół roku.

A po czym poznajesz, że działa lub, że przestał działać?
Zapisane

Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #81 : 30-03-2012, 08:56 »

Mój ostatni odpromiennik sprawdza się u mnie już parę lat jest tani i prosty. Poprzednie nie działały dłużej niż pół roku.

I jest to ...
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #82 : 30-03-2012, 09:00 »

Z gryki są również materace do spania. Gryka przez 5 lat wykazuje 100% działanie, potem  słabnią jej właściwości.
Zapisane
Wojtek
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 19 XII 2011
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #83 : 08-04-2012, 01:23 »

Do końca następnego tygodnia chciałbym kupić łóżko i materac. Czy jest szansa na ukazanie się artykułu o materacach do tej pory? smile To inwestycja na długie lata i nie chciałbym podjąć złego wyboru.

PS. Po zrobieniu researchu w internecie (jednak głównie na stronie sentozdrowie.pl) myślę o tych materacach:
http://www.dormeo.pl/materace/materac_memory2_12.html
http://www.hevea.pl/materac-hevea-comfort-140200-spawellnes-h2-p-104.html
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #84 : 08-04-2012, 12:20 »

Mistrz już zamieścił na Portalu artykuł o tym, na czym zdrowo jest spać:
http://www.bioslone.pl/Jak_sie_bronic_przed_zlymi_mocami
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #85 : 10-04-2012, 16:40 »

Z odpromiennikami to jest tak, jak z lekarstwami. Lepiej ich nie używać. Przemeblować mieszkanie, łóżka ustawiać tak, żeby stały na zdrowym miejscu. Poustawiać kwiaty doniczkowe w miejscach gdzie płynie ciek i to w zasadzie wystarczy żeby dobrze mieszkać.
,

« Ostatnia zmiana: 18-04-2012, 18:15 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #86 : 18-04-2012, 15:05 »

Ja od trzech tygodni śpię na materacu i poduszkach z łusek gryki. Poduszki są super, głowa "robi " sobie miejsce jak w piasku i ten szmer łusek jest bardzo przyjemny. Ale materac, niestety, jest zbyt cienki. Nie dało się na nim spać na podłodze, więc położyliśmy go na naszym starym materacu sprężynowym. I teraz się dobrze śpi.

Mia, skąd czerpiesz informacje na temat łusek gryki?
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #87 : 13-05-2012, 13:37 »

Gosiek, u mnie to praktyka, materac mam jakieś pół roku działa w 100%, poduszke kupiłam ok. 5 lat  temu i słabnie jej działanie.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #88 : 24-11-2012, 23:24 »

Jestem w trakcie wymiany łóżka. Moje stare już się wysłużyło, a to na którym śpię obecnie, do spania się nie nadaje. Obejrzałam w sklepach dostępne materace i nie wiem co wybrać. Przypomniałam sobie o starych poczciwych siennikach. Czy ktoś z Was może polecić sklep, gdzie można ten siennik kupić bez obaw? Myślałam o materacu lateksowym, kokosowym, ale wydaje mi się, że  na moje problemy z bólami kości, będzie najlepszy stary dobry siennik.
« Ostatnia zmiana: 24-11-2012, 23:30 wysłane przez Sasima » Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #89 : 25-11-2012, 07:54 »

Niestety nie znalazłam siennika w sprzedaży internetowej. Może ktoś z forumowiczów, wie gdzie mogę takowy nabyć, a może sam sprzedaje? Ewentualnie, czy ktoś może polecić sprawdzony materac na którym się dobrze wysypia, a wcześniej miał problemy ze snem, bądź z kręgosłupem a po spaniu na nim czuje się dobrze.

Czytałam, że inny materac mogą stosować osoby z dyskopatią (twardy), a inny osoby ze skoliozą (miękki).
Na ile to prawda, nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 25-11-2012, 08:16 wysłane przez Sasima » Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #90 : 25-11-2012, 12:27 »

Po co tyle kombinacji. Położyć się w sklepie na materacu i już wiadomo jaki ma być.
« Ostatnia zmiana: 25-11-2012, 17:59 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #91 : 25-11-2012, 15:47 »

Oj Irek Irek. Fajnie, że dla Ciebie to prosta sprawa. Położyć się w sklepie na materacu. Dopiero za kilka dni można odczuć poprawę, a nie po chwili. Mnie odpowiada super miękki, ale nie sądzę, że po nim czułabym się dobrze. Pytam, bo minęło sporo czasu od wymiany zdań w temacie, więc może ktoś zmienił zdanie, albo kupił dobry materac, po którym na drugi dzień wstaje wypoczęty.
Materac siennikowy chyba odpada. Nigdzie go nie znalazłam. Poczytałam trochę informacji o materacach. Podeślę link, może komuś się przyda.

http://www.klinikasnu.pl/content/7-jaki-materac-wybrac

Jakby ktoś mógł się podzielić informacją o sprawdzonym materacu, byłbym wdzięczna.

Tu jest wiele ciekawych informacji. Wydaje mi się, że firma janpol będzie dobra. Dodam jeszcze, że wyczytałam, że bardzo istotne są również stelaże.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #92 : 25-11-2012, 17:35 »

No to nie masz wyjścia, musisz brać po kolei materace do domu a po kilku dniach oddawać i w ten sposób wybrać najlepszy, bo nikt Ci nie powie jaki będzie dla Ciebie najlepszy. To sprawa indywidualna. Wątpię żeby jeszcze ktoś miał identyczne schorzenia kręgosłupa co Ty. Mnie wystarcza położenie się w sklepie a, ze wiem, ze raczej bardziej naturalnym jest spanie na twardym, to jeden z takich wybieram.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #93 : 25-11-2012, 18:11 »

Chciałam bardziej naturalny materac - siennik, ale nigdzie nie ma. Gdyby w sklepie były 2 materace sprawa jest prosta, ale na oko było ok. 50. Jak czytałam na forum, to bywa na ogól tak, że jak się ktoś położył spać, to było mu twardo, a po kilku dniach było ok. Zresztą tak piszą sami producenci.

Wiem, że dawniej kupowało się twardy, ale to były głównie sienniki i ich twardość służyła człowiekowi. Teraz jest "inna" twardość materaca. Dlatego chciałam zasięgnąć opinii, bo to całkiem spory koszt.
Są materace piankowe, kokosowe, sprężynowe, lateksowe, termoelstyczne, futonowe, a te są z jeszcze  innym wypełnieniami.
Ale dzięki za chęć pomocy.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #94 : 25-11-2012, 18:52 »

No to masz problem. Byle zdarzysz do końca świata. smile
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #95 : 25-11-2012, 19:20 »

Niedawno wybierałam lodówkę. Wcale nie było prościej, ale wybrałam. Okazało się tylko, że za głęboka. Niby wszystko sprawdziłam, ale zawaliłam.

Do 21.12.12, mogę faktycznie nie zdążyć. ;-)

Dowiedziałam się już tyle:
1. Powinien być średnio twardy, dopasowujący się do pozycji spania. Dla osób, które śpią na placach twardszy, niż do tych osób, co śpią na boku. Dla tych, co się bardzo wiercą najlepszy wysokoelastyczny. Twardość materaca powinna być zależna od wagi ciała i wyskości np. do 80 kg. 2H, powyżej 80 kg. 3H.
2. Dla osób z chorym kręgosłupem najlepsza grubość to 20 cm.
3. Stelaż powinien być sprężynujący.
4. Najlepiej, aby materac miał 7 stref dopasowujących się do poszczególnych części ciała, np. twardszy na plecy.
5. Szczebelki stelażu powinny być gęsto rozstawione ok. 3-4 cm, żeby nie osłabiały działania materaca, choć dla niektórych materacy nie są potrzebne.
6. Dla osób, która śpią z drugą osobą, materace sprężynowe podczas poruszania, będą wywoływać fale, dlatego czasem lepiej wziąć dwa mniejsze.
Materace z materiałów naturalnych są konserwowane chemicznie.
Materace kokosowe są najtwardsze.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2012, 22:14 wysłane przez Agata » Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #96 : 25-11-2012, 19:48 »

Przez rok spałam na materacu sprężynowym kupionym w Jysku (seria Dreamzone). Był to materac genialny i naprawdę komfortowy, nigdy wcześniej nie spało mi się tak wygodnie. Mój kręgosłup najzdrowszy nie jest, ale zawsze czułam się wypoczęta, nawet jeśli byłam zmuszona się nie wyspać msn-wink. Niestety na aktualnej stronie sklepu nie ma tamtego konkretnego modelu, ale jeśli miałabym kupować materac, to pomyślałabym o którymś właśnie stamtąd: http://www.jysk.pl/4/5/12/ag/catalog/
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #97 : 25-11-2012, 20:01 »

Tu można zwrócić w ciągu 30 dni:
http://materace-dla-ciebie.pl/sklep-internetowy/rodzaj_materaca/materac_lateksowy_helios_miekki.html
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #98 : 26-11-2012, 17:54 »

Dzięki dziewczyny.
Pojechałam poleżeć na materacach. Okazało się, że te co wybrałam z opisu, niekoniecznie mi pasowały jak się położyłam. Wybór w sklepach jest ograniczony. Po kilka sztuk z ok. 3 firm. Niezły okazał się z firmy o której wcześniej nie czytałam - Relax Dream Comfort, z pianki wysokoelastycznej. Drugi z Janpolu Nyks. Oba niby średnio twarde, ale naprawdę miękkie. Nie przypadły mi do gustu, te z pianki termoelastycznej. Córce się podobał. Sprzedawcy je chwalą, ale takie dziwne. Jak się kładłam to były dość twarde, a potem powoli się zapadałam.Nie czułam wygody. Przy moich bólach kości, nie wiem czy to dobry pomysł. Lepiej jak jest materac miękki. Dowiedziałam się, że materace termoelastyczne nie uciskają na naczynie krwionośnie.
Całkiem fajne były na sprężynach kieszeniowych.
Natomiast poduszki lateksowe, to jakieś cudo. Jak położyłam się na lateksowej z Janpolu, to musiałam ją odłożyć, bo kupiłabym materac ze względu na wygodną poduszkę. Nigdy czegoś takiego nie miałam pod głową. Na pewno je zakupię dla swojej rodziny.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2012, 22:14 wysłane przez Agata » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #99 : 28-11-2012, 22:25 »

Cytat
2. Dla osób z chorym kręgosłupem najlepsza grubość to 20 cm.
Cytat
4. Najlepiej, aby materac miał 7 stref dopasowujących się do poszczególnych części ciała, np. twardszy na plecy.
Ja mam chory kręgosłup. Rehabilitant powiedział, że powinnam mieć twardy materac na spodzie, a na nim bardzo miękki, cienki, piankowy. Jednak jeszcze nic nie kupiłam, bo też nie wiem na co się zdecydować.

Co do siedmiu stref materaca... Kiedyś w TV rozmawiano z jakąś specjalistką od materaców. Powiedziała, że siedem stref sprawdza się tylko u wysokich osób (ok. 1.80cm wzrostu), bo do takich te strefy są dostosowane (dla mnie to logiczne, bo po co by mi były strefy, do których nawet bym nie mogła dosięgnąć smile). Mówiła też, że na chory kręgosłup najlepsze są właśnie te z pianki termoelastycznej.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2012, 22:26 wysłane przez Agata » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!